PDA

View Full Version : Kılıçdaroğlu askerlik yaptı mı?

wanteed
15-03-11, 19:39
Kılıçdaroğlu askerlik yaptı mı?
06 Temmuz 2010 Salı 01:22
Kemal Kılıçdaroğlu'nun askerliğini nerede ve nasıl yaptığına dair bilgilere ulaşılamıyor

http://www.habervakti.com/img/24hDhHO2.jpg
Türkiye Gazetesi köşe yazarı Sefa Koyuncu herkesin merak ettiği bir konuyu köşesine taşıdı. Okur yorumlarından yola çıkarak yaptığı küçük araştırma sonuçlarına göre CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun askerliğine dair bir tek ipucuna dahi ulaşamadı ve haklı olarak sordu.

Kemal Kılıçdaroğlu asker kaçağı mı?

Koyuncu köşesinde sadece bilgi edinme hakkını kullanmak için bu soruyu sorduğunun altını çizerek Gandi kemal'in nerede ve nasıl askerliğini yaptığını merak ettiğini yazdı.

KILIÇDAROĞLU ASKER KAÇAĞI MI?

Haydaaa! Şimdi bu da nereden çıktı mı diyorsunuz? Arz edeyim: İnternette, Kılıçdaroğlu‘nun Çukurca‘daki sınır karakollarını ziyaretiyle ilgili vatandaş yorumlarına bakıyordum. Habervitrini.com‘da, Erdal‘ın, “Eğilse ne olur ki, adamda boy yok, çömelse hepten kaybolacak, askerlik yapan herkes siperin ne olduğunu bilir. Kılıçdaroğlu askerlik yapmamış herhalde...” yorumunu okuyunca beynimde bir şimşek çaktı. Sahi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, askerliğini nerede ve ne olarak yapmıştı... Merak edip, onlarca, Kemal Kılıçdaroğlu biyografisi taradım; askerlik yapıp yapmadığına dair en ufak bir ipucu bulamadım. Lütfen bu konuda biri beni aydınlatsın... Kılıçdaroğlu askerlik yaptı mı, yapmadı mı? Yanlış anlaşılmasın...

“-Bilgi edinme hakkımı kullanmak istiyorum!..”

BİYOGRAFİ ETİK DEĞİL

En son, CHP internet sitesine baktım. Oradaki özgeçmişte de Kemal Kılıçdaroğlu‘nun askerlik durumuyla ilgili en küçük bir bilgi yok! Askerlik şubesine gidip gitmediği bile belli değil: http://www.chp.org.tr/ genelbaskan-ozgecmis.aspx Er miydi, yedek subay mı, bedelli mi yaptı, çürüğe mi çıktı, boyu mu tutmadı, kaçak mı; vatandaştan gizlenen ne?

“-Kılıçdaroğlu askerlik yapmadıysa -ki öyle görünüyor- neyi tartışıyoruz?”

“-Siperde çömelse ne yazar, dikilse ne!..”

Sefa Koyuncu

sonsayfa.com

bende merak ettim sahi kılıçdaroğlu askerliğini nered yaptı bilenler bilgilendirsin bizi

snox
15-03-11, 20:37
Bu kadar merak ediyorsanız TSK veya devlete mail göndererek bilgilenme hakkınızı kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler devletin kısayolu ve TSK'nin web sitelerinde mevcuttur. Ayrıca bir gazetecinin bu merakını gideremediğini yazması biraz garip olmuş bence.

apollo71
15-03-11, 20:41
Bu ülkede yasalar, askerlik yapmak istemeyenlere büyük imkanlar tanımaktadırlar.

Bugün siyasilerden tutun, peşinden milyonların koştuğu futbol kulüp yöneticilerine kadar askerlik yapmayan yığınla insan mevcut.

Benim görüşüm şudur: Askerlik yapmak istemeyen açıkça söylesin, onları almasınlar askere.

UltraRed
15-03-11, 21:05
Geçen yıldan kalma haber.

Tarih 6 Temmuz 2010

dag-han
15-03-11, 21:35
Bu ülkede yasalar, askerlik yapmak istemeyenlere büyük imkanlar tanımaktadırlar.

Bugün siyasilerden tutun, peşinden milyonların koştuğu futbol kulüp yöneticilerine kadar askerlik yapmayan yığınla insan mevcut.

Benim görüşüm şudur: Askerlik yapmak istemeyen açıkça söylesin, onları almasınlar askere.
bekara kari bosamak kolaydir:smile:
saka apollo 71:okay:
haklisin türkiye de torpilin varsa her seyden siyirirsin:crazy:

ChapullerOne
15-03-11, 23:25
internette bununla ilgili haber araştırırken şu yorum dikaktimi çekti.

Yorum iskender kayaya ait.

http://www.haberdemeti.com/haber.php?haber_id=13465

yazar askerlik yapmamış anlaşılan, kılıçdaroğlu bürokrasiden geliyor ve siyaset öncesi genel müür. Öyle belediye işçiliğinden belediye başkanlığına seçilmiş biri değil. Erdoğan'ın askerlik yapmış olması şüpheli, askerler çök deyince bu nedenle çökmüş olabilir

wanted. Bu iskender Kaya.

Yani nerene dayarsan daya :hahah:

oyyy çok güldüm ya:Demon08::Demon08::Demon08:

İsteyen yapsın isteyen yapmasın bakalım bugün aaa askerlik yapmamış diyenler askere çocuklarını gönderecekler mi o zaman. :okay:

fasıla
16-03-11, 00:14
Geçen yıldan kalma haber.

Tarih 6 Temmuz 2010

iyi ya 1 yıldır hala cevaplayamamışsınız!

buyurun siz cevap verin dersimli kızılbaş kemalın avukatı olarak (bedeva avukatı)

kemal askerlik yaptı mı?
yaptıysa nerede yaptı?
cidden meraktan soruyorum.

kemal için google arayıp vakitimi zayi etmek istemiyorum. chp li olarak bu sorumuza cevap verir misiniz?

İhShiT
16-03-11, 00:37
o zaman taze habere bakalım ne fark varmış ..

"Kılıçdaroğlu askerlik yaptı mı ?"

CHP'nin 'yaz tatilinde askerlik' projesine Erdoğan'dan yanıt: Kılıçdaroğlu askerlik yaptı mı endişe etmeye başladım.
http://www.objektifhaber.com/resimler/12000/13049_3.jpg
15 Mart 2011 Salı

Başbakan Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun askerliği kısaltmakla ilgili vaatlerini eleştirdi.
Erdoğan, 'CHP'nin Yaz tatilinde askerlik' projesiyle ilgili konuşması sırasında grup toplantı salonunda kahkahalar yükseldi. Kılıçdaroğlu'nun askerlik yaptığından endişe duyduğunu söyleyen AK Parti Lideri, şöyle konuştu:

"Biri çıkıp meydanda sorduğunda hemen söylüyor 'Bedelli askerliği halledeceğiz'. Başka bir yerde soruyorlar 'Askerlik inecek mi' diye hemen 'İnecek' diyor. Biz devlet yönetiyoruz. Çok daha ileri gitti. 'Askerliği yaz tatiline alacağız'. Eğer tadında bir askerlik yapılacaksa bu yaz tatilinde yapılmaz. Yoksa askerlik yapmadı mı diye endişe etmeye başladım."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısındaki konuşmasına İbrahim Tatlıses'e geçmiş olsun dileklerini ileterek başladı.

Erdoğan, şu mesajları verdi:

"İktidarımızdan önce sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranı yüzde 39'du. Şimdi bu oranı yüzde 73'e yükseltmiş bulunuyoruz. 2002 yılında tüm devlet hastanelerinde sadece 18 MR cihazı vardı, bugün sayı 247. Sağlık alanındaki diğer gelişmelere rağmen kendimizi henüz işin başında addediyoruz. Bir kez daha hekimlerden hemşirelere, ebelerden sağlık teknisyenlerine tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutluyorum.

Japonya'ya yardım için ekiplerimiz hazır, bekliyorlar. 17 Ağustos'ta bizi yalnız bırakmayan Japon dostlarımızı biz de şimdi yalnız bırakmayacağız."

Erdoğan grup konuşmasına şöyle devam etti:

"İstanbul Üniversitesi’nden bir öğrencinin küçük bir notu görmesiyle haber dalga dalga yayıldı ve esnaf ile öğrenciler akın etti. Bütün hayatı gibi cenazesi de mütevazi oldu. Yazdığı şiir ise bu ülkenin tarihine ve haftasına silinmemesine yazıdı.

Bu hafta Çanakkale Deniz Zaferimiz’in kutlanacağı haftadır. Bütün AK Parti teşkilatını Cuma günü Çanakkale’de bekliyorum.

İstiklal Marşı bizim kadar bütün coğrafyadaki kardeşlerimizin hissiyatını yansıtır.
Bizim bugün Ortadoğu’daki, özellikle Libya’daki kardeşlerimize mesajımız çok net. Biz yeni Kerbalalar yaşamak istemiyoruz. Biz kardeşlerimizin katledildiğini duymak istemiyoruz.

Biz hukuk, adaletten, demokrasiden, kardeşlikten yanayız, petrol karından yana değiliz. Bizim adımıza uydurulan yalan yanlış haberler yüzünden şunu ifade etmek zorundayız. Biz kardeşler arasındaki tartışmalarda hiç bir zaman silah tüccarlarının arasında yer almadık, alamayız da.
Mısır, Tunus, Filistin için ne söylediysek Libya için de söylüyoruz. Kardeş kardeşi vurmasın diyoruz. Libya kendi meselesini kendisi biran önce çözsün istiyoruz.
İşsizlik geçen yıla göre yüzde 2 düştü. Ayrıca Bütçe de fazla verdi. Bu iki güzel ekonomik haberi sabah aldık.

Türkiye 3 ay sonra sandığa gidiyor. İlk defa seçim yılında böyle bir tablo görüyoruz. Bu tablo tartışmaya yer bırakmayacak şekilde istikrar tablosudur. Bu tabloyu bozmadan, ekonominin dengelerini bozmadan yolumuza devam edeceğiz.

5599 aday adayı AK Parti listesinden vekil seçilmek için başvurdu. Bilimsel yöntemleri uygulayarak, seçmenlerin isteklerini gözeterek aday listemizi belirleyeceğiz. Listeye giremeyecek arkadaşlarımızın küsmeden yola devam etmesini istiyorum. Adayların belirlenmesinden sonra adayların ve aday adayların her köye giderek AK Parti farkını göstermesini istiyoruz.

Biz başkaları gibi nefrete prim vermeyecek, hoşgörü kazanarak yolumuza devam edeceğiz.
Ana muhalefet partisinin lideri freni boşalmışçasına vaadler vermeye devam ediyor. Yoksulların beklentileriyle oynuyor. Gündemi değiştirmek için hesabı kitabı yapmamış bu boş vaatler milletten yanıtını alacaktır.

SSK’da 8 yıl Genel Müdürlük yaptın. Senden önceki müdür iyi bir durumda sana verirken sen 8 yıl sürekli borç çıkardın. Şimdi aile sigortası diyorsun, siz aile kurumunu kirlettiniz şimdi hangi yüzle aile sigortası diyorsunuz. Bırakın bedelli askerliği, kendi partinizdeki sorunları halledin. Çok daha da ileri gitti, ‘askerliği yaz tatiline alacağız’ dedi. Keyifli askerlik yapılacaksa bu yaz tatilde yapılmaz.

Biri çıkıp meydanda sorduğuğnda hemen söylüyor bedelli askerliği halledeceğiz. Bir yerde soruyorlar askerlik inecek mi diye hemen inecek diyor. Biz devlet yönetiyoruz. Çok daha ileri gitti. Askerliği yaz tatiline alacağız. Eğere tadında bir askerlik yapılacaksa bu yaz tatilinde yapılmaz. Yoksa askerlik yapmadı mı diye endişe etmeye başladım."

UltraRed
16-03-11, 00:43
Taze haberin ne farkı var?

Kılıçdaroğlu' nun askerliğiyle ilgili bir durum mu var başbakanın söylediklerinde...

Başbakanın büyük oğlu ''testikel kanseri var'' diye çürük raporu almıştı... On- on beş yıl geçti hala yaşadığı gibi vücut fonksiyonları da tam çalışıyor olmalı ki çocuğu da oldu... Ama hala askerlik yapmış değil! Hala mı testikel kanseri devam ediyor acaba? Küçük oğlan ise 3 hafta yapıp kurtuldu...

Kılıçdaroğlu son birkaç yıla kadar milletvekili de değildi, lider de değildi... Askerliğini bundan 30-40 sene önce yapmamışsa eminim geçerli bir sebebi vardır. Ha; ya yaptıysa?

fasıla
16-03-11, 00:52
Taze haberin ne farkı var?

Kılıçdaroğlu' nun askerliğiyle ilgili bir durum mu var başbakanın söylediklerinde...

Başbakanın büyük oğlu ''testikel kanseri var'' diye çürük raporu almıştı... On- on beş yıl geçti hala yaşadığı gibi vücut fonksiyonları da tam çalışıyor olmalı ki çocuğu da oldu... Ama hala askerlik yapmış değil! Hala mı testikel kanseri devam ediyor acaba? Küçük oğlan ise 3 hafta yapıp kurtuldu...

Kılıçdaroğlu son birkaç yıla kadar milletvekili de değildi, lider de değildi... Askerliğini bundan 30-40 sene önce yapmamışsa eminim geçerli bir sebebi vardır. Ha; ya yaptıysa?

hani minarenin kılıfı önemli değil diyorsun, her halukarda ben kemala inanacağım diyorsun!!!

güzel, devam et!!! yahu adamın yedi sülalesi devletle savaşmış, eşkıya soyundan geliyor.

yedi sülalesi pkk lı,

ben tek soru sordum;
sizin kemala inanıp/inanmamanız umrumda bile değil!
tek cevap bekliyorum!!!
KEMAL ASKERLİK YAPTI MI?

İhShiT
16-03-11, 00:53
zaten fark olmasında değil olmamasında sorun var ..
bi kısır döngünün içinde dönüp durduğumuzu bilmem fark ettiniz mi?
yani ortada ne av var ne avcı , ne risk var ne zafer." endişe ediyorum demiş tayyip , boş sözlerin içini doldurmuyı hep halka ya da bir başka kuklaya bırakıyor ..
tek melese kılıçdaroğlunun askerlik yapması mıdır sanki ..
işte böyle ucu açık bir siyaset ...aklı olan/ın karışıyor , aklı olmayan konuşuyor ..

UltraRed
16-03-11, 01:13
hani minarenin kılıfı önemli değil diyorsun, her halukarda ben kemala inanacağım diyorsun!!!

güzel, devam et!!! yahu adamın yedi sülalesi devletle savaşmış, eşkıya soyundan geliyor.

yedi sülalesi pkk lı,

ben tek soru sordum;
sizin kemala inanıp/inanmamanız umrumda bile değil!
tek cevap bekliyorum!!!
KEMAL ASKERLİK YAPTI MI?
El insaf!!!

Bir defa Kemal Kılıçdaroğlu' nun dedesi zamanında PKK falan yoktu. Ne hakla PKK' nın bile olmadığı zamanda adamın sülalesine PKK' lı dersin? PKK 1970' li yılların sonunda ortaya çıktı. Ha o zaman bölücü varsa bunlar Güneydoğu' nun toprak ağaları, şeyhleri, şıhlarıdır. Zaten onları da siz savunuyorsunuz... Diyelim ki Kılıçdaroğlu' nun dedesi eşkiya... Velev ki bölücü olsun... Dersim isyanını, Dersim isyanına öncülük edenleri savunup, onların avukatlığını yapan siz değil misiniz? Seyit Rıza ve müritlerinin Cumhuriyet tarafından bastırılmasına bugün bile isyan eden AKP tayfasına bakın... Bir gün Dersim ayaklanmasını bastırdı diye Cumhuriyet' e ''katil'' damgası vururlar, öteki gün işlerine farklı gelince kalkar Kılıçdaroğlu üzerinden goygoyculuk yaparlar...

Kaldı ki eşkiya olmak başka, isyancı olmak başka...

Velev ki Kılıçdaroğlu' nun dedesi eşkiya olsun... Her eşkiya zaten cani veya hırsız değildir... Ayrıca PKK lı falan da değildir...

Ama dün devlete karşı ayaklanan Dersim bölücü ve ticanilerini savunan ve bunları bastırdı diye Cumhuriyet' i yerden yere vuranlar önce safını belirleyecek...

Öyle bir gün oraya gay, öteki gün oraya goy siyaseti ile bir yere varamazsınız...

En azından Kılıçdaroğlu' nun dedesi tarihte iz bırakan bir ''eşkiya'' değil...

Yani isyancı diye sürülüp, geldikleri yerde ayaklanan ve Cumhuriyet' in subaylarının kafasını kesenler? Hani Arınç diye biri vardı... Onun dedesinden bahsediyorum!

Anladın sen onu Fasıla!

İhShiT
16-03-11, 01:17
niye , pkk dan önce "özgürlük yolu " .vardı ... ondan öncesi de malum zaten ,1960'lar ..

dag-han
16-03-11, 01:28
Kılıçdaroğlu'nun askerlik yaptığından endişe duyduğunu söyleyen AK Parti Lideri
bütün türkiye cumhuriyet inin yetkileri elinizde mevcut bilginiz dahilindedir yapip yapmadigi aciklayinda bizde ögrenmis oluruz konuyu sayin basbakan bu ne bilgisizlik?

UltraRed
16-03-11, 01:52
niye , pkk dan önce "özgürlük yolu " .vardı ... ondan öncesi de malum zaten ,1960'lar ..

Özgürlük Yolu' da vardı DDKD' de vardı. Ama bunların hepsi 1970' li yılların sonlarına doğru kurulan marjinal kürt örgütleridir. Daha da geri gideceksek KUK yani Kürdistan Ulusal Kurtuluşçuları da vardı... Biz Kılıçdaroğlu' nun dedesinin eşkiyalığından bahsediyoruz. Onun ''eşkiya'' olduğu zamanda ne KUK, ne Özgürlük Yolu, ne DDKD ne de PKK vardı. 20. yüz yılın başlarından bahsediyorsak, kalkıp Kılıçdaroğlu' nun dedesine PKK' lı veya Özgürlük Yolcusu veya KUK' lu damgası vuramayız. Adamın eşkiya olduğu söyleniyor... ''Eşkiyalar'' her zaman harami, cani falan değildir. Çok sayıda iyi eşkiya da vardır. Velev ki Kılıçdaroğlu' nun dedesi kötü bir eşkiya olsun... Eşskiya' nın oğlu ve torunu da ille cani veya hırsız olacak diye bir durum mu var? Olmadığına göre?

Ki Tunceli/Dersim cumhuriyetle birlikte kendini eşkiyalardan, bölücülerden ve ticanilerden arındırmış bir ildir ve tüm Güneydoğu içinde bir yıldızdır... Onlar kürtte olsa, alevi de olsa dev bir çoğunlukla defalarca Atatürk ve Cumhuriyet' e bağlılıklarını sürdürürken, ordaki isyancı bölücü ve ticanileri döne döne savunan da zaten AKP' nin kendisidir.

Burda bile Dersim konusunda ne tartışmalar oldu... AKP takımı o isyancı ve ticanileri savunup, türk askerlerini cani ilan ederken belki siz burda yoktunuz ama forumun arama motoruna ''Dersim'' yazıp bakarsanız AKP' lilerin nasıl Dersim' in isyancı şeyhlerini, şıhlarını, eşkiyalarını ve ticanileribi desteklediklerini görebilirsiniz.

Ha şimdi Kılıçdaroğlu' nu karalamak adına tükürdüklerini yalarla, o başka... Her zaman yaptıkları da zaten bu değil mi? Biz daha düne kadar darbeci askerlerin postallarını yalayanların bugün o postallara tükürdüklerini bile hayretle izliyoruz...

ZamanYolcusu
16-03-11, 07:33
El insaf!!!

Diyelim ki Kılıçdaroğlu' nun dedesi eşkiya... Velev ki bölücü olsun... Dersim isyanını, Dersim isyanına öncülük edenleri savunup, onların avukatlığını yapan siz değil misiniz? Seyit Rıza ve müritlerinin Cumhuriyet tarafından bastırılmasına bugün bile isyan eden AKP tayfasına bakın... Bir gün Dersim ayaklanmasını bastırdı diye Cumhuriyet' e ''katil'' damgası vururlar, öteki gün işlerine farklı gelince kalkar Kılıçdaroğlu üzerinden goygoyculuk yaparlar...

klavyene sağlık o kadar mükemmel tespitler ki bu kadar olur

göçmenoğlu
16-03-11, 12:13
seçme seçilme ehliyeti bile olmayan adama ne diye askerlik yaptırsınlar anlayamadım....