PDA

View Full Version : askeri lise nasıl bir yer?

GöKaNiX
15-02-06, 20:43
arkadaşlar askeri lise nasıl bir yer? gidenler varsa bayaaa bi bilgi verebilir mi?

@lkan1
15-02-06, 20:53
askerı bır yer yane senı adam gıbı adam yapıyorlar ben sınavlarına gırdım kazandım ama gıtmedımd keske gıtseydım sen kazandıysan kesın gıt tabı mulakatları geceblıdıysen mantık arama ama!!

GöKaNiX
15-02-06, 21:13
sınav soruları nasıl ????tam olarak bilgi verinnnnn

Amarcord35
15-02-06, 23:05
Arkdasım bak askerı lıse Normal okullarla aynı bır yer deyılll

Oncelıkle Benım kardesım Su anda harıbey 3 sınıfta okuoo oda askerı lıseden yetısme

İlk sene cok ama cok acı cekersın aılenden ayrı sadece ders var sınıflarda en ufak bı ses bıle cıkmıyor aynı zamanda orda arkdaslıgı dostlugu en onemlısı hayatı ogrenıyorsun arkdasın dedıgıı gıbı mantık aramıcaksın oraya gırdıkten sonra unutma kı askerı lıseye gırdıkten sonra 20 sene ordasın bunuda kafana koayarak gır...

*PheBe*1907
16-02-06, 14:00
Ben sana Hava Harp Okulu'ndan bahsedeyim biras..
1. Askeri Lise'de yapabilirim diyorsan git..
2. Mülakatları geçerim diyorsan git.. (haberin ola, çoğu kişi torpil arayışına giriyor mülakatta)
3. İmzalayacağın milyarlık senedi, dayanamayıp ayrılmaya karar verdiğinde ödeyebileceğine eminsen git.. (ki haberin olsun oraya dayanmak her baba-yiğidin harcı değil.)
4. Beden Eğitimi derslerini gerçekten geçebilirim diyorsan git..
5. asker olmanın ne demek olduğunu biliyorum.. En az 15-20 yıl dayanabilirim diyorsan buyur git..
6. Bide Askeri lise, arkadaşların dediği gibi normal bi okul gibi değil.. adamın imanını gevretiyorlar..
7. Dersleri iyi olmayanın gözünün yaşına bile bakmıyorlar..
8. Mülakat sırasında sorulan sorular hakkında kim ne derse yanlış olur, çünkü sorular her yıl yeniden hazırlanıyor..
9. Fem ve benzeri dershanelere giden hiç kimseyi almıyorlar.. Dershaneler arasında yasaklıdır FEM.. Başvuran herkesin sülalesini en ince ayrıntısına kadar araştırırlar..
10.
11. Şimdiye kadar söylediklerim hep dezavantajlarıydı.. Avantajlarına gelelim.. Yapı ve doktorlarının bilgisi bakımından Türkiye'nin en iyi hastanelerine sahipler..
12. Çoğu lojmanında her şey var.. (kuaför, fitness salonu, cafe, internet cafe, Gazino, sağlık ocağı, ilkokul, pastahane ve daha aklıma gelmeyen bir sürü şey.. kısacası ayrı bir dünya.. ama bu ayrı dünyanın kötü bi yanı da var. lojmanda büyümüş bir çocuk dışarıdaki hayata zor adapte olabiliyor.. (gözlemlediğim örnekler var)
13. İyi yönü çok fazla.. mezun olup evlendiğinde küçük çocuğunu bırakacak yer arama derdine girmiyorsun.. Çünkü hemen hemen her hava üssünde kreş var.
14. askeri Lise'ye girenlerin hemen hemen hepsi Hava Harp Okulu ister.. Çünkü Deniz Harp ve Kara Harp'tan mezun olanlar zorluk çekiyor.. Kara Harp mezunları; 3ay ile 2yıl arasında bir süre bir yerde duruyorlar.. Türkiyenin her yerini geziyorlar. Sürekli taşınmaktan çoğu eşya almıyor.. Çünkü sürekli taşınmaktan zarar görüyor eşyalar.. İzmir gibi bi yerde otururken tayinleri bi anda Van dolaylarına çıkabiliyor.. Deniz Harp mezunları yani denizciler; adı üstünde denizci.. Bazıları aylarca bazıları yıllarca olmuyor.. Onlarda geziyor.. Bazıları denize kıyısı olan her ülkeyi görüyor nerdeyse.. Gelelim Havacılara, havacılar Türkiye'nin belirli yerlerine branşlarına göre giderler.. gittikleri yerde eğer tayin istemezlerse en az 5-6 yıl kalırlar..
14. askeriye'de satılan herşey piyasadakinin çok çok altında çünkü askeriyenin kantininde çalışanlar vatani görevini yapan kişiler.. bide dükkan kirası falan ödenmediği için sadece kantinin temizlik vb. giderleri ekleniyor fiyatlara.. Ve emin olun o şekilde bile piyasadaki fiyatların ne kadar pahalı olduğunu aslında ne kadar kazıklandığınızı anlıyorsunuz..

Belki çok kötülemiş oldum askeriyeyi ama girişte imzaladığın senedi kabul ettikten sonra ben bu kadar katı veya bu şekilde bi yer olduğunu bilmiyordum deme şansın pek yok.. bunları bil öyle git.. Ama gerçekten istiyorsan git derim.. Çünkü çok farklı bir dünya.. Güzel bi ortam..

bugrahan
16-02-06, 14:15
ozaman ben hiç gitmeyim

tosi
16-02-06, 14:27
ya arkadaşlar bzim takımın geçen hfta maltepe askerı lisesiyle maçı wardı we askeriyeye gittik maç yapmaya..yani bn böle bi disiplin grmedım gerçekten dayanılması zor bi yer herşey ama herşey planlı bi şekilde yapılıo..arkadaş baya ii anlatmış gidecek olan warsa çok ama çok düşünmeli zira awantajlarıda gayet güsel hayatınızı garantıye almak istıosan asker olun derım bn!!

emre_07
16-02-06, 21:13
kankam benim babam anlatır bana cok dısıplinli asırı babamokula giridklerinde 1000 kişilermiş mezun olurken 750 kişi kalmıslar yani baya sıkı ama eskisi gibi mi bilimyorum

GöKaNiX
12-03-06, 22:39
başka bir bilgisi olan yok mu?

gulay_han
13-03-06, 00:06
kankam askeri lise diyip geçme sakın parası olan olmayan bir şekilde okuyor devlet karşılıyor, orda disiplinin alasını görüyorsun başarı ve disiplin notun senin geleceğin ders notu haricinde bir de bunlar var tabiki. her istediğin kitabı orda okuyamazsın, her istediğini yapamaz, ailene sarf ettiğin sözcüklerin % 5 ini orada konuşamazsın . he giitin bunları geçtin ve lise son dasın aferim tebrikler şimdi ailene şöyle bir zarf ilişicek. yıllık borçlanma, bilmem ne toplam şu karadır diye yani şimdiki milyarlar filan tabi 0 lar kalktı artık hesap et. ailen bunuda karşılayabilecekse ok oku ve devletin sana sunacağı güzelliklerden faydalan hee bu aarada atılırsan da ayrılırsanda bu parayı ödemek zorundasın okumuşsun gibi. atılırsan yada disiplin notun düşerse şayet askeri hiç bir yere yani çok çok düşük bir ihtimalle gire bilirsin canım benden bu kadar kolay gelsin snaa kankam

ozkanozkan
15-03-06, 21:33
Arkadasımm ben sana şöle söyliyeyim bizim bütün aile we akrabalar askerrr babam general abim teymenn ama işiii tek bozan ben cıktımmm askerii okula gitmedim sınavı kazandım mülakatına girdim we geçtim sonradan kararımı deiştirdiimmm ama kuleli askeri lisesindekıı son dönemini tanırım we benııı gece yarısııı kaçak olarak okula soktularrr wee ben hayatımda böyle bişey görmedimmm arkadaslarımın hepsıı son sınıftııı we lise2lere lise2lere we hz lerii direk işkence yapıoolarrrr yaka kartını takmadı diyee cocugun tekınıııı üzerinee su döktülerrr we öyle dövdülerrr suyuda vicudu morarmasın diyeee döktülerrr ama bunlara katlanırımmm dersen kesınlıklee gırmelıssınn sonucta hayatın kurtuluuoo we askerıyenın butunnn avantajlarından faydalanabiliosun bende suan sivil denizcilikteyim askeriyeye hiçde özenmedim

soydann
03-08-06, 01:21
Merhaba herkese,öncelikle 2006 als sorularını isteyen varsa e-mail atabilir Özel mesaj kullanın Askeri lise nasıl bir yer diye sorarsanız size bi kaç şey söyliyebirim.Askeri lise herkesiz asker olduğu,herkesin bilgili olduğu,herkesin SEVİYELİ olduğu bir lisedir.Eğer kısaltmak gerekirse normal asker yerinin öğrenim gördüğü yeri de diyebiliriz.Orda sınıf arkadaşlarınız kardeşleriniz,komutanlarınız ise babanız olur.Orda herkes bir ailedir,kesinlikle tavsiye ederim.Tabiki anlatılacak daha birçok şey var fakat şimdilik bu kadar yazabildim.He bi de arkadaşlar unutmadan orda lise1 deki öğrenci lise ikideki öğrenciye komutanım der ve bütün emirlerini yapar...

Saygılarımla

aytugjan
11-08-06, 04:40
baba bırak yaa hayatını yaşa ne askeriyesi benim peder binbaşı oldu da noldu? abim kuleli mezunu ama harbiyede ayrıldı.Ee bi yere kadar yani...

selmanberta
20-11-06, 21:20
ya arkadaşlar ben bu sene als sınava girecemde bana bilgi verebilirmisinniz??? özelliklede mülakattan...

doğubey
29-11-06, 15:16
arkadaşlar askeri lise için kaç puan lazım yada kaç net yapmamız gerekiyor?

MathRock
30-11-06, 21:00
MEB in sitesine girerseniz orda bilgileri bulursunuz:)

scorpi84
02-12-06, 20:20
arkadaslar ben belcikadanim ama tr de buyumeyiim ben buranin okullarini sevmiyorum ama beni alirlarmi henuz 14 yasindayim tr de 6 ci sinifi bitirdim

scorpi84 hesabi abime ait

bir de illa lgs ye vya kps mi oluyo ona mi girecez zaten onlari kazanmam imkansiz cunku en onemli ders yillarim belcikada gecti

LüTfen fLood yapmayınız , 1 daha tekRaRLamayanız . iLetiLeriniz ßiRLeştiriLmiştir iyi paylaşımlar * HeaD[S]HoT *.

ocuuu
26-12-06, 13:01
benim bitane erman die arkadasim vardi

maderman diil

o diyodu bana sabah erkenden kalkiyoruz diye

ama cok gsel bi yer herhalde

taner06gs
17-04-07, 18:39
arkadaşlar geçen askeri liseler kaç kişi aldı bilen var mı?

:help: arkadaşlar geçen sene askeri liseler kaç kişi aldı

Lüften fLood yapmayınız , 1 daha tekrarlamayınız . :okay: * HeaD[S]HoT *.

-------------------------------------------------------
askeri liselerin web sitelerine bak

bu 2 .ci oLuyor . 2 cisinde ' ceza aLacaksınız '
-------------------------------------------
kuleli askeri lisesi web sitesine gir öğrenci alımlarında herşey yazıyor

3.cü Kéz uyaRmama rağmen tekRarladınız . ( 1 daha oLursa iLetiLeriniz siLinecektir )

S.W.A.T.
18-04-07, 04:55
walla doru her yigidin isi deil askeri lise:D

trpaladintr
18-04-07, 19:01
Arkadaslar ben şuan Maltepe Askeri Lisesi son sınıf öğrencisiyim.Üzülerek söylüyorum ki bu yuvadan mezun olup harp okuluna gidiyorum.Askeri lisede çok zor 4 senem geçti.436 kişi ile başladığımız hazırlık sınıfını 400'ün altında bitiriyoruz.Bu okulda geçirdiğim zamanları ilerde çok arıcam.4 senenin sonunda birçok can dostum oldu.Başka hiçbir lisede böle sıkı bağlar kuramazsınız, bu kadar yakın dostluklar olmamıştır eminim.Mesela size bir örnek verim; benim puanım olması gerektığinden baya bir düşük.(Okula 100 puan ile başlanır 50 puana indiginiz zaman okuldan ilişkiğin kesilir)benımde puanım 56 yan ranzada yatan can dostum benım okuldan atılmamı engellemek için 7 haftalık suçu üstlendi ve 2 ay okul boyunca izne cıkamadı.İşte arkadaslık dostluğun cok yogun yasandıgı askeri liseler hic bir zaman aklınızdan cıkmayacak anılarla doludur.Benımde babam asker ve bir cok zorlukları bıldıgım halde askeri liseyi tercih ettim.Ve iyikide bunu yapmısım.Ne kadar zorluklarada magruz kalsamda kac defa keşke sivilde dısarıda olsam desemde yınede en dogru tercıhı askeri lise oldugunu ogrendım.Burada öle şiddet dayak flan yoktur.gecen sene sadece 3 arkadasım alt sınıfa baskı kurmak ve vs vs atıldı. Eger kendınıze guvenıyorsdanız gelın derımm

aspendoss
02-05-07, 17:02
ben suan ortason da okuyorum ama askeri liseyi öyle çok istiyorum ki ama kaç net olduğunu bilmiyorm yani bilgi verir misiniz bide fem dershanesinden almıyor dediniz ayrıntılı olarak öğrenebilir miyim teşekkürler

mehmet_a
18-08-07, 10:38
arkadaşlar ben askeri lisede 3 sene geçirdim 10 gün sonra da 4.sü başlayacak ben okulumdan memnunum. Ayrıca para konusu gülayın dediği gibi değil sadece sana ayrılana kadar harcanan parayı ödüyorsun, 3 senedir hiç bir üst sınıfıma komutanım demedim çünkü o soydanın dediği harp okulunda geçerli biz abi diyoruz işkenceyi de yapan en ağır şekilde cezalandırılıyor işkence yapan komutansa rütbesini dondururlar öğrenciyse de disiplin kuruluna çıkar ve mezun olan abimizin bahsettiği puanın baya bi düşürülür. Bence uslu durduktan sonra hiç de katlanılmayacak bir yer değil girmek isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim. İlk girdiğimde ne kadar değerli olduğunu anlayamamıştım ama şimdi arkadaşlarım dersanelere giderken ben evde bilgisayar başındayım ve onlar gibi sınav stresi ile gelecek kaygım yok. Ayrıca dünyadaki en şerefli mesleğe sahip olacağız çünkü vatan için çalışacağız.

mehmet_a
20-08-07, 20:16
artık 5 sene ve kıyafetleri de yeşil renk olacak eskisi gibi

ufak
21-08-07, 11:35
Ben sana bir subay çocuğu olarak nasıl bir ortam olduğunu bildiğimden, Maltepe Askeri Lisesinden mezun ve Kara Harp Okulu'nda okuyan biri olarak öncelikle şunu söyliyim, sana yazılan cevaplara bakarak Askeri Liseler, hayatını kurtarma, sağlama alma yerleri değildir. Bu niyetle girenler emin ol 8 yıl boyunca ya dayanamıyo yada bi şekilde göze batıyo ve okul ile ilişkisi kesiliyor. Sırf parası ve imkanları için yapılacak bir meslek değil bir yaşam tarzıdır askerlik, zaten 8 yıl okuyup tüm zorluklarını yaşayıpta mezun olduktan sonra aldığın parada öyle hayatını sağlama aldırcak aşırı bir para değil emin ol, dışarda aynı zorlukları çektiğin mesleklerde en az 10 kat maaş alınmaktadır hangi dalda olursa olsun. Yani bu mesleği para için asla seçmeye kalkma, hem kendine hemde devletine zarar ve zaman katbı, emek kaybı sağlarsın...
Sana hayatını kurtarmak istiyorsan gir diyenler Kara Harp Okulu ya da Hava Harp Okulu intibak eğitimi kamplarını görmediklerinden bunu çok rahat söyleyebilirler. İntibak kampları Askeri Liselerden Harp Okullarına geçiş sürecinde askeri öğrencilerin bu mesleği ne maksatla istediğinin ve ne kadar istediğinin ölçüldüğü 7/24 eziyet denilebilcek eğitimlerle (yanlış anlaşılmasın kesinlikle zevk için ya da komutanların ego tatmini için yapılan faaliyetler değildir) insanın psikolojisini altüst eden bir seviyede yaklaşık 35 gün eğitim ve tamamiyle bir süzgeçten geçirme uygulanmaktadır. Zaten zayıf olanlar, ailesinin zoruyla girenler, hayatımı garantiye alıyim diye girenlerin %90'ı bu safhada ayrılıyorlar kendi istekleriyle... Sürünmekten dirseklerinin et kısmı sarkan kopan paramparça olan kişilerin olduğu, günlük uyku saatinin 2-3 saat olduğu, eğitimlere dayanamayıp o yaşına rağmen saatlerce anne diye ağlayan kişilerin olduğu, her türlü acının çekildiği, foseptik(lağım) suyunun içine sokulup 300-400 metre sürünülen bi ortam intibak kampı... Bunlar sadece birkaç aklıma gelen ve kampı %1'ini bile oluşturmayan birkaç olaydır.
Bu okullara girerkende öyle herkesi alcaklar diye bir şart yoktur ve kesinlikle torpil vb. olaylarla girmek mümkün değildir, nasılki okuldayken kendi hakkıyla geçmeyenin gözünün yaşına bile bakmadan sınıfta bırakıp devre kaybetmesini sağlıyorlarsa, okula girerkende haketmeyeni kesinlikle almazlar, mantıklı düşün Askeri Liselere alan kişiler gelecekte kendi yerlerine geçecek kişileri seçtiklerinin bilincinde olan subaylardır ve bu işi yapabilecek, daha iyisi varken daha kötüsünü kim seçer???
Girerken senin en uzaktan ailenin nasıl biri olduğu, nerelerde çalıştığı, kimlerle ilişkisi oluğu, ne gibi faaliyetlerde bulunduğu, yıkıcı veya bölücü faaliyetlerle ilişkisi olup olmadığı çok derinine araştırılıyor ve süreklide araştırmaya devam ediyorlar, senin subaylık hayatının sonuna kadar da bu araştırma sürmektedir...
Bu okulun yada mesleğin hiç mi iyi yanı yok hep kötüledin dersen bana, evet var derim. En güzel yanı Askeri Liselerde kazanılan arkadaşlıktır. Bunu dünyanın hiç bir yerinde kesinlikle bulamazsın, ancak aynı ortamı Harp Okullarında bulabilceğini de ne yazıkki söyleyemeyeceğim, orada da herkes birbirinin kuyusunu kazmakta kendisini düşünmekte ve bencillik hat safhadadır...
Ayrıca özellikle harp okullarında bedeni yeterlilik en önemli kıstastır. Belirlenen standardın 1 tane bile altında mekik çeksen ya da şınav çeksen, barfiks çeksen, herhangi birini tutturamazsan gözünün yaşına bakmadan devre kaybediyorsun. En basitinden benim devremde bu yıl sadece BES (Beden Eğitimi ve Spor) dersinde devre kaybeden (sivil tabirle sınıfta kalan) 115 kişi var. Benim kısmımda (yine sivil tabirle sınıfımda) 27 kişi başladık be bir yılın sonunda 18 kişi kaldık.
Aklıma gelmişken sana bazıları yazmış orda dayak var böyle böyle yapıyolar adama fln diye, onlara da kanma, dürüstçe söyliyim eskiden vardı evet üst sınıflar alt sınıflara baskı kurup hatta dövebiliyorlardı kimsede onlara bişey demezdi ama artık öyle değil son 4-5 yılda çok şey değişti, dövmeye kalkan öğrenci atılır, subaysa rütbe dondurma alır hale geldi yani içinde böyle bir korku olmasın sakın...
Bir de eğerki okuldan atılma yada ayrılma durumun olursa girerken ailene imzalatılan tazminatın tamamını değil sadece okulda geçirdiğin zaman ve kullandığın imkanlar kadarını ödemek zorundasın bu konuda da bilgin olsun...
Ayrıca Askeri Lisede üst sınıflara astlık üstlük kanunen yoktur ve orda saygı hitabı olarak üstlere 'Abi' denilir, ancak Harp Okullarında astlık-üstlük ilişkisi vardır ve bu kanunen de belirtilmiştir, orda ise 'Komutanım' diye hitap edersin...
Benim sana söyleyeceğim girerken iyice düşün kimsenin zorlamasıyla yada girersem hayatımı kurtaracağım fikriyle asla girme, eğer gireceksen bunu kendi isteğinle yap. Eğerki kendi isteğinle yapıyorsan dünyada bunun kadar haz verecek mutlu edecek başka hiç bir meslek yoktur, ancak birinin zoruyla yada sırf parası için yapacaksanda dünyada bunu kadar eziyet hiç bir meslek bulamazsın...
Başka bir sorun ya da merak ettiğin bir şey olursa özel mesaj atabilirsin...

Zk3nz4
01-09-07, 00:25
kanka üniforma merakın varsa polis kolejini zorla derim çok daha rahat bi yer ama asker olacam diosan ki deseydin böle araştırmazdn o yüzden bu seçeneği sölemeyeym

PeSiMiSt_BeaT
06-09-07, 01:10
BEN DE GİRDİM AMA 48 PUAN ALDIM YANİ KAZANAMADIM
*PheBe*1907 KANKA PAYLAŞIM İÇİN SAOL

angaralı_comol
12-09-07, 11:18
Arkadaşlar ben askeri lise mezunuyum.Şu anda okuldan ayrılmış durumdayım.Her ne kadar yüklü bir tazminat ödeyecek olsam da ordan ayrıldığım için çok mutluyum.Eğer ömrü boyunca asker olmak isteyen varsa oralara gidebilir.Ama zorluklarına katlanmayı bilmeli yani ruhsal ve fiziki anlamda hazır olmalı ayrıca beden olarak iyi değilseniz kesinlikle girmeyin tabi dersleriniz de iyi olması lazım kısacası herşeyiniz iyi olması lazım benim derslerim ve bedenim iyiydi.Ama bu okula devam etmem için bunlar yetmedi.Disiplin bakımından da çok iyi bir öğrenciydim.Ama buralar giderek çekilmez bi hal alıyo artık emir almaktan sıklmıştım.Düşünsenize ya okul birincimiz bile ayrıldı.Girerken iyi düşünün kimseye girmeyin demiyorum ama girin de demiyorum.Girerseniz ve istemezseniz benim gibi tazminat ödersiniz.

oksiyus1
23-03-08, 08:31
ben suan ortason da okuyorum ama askeri liseyi öyle çok istiyorum ki ama kaç net olduğunu bilmiyorm yani bilgi verir misiniz bide fem dershanesinden almıyor dediniz ayrıntılı olarak öğrenebilir miyim teşekkürler
FEMDEN DE ALINIYOR ÇÜNKÜ BENİM TANIDIĞIM FEMDEN GİRDİ..SADECE BAŞÖRTÜ SORUNU VAR EĞER ANNEN KAPalI İSE ALMAZLAR O YÜZDEN ANNENE PERUK TAKTIRIRSIN RESİm çekrsiNİZ OLUR BİtER.

oksiyus1
23-03-08, 08:42
KAÇ NE VE PUAN İSTENİYOR YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM...saygılarımla.

Legolas
04-06-08, 20:45
hala bu kadar kötümü buralar? :(

LinкØѕєя
04-06-08, 22:22
100 soruda 73 netle 81 puan almıştım ben.
Puanlar nasıl veriliyor anlamadım ama:011:

LaZpanyoL
04-06-08, 23:21
Bir Çok Arkadasımı Biliorum..TAzminat Ödeyip Bırakan..
Hiçbiri Bitiremedi..
Hepsi YineÖssye Hazrlandı ve kazandı..

Legolas
05-06-08, 16:30
ben 68 netle 80 puan aldım :p

Akıncı1049
19-06-08, 19:01
askeri lise hakkında bir sorum olacaktı benim

havanın sağlık muayeneleri deniz ve karadan daha ayrıntılıya ben havayı kazanamassam eğer deniz lisesine gidebilme şansım var mı yoksa sadece üçünden birini mi seçebiliyoruz?? cevaplarsanız sevinirim

LaZpanyoL
20-06-08, 00:39
Bnde bilmorum ama hepsinin mülakat Tarihler frklı olması lasım..ona göre ayarlarsın kndini..Yinde Deniz i daha cok dene derim ben..
SAt yada sas timi askeri olursun :)
özel tim.. xD

anıL
20-06-08, 11:34
2. Mülakatları geçerim diyorsan git.. (haberin ola, çoğu kişi torpil arayışına giriyor mülakatta)
3. İmzalayacağın milyarlık senedi, dayanamayıp ayrılmaya karar verdiğinde ödeyebileceğine eminsen git.. (ki haberin olsun oraya dayanmak her baba-yiğidin harcı değil.)
5. asker olmanın ne demek olduğunu biliyorum.. En az 15-20 yıl dayanabilirim diyorsan buyur git..
6. Bide Askeri lise, arkadaşların dediği gibi normal bi okul gibi değil.. adamın imanını gevretiyorlar..
8. Mülakat sırasında sorulan sorular hakkında kim ne derse yanlış olur, çünkü sorular her yıl yeniden hazırlanıyor..
9. Fem ve benzeri dershanelere giden hiç kimseyi almıyorlar.. Dershaneler arasında yasaklıdır FEM.. Başvuran herkesin sülalesini en ince ayrıntısına kadar araştırırlar..
10.
11. Şimdiye kadar söylediklerim hep dezavantajlarıydı.. Avantajlarına gelelim.. Yapı ve doktorlarının bilgisi bakımından Türkiye'nin en iyi hastanelerine sahipler..
12. Çoğu lojmanında her şey var.. (kuaför, fitness salonu, cafe, internet cafe, Gazino, sağlık ocağı, ilkokul, pastahane ve daha aklıma gelmeyen bir sürü şey.. kısacası ayrı bir dünya.. ama bu ayrı dünyanın kötü bi yanı da var. lojmanda büyümüş bir çocuk dışarıdaki hayata zor adapte olabiliyor.. (gözlemlediğim örnekler var)
13. İyi yönü çok fazla.. mezun olup evlendiğinde küçük çocuğunu bırakacak yer arama derdine girmiyorsun.. Çünkü hemen hemen her hava üssünde kreş var.
14. askeri Lise'ye girenlerin hemen hemen hepsi Hava Harp Okulu ister.. Çünkü Deniz Harp ve Kara Harp'tan mezun olanlar zorluk çekiyor.. Kara Harp mezunları; 3ay ile 2yıl arasında bir süre bir yerde duruyorlar.. Türkiyenin her yerini geziyorlar. Sürekli taşınmaktan çoğu eşya almıyor.. Çünkü sürekli taşınmaktan zarar görüyor eşyalar.. İzmir gibi bi yerde otururken tayinleri bi anda Van dolaylarına çıkabiliyor.. Deniz Harp mezunları yani denizciler; adı üstünde denizci.. Bazıları aylarca bazıları yıllarca olmuyor.. Onlarda geziyor.. Bazıları denize kıyısı olan her ülkeyi görüyor nerdeyse.. Gelelim Havacılara, havacılar Türkiye'nin belirli yerlerine branşlarına göre giderler.. gittikleri yerde eğer tayin istemezlerse en az 5-6 yıl kalırlar..
14. askeriye'de satılan herşey piyasadakinin çok çok altında çünkü askeriyenin kantininde çalışanlar vatani görevini yapan kişiler.. bide dükkan kirası falan ödenmediği için sadece kantinin temizlik vb. giderleri ekleniyor fiyatlara.. Ve emin olun o şekilde bile piyasadaki fiyatların ne kadar pahalı olduğunu aslında ne kadar kazıklandığınızı anlıyorsunuz..

Belki çok kötülemiş oldum askeriyeyi ama girişte imzaladığın senedi kabul ettikten sonra ben bu kadar katı veya bu şekilde bi yer olduğunu bilmiyordum deme şansın pek yok.. bunları bil öyle git.. Ama gerçekten istiyorsan git derim.. Çünkü çok farklı bir dünya.. Güzel bi ortam..

:Peureux06:Peureux06:stan:

ben anadolu kazandım ama askeri lise sınavınada girdim artık gitmem:D

Akıncı1049
20-06-08, 12:45
Bnde bilmorum ama hepsinin mülakat Tarihler frklı olması lasım..ona göre ayarlarsın kndini..Yinde Deniz i daha cok dene derim ben..
SAt yada sas timi askeri olursun :)
özel tim.. xD

sagol abi:okay:

muttigirgin
30-06-08, 13:09
Beyler mesajlarınızda okudum da askeri lisede hep paradan falan konusmussunuz sakın böyle düsünmeyin askeri lisede asker olmak cok gururlu bir sey tabiki vatanının namusunu gururunu serefini korumak mehmetciklerimizin yerini kahramanca doldurmak ve kanlarını yerde bırakmamak zorundayız askeri lise zor diyorsunuz bende bu sene askeri liseyi kazandım ve gidecegim askeri liseye zor diyorsunuz ama askeri liseden ayrıldıgınızda o disiplin günlük hayatınızda cok ise yarıyor askeri lisede hayatı öğreniyorsunuz tabiki zorluklar cekiyoruz ama sehitlerimiz nasıl ac susuz dayanmıssa bizde disimizi sıkmak zorundayız askeri lisede mantık yok diyorsunuz askerler genellikle deli diyorsunuz ama albert einstein onada deli diyorlar ama o bir dahi üstelik askeri lisede de okumamıs o zaman bu nasıl oluyor...

Haηdé1905
01-07-08, 19:32
...

serat
02-07-08, 20:58
10.

kanka hepsi doğru da olabilir yanlış da ama bi yanlışın var askeri lise başvuru kağıdında gittiğiniz dershane girişinizi engellememektedir diyor.

Legolas
02-07-08, 22:29
öyle diyor ama engelliyor.

MiChElOnY
03-07-08, 02:29
hayır engellemiyor çünkü geçen sene bizim tandıq gitti birşey demediler

Rykers
08-07-08, 23:42
Bende kuleli askeri lisesine girmeyi cok istiyorum benim bi akrabam 2 sene önce askeri lise sınavına girdi kuleli askeri lisesini tutturdu SINAVDA SORULAR ŞÖYLEYDİ 30 tane türkçe,30 tane matematik.25 tane fen 15 tane sosyal sormuşlar en az 65 net yapmak gerekiyomuş akrabamda 70 net yapmış her neyse sonra münakatlara girmiş münakatlarda önce ailede türbanlı olmicakmış,gözlüklüysen askeri lisenin önünden bile gecme,sonra şınav,mekik,barfix yaptırıyolarmış kac tane çekebiliyo baraj filan war mış bide insanın soyunu sopunu araştırıyolar herhangi bi örgüte katılan war mı diye yani sicili bozuksa aileni hic giremessin onu bil....

JigSaW
09-07-08, 01:06
Arkadaşlar 15 senelik tecrübemi size aktarayım.
Eğer robotsanız ve istiyorsanız gidin.Eğer insansanız istiyorsanız veya istemiyorsanız kesinlikle gitmeyin.
Ne demek istediğim çok net anlaşılmıştır umarım.

asker_kübish
19-07-08, 11:29
kara harp okuluna kaç tane kız öğrenci alınıyor bi de intibak eğitimi hakkında bilgi verebilir misiniz ?????????????

KøśŦøĸ
19-07-08, 18:25
Konuya Cevap veRiLdiği haLde haLa daha muhaßßeT ediyoRsunuz . Konu kapanmıştır ..!!!

ŞoVaLYe_77
24-02-09, 16:21
Gidenler biraz bilgi versinlr yaa giricem sınavlarına bende :D

caqLa_m
24-02-09, 16:33
bnm kuzenimde girmişti ..mülakatda şey sormuşlardı ..arka duvarın rengi nedir ? kuznimde arkaasına dönüp duvara bakmştı ordn kaybetmişti .. önündeki renkle arkasndaki renk aynıydı aslında ..

harbiyeli_asker
05-03-09, 17:47
arkadaşlar ben düz lise e.a 10.sınıftayım,,,bir yarbayın özgeçmişinde dü liseden kuleliye geçiş yaptığı yazıyordu...acaba bende kuleli veya başka bir askeri liseye geçebilir miyim....

HeadBang
05-03-09, 19:49
çok disiplinlinli bir yer anlatılanlara göre kazananlar fazla dayanamıyormuş öyle diyolar. Sınava giriyosun . Sonra vücuduna fln bakıyolar kilona boyuna... Ama terbiye bakımından süper bir yer (Öyle diyolar :D )

brkytprk
15-03-09, 22:41
ufak msn adresini verir misin

іѕтαивuŁ
25-03-09, 11:15
zor bi yer:D

heavy_boy16
28-11-09, 17:25
ArkadaŞlar genclİgİnİ satmak İsteyen warsa gİtsİn ne kadar İİ yÖnÜ warsa mİlyon kati kadarda kÖtÜ yani war(Özellİkle Şİmdİlerde)eer zengİnsenİz ve denemek İstersenİz belkİ,ancak fakİr İsenİz kesİnlİkle bu lanetlİ okullarla wakİt kaybetmeyİnİz adam gİbİ sİvİl hayat yaŞayin kiz arkadasiniz eksİk olmasin yaninizdan,
uzaklasmayin aİlenİzden....

Fb13
29-11-09, 09:29
Doğrudur iyi yöne bir sürü mesela yemekleri mesela ortamı yani seni milliyetçi genç olarak yetiştiriyorlar çok güzel bir yer keşke bende gitsem ama bazı özel şartlar uymadığı için iştee Ama tek kötü tara fı disiplin dir. Mesela ben disiplini severim ahhh ahhh keşke gide bilseydim.

sertan_4509
23-02-10, 23:14
Pekİ hangİ askerİ lİse kaÇ puan İstİyor

legolasaho
10-03-10, 13:30
Arkadaşlar askeri liseye annesinin başı kapalı olanları almıyolarmmış diyolar bunun gerçekte doğru cevabıne öğrene bilirmiyim

heavy_boy16
20-03-10, 11:09
Arkadaşlar askeri liseye annesinin başı kapalı olanları almıyolarmmış diyolar bunun gerçekte doğru cevabıne öğrene bilirmiyim

merak etme brdr ole bısı yok sen canını sıkma ark war onuncu sınıf aynı durumda ama sorun olmuo merak etme.:nono:

ßrutAl
20-03-10, 18:17
zor bi yer:D

katılıyorum :okay:

legolasaho
22-03-10, 18:15
saol çok teşekkür ederim:okay:

ugurcann
05-12-10, 18:00
.............

ugurcann
05-12-10, 18:03
7.sınıf öğrencisiyim anafen dersanesine gidiorum yani fem arkadaşımız yazmışki fem dersanelerine gidenler alınmaz.doğru ben giremezmiyim?

erol_008
05-12-10, 18:31
o 2005 de yazmış :p şimdi diğerlerini almıyorlar rahat ol :p :D

trpaladintr
24-03-11, 16:26
http://www.kho.edu.tr/khobilgi/basvuru/2009/default2.htm buyrun kara harp okulu...

gak
21-02-12, 23:27
of ywaa

gözdeberfin
21-06-12, 00:03
Ya peki bu fem dershanesine veya körfez dershanelerine gidenler hava harp okuluna gidebiliyorlar mı?