PDA

View Full Version : HZ İSA YERYÜZÜNE GELECEK Mİ? (Çok önemli Müslümanların Hepsi Okusun!)Dragonfly
08-02-06, 19:35
HZ. İSA’NIN YENİDEN GELİŞİ İDDİASI

Kuran’da yer almamasına rağmen ortaya atılan iddialardan biri de Hz. İsa’nın kıyamette yeniden geleceğidir. Hadislerde Hz. İsa’nın Şam’ın doğusunda beyaz minareye geleceği, Mehdi ile buluşacağı, Deccali öldüreceği anlatılır. Ebu Hureyre’nin, Buhari ve Müslim gibi gelenekçilerin en güvendikleri iki kaynaktaki bir hadisi şöyledir: “ Allah’a yemin ederim ki İsa’nın adil bir hakem olarak ara-nıza inmesi yakınlaşmıştır. O indiğinde haçları kırıp domuzları öldürür, cizyeyi kaldırıp maymunu öldürür ve İslam’dan başkasını kabul etmez.” Hıristiyanlık’tan ilk devirlerde dinimize geçenlerin yay-dığını sandığımız bu uydurma, Kuran ayetleriyle de uyuşmaz.
Allah şunu demişti: Ey İsa, seni vefat ettireceğim, seni ken-dime yükselteceğim, seni inkar edenlerden ayıracağım...

3- Ali İmran Suresi 55

Hüseyin Atay bu ayete göndermeler yaparak şu açıklamayı yapar: “ Hz. İsa hakkında Kuran-ı Kerim’in verdiği bilgi içinde onun öldü-ğü fakat öldürülmediği bilinmektedir.
Bunlara göre Hz. İsa ölmüştür, hayatta değildir ve dünyaya dönmeyecektir.

Hadislerle iman esasları sabit olmaz ve Kuran’a ilave yapılamaz. Hıristiyan ve kültüründen, Hz. Muhammed’in vefatından sonra İslam literatürüne geçen hikayelerden birinde; Hz. İsa’nın ölmediği, göğe çıkarıl-dığı ve kıyamet kopmadan dünyaya Şam’daki minareden ineceği an-latılmaya başlanmıştır. Hıristiyan mitolojisi İslamlaştırılarak Müslü-manlar’ın inançları arasına sokulmuştur. Öyle ki buna inanmayanlar, aklı başında sanılanlar tarafından bile kafirlikle itham edilmektedirler.” (Hüseyin Atay, Kuran’a Göre Araştırmalar, sayfa 53)

Muhammed sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası değil-dir. O Allah’ın elçisi ve Peygamberler’in sonuncusudur.

33-Ahzab Suresi 40

Ayetten Peygamberimiz’in son Peygamber olduğunu anlıyoruz. Kuran’da Hz. İsa’nın da Peygamber olduğu geçtiğine göre, Pey-gamberimiz’den sonra Hz. İsa’nın gelişi Kuran’ın bu ayetiyle çelişir.
Selam üzerimedir doğduğum gün, öleceğim gün ve diri olarak kaldırılacağım gün.

19-Meryem Suresi 33

Meryem suresinde, Hz. İsa’nın ağzından nakledilen yukarıdaki sözlerde, Hz. İsa’nın üç önemli gününden bahsedilir. Görüldüğü gibi bu günler sayılırken Hz. İsa’nın kıyamette dünyaya yeniden ge-leceği şeklinde bir günden bahsedilmez. Eğer böyle bir gün olsaydı, elbette ki bu da yalanlarla dolu hadislere bırakılmadan, şüpheye yer bırakmayacak şekilde Kuran’da belirtilirdi.


Ne yazık ki Kuran’ın belirtmediği ve Kuran ile çelişen Hz. İsa’nın gelişi hikayesi, yüzlerce sahte İsa’nın çıkışına yol açmıştır. Sahte Mehdi enflasyonu gibi, sahte İsa enflasyonu da akıl hastanelerimizin önemli vakalarına baz teşkil etmiştir.

yakisikli82
08-02-06, 19:41
Sana gore sahte olabılır ama bana gore Hz.Mehdı gelıcek yakın bır zamanda dunyaya gelıcek...Zaten gıdıs hatta bunu desteklıyor cunku artık Musluman-Dıger dınler savası baslıyacak bence...2012 ye az kaldı....

cerkezkizi
08-02-06, 21:17
Sana gore sahte olabılır ama bana gore Hz.Mehdı gelıcek yakın bır zamanda dunyaya gelıcek...Zaten gıdıs hatta bunu desteklıyor cunku artık Musluman-Dıger dınler savası baslıyacak bence...2012 ye az kaldı....
kanka ne 2012 si bence başladı bile

yakisikli82
08-02-06, 21:55
Hz.Mehdi nin dunyaya yenıden gelıs tarıhı dıye tahmın edılıyor...Dogru veya yanlıs ben buna ınanıyorum

birdamlamutluluk
08-02-06, 22:49
Hz. İsa peygamber olarak gelmeyecek zaten normal bir insan olarak mesih olarak gelecek...

Dragonfly
09-02-06, 02:02
Yukardaki bilgi kurandan ve diğer kaynaklardan araştırılmıştır.
Bu araştırmayı derin kuran bilgisi olan ve kuran ı didik didik inceleyen kişiler tarafından ve diğer kaynaklar ile araştırılarak kuranla çeliştiği ve dinimize Hz Muhammed S.a.v Efendimiz öldükten sonra sokulduğu sonucuna vaılmıştır.

Belki de bu hristiyanların kendi dinlerini yayma ve Kuran ın güvenilirliliğini sarsma amacıyla son peygamberin Hz Muhammed Değilde tekrar gelecek olan İsa olduğunu gösterme amacı olabilir.

2012 ve Mayaları araştıran arkadaşlar maya tarihine bakarsanız Gene hristiyanların kendi dinlerini yaymak için mayalar ile ilgili kaynakları yakıp yıktıklarını göreceksiniz ve gene hristiyanlar bu yolda bir çok kütüphaneleri yakmıştır tarihimizi dikkatle inceleyelim ve Kuran ı da tam olarak okuyup anlamaya çalışalım ki Dinimize sokulan Uydurma hadislerin Farkına varalım çünkü Kuranda Çelişkilere yer yoktur.

Tabiki En Doğrusunu Yüce Allah Bilir.

2012 Olayı İse uzun zaman Araştırdığım bir olaydır ve gerçekten Mitolojik, Dini(Tevrat) ve Bilimsel kaynaklar korkunç bir sona işaret ediyor hemde çok yakın bir son a Yani KIYAMET e!

Avrupalı ve Rus Bilim Adamlarının Güneşte Ki Patlamalarda Ki düzensizlikten yola çıkarak yaptıkları araştırmalar ve en son discovery channelde yayınlanan bir habere göre bu sefer de bir Yanar dağ da yapılan bir araştırma yine korkunç bir sonuca varıyor. Dünyanın manyetik alanı tam 200 kilometre kaymış , Yani manyatik alan gücünün tam yüzde doksanını kaybetmiş YANİ yıllardır 7,8 de seyreden shuman rözansı (yanlış yazmamışımdır umarım yazılışını) Birden bire 12,7 ye çıkmıştır.

13 noktası sıfır noktasıdır.

Bu noktaya gelince manyetik kutuplar yer değşitirir dünya durur! ve kutupların yer değiştirme işleminen sonra (yani + - iken - + ) Dünya tersine dönmeye başlayacak!
Şimdi Mitolojik ve bilimsel bir çok kaynak tarafından belirlenen bu gerçek Kuranı kerim de tam 14 asır önce belirtilmiştir.
Hiç şüphe yoktur ki Kuran Allah C.C Nin sözüdür ve vadi gerçekleşecektir.

Bu konu Hakkında detaylı bir yazıyı daha sonra yapım aşamasında olan sitemde sizinle paylaşacağım.