PDA

View Full Version : nerede o eski dizilerTETIKHAN
21-09-12, 15:45
http://img172.imageshack.us/img172/9660/atlantis.jpg (http://img172.imageshack.us/my.php?image=atlantis.jpg)


Atlantisten gelen adam vardı birde bir dönem. Dallasın bobby'si oynuyordu başrolünde.Parmak araları perdeli ve bir yunus kadar hızlı yüzerdi. Suyun dışında kalınca kuruyordu galiba. Aklımda kalan bir sahne, kötü adamlar bunun bulunduğu ofisi basıyorlardı ve konuşturmak için kafasını akvaryuma sokup (hesapta) nefessiz bırakıyorlardı. Velhasıl kelam fena dizi değildi. Yalnız bir dizi daha varki ne adı ne oynayanları aklımda. Sanırım bir ingiliz dizisiydi, çok gizli bir birim dünya dışı varlıklarla mücadele ediyordu. Bir uzay gemisi alarmı gelince birimin tek pilotu uçağına atlıyor ve uzaya çıkarak uçağın burnuda bulunan dolma kadar (doğru orantılı düşünün) torpili uzay gemisine sallıyordu. Bu dizinin adını hatırlayan varmı (yaşı bana yakın olan bir avuç kişiye soruyorum diğerlerinin hatırlaması çok olası değil).
Kuzen Larry ve Kuzen Balki
http://img100.imageshack.us/img100/5976/larryetbalkizh1.jpg
Kuzen Larry ve Kuzen Balki! İşte bu diziden sonra kuzenler birbirine isimleriyle değil kuzen diye seslenmeye başlamıştı! Bu dizide Yonanistan'dan kalkarak Şikago'da yaşayan kuzeni Larry'nin yanına taşınan Balki'nin maceraları anlatılırdı. Bunların sarışın ve güzel sevgilileri de vardı. Komik, eğlenceli ve çok sevilen bir diziydi.
http://www.resimliroman.net/forumlar/styles/abbcode/warning.gifResim yeniden boyutlandırılmıştır : 80 % orjinal boyutları [ 356 x 500 ]
http://img161.imageshack.us/img161/1773/quantumleapdvd2tk6.jpg
Quantum Leap Amerikan NBC televizyonu tatarfından hazırlanmış ve Mart 1989- Mayıs 1993 arasında yayınlanmış olan dizi. 95 bölümden oluşmuş ve Türkiye'de TRT televizyonunda gösterilmiştir.
Dizi bilim-kurgu, macera, dram, komedi, nostalji içerikleri ile geniş bir kesimin ilgisini çekmişdir. Ana özelliklerinden biri de zamanda yolculuk yapan Sam'in her bölüm sonunda bir başka zaman ve olaya ışınlanması ve gelecek bölüm hakkında bir giriş yapması ve merak uyandırmasıdır.

Konusu

Amerikan hükümeti için Quantum Leap adlı bir zaman yolculuğu projesi için New Mexico seçilmiş ve Dr. Sam Beckett bu merkezin bir çalışanıdır. Sam'in bu projedeki zaman yolculuklarında ona merkezden Albert "Al" Calavicci isimli arkadaşı yardımcı olur. Zaman zaman holografik bir görüntü ile onun bulunduğu zaman giderek uyarılarda ve yönlendirmelerde bulunur.

Zaman yolculuğunda Sam bazen bir çocuk, bazen bir hayvan, bazen de bir kadın olabilmektedir. Ancak gitiği zamanda, kimliğine büründüğü kişiye ait hiç bir geçmiş ve gelecek bilgisine sahip değildir. Bazı yolculuklarında Al ile iletişiminin kesilmesi ona zor anlar yaşatmaktadır bu yüzden. Özellikle Amerikan tarihi olmak üzere pek çok tarihi olay da dizide resmedilmektedir.

Ödülleri

* Emmy Ödülleri
o 1989: En iyi saç stili( "Double Identity" bölümü)
o 1990: En iyi sinematografi("Pool Hall Blues")
o 1991: En iyi kurgu ("The Leap Home" (Bölüm 1))
o 1991: En iyi sinematografi("The Leap Home" (Bölüm 2))
o 1993: Kurgu- Tek kamera yapımı("Lee Harvey Oswald")
* Golden Globe Ödülü
o 1990: Televizyon için yapılan eserlerde en iyi yardımcı erkek oyuncu(Stockwell)
o 1992: En iyi televizyon dizisi erkek oyuncu- Drama (Bakula)
* Directors Guild of America Ödülleri
o 1991: En iyi drama gösterisi yönetimi(Michael Zinberg, "Vietnam")
* Edgar Ödülleri
o 1991: En iyi televizyon uyarlaması(Paul Brown, "Goodnight, Dear Heart")

---
http://epguides.com/FlamingoRoad/cast.jpg
Kökler: 23 Ocak 1977 yılında Amerikan televizyonlarında gösterilmeye başlanan ve toplam 6 bölümden oluşan bir roman uyarlamasıdır. Başrolü Levar Burton, Kunta Kinte karakteri ile paylaşmaktadır.
http://img.blogcu.com/uploads/thistime_kunta.jpg

---

Muhtemelen Brezilya dizilerinin patlama yapmasına neden olan yapımdır. Köle Isaura amansız Baron'un elinden çok çekmektedir ama Baron bir yandan da aşıktır buna. Dizinin yapım yılı olarak 1976 geçiyor.
http://6mata.brinkster.net/images/koleisaura.jpg

---

dizi müzikleri dalında başa güreşen son derece gaza getirici açılış jeneriği ile bizi heyecandan heyecana sürükleyen dizilerden biri de Hava Kurdu idi. Hava Kurdu teknoloji şahikası son derece modifiye bir helikopter idi. Kızların idollerinden Jan-Michel Vincent, Hava Kurdu'nu uçuran Hawke'ı canlandırırdı, eski meşhur artistlerden Ernest Borgnine de yardımcısı Dominik'i oynardı. Bunlar ne zaman vukuat olsa cihazı sakladıkları mağaradan çıkartır, kötüleri haklarlardı, çünkü bu helikopter maşşallah Yıldız Savaşları'ndaki Millenium Falcon gibiydi, hedefe kilitlendi mi, attığını vururdu. Hedefe kilitlenmek lafı bu diziyle dillerimize pelesenk olmuştur.
http://www.resimliroman.net/forumlar/styles/abbcode/warning.gifResim yeniden boyutlandırılmıştır : 80 % orjinal boyutları [ 368 x 497 ]
http://img213.imageshack.us/img213/5826/season2ab7.jpg

---

Kara Şimşek (İngilizce adı: Knight Rider), 1982-1986 yılları arasında ABD'de yayınlanan ve Türkiye dahil dünyanın birçok ülkesinde de yayınlanarak popüler olmuş televizyon dizisi. TRT tek kanallı iken ekrana gelen dizi 90 bölüm sürmüştür.

Dizide, kendi kendine hareket edebilebilen, konuşabilen akıllı otomobil KITT ile sahibi Michael Knight'ın başından geçen olaylar işlenmektedir. TRT 1 deki ilk yayınında Michael Knight'ı Lemi Bilgin seslendirmiştir. KITT'i ise Savaş Tamer, Devon Miles'i Ergun Uçucu seslendirmiştir. Kara Şimşek TRT 4 ve TRT 3 kanallarında ilk sezonu iki kere tekrar etmiştir; fakat seslendirmeleri değişmiştir. Dizi Teleon kanalında şifreli olarak da bir süre gösterimde kalmıştır.

Aracın markası, Pontiac Trans-Am'dir.

17 Şubat 2008'de ABD'nin NBC televizyonunda iki saatlik bir televizyon filmiyle yeniden ekranlara dönen Kara Şimşek dizisi 2008'in Eylül ayında gösterime başladı. Yeni Kara Şimşek bir Ford Mustang Shelby GT500KR. Dizide Micheal Knight (David Hasselhoff)'ın yerini oğlu Mike Traceur (Justin Bruening) babası gibi Micheal Knight adıyla dolduruyor. Film eski dizinin devamı niteliğinde.
http://www.22dakika.org/imaj/SCAR%20TISSUE/mickael-20and-20kitt.jpg

---

Orijinal adı Falcon Crest olan Şahin Tepesi, Gioberti ailesinin maceralarını konu alan bir dizidir. Lorenzo Lamas, bu dizi ile ünlenmiştir. 1981-1990 yılları arasında yayınlanmıştır. Bölüm sayısı 227'dir. Ayrıca bu dizinin başrollerinde eski ABD başkanı Ronald Reagan'ın eski eşi Jane Wyman, Lana Turner, Gina Lollobrigida Rod Taylor, Cesar Romero, Mel Ferrer, gibi ünlüler paylaşmıştır.
http://www.resimliroman.net/forumlar/styles/abbcode/warning.gifResim yeniden boyutlandırılmıştır : 85 % orjinal boyutları [ 310 x 466 ]
http://g.mynet.com/i/161/61149_0.jpg

---

Televizyon tarihinin en uzun soluklu televizyon dizisi olarak tarihe geçen bir zamanların meşhur Western dizisi, Bonanza Türkçe dublajlı olarak Renk Yapım farkıyla televizyon kanallarının beğenisine sunulmaktadır. Bir zamanlar TRT tarafından uzun yıllar seri halinde yayınlamış olan Bonanza, gösterildiği yıllarda büyük beğeni kazanmış ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştur. Cartwright Ailesi ve sahip oldukları Penderosa arazisinde geçen Amerikanın ‘Vahşi Batı’ dönemi yıllarının anlatıldığı Western dizisi...
http://cache.kotaku.com/assets/resources/2007/01/bonanza.jpg

X
21-09-12, 17:07
hey gidi hey ne izlerdik

TETIKHAN
21-09-12, 17:11
özellikle kara şimşek hastaydım o diziye

Sonny Crockett
24-02-13, 23:11
Her bir şeyi yazmışsın da maaşallah ama TRT'nin ve hatta 90'larda STAR TV'nin en meşhur dizilerinden yine ceket içi t-shirt giyme modasını bugünlerde ekolleştiren bu modanın yaratıcısı Don Johnson'un oynadığı Miami Vice ''Kanun Namına'' dizisinin adından bile bahsetmekten çekinmişsin? Dizinin müzikleri o kadar popüler di ki,diğer diziler yanında çok geri kalıyordu üstelik sinematografi tekniğini dizi sektörüne getiren ilk tv dizisi Miami Vice'dır,2006 da filmi çıkmıştır fakat kimse beğenmemiştir çünkü orjinal dizisi ile uzaktan yakından ad hariç pek bir alakası da yok her açıdan.. İnternete Miami Vice,Kanun Namına(Miami Vice) ya da Miami Vice ekşi sözlük - Miami Vice turkcealtyazi.org-divxplanet.com diye aratırsan çıkar zaten dizideki James ''Sonny'' Crockett (Don Johnson) ve Ricardo ''Rico'' Tubbs (Philip Michael Thomas) adlı iki polisin VICE (Ahlak Masası) birimini paravan olarak kullanarak aslında Ahlak Masasıyla alakası olmayan,uyuşturucu-silah kaçakçılığı-porno-fuhuş-insan ticareti ve pek çok şeyle mücadele eden ve polislik ile uzaktan yakından alakası olmayan tarzda gizli görev ile suçluları haklama ve mafyaların içine sızıp çökertme konularını ele alır.. İkili Sonny Burnett ve Rico Cooper isimleri ile mafyalara altlarında Ferrari,hız teknesi ve pahalı elbiselerle(polislerin maaşları onları almaya aslında yetmemektedir ki bunlara da malzemeleri de devlet sağlamaktadır çünkü Floridadaki suç olayları aldı başını gidiyor düzeyine gelmiş ve hatta hain polisler ''bilgi sızdırıcı'' dahi türemeye başlamıştır) Çok güzel bir diziydi 5 sezon sürdü ülkemizde de popülerdi..

Hava Kurdu ve Kanun Namına (Airwolf ve Miami Vice) başta TRT1'de sonra da TRT2 de ve 90'larda STAR TV'ye geçmişti.. Aynı şekilde Kara Şimşek(Knight Rider) de Teleon ve ardından STAR TV'ye.. Hava Kurdu cumartesi yayınlanıyordu diye hatırlıyorum her üç kanalda da,Kanun Namına ise Cuma günleriydi bu zaten ABD'deki günlerine göre ayarlanıyormuş nitekim Miami Vice yani Türkçe yayın adı ile Kanun Namına NBC'de Cuma günlerinin vazgeçilmeziymiş!


http://static.alkislarlayasiyorum.com/images/sipsak/103896_1.jpghttp://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/400281_4006066110295_1332794703_n.jpghttp://static.alkislarlayasiyorum.com/images/sipsak/88333_1.jpghttp://static.alkislarlayasiyorum.com/images/sipsak/103897_1.jpghttp://img339.imageshack.us/img339/5111/donjohnson1numara.jpghttp://static.alkislarlayasiyorum.com/images/sipsak/88949_1.jpghttp://img27.imageshack.us/img27/614/mvtestarossa.jpghttp://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/320252_3843362242800_438013371_n.jpghttp://img85.imageshack.us/img85/5285/mv437437437437347437437.jpghttp://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/380033_3906532142008_1471264045_n.jpghttp://imageshack.us/scaled/large/708/djturkce2.jpghttp://imageshack.us/a/img14/8889/crocketttubbssupeeer.jpg

Yalnız Airwolf ''Hava Kurdu'' ve Knight Rider ''Kara Şimşek'' dizilerini ben de severdim ama özellikle Hava Kurdu çok siyaset yapıyordu zaten dizi tamamen siyaset üzerine kurulmuş ABD propagandası yapıyordu,sürekli Sovyetler Şeytan - Kübalılar Şeytan gösterilmekteydi.. Miami Vice ''Kanun Namına'' dizisinde ise bu olaya nadiren çok az rastlanırdı aynı şekilde Knight Rider ''Kara Şimşek'' de nadiren gerçi bir bölümde Hava Kurdunda Ruslar ile Airwolf timi bir salgın için birlik oluyorlardı iyi bir sonla bitmişti iki taraf el sıkışıp ayrılmıştı tabii o ayrı da hangi dizi ABD propagandası yapmıyordu ki o dönem? Ne de olsa Soğuk Savaş yani.. Ama Airwolf'ün müziği çok güzeldir.. sonra 1.sezondan sonra bozdular biraz müziği 1.sezon jeneriğinde Dominic koşarken dın duta dı dın dura rı rın dura rı rın diri ri riiiin çalıyor ama farklı bir ensrümental ile adı şuan aklıma gelmiyor sonraki sezonlarda o enstrümental yerine org kullanılmış.. Miami Vice ''Kanun Namına'' jenerik müziği ve jeneriği yine güzeldir elektro gitarın ve org ikilisinin efsanevi uyumuyla bir de bateri gelince tadından yenmiyor öyle bir gaza getiriyor ki.. Kara Şimşek de aynı özellikle Devon Miles'ın adı geçtikten sonra dıt dın dırı dırı dırı rı rı rı rı rı rı rı rı dın dırın dırın dırın dı dı rı rı rı diye çalan kısımda (KITT'in genelde turbo boost ile zıplayıp bir yerleri kırdığı kısımlar konur hep bu kısımda sonra da Bonnie'yi canlandıran Patricia Mcpherson'un adı gelir zaten) güzel..

Her neyse keşke o dizileri tekrar dublajlayıp oynatsalar,üstelik DVD kalitesinde ben *******den alayını indirdim İngilizceyi de geliştiriyor tavsiye ederim,çocukluğumuza 1-2 saat dönmek için deneyin! Dublajlı olsa DVD'si de var daha kaliteli olur üstelik biz o dönem tv de izlerken şimdiye oranla çok ses ve görüntü kalitesi farkı vardı.. Ne de olsa Video Kaset VHS formatıydı o dönem,şimdi herşey digital o dönem analog idi..

hakki_
24-02-13, 23:23
Ben daha eskilere gideyim.Bakalim hatirlayacakmisiniz? :)

6 Milyon dollarlik adam.


http://galeri7.************.com/249/alti-milyon-dolarlik-adam_335678.jpg

25.Yüzyıl

http://img21.imageshack.us/img21/7403/buckrogersdvd.jpg


Kacak.


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/a/a2/Kaçak_(The_Fugitive)_dizi.jpg


Uzay 1999


http://yorum.info/wp-content/uploads/2010/07/Space1999-300x225.jpg

Sonny Crockett
24-02-13, 23:35
Ben daha eskilere gideyim.Bakalim hatirlayacakmisiniz? :)

6 Milyon dollarlik adam.


http://galeri7.************.com/249/alti-milyon-dolarlik-adam_335678.jpg

25.Yüzyıl

http://img21.imageshack.us/img21/7403/buckrogersdvd.jpg


Kacak.


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/a/a2/Kaçak_(The_Fugitive)_dizi.jpg


Uzay 1999


http://yorum.info/wp-content/uploads/2010/07/Space1999-300x225.jpgKacak'ı hatırlar gibiyim..

...MaNYaH...
24-02-13, 23:41
http://img94.imageshack.us/img94/6990/rosalinda40.jpg


Rosalinda vardı annem sayesinde bende bakardım. :D

hakki_
24-02-13, 23:43
özellikle kara şimşek hastaydım o diziye

Kara simsek basladiginda; "Kara simsek basladi" diye bir feryat kopardi.Sokakta hicbir cocuk kalmazdi. :D

Sonny Crockett
25-02-13, 01:01
Cuma geceleri sokaklar bom boş kalırdı,bir gün sonra da sokaklarda aslan yelesi saçları,ceket içi t-shirt'leri kolları kıvırılmış,çorapsız ayakkabılı felan Don Johnsoncuklar türerdi.. :) Yazın yayınlandığı dönemde maçlar felan da vardı diziden sonra millet mahalle aralarında Miami Vice'cılık oynardı :) Kim daha yakışıklı hesabı hala gülüyorum ya :)

urunguşat
25-02-13, 01:06
A takımı vardı bide

Kılıç Aslan
25-02-13, 01:35
http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTM4MDIwNjYyNl5BMl5BanBnXkFtZTcwODUxNjcyMQ@@._ V1_SY317_CR5,0,214,317_.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=PNl9M5TxGC8

Benim adamım MacGyver'dı hey gidi hey ona özenirde icatlar yapmaya kalkardım hey gidi heyyyy :okay:

TETIKHAN
25-02-13, 08:39
A takımı vardı bide

A takımı pazartesi günü idi hiç unutmam cenkaan ,o arap vardı ya bir tane uçaktan korkan hey gidi günler hey :D

fatihim
25-02-13, 22:21
alf hatirlayan varmi


http://www.youtube.com/watch?v=3mI7Bt0IgXY

urunguşat
25-02-13, 22:28
Alf unutulurmu hiç kaçırmazdım en sevdiğim diziydi.

Evet o lanet olası zenci iyiydi orda Tetik :D

Bu arada yaşı yazmayanlar da kendini belli ediyor ufak ufak:hahah:

TETIKHAN
26-02-13, 10:01
Alf unutulurmu hiç kaçırmazdım en sevdiğim diziydi.

Evet o lanet olası zenci iyiydi orda Tetik :D

Bu arada yaşı yazmayanlar da kendini belli ediyor ufak ufak:hahah:

25 ve üstü burada ya diğerleri :D

djmert
04-07-13, 03:11
http://img94.imageshack.us/img94/6990/rosalinda40.jpg


Rosalinda vardı annem sayesinde bende bakardım. :D

marimar, maria mercedes ve rosalinda olarak nerdeyse konuları hep aynı dizilerde oynamıştı ve bütün kadınlar bu pembe dizileri seyrederdi, bizde ufaktık biraz mecburen seyrederdik napalım :D