7 sayfadan, 1.sayfa 123 ... SonSon
Gösterilen Sonuçlar 1 sonuçtan 8 ile 56 arası

Konu: Ahmet Kaya Hain'dir Neden mi ?

 1. #1
  Süper Üye TETIKHAN's Avatar
  Üye No
  471093
  Giriş Tarihi
  Aug 2010
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  86,410
  RepPuan
  11475781
  Rep Power
  4154Array

  Varsayılan Ahmet Kaya Hain'dir Neden mi ?

  Yıl 1999. Almanya'nın Münih Kenti'nde 'Barış, Demokrasi ve Özgürlük Festivali' İsimli etkinlikte Abdullah Öcalan posterinin altında on binlerce pkk yanlısına (ki elde taşınan pankart ve bayraklar onu gösteriyor) bugün için öldüğü iddia edilen Ahmet Kaya konser veriyor.

  “DOST APO’YU ÖZLEDİK!”

  Kaya kendisini izlemeye gelen kalabalığa “Kürdüz Biz” isimli şarkısını seslendirirken “barışı özledik” sözlerini değiştirerek “o dostu özledik” ve tekrarında ise “Apo’yu özledik!” diyor.
  Şarkının sözlerini “Apo’yu özledik” şeklinde değiştirdikten sonra dinleyicilerinden zafer işaretleri ve “biji serok apo” sloganları atarak alkış alması onun 3 defa daha aynı sözlerle aynı şarkıyı tekrarlamasını sağlıyor.  SANATI BİZİ İLGİLENDİRİR DİYENLERİN BU GÖRÜNTÜLERDEN VE BU ŞARKISINDAN HABERİ YOK!

  İşte o konserde ki şarkı kaydı:
  Ahmet Kaya-Almanya Konseri
  Kürdüz ölene kadar
  Vallahi biz dostu özledik
  Kürdüz ölene kadar
  Vallahi barışı özledik
  Kürdüz sonuna kadar
  Vallahi APO ’yu (Terörist başı Abdullah Öcalan) özledik
  Kürdüz sonuna kadar
  Vallahi biz dostu özledik  ŞARKI ARASINDA KIŞKIRTAN KONUŞMASI

  “Yaşamak,tek başına birşey değil. Yaşamak,karı koca olarak yaşamak birşey değil. Yaşamak, iki kişiyle yaşamak da birşey değil. Yaşamak, onurunla, namusunla, ulusal kimliğinle, halkınla yaşamaktır. Onurlu yaşamaktır, şerefli yaşamaktır.
  Biz bedeli ne olursa olsun yaşamımızın hiçbir zerresinde ne Türkiye ne de Türk düşmanlığı yaptık. Ama biz hayatimizin basladigi noktadan bu güne kadar geçen süre içerisinde bağımsız, demokratik bir ülkenin dürüst Kürtleri olarak yaşamak istedik.
  Artık savaş naralarının yerine barış naralarının alanları doldurduğu bu zamanda, çok doğru şeyler yapmaya yüz tutmuş şu anlarımızda sakın olakı aklınıza şöyle birşey gelmesin. Acaba buralardan uzaklara mı gidiyor? Yok öyle birşey…
  Barış ve barış yanlısı insanlar onurun ve namusun dimdik silahıdır. O yüzden biz aşkla, sevdayla, kavgayla büyüdük. Bu yüzden sakın ola ki barışı teslimiyet gibi düşünenler böyle bir gaflete düşmesinler. Biz sevdayı da biliriz, kavgayı da biliriz.”

  AHMET KAYA NASIL BİTTİ!

  Şubat 1999’da Magazin Gazetecileri Derneği’nin (MGD) ödül töreninde “Artık Kürtçe okuyacağım. Kürtçe klip çekeceğim. Bu klibi yayınlmayanlar Kürt halkına hesap vermek zorunda kalacak' şeklindeki sözleri nedeniyle “Halkı din, dil, ırk ayrımı gözeterek kin ve düşmanlığa açıkça tahrik ettiği' iddiasıyla bir günlüğüne cezaevine giren Ahmet Kaya, yurtdışına çıktı ve bir daha geri dönmedi. Birçok davadan yargılanan ve mahkumiyeti bulunan Kaya’nın seyir defterinden bazı notlar şöyle:


  •MGD’de yaptığı konuşma nedeniyle 6.5 yıldan 13.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıp beraat etti.
  •Temmuz 1999’da Münih’te verdiği bir konserde "Arabamı ********lerin memleketinde bıraktım." dediği iddia edildi.
  •Frankurt’ta PKK’yı öven konuşması nedeniyle İstanbul 3 No’lu DGM’de 10 Mart 2000’de hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarıldı.
  •1993’te Almanya’da Abdullah Öcalan’ın posteri önünde konser verdiği gerekçesiyle 3 yıl 9 ay ağır hapis cezasına mahkum oldu.
  •Kasım 1993’te Berlin’de verdiği konserde "Dağdaki adamın paraya ihtiyacı var." dediği için yasadışı terör örgütüne yardım ve yataklık etmekten 4.5 yıl ağır hapisle cezalandırıldı.
  •Nisan 1999’da, Almanya’daki konserinde, "Beni de İmralı’ya o saygı değer şahsın yanına koyun." dediği için hakkında soruşturma açıldı.
  •Mart 1999’da Hollanda’nın Rotterdam kentinde verdiği konserde Öcalan’ı kastederek, "Vallah bir dostu özledik. Kürdüz ölene kadar. Barışı özledik. Vatansızlıktan üşüdük." diyen Kaya, Haziran 1999’da Hamburg’daki konserde, "Türkiye’yi çok seviyorum. Andım var Dersim Dağı’nın tepesine ev kuracağım. Bu savaşı durduracağız." diye konuşuyordu.
  •Fransa’da verdiği konserde aldığı 4.5 milyar lira ile PKK krizine yol açtı. PKK’lılar "Örgütün adını kullanıp lüks içinde yaşıyor." diye bu kezde Kaya’ya tepki göstermişlerdi.


  TÜRK MEDYASINDA İLK KEZ

  1999 Yılında Almanya’da düzenlenen konserin organizatörlerinden biri de olan Medya TV'de gösterilen bu görüntüler zamanla hasır altı edilmişti. O dönemde Konserden haberdar olan Hürriyet ve Milliyet gazeteleri Avrupa temsilcileri haberi "Ahmet KAYA hangi dostu özledi?" şeklinde haberi vermiş ve Kaya’nın sadece "DOST" demesini eleştirmişlerdi. Açık açık “APO” kelimesinden ise bihaberdiler.  AYIP ETTİN ‘GÖZÜM’

  Ona Türk-Kürt diye bakmadık... Türküleriyle ağladık, güldük... TV'lerden evlerimize konuk ettik... Meyhanelerimizde rakı içtik... Sakalı, atkısı ve göbeği ile bizden biriydi çünkü... MEĞER ÖYLE DEĞİLMİŞ AHMET... Bebeğe, kadına, dedeye, askere kurşun sıkanlardanmış... PKK'LI AHMET... YAZIKLAR OLSUN...

  Magazin Gazetecileri Derneği ödül töreninde söylediği, 'çirkin ve tahrik edici' sözlerle ortalığı karıştıran özgün müziğin temsilcilerinden Ahmet Kaya'nın, PKK'nın Almanya'da düzenlediği bir gecede, sözde Kürdistan haritası ve Apo'nun resmi önünde konser verdiği ortaya çıktı. Olaylı gecede Türkiye'nin bölünmesine karşı olduğunu söyleyen Ahmet Kaya'nın ÇİRKİN YÜZÜ, 1993 yılının kasım ayında çekilen fotoğraflarla belgelendi. Türkiye Cumhuriyeti haritası içinde yer alan sözde Kürdistan ve Kürtçe ad verilmiş Türk kentlerinin bulunduğu harita önünde fotoğraf çektiren Ahmet Kaya, Apo'yu da başına taç yaptı. Almanya'daki Kürt İşadamları Derneği'nin Berlin'de düzenlediği konserin videoya alınan görüntülerinde, Kaya'nın, sözde Kürdistan haritası ve Apo'nun fotoğrafı altında zafer işareti yaptığı da görülüyor. Berlin'de yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı konser, Yalçın Küçük'ün açış konuşmasıyla başlıyor. Daha sonra ise sahneye Ahmet Kaya çıkıyor. PKK'lılara hitaben bir konuşma yapan Kaya'nın ağzından şu sözler dökülüyor: "Orkestrayla gelmedim. Gelseydim bu konser 20-25 bin marka mal olurdu. Dağdaki adamın paraya ihtiyacı var."  "YASAL MERMİSİYLE BİR TC YAKLAŞMAKTA"

  Bu sözler, dernek yönetimi açış konuşmasının çekilmesini yasakladığı için videoya alınmazken, Kaya, çekilen diğer görüntülerde PKK'lılara mesajını veriyor. Konserde söylediği bazı parçaların sözlerini değiştiren Kaya'nın, 'Başım Belada' şarkısının bir yerinde, "Şimdilik hoşçakal yaban çiçeğim. Yasal mermisi ile bir TC yaklaşmakta." sözleri dikkat çekiyor. Kaya, diğer bir şarkısında ise eliyle kalbini göstererek, "Tam şuramda kirli sakalıyla bir gerilla gezinmekte." diyor. Katılan herkesin PKK militanları tarafından tek tek arandığı konsere, sadece dernek için çekim yapacak bir video kamera sokuldu. Dernek yöneticileri, sadece Kaya'nın yakın plan görüntülerini aldırdığı bu kasede daha sonra el koydu. Kasette, Kaya'nın yakın plan çekilmiş görüntüsü ile sözde Kürdistan haritasının bir bölümü görülüyor.

  TÖRENİ MAHVETTİ

  Ahmet Kaya, Magazin Gazetecileri Derneği'nin, Maslak Princess Otel'de çarşamba gecesi düzenlediği Altın Objektif Ödülleri töreninde yaptığı konuşmayla, şimşekleri üzerine çekmişti. Kültür Bakanlığı'nın Kürtçe şarkı kasetlerine bandrol vermesine ve Kürtçe şarkı söylemek yasak olmamasına rağmen, Kürtçe çekeceği kilibi yayınlayacak, 'babayiğit-yürekli' bir televizyon kanalı aradığını belirten Ahmet Kaya, "Kürtler'i tanımayanların kafasından inmeyeceğim. Ayrıca, bu ödülü insan hakları adına, Cumartesi Anneleri adına alıyorum." demişti.

  ÜZERİNE YÜRÜDÜLER

  Bu sözler üzerine karışan salondan, "Yuh" sesleri yükselmeye başlamış, bazı davetliler ise "Burası Türkiye" diye bağırarak Kaya'nın üzerine yürümek istemişti. Bu tepkilere sinirlenen Ahmet Kaya, "Kürt halkını kabul etmeyenlere, böyle bir halkın varlığını kabul ettireceğim. Söylediklerimin arkasında da her zaman dururum." dedikten sonra yerine oturmuştu. İyice öfkelenen davetlilerden bazıları çatal-bıçak fırlatınca otelin güvenlik güçleri ile otele çağrılan polis Kaya'yı kulise kaçırmış, Kaya da oteli terk etmişti.

  alıntıdır
  RABBİM SEN BENİ DOSTLARIMDAN KORU BEN DÜŞMANLARIMIN İCABINA BAKARIM

  İttihat ve Terakki

 2. #2
  Platin Üye Petaniya.'s Avatar
  Üye No
  509349
  Giriş Tarihi
  Jul 2012
  Yaş
  24
  Cinsiyet
  Bayan
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  11,147
  RepPuan
  10533915
  Rep Power
  3223Array

  Varsayılan

  Yüreğinizdeki nasıl bir kin lan sizin?
  Diyecek bir şey bırakmıyorsunuz insana. Öylesine çirkin, öylesine rezilsiniz.

 3. #3
  Banned
  Üye No
  488147
  Giriş Tarihi
  Jan 2011
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  12,390
  RepPuan
  198436
  Rep Power
  0Array

  Varsayılan

  Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi Rumpelstiltskin Mesajı Göster
  Yüreğinizdeki nasıl bir kin lan sizin?
  Diyecek bir şey bırakmıyorsunuz insana. Öylesine çirkin, öylesine rezilsiniz.
  Bu ne demek oluyor, Rump?

 4. #4
  Kişisel Delişmen ChapullerOne's Avatar
  Üye No
  113526
  Giriş Tarihi
  Aug 2006
  Yaş
  38
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  13,264
  RepPuan
  39869134
  Rep Power
  8299Array

  Varsayılan

  Ahmet KAYA adamın dibidir. TC'nin faşist pisliklerinin gazına gelmeyin.

 5. #5
  YüzBaşı urunguşat's Avatar
  Üye No
  221795
  Giriş Tarihi
  Jul 2007
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Diğer
  Mesaj
  31,727
  RepPuan
  169825543
  Rep Power
  21011Array

  Varsayılan

  Tc mi hayirdir goksah...

  Ahmet kaya 1 numaralı irkcidir pkknin yanin da hep destekci olmustur. Bu vatanin nasil kazanildini bilmeyen yokluk esaret gormemis gunumuz insanlari kendilerini farkli gostermek icin iyi bi halt ettigini sanmasi yuzunden boyle irzina gececek kisileri savunmaktalar
  TOMA'yla SOMA'yı Söndürebilirmisin

 6. #6
  FURY VINAI's Avatar
  Üye No
  132625
  Giriş Tarihi
  Nov 2006
  Yaş
  96
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  15,769
  RepPuan
  135246440
  Rep Power
  17773Array

  Varsayılan

  Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi GökŞah Mesajı Göster
  Ahmet KAYA adamın dibidir. TC'nin faşist pisliklerinin gazına gelmeyin.
  .
  Biz; kımızla doyanlardan , dört nala koşanlardan..
  Aşkın çocukları kasımpatı , soldukları yer bahçekatı..

  .

 7. #7
  Ϝ ϓ ſ Ϟ Mısırga's Avatar
  Üye No
  422621
  Giriş Tarihi
  Dec 2009
  Yaş
  22
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Denizli
  Mesaj
  1,765
  RepPuan
  29099426
  Rep Power
  5983Array
  Ünvan : Gümüs Üye

  Varsayılan

  Alıntı Orjinal Mesaj Sahibi Rumpelstiltskin Mesajı Göster
  Yüreğinizdeki nasıl bir kin lan sizin?
  Diyecek bir şey bırakmıyorsunuz insana. Öylesine çirkin, öylesine rezilsiniz.
  Bize düşman olana düşman olduğumuz için mi reziliz?
  Fuhuşun felsefesini yapmak, namusu savunmaktan kolaydır.

 8. #8
  Hadi Canım Sende! ala'turka's Avatar
  Üye No
  515848
  Giriş Tarihi
  Feb 2013
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  6,166
  RepPuan
  56458162
  Rep Power
  7576Array

  Varsayılan

  Değildi,


+ Yeni Konu Aç
7 sayfadan, 1.sayfa 123 ... SonSon

Konu Açıklaması

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu 1 kişi izlemekte. (0 üye ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. ahmet kaya - Şafak türküsü |
  By Adele in forum Video Paylaşım
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 25-04-11, 22:20
 2. Ahmet kaya??????????????????????????
  By zelyot in forum Aktif Bölüm
  Cevaplar: 22
  Son Mesaj: 23-11-09, 16:16
 3. Ahmet Kaya
  By ["YuKo_CaN"] in forum Biyografiler
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 25-07-08, 11:43

Bookmarks

Bookmarks

Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açılamaz!
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •  

Forum Kuralları