PDA

View Full Version : İHLAS suresinin önemi...

dcavus
20-01-06, 00:37
Bir kere İHLAS suresini okursanız, üç kere Kuran-ı Kerim okumuş kadar sevap alırsınız...

yurdusen
20-01-06, 01:58
Insallah!!Bunu bütün inancimla söylüyorum.

Dragonfly
20-01-06, 23:56
Abi öyle deme şimdi bizimkiler anlamını bile bilmeden patır patır okurlar oh sevaba girdim deyip kuranın geri kalanını okumazlar hoş zaten her iki koşulda da okumuyorlar.

Bide şu var okuyunca sevap olmuyo arkadaşlar

Anlayıp hayatınızda kuran ahlakını yaşayınca uygulayınca bi anlamı ve sevabı oluyor.

Yok öyle ezbere patır patır okuyupda oh Kuran okumuş kadar sevap aldım demek.
Herkes müslüman sorarsan hem de çookk müslüman.

Ama namaz kılmaya geldimi cumaya zor gidiyor.
Zina yapıyor.
Küfür ediyor.
Allah ın haram kıldığı şeylerden sakınmıyor sonra müslümanız diyorlar.
şimdi benim bu yazımada karşı çıkarlar tepki gösterirler.
Neden karşı çıkacaklar?
Kuran da yazan emirlere peygamberimizin emirlerine uymak zor geliyor
Malum akıllı insan da kalkıp karşı çıkamaz bu emirlere çatacak kimse yok gelecekler burda ben hatırlattım yapmadıklarını yüzlerine vurdum diye bana çatacaklar :)

Çatsınlar.
Sözüm dini gösteriş için yapanlara
Sözüm Kuran ı anlamadan ezbere okup geçenlere
Sözüm Kuran ve peygamber dışında başkalarını rehber edinenlere
Sözüm Kuran ı okyup da hala bildiğini okuyanlara
Allah ın Emirlerini kendinize göre yorumlayıp yok ben namaz kılmıyorum ama kalbim temiz Allah biliyor gibi şeytani düşüncelerle kendimizi kandırmayalım.
Allah namaz kılın dediyse KILINACAK TIR
Kendisi için değil sizin için ölümden sonraki yaşamınız için istiyor bunu.
İhlas suresini 3 kere okuyup yatmakla sevap alacağını düşünenler okumaya devam edin okuduğunuz arapça sözlerle kalırsınız
Okuyup anlayıp hayatında UYGULAYANLARA zaten sözüm yok onlar doğru yolda ALLAH ın istediği gibi bir kul olma yolunda Emin adımlarla ilerlemektedirler zaten.

3 İHLAS OKUMAKLA KURAN I KERİM OKUMUŞ KADAR SEVAP KAZANILSA KURAN I OKUMAMIZA GEREK KALMIŞTI.

PEYGAMBERİMİZ BAZI SÖZLERİ TEŞFİK AMAÇLI SÖYLEMİŞ AMA NE YAZIKKİ ÇOK YANLIŞ ANLAŞILMIŞTIR

dragonlife25
13-11-06, 13:18
önemli olan her ayeti anlayıp dünyada onu uygulamak peygamber efendimiz gibi

şahin bey
13-11-06, 16:23
allah razı olsun

ocuuu
14-11-06, 06:57
ihlas suresi eft gercekten anlam bakimindanda cok gusel bi dua

ayrica alinti yapamadim ama yukardaki bi kankish dooru soluyo KURAN ogrenmek hic zor diil valla cok da faydali bisey ben biliyorum insan okuyunca daha bi mutlu oluyo

bence her musluman kisi ogrenmeli>faydasi var:okay: