PDA

View Full Version : Avrupa Birliğine Evet mi Hayır mı?

Sayfalar : [1] 2

System666
09-01-06, 13:26
Avrupa birliğine neden ülkemiz bu kadar çok girmek istiyor??

Neden halka hep AB'nin kazançarının çok olacağı lanse ediliyor? Götürüsü yok mu AB'nin bizden??

Ben kesinlikle Hayır Diyorum AB'ye

System666
09-01-06, 13:28
Ek olarak; Halka neden AB'yi isteyip istenmediği sorulmuyor???

Kanka Bot
09-01-06, 13:40
21yy'da yaşadığımız şu günLerde dünya her geçen gün hızLı bir değişim yaşıyor bu değişim her aLanda geçerLiLiğini koruyor...LiberaLLeşen dünya şartLarı doğruLtusunda tek başımıza hiç bir yere varamayız bu kaçıNıLmaz bi gerçek...gönLümüz isterdiki isveç gibi norveç gibi kendi çarkımızı cevirebiLeLim ama nerede?? bu eğitimLemi bu siyasetLemi,bu biLinçsiz topLumLamı??? nereye kadar...doLayısıyLa oLumsuz biŞeyLer getirsede bu birLiğe katıLmak kaçınıLmaz bir durum...özeLLikLede ekonomik oLarak zaten adamLara bağLıyız rest çekme gibi bi durumumuzda söz konusu değiL,diYeLimki "ya Ab sen bak çorbana kardeşim biz kendimiz ceviririz bu çarkı" adamLar sadece ekonomik ambargo iLe bizi 3 ayda bitirirLer...buLunduğumz konuma dua edeLim...

System666
09-01-06, 16:32
Bunları söylemen şu ve ya bu şekilde onlara bağımlı olduğunu ifade eder..Bunları söylersen eğer zaten çöküşü onlara bağılılığı kabul ettiğini ifade eder..Bizim amacımız zaten bağımlı olmadan Türklüğümüzü özgürce ifade edip yaşamak değilmidir?

Sence Ata bugün yaşasaydı AB'yi istermiydi???

emre_07
09-01-06, 17:05
kanka bende istemiyorum bu ab terosisterini ama ne yaparsın işte ulkeni yonetemiyorsan buyuk olana basını eğeceksin.....

System666
09-01-06, 17:22
Ülkemizin yönetim biçimi Demokrasi..Yani halkın kendi kendini yönetme biçimi..

Yönetemeyenlerde bu durumda biz oluyorz......

Devlet diye yardım beklediğimiz bizlerden oluşuyor...

ersin_17
09-01-06, 19:09
yaa kankalar sizden bi şey isteyecem maden istemiyorsun ab yı madem sevmiyonuz abd yı nıye işbirlikçileri iktidara taşıyorsunuz tayyıp oldukca sömürülecez kankalar

System666
09-01-06, 19:32
Ersin sana katılıyorum...

Zaten AKP iktidarı gelecekte bunun olacağını görmüş ve erken seçime gitmekten çok korkmaktadır!

delikorsan31
25-01-06, 03:22
TABiKi HAYIR.ELiMDE BELGELER VAR AMA SUAN ICIN SUNAMIYORUM COK UZUN.AMA iNSALLAH iLERiDE SUNABiLiRiM.BELGENiN BiRiNDE YAZIYOR Ki;BiR AB TOPLANTISINDA AB ÜYE ÜLKELERiNiN TEMSiLCiLERi KONUSUYORDU VE FRANSIZ TEMSiLCi SÖYLE DEDi;TÜRKiYE BiZiM CEZAYiRiMiZDiR VE HEP ÖYLE OLACAKTIR.HOLLANDALI BASKA BiR TEMSiLCi iSE;60 MiLYON TÜRKÜ AVRUPADA DOLASTIRAMAYIZ.ONLARI YILLARDIR KANDIRIYORUZ VE KANDIRMAYA DEVAM EDECEGiZ.
BUYRUN KARARI SiZ VERiN...

delikorsan31
25-01-06, 03:23
TABiKi HAYIR.ELiMDE BELGELER VAR AMA SUAN ICIN SUNAMIYORUM COK UZUN.AMA iNSALLAH iLERiDE SUNABiLiRiM.BELGENiN BiRiNDE YAZIYOR Ki;BiR AB TOPLANTISINDA AB ÜYE ÜLKELERiNiN TEMSiLCiLERi KONUSUYORDU VE FRANSIZ TEMSiLCi SÖYLE DEDi;TÜRKiYE BiZiM CEZAYiRiMiZDiR VE HEP ÖYLE OLACAKTIR.HOLLANDALI BASKA BiR TEMSiLCi iSE;60 MiLYON TÜRKÜ AVRUPADA DOLASTIRAMAYIZ.ONLARI YILLARDIR KANDIRIYORUZ VE KANDIRMAYA DEVAM EDECEGiZ.
BUYRUN KARARI SiZ VERiN...

bugrahan
25-01-06, 15:20
hayır kesinlikle bence biz kendi kendimize yeteriz veya bir Türk birliği oluşturalım,onlarınki hristiyan klübü

koba
25-01-06, 18:43
21yy'da yaşadığımız şu günLerde dünya her geçen gün hızLı bir değişim yaşıyor bu değişim her aLanda geçerLiLiğini koruyor...LiberaLLeşen dünya şartLarı doğruLtusunda tek başımıza hiç bir yere varamayız bu kaçıNıLmaz bi gerçek...gönLümüz isterdiki isveç gibi norveç gibi kendi çarkımızı cevirebiLeLim ama nerede?? bu eğitimLemi bu siyasetLemi,bu biLinçsiz topLumLamı??? nereye kadar...doLayısıyLa oLumsuz biŞeyLer getirsede bu birLiğe katıLmak kaçınıLmaz bir durum...özeLLikLede ekonomik oLarak zaten adamLara bağLıyız rest çekme gibi bi durumumuzda söz konusu değiL,diYeLimki "ya Ab sen bak çorbana kardeşim biz kendimiz ceviririz bu çarkı" adamLar sadece ekonomik ambargo iLe bizi 3 ayda bitirirLer...buLunduğumz konuma dua edeLim...
ab ye hayır diyorum fakat arkadaşın solediğide doğru
şuan koparsak ekonomimiz alt üst olur başımızdakiler hamlelerini iyi yapmalılar ve bencede yapıyorlar . bu sözlerimi bitaraflara çekmeye çalışmayın ! Doğrular bunlar

koba
25-01-06, 18:53
yaa kankalar sizden bi şey isteyecem maden istemiyorsun ab yı madem sevmiyonuz abd yı nıye işbirlikçileri iktidara taşıyorsunuz tayyıp oldukca sömürülecez kankalar

tabi öncekileride gördük
kendi keselerini doldurmaktan ülkenin işlerine vakit harcıyamıyorlardı
daha önceki seçtiğiniz iktidarların hangisi bukadar çok çalıştı ?
Çiller ekonomist ti ve ozaman İMF den kriz gerekçesiyle kredi alınıyordu !?
bi ülkenin başbakanı yüce divanda yargılanıyor ve hala emekli başbakan maaşı alıyor ! buna ne diyeceksiniz ?adam kesesini doldurmaktan yargılanırken bile boş durmuyor ...

Ersin sana katılıyorum...

Zaten AKP iktidarı gelecekte bunun olacağını görmüş ve erken seçime gitmekten çok korkmaktadır!

dostum erken seçim nedir bukadar saçma birşey varmı muhalefet istedi diye düzen niye bozulsun adı üzerinde erken seçim !

hikmet1
05-02-06, 03:30
yunanistanla portekiz ab,,, yi yedi ,ha birde ispanya var ... biz de girelim biz yiyelim ab pastasından

erdemli1987
11-02-06, 02:55
ya akıl var mantık var arkadaslar.ab nedir_?avrupadaki hristiyan devletlerin büyük bi güç oluşturmak için kurdukları bi birlik değilmi?evet.peki bu birlikte hiç müslüman bi ülke varmı?hayır.peki bizi alırlarmı sizce böle bi birlik içine?kocaman bi HAYIIIIIIIIIR !!!onun için bizimkiler boş bi hayalin peşindeler.sonumuz hayır ola bari.
türk birliği dururken böle bi birlik için,bize düşman olan bi birlik için uğraşılması çok saçma bence...

Kanka Bot
11-02-06, 12:03
eğer ülkemizin eğitim ekonomi ve gelişmesi açısından faydalıysa ewet ama kültürel açıdan bir çöküşe örf ve adetlerimizi bize unutturacaksa bizi kendi topraklarımızda yabancılaştıracaksa hayır....

Kanka Bot
25-02-06, 19:56
Bende buna benzer bir konu açtım hatta bırakın Türkiye yi Dünyaya YENİ bir Osmanlı şart dedim
Herkes yeni osmanlıyı saltanat usulu sandı. Artı saltanatla yürütülen osmanlı bile şu anki halimizden yüz yıllarca ilerdeydi

LoKi
01-03-06, 20:19
Bırakın şu AB, ABD karşıtlığını. Türkiye AB olmadan bu kadar ilerleyemezdi. Yani anlayacağın kendi kendimize birşeyler yapacağımız yok. Çok da iyi oluyor bu AB en azından bizi biraz yola getiriyor.

emre_07
01-03-06, 21:45
Ülkemizin yönetim biçimi Demokrasi..Yani halkın kendi kendini yönetme biçimi..

Yönetemeyenlerde bu durumda biz oluyorz......

Devlet diye yardım beklediğimiz bizlerden oluşuyor...

kanka halkın yonetemiyorsa ve yonetemicek durumdaysa devlette buna bi care bulamıyorsa bunda daha felaketi olamaz bence o yuzden ab ye girip borcları sildirip adam gib yasamayı hak ediyoruz bence

alimert007
04-03-06, 15:06
Cok kisa deginicem kankalar. AB okullarin ozellestirilmesini ister. Bu durumda birer müsteri olucaz. Okul mudurude saygideger patronumuz. Parasi olmayan tenha bir okulda, dag başında egitim gorurken, parasi olan denize nazır, lüx okullarda egitim gorucek. AB saglik sisteminin ozellestirilmesini ister. Yani hasta degil yine musteri olucaz. Parasi olan doktor satın alırken, parası olmayan hastalık satın alicak. Cok sey sayabiliriz fakat sayarak kaybedicek vaktimiz yok. Endonezya tsunami felaketinde bolgeye doktor gonderen Avrupa Devletleri reklamlarini yaparken ,doktorlarin masraflarina sponsor ararlarken, Küba bölgeye 1500 doktor gonderdi. Hemde hic bir karsilik beklemeden. Bence oradaki kravatli amcalarin demokrasisine hic ihtiyacimiz yok. Yenilik sart. Bu kohne duzen boyle devam etmemeli fakat bu yeniligi içimizde aramaliyiz...

System666
06-03-06, 14:23
Bırakın şu AB, ABD karşıtlığını. Türkiye AB olmadan bu kadar ilerleyemezdi. Yani anlayacağın kendi kendimize birşeyler yapacağımız yok. Çok da iyi oluyor bu AB en azından bizi biraz yola getiriyor.

AB'nin bizi ilerleten bize katkı sağlayan yönlerini yazarmısın lütfen?

muadip1
08-03-06, 13:18
Bu anketi cevaplamadan önce yazmış olduğum bu bilgiyi umarım okur kankalar.
Hiçbir yerde duymadığım sadece Ceviz Kabuğu programında konuşulan bir noktayı aktaracağım ve bu bilgiden sonra neler düşündüğünüzü yazarsanız daha faydalı olacak kanatindeyim.
Ab tarama süreci başladığında, Bize tamam sizi ab ye alacağız ama bizim normlarımıza uyacaksınız dediler bu normların ilk iki tanesi şunlardı diğerlerine gerek bile yok bence.
1) Ülkeniz çok büyük KÜÇÜLECEKSİNİZ
2)Nüfus olarak çok kalabalıksınız AZALACAKSINIZ
?????????????????????????????????????????????????? ???????????????
Şimdi bu soruların cevaplarını düşündüğümüzde ab yi istermiyiz istemezmiyiz????

Emuko
12-03-06, 17:17
Tabikide Hayır! Bu Ab Türkiyeyi bölmek istiyor pkk ile işbirliği yapıyor bizim başımızdakiler hala Ab Ab diyor başka birşey demiyor! Artık Mersinde teröristler Şanlı Bayrağimızı çiğniyor ama biz birşey yapamıyoruz! Fakat avrupada bir El Kaide teröristi ABD bayrağını yaksın bakalım yakabiliyormu! Kısacası eğer biz ABye girersek Türklüğümüz elden gider Dinimiz elden gider Kültürümüz elden gider ve en sonunda Vatanımız elden gider!Bizim kalkınmamız için ABye ihtiyacımız yok! Avrupa Birliği bir Hristiyan Kulubüdür ve bizim AB ile işimiz olmaz![/B]

elegorny
12-03-06, 22:19
ben evet diyorum çünkü ab ye girdiğimiz zaman yunanistan tehlikesi ortadan kalkacak ege ordusu kaldırılacak.2.si ekonomik işbirliği olacak.3.sü askeri alanda güç kazanacağız.4.sü ermenistan sorunu ortadan kalkacak.

muadip1
13-03-06, 13:18
ben evet diyorum çünkü ab ye girdiğimiz zaman yunanistan tehlikesi ortadan kalkacak ege ordusu kaldırılacak.2.si ekonomik işbirliği olacak.3.sü askeri alanda güç kazanacağız.4.sü ermenistan sorunu ortadan kalkacak.

Hepsi bir yana Askeri alanda nasıl güç kazanacağımız meraka şayan bir konudur, Açıklarsanız sevinirim.

Diğer konularda ise ortadan kalkacaklar kalkmasınada acaba bu kalkma işlemi sonrasında bizim Ülke olarak menfaatlerimiz neler olacak biliyorsan bizimle paylaşırsan veya bilmiyorsan araştırıp paylaşırsan sevinirim. Ama cevapları yazarken duydukları değil okuduklarını ve gerçek belgelere dayanan bilgileri paylaşırsan sevinirim.

blondman
13-03-06, 18:57
arkadaşlar AB ye hayır diyenleri ikiye ayırıyorum. biri sadece iktidara muhalefet olsun die karşı çıkanlar ve ne olduğunu bilmeyen cahil insanlar, diğeride neyin ne olduğunu bilen insanlarki bu grub çok az.aslında ab nin bize zararı olacağını bilmek için alim tokadı yemeye gerek yok.çünkü zaten birliğin temelindee haçlı birliği var. ki birliğin salonunda yani şeref salonunda en başta ,adını unuttup bi papazın heykeli var. ve her üye onun önünde birliğe alınıor. bunun anlamını bilmemek için aptal olmak lazım.
şunuda iddia ediorumki müzakere konularının bulunduğu tam 70 bölümden oluşan ingilizce dökümanlarıda kimsenin tam manasıyla bildiğini zannetmiorum.
herşey bi yana tabiki avrupa birliğinde olmak iyi olur. ama neden bana ,ab ye girmek için insanca davranıosun. neden gerekenleri onlar dedi die yapı0osun. bu türk milleti bu kadar mı önemsiz. her bişeydede ab demokratik. ab medeni demeleri beni frit edio. unjutmayın avrupanın rönesansının temelinde islamiyet yatar.

blondman
13-03-06, 19:06
yok yaaaaaaaaa. allah allah. biz körüz galiba. yahı sen rüya alemindesin galiba.vay be yurdum insanına bak ne kadar müsbet düşünüo. hey arkadaş uyan sen bunları yazarken elin adamı türkiyeyi nasıl böleriz ddiye hesap yapıo.sen yok şu olacak. yok bu olacak. sana aynen cevabım::::
1-evet yunanistan tehlikesi ortyadan klakacak.çünkü o zaman türkiyenin yunanistandan rahatsız olacak kadar gücü olmayacak.çünkü yunanistan avrupanın şımarık çaocuğu ve hep onun dediği olur.
2-evet bi ekonomik işbirliği olacak ama türkiye içinde boğulacak
3-hangi askeri alanda. ab üyesi, hangi ülkenin askeri gücü güçlenmiş. adamların amacı orduyu sadece tgörünürde bırakmak. sen nedion . güçlenecez heeeeeeeeeeeeeeeh
4-ermenistan sorunu ortadan kalkabilir.kuzeydoğuda bi kaç tane ilimizi onlara veririz. sorun morun kalmaz.
ha unutmadan, sen sölemetyi unutmuşsun, unutma kesin millet olarakda güçlenirizde dünyaya gücümüzü gösteririz.

X
13-03-06, 20:15
evet yada hayır sonuçta AB girsek bile biz göremeyiz...avrupanın bize mahkum olması gerekirken tam tersi oluyor

highranger
19-03-06, 04:15
sevgili kankiler önkoşulsuz dayatmasız üyeliğe ewet. çifte standartlı,ayrılacıklı üyelik yerin dibine girsin

C4L1
19-03-06, 06:23
Bu üyelik sürecinde medya tarafından başlatılan öz eleştiri haddini aşıp ta kendine hakarete dayandıysa bu sürecin hiçbirşeye faydası yoktur bence.

suede
21-03-06, 21:07
önemli olan ab ye girip girmemek değildir önemli olan onların yalakası olduğumuzu hissettirmektir.ulusal çıkarlarımız bunu gerektirir.yoksa ab'ye girmenin amacı ülkeyi ab kuralları sayesinde medenileştirmek değildir.amaç ab'ye kapağı atıp ülkeyi dış ilişkilerde güvence altına almaktır. Zaten onların amacı da türkiye'yi sağmaktır. Aralarına almadan sağmak en güzel yöntemdir.Fakat Türkiye son ataklarıyla ab'yi güzel sıkıştırdı. bizi almak zorunda kalacaklar çünkü mecburlar almazlarsa bütün dengeler altüst olur.Şu an kendi kamuoyları bu duruma hazır olmadığı için hem de içlerindeki türkiye aleyhtarı sesleri tatmin etmek için oyalama metodunu kullanacaklar ki zaten yıllardır aynı metod kullanılmaktadır. avrupanın poposu da dengelerin altüst olması durumunu yemez.zaten avrupa birliğinin ömrü de çok uzun değildir. bir süre daha oyalanmak zorunda.şimdi bizim yapmamız gereken bu zorluk ve dayatma gibi gözüken aslında bizim eğer kullanabilirsek iyi avantaj elde edebileceğimiz durumu, oyunu kuralına göre oynayıp lehimize çevirmek.Bu sadece bir oyun. Önemli olan ab'ye girip girmemek değil, düzgün adımları atıp en üst yararı elde etmek. ama türkiyede dışişleri amerikanın denetimi altında olduğu içim lehinize sonuç pek beklemeyin bence hayal kırıklığına uğrarsınız.

telvin83
22-03-06, 13:15
keske hayir diyebilseydik diyorum.

System666
22-03-06, 17:08
Tahrik edici mesajlar yazmayalım lütfen... System666

albani
24-03-06, 01:53
Beyler bütün yazdıklarınızı tek tek okudum,ama bu işin maalesef çok dışında kalmışsınız??????????
Bazı arkadaşlar çok duygusal bir şeyler yazarken bazıları ise sloganvari bir şeyler yazmışlar bazıları konuya girer gibi olmuşlar orada kalmışlar v.s yani yazılar geliyor ama konunun içine maalesef girilemiyor.

1-AB ne demek bu bile bilinmiyor ve işin traji-komik tarafı ise,hükümet hepten bilmiyor,şimdi diyeceksinizki;yaw arkadaş hükümet ve hatta geçmiş hükümetler nasıl bilemez,evet aynen bilmiyorlar ve hala vede ısrarla yanlış yoldada gitmeye devam ediyorlar!!!!!!!!!!!

2-Birde ülkede malum ve etkili bu hükümetin arabasında olan medyanında yalan/yanlış demeçleriyle AB ile olan ilişkiler sankim bunlar tarafından başlatılmış gibi bir hava verilmektedir,bu külliyen yalandır!!!!!!!bizim AB sürecimiz o çok başarılı geçmiş hükümetlerimiz tarafından süreç içinde devam etmiştir ama esas üyelik işlemleri ise 1990/1995 dönemidir yani o günlerden gelindi buralara yani bunlar geldide şak diye bu işler başladı olayı değildir ayrıca AB nin bizim için en önemli kriteri olan Gümrük birliği ise 01/01/1996 dır,yani olay fiilen o zaman başlamıştır ve çeşitli safhalardan geçerek bugünlere gelinmiştir.
Dolayısıyla bunu bir AKP başarısı(hoş ortada başarı filan zinha yoktur,bilakis çok tehlikeli gidişat ve geri gitme vardır,ama medya bunu halka söylemiyor!!!)gibi görmek yanlıştır.

3-Bize verilen yaklaşık 9.500 sayfalık 10 ciltlik AB müktesebatını bile hala hesapta bu çok çalışan hükümet tercüme ettirememiştir,zira memlekette bu kadar teknik adam yok!!!!!!!bir dünyada para veriyorlar ama hala yeterli eleman
bulunamıyor,şimdi kör topal özellikle Dış İşleri Bak.personeli tarafından tercümeler yapılıyor!!!!!!!!herhalde bir 3-5 sene daha sürer(bu arada Polanya bunu 2,5 senede tercüme etmiştir,bilginiz olsun!!!!!!)

4-Bu AB müktesebatı ve getirisi ile uygulamalarından topluma genelde hiç bahsedilmiyor,NEDEN???????????yakında seçim var,Oy ve Taban durumları malum!!!!!!!!!!!!!

5-Bir kere şunu herkes bilmelidirki,bu AB denen deyyus ülkeler,bizi zaten asla "Tam Üye" olarak almayacaklardır ve bunu hükümet dahil,konuyu bilenler ile biraz kafası çalışan her insan bilmektedir!!!!!!!!

6-Bu durumu bilen hükümet şimdi yumuşak geçişler ile vaziyeti idare etmek istiyor,ta ki seçimleri alana kadar,malum memlekette hala insanlarımız "uyanamadı" ve sürekli medyanında yemlemesi ile; bu hükümetin alternatifi yoktur" gazıyla belliki bunlara bir seçim daha kazandırılacaktır,tıpkı bir önceki seçim gibi,yani Tayyip efendi kendisimi kanzadı bu seçimi???????

Bu süreçte,aman bir şey olmasın ve kazaya gelmeyelim denen bir AB siyaseti uyguluyorlar,zaten dikkat ederseniz,eski hız kalmadı ve işler rutin haline döndü,eskiden bir ayakları Avrupa idiler hazretlerin!!!!!!!!

7-AB bizi bir kere herkese uyguladığı muamele ile almıyor,yani bize hep baştan beri ayrı bir muamele çekti!!!!!!!
Ama bunu halkımızdan siyasiler hep gizlemek istediler!!!!!!!!çok net olarak artık belli olduki,bize ancak o da verilirse "İmtiyazlı Ortaklı" verilecektir,bu kadar basit,o da bütün "tavizleri" aldıktan sonra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

8-Gerçi bugünkü AB Anayasasında böyle bir durum yoktur ve bu hukuki olamaz ama,deyyuslar zaten istedikleri gibi buradaki bazı maddeleri değiştirebilirler,dolayısıyla zaten buna bizim bir itirazımız olamayacaktır!!
Bu gidişatı elbete bizim hükümette bilmektedir,ve sonunda ;"""ne yapalım ey millet biz çalıştık ama bunlar adam değilki""" diyecekler!!!!!!!

9-Bütün Türkiye-AB ilişkileri zaten normal bir üyelik prosedürü içinde devam etmemektedir,bunu artık sanırım halkmızda anlamıştır,ama bazıları özellikle büyük patronlar ile belirli mihraklar anlamamakta ısrar ediyorlar durum böyle oluncada Tayyip beyde elbette onların eline-ağzına bakacaktır,yoksa bir "gazete" ilanına bakar bunların sonları!!!!!!!!!!!!!!!bu olayı Türkiye yaşadı ve bilen bilir bunu,ama maalesef memlekette Demokrasi olmadığı içinde bunlar bize normal gelmektedir!!!
----------------
Bazı teknik olaylara gelirsek;

1-AB nin artık yeni üyelere uyguladığı bir takım mali katkıların durumu ve veriliş şekilleri değişmiştir,eskiden Fonda çok büyük paralar toplanıyordu ve bunlar ciddi boyutlara çıkmıştı,çünkü o zaman fazla destek alacak ülke daha doğru bir tanımlamayla,gariban,fakir ve yardıma muhtaç üye yoktu!!

2-Ancak Portekiz,İspanya,İtalya ve Yunanistan muazzam paralar çektiler,çünkü AB ye girmenin bir Mali yükü vardı ve bunlar bu güçte ülkeler olmadığı içinde,başta Almanya(aslında hep Almanya verdi ya!!)olmak üzere bu ülkelere inanılmaz paralar aktardılar

3-Sadece Yunanistan € 100,-Milyardan fazla yardım aldı!!!!!!!!
neredeyse ülkeyi böyle kalkındırdı,özellikle bir Tarım ülkeside olan Yunanistan,AB kriterleri sebebiyle sıkıntıya giren Tarım ve Hayvancılık sektörleri için müthiş paralar aldı,aynı şekilde Portekiz ve İspanya da,çeşitli sıkıntılara girdik ,aman bize yardım dediler,onlarda aldılar yüklü fonlar,ardından İtalya ise;yandım-öldüm bittim edebiyati ile yine acaip fonlar götürdüler!!!!!!

4-Bu fonlar karşılıksız,hibe verilen,yani beleş yardımlar beyler,gözünüzü açın lütfen,ha bu arada bu deyyuslar ayıp olmasın diye bizede,bu arada toplasan bir iki milyar Avro kadar para verdiler yada belki 3-5 milyar Avro hepsi o!!!!!

5-Bizim son on senede(Gümrük Birliği nedeniyle)uğradığımız Gümrük Vergi kaybı ise yaklaşık € 120,-milyarı bulmuştur!!!!!!!!!!!!

6-Normalde AB ye her giren ülke artık öyle istediği kadar fon kullanamıyor,yani siz artık diğerlerinin dediği gibi;yaw ben öldüm,battım gidiyorum edebiyatı yapamayacaksınız!!!!!!!!!

7-Artık her ülke bu uyum sebebiyle uğrayacağı zararlar için bir mutabakat yapılıyor ve bu Türkiye için,bir kısım uzmanlara göre € 25/30 Milyar,bir kısım uzmanlara göre ise yaklaşık € 50/60 Milyar!!!!!!!ancak çeşitli etkileri sebebiyle bu rakamın çok daha yükseklere çıkabileceğide söylenmektedir,ama hükümet ve onun çok bilen iki bakanı Şener ve Babacan efendiler ise,yalan söylemekteler bu konuda(bakınız yanlış demiyorum,yalan diyorum,dikkatinizi çekerim lütfen,bu konuyu bilen biliyor zaten)

8-İyide hadi girdik diyelim,nerede bizde o kadar para?????????yani bu fonu karşılayacak mali kaynak!!!!!!!!!!!!
Bakınız ne olur Türkiye de o zaman,hükümet diyecekki en başta en çok sıkıntıya girecek Köylü/Çiftçiye,"""yaw beyler para mara kalmadı,zaten yoktu!!!
olursa dükkan sizin,ama olmazsa bir bardak su için""" denecektir!!!!!!!

9-Yani biz AB ye girersek bunun Ekonomik/Mali külfetleri çok ağır olacaktır ama bunu siyasiler meydanlarda sizlere söyleyemezler!!!!!!!!!

10-Bizim gibi sancılı yani çok borçlu ve Tarım ülkeleri müthiş sıkıntıya girmişlerdir ama uyanık ülkeler yani İtalya ve Yunanistan yırtmıştır ama bize gelince para mara yok,yani onlarda vermeyecek bizim hükümette zaten ne varki versin......

11-Bu işten teknik olarak en büyük sıkıntı yani en ağır fatura Köylü/Çiftçi ye çıkacaktır,ayrıca bir çok sektör kapanacaktır,bir çok sektör şekil/kılıf değiştirmek zorunda kalacaktır.
Yani salt AB ye girelim,iyi güzelde ama nasıl gireceğiz bütün mesele budur,ayrıca bize Tam Üyelik te verilmeyeceği için dahada vahim mali tablolarlada karşılaşacağız!!!!

12-Bazı arkadaşlar "küçülme" olayını yanlış anlamaktadır,herifler,bizatihi ülkeyi küçült filan demiyorki,Köylüyü yani Tarımda uğraşanları oransal olarak azalt ve benim oranıma gel diyor,nedir bu deyyusların oranı %2-5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
İyide bizde nedir en az,% 35 tir,buna mevsimsel ve ürün bazında baktığında %40/45 lere kadar çıkmaktadır(yan kolları ile birlikte)ama herifler %5'e gel diyorlar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nasıl olacak bu iş????????????

14-Adamlar Türkiye yi aslında bizden iyi biliyorlar,eğer bilmeselerdi,biz bugün asil üye olarak orada yerimizi çoktan almıştık!!!!!!!!!!!!!!!anlayın bizim hükümetlerimiz ne kadar başarılı ve çalışkanlarmış(bugünküde dahil)

------------
Bu kabil teknik detaylar o kadar fazlaki,burada yazsam sayfalar tutar ve yine bitmez,ayrıca konu İktisat/İşletme ders,ne benzer!!!!!!!!!!!!

--------------

Birde olayın bizi en çok ilgilendiren siyasi boyutu vardır,normalde bunlar diğer giren üye ülkeler ile hemen hiç olmamıştır.

Kıbrıs,Ege deki Yunanistan sorunu,Kürt sorunu(deyyuslar en çok burada bastırma yapıyorlar buda TÜRK halkmızdan oldukça saklanıyor) hatta Ermenistan sınırı meselesi(heriflere adam gibi birisi çıkıpta, "ulan dürzüler AB/Türkiye görüşmelerinde bunun ne alakası var diyemediler"!!!!!bugünkü hükümet dahil!!!!!!

Tayyip bey sürekli cart-curt ediyor ama,herifler uygulamada şunlar eksik bunlar eksik diyor biz bir şey diyemiyoruz,bu arada aldığımız bazı kanunlarıda adam gibi işletemiyoruz,iyide madem aldın işlet,işletemiyorsan niye aldın arkadaş!!!!!!!

Bu arada Kıbrıs a çok dikkat ediniz,sanırım Mayısta bunun bombası patlayabilir,hükümet sürekli kaçak güreşmekte bilgisizlik/çapsızlık ve en önemlisi
cesaretsizlik(buna birde Oy kaygısı eklenince)sebebiyle adam gibi net bir siyaset ortaya koyamıyorlar,sürekli memleketteki gündem onun için değiştirilmektedir,hatta çok tehlikeli mecralara gitmesine rağmen,yani Tayyip çok kurnaz ve kartlarını sonuna kadar kullanacaktır!!!!!!!!zira Askerle kötü oynamaktalar!!!!!!aman dikkat etsinler,her Gn.Kurmay Başk.böyle olmaz!!!!!!!!!

Kıbrıs konusu Mayısta ciddi olaylara gebedir,kimse bilemiyor hükümet ne düşünüyor diye,ama bana göre hükümetinde net bir tutumu yoktur.

AB deki uyanık deyyuslar ise,Kıbrıs konusunda çok fena bastırıyorlar,ve mutlaka 3 puanı almak istiyorlar!!!!!!!!!!!!!onuda aldılarmı zaten maç bitiyor beyler!!!!!!!!!hemde "sayı tuşu" ile bitiyoruz!!!!!!!!!!
-------------
Konuya kısmen nokta koyuyorum.
Selam ve saygılar

cesur006
26-03-06, 13:18
kesınlıkle hayır dıyorum.yorum yapmıyorum cunku sayfalar dolusu yorum yapmam lazım.ama manevı degerlerımızı ve mıllı butunlugumuzu elımızden almaya basladılar sımdıden.2014 de kadar bence ab ugruna turkıye cumhurıyetını bolecekler..

bebisqom
28-03-06, 01:15
Evet yorumumda olmadı yorum yapınca
bir sorun cıkıyor.
Ama bu gidisle zor AB bizi alır :(

idal
28-03-06, 01:32
kanka ben biraz farklı düşünüyorum. bende avrupa birliğine evet yerine avrupa birliğindeki şartların kendi benliğimizde hiç kimseye bağlı olmadan, avrupa birliği standartlarını kendimiz benimsemeliyiz.

Basscii
28-03-06, 01:37
tabii ki istemiyorum;ya insan hiç bişeyden anlamasa;sirf su karikatür olayına bakip adamlarin bizimle dalga gectiini goruurr...

karazma
28-03-06, 01:57
bizi ab'ye almazlar zaten ama biz gereken reformları yapalım yaşam standartlarımızı yükseltelim ve de girmeyelim zaten görünen o ki biz girene kadar ab kagıt üstünde kalacak hale gelecek

kızılyıldız
03-04-06, 01:41
daha demokrat ve insan haklarına saygılı bir Türkiye için evet dedim. her ne kadar AB batı emperyalizminin bir parçası sayılsada bu durum Türkiye ye bir şey vermeyeceği anlamına gelmez

Bozkurt15
04-04-06, 22:00
arkadaslar ilk önce kesinlikle hayir diyorum ve nedeninlere gelince, ben avrupada yasiyorum ve hergün türk düsmaligini görmekten artik biktim, adamlar hergün türkiyenin propogandasini yapiyor türkiye hayir diye, ve avrudaki yasayanlarin 90% türkleri istemiyor ve sevmiyorlar,Birde su var eger girersek hersey vergili olcak neyaparsan yap, sokakta arabani park parasindan tut, televizyon vergisi,herseyin vergisi var, ve bu aynen türkiyede olcak eger girerse ve bence bu halkimiza dahada cok yük olcak,zaten avrupa birligi bir hristiyan kulübüdür ve adamlar zorla istemeyerek bizle müzakere yapiyorlar, onun icin beni istemeyeni ben hic istemem

Son olarak Basbug Türkesin sözüyle bitirmek istiyorum

Türk Aydınları icin Batı nın sıgınması olmak bir ideal olarak benimsenmistir. Milletimiz icin bundan korkunc felaket düsünülemez.

ahoni01
13-04-06, 19:02
Adamların hristiyan klübünü bozmak için EVEt derim ben...

vatansever26
25-04-06, 06:56
EFENDİLER!!!
''Avrupa nın bütün ilerlemesine,yükselmesine ve medenileşmesine karşılık Türkiye tam tersine gerilemiş ve düşüş vadisine yuvarlanadurmuştur.Artık vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa dan nasihat almak,bütün işleri Avrupanın emellerine göre yapmak,bütün dersleri Avrupa dan almak gibi bir takım zihniyetler belirdi.Halbuki,hangi istiklal vardır ki ecnebilerin nasihatlariyle,ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin?..
Tarih,böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir!''

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
6 mart 1922, T.B.M.M.
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

bikerboi
27-04-06, 20:47
kesinlikle hayır.bu gune kadar kendimiz geldik bundan sonra da başımızın ç****ine bakabiliriz diye düşünüyorum.

muadip1
28-04-06, 16:53
657 kez gösteriliyor 77 kişi oy kullanıyor bu nasıl açıklanır anlamak mümkün değil ?????????

deniz_006
30-04-06, 16:11
AB`ye girmek için kendi benliğimizden ödün vermeye devam edeceksek kesinlikle HAYIR!!!

BéRiL
19-05-06, 14:21
hiçbiri bizi kaşımızın gözümüzün güzelliği için birliğinde istemez.Kesinlikle çıkarları var ve eğer girersek osmanlı gibi ortada yenmek için beklenen bi pasta olacağız.tabi herkes bu pastadan payını isteyecek.O yüzden hayır!

erdemli1987
19-05-06, 19:13
Yok yaaa.neden bırakıyomuşuz ab karsıtlığını.karsıyım ulan varmı.kahrolsun ab,kahrolsun hristiyan birliğine(ab)girmek isteyenler.yaşasın türk birliği,yaşasın turancılık,yaşan türkçülük,taşasın islamiyet.

hani başörtüsü isteyenler arabistana gitsin demek kolay ya.ab isteyenlerde defolsun avrupada bi ülkeye gitsin.istemiyoruz ab falan...

erdemli1987
19-05-06, 19:16
Adamların hristiyan klübünü bozmak için EVEt derim ben...

bence sen evet diyerek onların hristiyan birliğini bozamazsın.ancak onlar senin mülümanlığını bozar.zira içimizde sırf popülarite için dinini satacak insan(!) çooooook.

İSTEMİYORUZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

karamamba48
19-05-06, 19:28
abi ben hayır derim. yıllardan beri gelin alalım diyor da diyorlar. şimdiye kadar ortadoğunun lideri olurduk bu ülkelerde bizim kölemiz olurdu. yok bir avrupa kimliğine girmek istiyoruz körü körüne gidyoruz töre gelenek ne varsa elden gidecek . bunları istiyorsanız evet dersiniz.

jukovski
20-05-06, 15:17
baba bırakın küba ymış osmanlıymış.
bu devirler bitti artık.akılcı olun biraz.biz sosyal hukuk devletinin 83.yılındayız.
bence bu durumda olmamızın sebebi 1990 sovyetler çöküşüdür,nasıl kurtuluşumuzda büyük payı varsa.am şu da bir gerçek ki çalışmadan AB'de olsak ta olmasaktakurtuluş yok

jukovski
20-05-06, 15:28
Yok yaaa.neden bırakıyomuşuz ab karsıtlığını.karsıyım ulan varmı.kahrolsun ab,kahrolsun hristiyan birliğine(ab)girmek isteyenler.yaşasın türk birliği,yaşasın turancılık,yaşan türkçülük,taşasın islamiyet.

hani başörtüsü isteyenler arabistana gitsin demek kolay ya.ab isteyenlerde defolsun avrupada bi ülkeye gitsin.istemiyoruz ab falan...

arkadaşım güzel hıristiyan birliğine karşısın,milliyetçisinde islmcılığın milliyetçiliği yok edeceğini,MUSTAFA KEMAL'in ümmetçi bir toplumu milliyetçi bir toplum haline getirerek zaferi kazandığını bilmeyecek kadar cahilsin.acaba AB konusunda senle aynı görüşe mi sahibiz yoksa sana bu fikirleri aşılayanlarla mı onu anlayamadım.

Kanka Bot
20-05-06, 15:41
arkadaşım güzel hıristiyan birliğine karşısın,milliyetçisinde islmcılığın milliyetçiliği yok edeceğini,MUSTAFA KEMAL'in ümmetçi bir toplumu milliyetçi bir toplum haline getirerek zaferi kazandığını bilmeyecek kadar cahilsin.acaba AB konusunda senle aynı görüşe mi sahibiz yoksa sana bu fikirleri aşılayanlarla mı onu anlayamadım.

Way be aramızda ne proflar varmış.
Adı üstünde yazmışsında hristiyan birliğinde halkının %90 müslüman olan bir ülkenin ne işi var. Sen tek başına girmek istiyorsan gir.

dewil64
21-05-06, 00:57
Way be aramızda ne proflar varmış.
Adı üstünde yazmışsında hristiyan birliğinde halkının %90 müslüman olan bir ülkenin ne işi var. Sen tek başına girmek istiyorsan gir.

senden ala profmu var memlekette:puah: :puah: :puah:

Kanka Bot
22-05-06, 12:51
senden ala profmu var memlekette:puah: :puah: :puah:

Ben yapabileceğimi söylerim sizler gibi kuru kuruya slogan atmam ya.
Eyyy yobaz benide vur. :puah: :puah:

dewil64
22-05-06, 23:33
Ben yapabileceğimi söylerim sizler gibi kuru kuruya slogan atmam ya.
Eyyy yobaz benide vur. :puah: :puah:
siz ve sizin gibiler danıştaya yapılan saldırıdan sonra ancak boşa kürek çekersiniz
az kaldı hep birlikte göreceğiz :)

Kanka Bot
23-05-06, 09:07
siz ve sizin gibiler danıştaya yapılan saldırıdan sonra ancak boşa kürek çekersiniz
az kaldı hep birlikte göreceğiz :)

aynı sizin gibi değil mi ? Olduğumuz yerde kürek çekiyoruz :D
Hiç değilse boşa slogan atmayı sevmiyorum ben.

dewil64
23-05-06, 15:36
valla olduğumuz yerdemi kürek çekiyoruz yoksa o elimizde kürekleri mollaların kafalarınamı vuruyoruz çok yakında görücez :D:D

Kanka Bot
23-05-06, 15:42
valla olduğumuz yerdemi kürek çekiyoruz yoksa o elimizde kürekleri mollaların kafalarınamı vuruyoruz çok yakında görücez :D:D

yAff hala aynı işte bak mesajı yazdığımdan bu yana hala aynı yerdesin.
Neyse konu değişmesin. Bence İslam Birliği :okay: :D

dewil64
23-05-06, 15:43
bence Türkiye nin hiç bir birliğe ihtiyacı yok

Kanka Bot
23-05-06, 15:47
bence Türkiye nin hiç bir birliğe ihtiyacı yok

Bencil olma Kur'an da buyur muyormu Müslümanlar ancak kardeştir diye.
Diğer kardeşlerimizle bir bütün olsak kötü mü olur. Elin Hristiyanından neyimiz eksik? Sadece bir birlik olamıyoruz işte. Onun için İslam Birliği :okay:

dewil64
24-05-06, 00:41
arkadaşım islam birliği islam birliği deyip duruyorsun senin islam birliğindeki ülkeler zamanında bizi sırtımızda vuranlar değilmi Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur

Türkok
25-05-06, 04:30
Türkler geçmişte başka milletlerin yaptığı ''kaynaşma'' hatasına bir daha düşmeyeceklerdir.Bu kaynaşmalar sırasında kendi kültürlerini
kaybedenler nedense hep Türkler olmuştur.
Ne Avrupalıların adetlerini istiyoruz ne de Arapların adetlerini.Bizim çoğunu yolda kaybetsekte buralara kadar getirdiğimiz yüzlerce yıllık TÜRK kültürümüz var.
Başka kültür isteyen varsa o memlekete buyursun...

casanova86
25-05-06, 04:34
awrupa birliqine qirersek özkültürümüzü kaybederiz yabancı milletler bizi sömürmeye başlar...Türk'ün türk'ten başka dostu yoqtur diorum...:)

dewil64
25-05-06, 12:49
ne avrupa birliği ne islam birliği Türkün Türkten başka dostu yoktur Türkiye gösterildiği gibi kimseye muhtac değildir pısırık hükümet Türkiyeyi karanlığa doğru götürmektedir Türkiyeyi yönetememektedir bizim tek sorunumuz budur

aysin
27-05-06, 00:47
Avrupa birliğine ister girelim ister girmeyelim Türkiye açısından çok önemli olan bir şey değil. Önemli olan bizim üretim artışı yapabilmemiz. İlerlemenin en önemli yolu ekonomimizin iyi olmasıdır. Fakat şu da bir gerçektir ki Avrupa birliği uyum yasaları adı altında çıkarılan kanunlar Türkiye'nin gelişmesi için çok faydalı kanunlardır. Önemli olan A.B. ye girmek yada girmemek değil bizim ülke olarak gelişmemizdir.

Yıllardır çıkarılamayan yasaların A.B. uyum yasaları adı altında çıkarılması çok önemlidir bence. Keşke bir an önce tarım yasasını da çıkarıp uygulamaya geçirebilseler.

Kanka Bot
27-05-06, 12:26
Bu gün bir mail aldım Protesto için yollanmış

Girmeye çalıştığınız Ab ve uyum yasalarına göre devlet dairelerinden Atatürkün resimleri kaldırılacakmış. girmek isteyenlere duyrulur.

merkan
27-05-06, 21:20
heralde elin gavuru senin atanın karakaşına heves değilki bende ab ye nayır diyenlerdenim

Kanka Bot
27-05-06, 23:04
hayır..

mehsam
29-05-06, 09:28
Şimdiye kadar hangi hükümet abye karşı durabildi hepsi birbirinden farklı düşüncedeki partiler bir araya gelmedimi toplanıp uyum yasaları çıkarmadımı ülkücü sağcı solcu islamcı
Ne yazıkki bağlanmışız bu ***lere dinimizi bozdular,adetimizi,gelenek göreneğimizi bozdular birliğimizi dirliğimizi bozdular daha içlerine almadan, asimile çoktan başladı, batıya özenen çağdaşız diyen ve herşeyini ab endekslemiş insanlarımız var ne yazıkki farkında bile olmadan kimliğimizi kaybediyoruz.Tabiki dünyada yalnız kalamayız ama bu katılacağımız birlik bizi yoketmemeli.
HAYIR ab biz seni istemiyoruz
Ha ama bu saatten sonra ne olur daha sonra yapılacak baskılara nasıl dayanırız bilmiyorum bugün herhangi bir hükümet ab ye hayır dese başta pek muhterem basınımız olmak üzere bir çok kuruluş heralde başına yıkar Türkiye yi.Ne kadar hazırız gerektiğinde sadece patates yiyerek yıllarımızı geçirmeye ne kadar hazırız doğalgazımızın kesilmesine bunlara katlanabilirmiyiz.Ambargolara zorluklara milli gelirin en kötü durumuna gelmesine doların fırlamasına ve doların düşmesine kıyametler kopuyo herhangibir oynamada,ve millet telaşa kapılıyor. Açıktan bir savaş olsa eminim köklerini kazırızda, bu ince siyaseti son dönemlerde yapabilecek bir siyasetçimiz olduğunu sanmıyorum

Allah yardımcımız olsun

M@ny@k
30-05-06, 00:28
kesinlikle istemiyorum

Saliha_1905
31-05-06, 17:52
ben TR'nin avrupa birligine girmesini kesinlikle istemiyorum.. bizi simdiden maymuna cevirdiler..

Kanka Bot
31-05-06, 18:03
hayır..

aalleexx..
01-06-06, 06:35
kankalar... Türkiye'nin AB'ye yakinlasmasi sadece kendisi icin degil, dünya barisi acisindanda cok olumlu bir gelisme... benim kanimca iktidardaki AKP hükümeti de AB sevdalisi degil... lakin müzakere sürecine cok ihtiyaci var, bu cok kapsamli bir konu, iki cümleyle özetlenemeyecek kadar uluslararasi bir satranc oyunu... AKP'nin yaptigi bence sahabenin Islam dininin ilk yillarinda mekkeli müsriklerin zulmünden Habesistanin hiristiyan kralina yaklasmasina benziyor... ihtiyac duydugumuz AB üyeligi degil, ihtiyacimiz AB müzakere süreci...

ne varki hesaplasacak ecelle...
sermayem tek kelime; Allah azze ve celle... (N.Fazil Kisakürek)

crayz-boy-1
01-06-06, 08:19
Avrupa Birliği Bizim ne evetimiz nede hayırımızla bizi alır. Onlar hiç bir zaman bizim gelişmemizi, büyümemizi, kuvvetli olmamızı, zengin olmamızı vs. örnekleri çoğaltabiliriz istemezler. Onlar Haçlı seferleri isimli saldırılarını geçmişte silahlı şimdi ise siyasi olarak sürdürüyorlar. Bizler kendi kendimiz olursak (Kendi Benliğimiz, Örfümüz, Adetimiz, Adaletli yönetimimiz, Devlet deniz en ufak bir parçası olsa bile yiyen domuz mantığıyla) biz onları katlarız da Nerde bu mantıkta insanlar. Azıcık ilerlemeye başlıyoruz bir yerlerden düğmeye basılıyor. Cumhuriyet elden gidiyor. fereganları kopartılıyor bu ülkede. Bakalım sonumuz ne olacak. Benim cevabım koskocaman bir hayırrrrrrr. Avrupa Birliğine hiç de ihtiyacımız yok. Kendimiz olabilirsek tabiki.

gezincis
07-06-06, 22:50
ya ab ye girme nedenimiz kalmamışki
düşünün bir bizim ab ye girmeyi istememeizin asıl nedeni mali yardımlar ve serbest dolaşımdı.şimdi ne oldu
ab den yapılan açıklamaya göre mali yardım yok
serbest dolaşımda kıssıtlı olacak yani çalışma için değil sadece gezi amaçlı ama diğer taraftan ab üyeleri Türkiye'de serbest dolaşımdan tam olarak yararlanacak yani çalışma hakkı olacak.
yani kısaca ab'nin işsizleri bize gelip çalışırken bizim işsiz insanlarımızın sayısı giderek artıcak.
işte bu yüzden AB'ye HAYIRRRRRRRRRR......

henibal
08-06-06, 03:48
AB üyesi 25 ülkenin profili...niçin AB ye girmek istediğimizi daha iyi anlaşılır umarım....

ALMANYA
Başkent: Berlin
Nüfus: 83.029.536
Nüfus artış hızı: Yüzde 0.27
Bebek ölüm oranı: Binde 4.71
Ortalama ömür: 77.61 yıl
Okur-yazar oranı: Yüzde 99
GSMH: 2,362 trilyon Dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 28 bin 700 Dolar
Büyüme hızı: Yüzde 1,7
Enflasyon oranı: Yüzde 2
İşsizlik oranı: Yüzde 9.9

AVUSTURYA
Başkent: Viyana
Nüfus: 8.150.835
Nüfus artış hızı: Yüzde 0.24
Bebek ölüm oranı: Binde 4.44
Ortalama ömür: 77.84 yıl
Okur-yazar oranı: Yüzde 98
GSMH: 203 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 25 bin dolar
Büyüme hızı: Yüzde 3.1
Enflasyon oranı: Yüzde 2
İşsizlik oranı: Yüzde 5.4

BELÇİKA
Başkent: Brüksel
Nüfus: 10.258.762
Nüfus artış hızı: Yüzde 0.16
Bebek ölüm oranı: Binde 4.7
Ortalama ömür: 77.96 yıl
GSMH: 259.2 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 25 bin 300 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 4.1
Enflasyon oranı: Yüzde 2.2
İşsizlik oranı: Yüzde 8.4

ÇEK CUMHURİYETİ
Başkent: Prag
Nüfus: 10.264.212
Nüfus artış hızı: Yüzde - 0.07
Bebek ölüm oranı: Binde 5.55
Ortalama ömür: 74.73 yıl
Okur-yazar oranı: Yüzde 100
GSMH: 132.4 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 12 bin 900 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 2.5
Enflasyon oranı: Yüzde 3.8
İşsizlik oranı: Yüzde 8.7

DANİMARKA
Başkent: Kopenhag
Nüfus: 5.352.815
Nüfus artış hızı: Yüzde 0.3
Bebek ölüm oranı: Binde 5.04
Ortalama ömür: 76.72 yıl
GSMH: 136.2 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 25 bin 500 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 2.8
Enflasyon oranı: Yüzde 2.9
İşsizlik oranı: Yüzde 5.3

ESTONYA
Başkent: Tallinn
Nüfus: 1.423.316
Nüfus artış hızı: Yüzde - 0.55
Bebek ölüm oranı: Binde 12.62
Ortalama ömür: 69.73 yıl
GSMH: 14.7 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 10 bin dolar
Büyüme hızı: Yüzde 6.4
Enflasyon oranı: Yüzde 4.1
İşsizlik oranı: Yüzde 11.7

FİNLANDİYA
Başkent: Helsinki
Nüfus: 5.175.783
Nüfus artış hızı: Yüzde 0.16
Bebek ölüm oranı: Binde 3.79
Ortalama ömür: 77.58 yıl
GSMH: 118.3 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 22 bin 900 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 5.6
Enflasyon oranı: Yüzde 3.4
İşsizlik oranı: Yüzde 9.8

FRANSA
Başkent: Paris
Nüfus: 59.551.227
Nüfus artış hızı: Yüzde 0.37
Bebek ölüm oranı: Binde 4.46
Ortalama ömür: 78.9 yıl
GSMH: 1.448 trilyon dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 24 bin 400 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 3.1
Enflasyon oranı: Yüzde 1.7
İşsizlik oranı: Yüzde 9.7

HOLLANDA
Başkent: Lahey
Nüfus: 15.981.472
Nüfus artış hızı: Yüzde 0.55
Bebek ölüm oranı: Binde 4.37
Ortalama ömür: 78.43 yıl
GSMH: 388.4 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 24 bin 400 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 4
Enflasyon oranı: Yüzde 2.6
İşsizlik oranı: Yüzde 2.6

İNGİLTERE
Başkent: Londra
Nüfus: 59.647.790
Nüfus artış hızı: Yüzde 0.23
Bebek ölüm oranı: Binde 5.54
Ortalama ömür: 77.82 yıl
GSMH: 1.36 trilyon dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 22 bin 800 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 3
Enflasyon oranı: Yüzde 2.4
İşsizlik oranı: Yüzde 5.5

İRLANDA
Başkent: Dublin
Nüfus: 3.840.838
Nüfus artış hızı: Yüzde 1.12
Bebek ölüm oranı: Binde 5.53
Ortalama ömür: 77 yıl
GSMH: 81.9 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 21 bin 600 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 9.9
Enflasyon oranı: Yüzde 5.6
İşsizlik oranı: Yüzde 4.1

İSPANYA
Başkent: Madrid
Nüfus: 40.037.995
Nüfus artış hızı: Binde 1
Bebek ölüm oranı: Binde 5
Ortalama ömür: 79 yıl
Okur-yazar oranı: Yüzde 97
GSMH: 720.8 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 18 bin dolar
Büyüme hızı: Yüzde 4
Enflasyon oranı: Yüzde 3.4
İşsizlik oranı: Yüzde 14

İSVEÇ
Başkent: Stokholm
Nüfus: 8.875.053
Nüfus artış hızı: Binde 0.2
Bebek ölüm oranı: Binde 3.47
Ortalama ömür: 79.71 yıl
GSMH: 197 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 22 bin 200 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 4.3
Enflasyon oranı: Yüzde 1.2
İşsizlik oranı: Yüzde 6

İTALYA
Başkent: Roma
Nüfus: 57.679.825
Nüfus artış hızı: Binde 0.7
Bebek ölüm oranı: Binde 5.84
Ortalama ömür: 79.14 yıl
GSMH: 1.273 trilyon dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 22 bin 100 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 2.7
Enflasyon oranı: Yüzde 2.5
İşsizlik oranı: Yüzde 10.4

KIBRIS RUM KESİMİ
Başkent: Lefkoşa
Nüfus: 762.887
Nüfus artış hızı: Yüzde 0.59
Bebek ölüm oranı: Binde 7.89
Ortalama ömür: 76.89 yıl
Okur-yazar oranı: Yüzde 94
GSMH: 9.7 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 16 bin dolar
Büyüme hızı: Yüzde 4.2
Enflasyon oranı: Yüzde 4.2
İşsizlik oranı: Yüzde 3.6

LETONYA
Başkent: Riga
Nüfus: 2.385.231
Nüfus artış hızı: Yüzde -0.81
Bebek ölüm oranı: Binde 15.34
Ortalama ömür: 68.7 yıl
GSMH: 17.3 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 7.200 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 5.5
Enflasyon oranı: Yüzde 2.7
İşsizlik oranı: Yüzde 7.8

LİTVANYA
Başkent: Vilnius
Nüfus: 3.610.535
Nüfus artış hızı: Yüzde -0.27
Bebek ölüm oranı: Binde 14.5
Ortalama ömür: 69.25 yıl
GSMH: 26.4 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 7 bin 300 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 2.9
Enflasyon oranı: Yüzde 1
İşsizlik oranı: Yüzde 10.8

LÜKSEMBURG
Başkent: Lüksemburg
Nüfus: 442.972
Nüfus artış hızı: Yüzde 1.26
Bebek ölüm oranı: Binde 4.77
Ortalama ömür: 77.3 yıl
GSMH: 15.9 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 36 bin 400 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 5.7
Enflasyon oranı: Yüzde 7.8
İşsizlik oranı: Yüzde 2.7

MACARİSTAN
Başkent: Budapeşte
Nüfus: 10.106.017
Nüfus artış hızı: Yüzde - 0.32
Bebek ölüm oranı: Binde 9
Ortalama ömür: 71.63 yıl
GSMH: 113.9 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 11 bin 200 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 5.5
Enflasyon oranı: Yüzde 9.8
İşsizlik oranı: Yüzde 10.4

MALTA
Başkent: Valetta
Nüfus: 394.538
Nüfus artış hızı: Yüzde 0.74
Bebek ölüm oranı: Binde 5.83
Ortalama ömür: 78.1 yıl
Okur-yazar oranı: Yüzde 88.76
GSMH: 5.6 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 14 bin 300 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 3.4
Enflasyon oranı: Yüzde 2.5
İşsizlik oranı: Yüzde 4.5

POLONYA
Başkent: Varşova
Nüfus: 38.633.912
Nüfus artış hızı: Yüzde -0.03
Bebek ölüm oranı: Binde 9.39
Ortalama ömür: 73.42 yıl
GSMH: 327.5 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 8 bin 500 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 4.8
Enflasyon oranı: Yüzde 10.2
İşsizlik oranı: Yüzde 12

PORTEKİZ
Başkent: Lizbon
Nüfus: 10.066.253
Nüfus artış hızı: Yüzde 0.18
Bebek ölüm oranı: Binde 5.94
Ortalama ömür: 76 yıl
Okur-yazar oranı: Yüzde 87.4
GSMH: 159 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 15 bin 800 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 2.7
Enflasyon oranı: Yüzde 2.8
İşsizlik oranı: Yüzde 4.3

SLOVAKYA
Başkent: Bratislava
Nüfus: 5.414.937
Nüfus artış hızı: Yüzde 0.13
Bebek ölüm oranı: Binde 9
Ortalama ömür: 74 yıl
GSMH: 55.3 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 10 bin 200 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 2.2
Enflasyon oranı: Yüzde 12.2
İşsizlik oranı: Yüzde 17

SLOVENYA
Başkent: Ljubliana
Nüfus: 1 930 132
Nüfus artış hızı: Yüzde 0.14
Bebek ölüm oranı: Binde 4.51
Ortalama ömür: 75 yıl
GSMH: 22.9 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 12 bin dolar
Büyüme hızı: Yüzde 4.5
Enflasyon oranı: Yüzde 8.9
İşsizlik oranı: Yüzde 7.1

YUNANİSTAN
Başkent: Atina
Nüfus: 10.623.835
Nüfus artış hızı: Yüzde 0.21
Bebek ölüm oranı: Binde 6.38
Ortalama ömür: 78.59 yıl
Okur-yazar oranı: Yüzde 95
GSMH: 181.9 milyar dolar
Kişi başına düşen milli gelir: 17 bin 200 dolar
Büyüme hızı: Yüzde 3.8
Enflasyon oranı: Yüzde 3.1
İşsizlik oranı: Yüzde 11.3

jheNkk
09-06-06, 18:21
bence girilmesi kesinlikle türkiye için + puan.ama asla giremicz...

ufukgul88
09-06-06, 23:34
Türk hiçbir zaman istenmediği yerde kalmaz. veya zoraki misafir gitmez...
akp hükümeti türklüğünüde unutmuş müslümanlığınıda..
hristiyan faşist milletlerin ayaklarını yalıyor yaranmaya çalışıyor sizde çıkıp bana Akp'yi savunuyorsunuz. bu düpedüz danışıklı dövüştür.!
Savunmak için savunmayın...

adventure8
14-06-06, 14:09
Avrupa Birliği tarafından Türkiye'ye iletilen mesajlardan oluşan 19 sayfalık Ortak Tutum Belgesi'nde öne çıkan başlıklar şöyle:

EK PROTOKOL:
Türkiye'den, Ek Protokol'ün tam olarak uygulanmasını talep eden AB, taşımacılık alanı da dahil olmak üzere malların serbest dolaşımının önündeki engellerin kaldırılmasını istiyor.
Türkiye'nin buna zorunlu olduğu belirten belgede, ilgili müzakere başlıklarının açılmasının, Türkiye'nin sözleşmelerden kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmesine bağlı olduğu kaydediliyor.

'KIBRIS'LA İLİŞKİ:
Türkiye'den "Kıbrıs Cumhuriyeti" yle ilişkileri normalleştirmesi isteniyor. AB, Türkiye'den çözüm çabalarına destek talep ederken, Kıbrıs'ın uluslararası örgütlere üye ve anlaşmalara taraf olmasını engellememesini istiyor.

REFORMLAR İÇİN ÇABA:
Reform sürecinin yavaşladığına işaret eden belge, özellikle uygulama konusunda, "belirgin ek çaba" gösterilmesi gerektiğini vurguluyor. Belgede,
"İnsan hakları ihlalleri azalsa da devam ediyor, mevcut yasalar uygulanmalı ve bazı alanlarda yeni yasal düzenlemeler yapılmalı" deniliyor. Türkiye'den Kopenhag kriterlerine uyum çabalarını yoğunlaştırması talep ediliyor.

SİVİL-ASKER İLİŞKİSİ:
AB, ordunun rolüne özel vurgu yapıyor. Belgede, güvenlikle ilgili konularda Türkiye'nin, hesap verebilirlik ve şeffaflığının AB'deki uygulamalara uygun olması gerektiği belirtiliyor ve "Ordu tarafından yapılan açıklamalar, sadece askeri konularla ilgili olmalı ve hükümetin yetkisiyle yapılmalı" ifadeleri kullanılıyor.
Komşularla iyi ilişkiler de dahil olmak üzere güvenlik stratejisinin formüle edilmesinde ve uygulanmasında, sivil yetkililerin denetleme yetkilerini tam olarak kullanması da AB'nin istekleri arasında yer alıyor. Askeri harcamaların TBMM'nin denetiminde olmasına vurgu yapan belgede, askeri mahkemelerin sivilleri yargılayabilmesinin kaldırılması da talep ediliyor.

ADALET SİSTEMİ:
Yapısal reformların devreye sokulmasıyla sistemin güçlendirildiğine vurgu yapan belge, hakim ve yargıçların reformların uygulanmasındaki önemli rolüne vurgu yapıyor. Hakim, savcı ve avukatların uluslararası sözleşmelere uyum ve saygı konusunda eğitilmelerini istiyor.

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ:
AB, bu alanda ciddi kaygılı. Şiddet içermeyen görüş bildiren kişiler için 301 ve benzeri maddelere dayanarak açılan davalar bulunduğu belirtiliyor, "Hakim ve savcılar, bu maddeleri dar bir şekilde yorumlamayı sürdürürlerse Türkiye, bu maddeleri mevcut AB standartlarına uygun biçimde değiştirecek" deniyor.

DİNİ ÖZGÜRLÜKLER:
Bu alanda somut ilerleme sağlanmadığını düşünen AB, ısrarla Heybeliada Ruhban Okulu'nun açılmasını istiyor, Aleviler için iyileştirme, Diyanet'te temsil ve din dersi istiyor.

İŞKENCEYLE MÜCADELE:
Reformların işkence ve kötü muameleyi azalttığı, ama bitirmediği belirtiliyor, sorumluların cezalandırılması isteniyor.

KÜRTÇE YAYIN:
Kürtçe yayın alanındaki gelişmeler övülürken, kısıtlamalara dikkat çekiliyor. Kürtçe öğretim kısıtlamasının da kalkması isteniyor.

KADIN HAKLARI:
Namus cinayetlerinden duyulan endişe belirtilirken, Meclis'te bu konudaki soruşturmadan memnuniyet ifade ediliyor.

GÜNEYDOĞU:
"AB, gerilimden endişe duymaktadır, net bir şekilde PKK'nın eylemlerini kınıyor ve şiddete derhal son verilmesini istiyor" denilen belgede, güvenlik birimlerinin güç kullanımında temkinli olması isteniyor.

İYİ KOMŞULUK:
Türkiye'den iyi komşuluk ilişkileri taahhüdüne bağlı kalması ve sınırda barışçıl çözümü olumlsuz etkileyecek her türlü eylemden kaçınması isteniyor.

merkan
14-06-06, 14:34
ben yine ab ye nayır diyorum

zadegân
14-06-06, 17:17
Türkiye icindeki bütün olumsuzluklari,siyasi,ictimai,ekonomik,dini,özgü rlükler,hak hukuk adalet v.s herseyi uzlasarak halka sorarak referandum yaparak halletme ve cözüme kavusturma kararini alabiliyorsak AB'ye kesinlikle asla ve kat'a hayir,eger sömürü ve bir avuc mutlu azinligin mutlu yasamasi,özgürlüklerin(hak olan)kisitlanmasina,dayatmalara halkin yok sayilmasina devam edilecekse evet diyorum.
YA DEVLET BASA,YA KUZGUN LES'E

nOt:Bu yazilar kesinlikle makyevelist(hedefe varmak icin her yolu mesru gören)bir anlayisla yazilmamistir ben müslüman ve türk'üm serefli bir milletin ferdiyim.
Tek idealimiz bir Allah dostunun ögretisi Diyor ki…
Akla kapı aç, iradeyi elden alma!..
Yani doğruları insanların vicdanlarına aksettir, gerisine karışma
http://resimyukle.net/v1/uploads/e79beaf872.gif

merkan
08-07-06, 12:37
ab ye girmek demek devlet olarak intihar etmek demektir.(türkiye cumhuriyeti)

Doktor_
08-07-06, 12:56
Girsek iyi olur ama almazlar bizi...........

merkan
08-07-06, 13:56
öz değerlerimizi sıfırlamış olarak gireriz!!!

87 MİLİTARY
08-07-06, 19:38
ab ye hayır türk birliğine evet

mzrbkcsi
08-07-06, 19:40
ne avrupası nede birliği hiçbirini istemiyorum adamlar yıllardır bizi kazıklıyorlar hatta eliniz değmişken şu gümrük birliğinide kaldırsanız iyi olur

kafkas29
14-07-06, 16:33
kanka bende istemiyorum bu ab terosisterini ama ne yaparsın işte ulkeni yonetemiyorsan buyuk olana basını eğeceksin.....

söylediğine kesinlikle katılmıyorum. Aksine eğer boynunu eğersen bunlar başına çöker.Bizim yapmamız gereken onlara bağımlı olmadığımızı onların mallarını kullanmayarak göstermek...

ana_dolu
20-07-06, 12:35
Ab Bİr HaÇli KuruluŞu Olmasaydi Ve Üyesİ OlduĞu Ülkelere KarŞi EŞİt Davransaydi Evet Dİyebİlİrdİk Fakat Bu Durumda Ab TÜrkİyeyİ Dar AĞacina GÖtÜrecek En BÜyÜk Etkenlerden Bİrİdİr...selamlarimla

ana_dolu
20-07-06, 12:46
Şehİler Ölmez Vatan BÖlÜnmez…

Bu Vatan İÇİn Ölen KardeŞlerİmİzİn Kanlari Yerde Kalmasin

utah_jazz17
20-07-06, 13:10
hem evet hem hayır

cennnx
27-07-06, 16:57
abd nin canı sıkılınca tokatladıgı cocuk haline gelmiş ab bi yanda dunyada potensiyeli cok yuksek kaynakları cok buyuk şengay 5 lisi bi yanda sizce hangisi arkadaşlar? abd nin tokatladıkları arasına girmek mi ? yoksa dev potansiyeliyle şengay 5 lisi mi? ne saçmalıyor bu insanlar ab ye girme istegi topluma aşılanmış ab hayranlıgından başka hiçbirşeyin sonucu değildir...bu gun bütün tv lerde ib** liğin gusel yonleri anlatılsa memleket ib** dolar :D itle doldugu gibi:D

cleverest_yk
09-08-06, 15:04
bence de hem ewt hem hayır :D:D karar weremiom bazen girelim diyom bazen de hiç istemiom yani kararsızım.

Saliha_1905
14-08-06, 10:17
tabiki hayir

Danzel
26-08-06, 23:03
SADECE ab YE DEĞİL abd VE akp ye DE HAYIR İŞBİRLİKÇİ AKEPE MÜSLÜMAN DÜŞMANISINIZ ULAN ŞEREFSİZLER.

erol_008
26-08-06, 23:07
tabiki hayır

newar61
28-08-06, 16:25
EY AVRUPA BİRLİĞİNİ SAVUNANLAR!
Çanakkale'yi ve Dumlupınarı'ı Düşünün Sakarya Meydan Muharebesini okuyun. Bunlar Osmanlı diye sevmediğiniz devletin değil. Türkiye Cumhuriyetinin savaşıydı. Kimle savaşmıştı dedeleriniz. He kimle savaşmıştı. Utanın be!
Ondan Önce bunlar bizim dostumuzdu hani. Neden Çanankkaleye geldiler.

Eğer tarihi biraz okursanız. Bir daha geleceklerini kendileri söylüyorlar. Ama şunu da ekliyorlar.
"-Bu türkleri tanrılarından ayırmadan onları esaret altına alamayız."
Mollanın başına kürekle vuranlar. Çanakkalede Allah Allah diyerek, Sakaryada Allah-ü Ekber Diyerek bu savaşlar kazanıldı.
Şimdi de bu üzerimize ateş kusan deyyuslarla mı aynı birlikte olacakmışız. Nitekim adamlar bizden daha doğru sözlüler. Diyorlar ki;
- Tamamen Hristiyanlardan oluşan bir birliğin içerisinde Müslüman bir ülkenin ne işi var? Bilemem onu bizimkilere soracaksın?

Daha birkaç sene önce haberlerde; Bush un dil sürçmesi olarak söylediler:
Buş; "Haçlı seferleri başlamıştır." diye söylüyor.
Adamın dili sürçmüyor arifin fikri neyse zikri de odur.

HAYIR! dememize gerek yok adamlar zaten almayacak..

drhasan92
03-09-06, 00:03
biz birbirimizden korkuyoruz bir birimize güvenmiyoruz.karşı görüş ve fikirleri farklılık değilde tehdit olarak algılıyoruz.biz adam olmayız kendi başımıza..

adamların bi elinde şeker bi elinde sopa layık değilmiyiz....

aksakallıdede
03-09-06, 05:16
Bunları söylemen şu ve ya bu şekilde onlara bağımlı olduğunu ifade eder..Bunları söylersen eğer zaten çöküşü onlara bağılılığı kabul ettiğini ifade eder..Bizim amacımız zaten bağımlı olmadan Türklüğümüzü özgürce ifade edip yaşamak değilmidir?

Sence Ata bugün yaşasaydı AB'yi istermiydi???

MUstafa kemal ATATÜRK'ün sevmediği bir kelimedir 'ATA'

Daha iyi bir refah düzen için evet diyorum ama istemiyerek

_SeFa_
05-09-06, 23:54
neden avrupa birliği konusunda bu kadar ısrarcıyız mantıklı bir açıklaması var mı?? siz avrupa olsanız 700 yıl size kan kusturan bir devleti aranıza alır gelişmesine ayrdımcı mı olursunuz?? hayır !!! almayacağım da demezsiniz çünkü umut verip tembelleştirirsiniz buda gelişmesini ve büyümesini engeller..
hey gidi Osmanlı , bi görssen şimdiki halimizi.....

duncan_211
10-09-06, 21:39
Ab Ye Gİrmelİmİyİz Bİlmem Ama TÜrkİye Neden Onlardan Gerİ Buna ÇÖzÜm Bulmaliyiz Onlara İhtİyacimiz Yok Kendİ Kendİmİze BİŞeler Yapabİlİrİz Ama İzİn Vermİyolar Onlardan Daha İlerİ Olmamiz İmkansiz DeĞİl Artik Brkalim Bİrbİrİmİzn Dİnİyle UĞraŞmayi Ben HİÇbİzaman Dİnİ GÖrÜŞÜyÜzÜnden Kİmseyİ Hor GÖrmedİm Ta Kİbana Zarari Olana Kadar MÜzlÜmanlar Herzman Hazir Buna Artik Birakalim
Kendİ Kendİmİzİ Gerİletİyoruzz

AyhanSVS
12-09-06, 01:00
kesinlikle hayır !!!!!

crayzman
14-09-06, 11:22
bızde genc nufus cogunkukta oldugu ıcın almazlar. Cunku AB gırdımız an ıs olanagımız artacak ve avrupa daha rahat iş bulacagız bu nedenle ıslerine gelmııyor.

crayzman
14-09-06, 11:23
ab her zaman icin hayır

raspberry
14-09-06, 23:14
kankalar gerçekten bizi alacaklarını inanan var mı?
bırak ab yi önceden ab mi varmışşş....KeSiNlİkLE hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr....

duncan_211
16-09-06, 22:52
noldu çağdaş ileri görüşçü atatürkçü olduğunu söyliyen kankalarım nie karşınız çağdaş(!)lığını örnek aldığınız hayatınızı onlara(batılılar) göre düzenlediğiniz yere neden karşısınız??

Martin Luther
17-09-06, 23:16
noldu çağdaş ileri görüşçü atatürkçü olduğunu söyliyen kankalarım nie karşınız çağdaş(!)lığını örnek aldığınız hayatınızı onlara(batılılar) göre düzenlediğiniz yere neden karşısınız??

onları bilmem ama bu ab yaslı nufus ve buna baglı olarak işsizlikten cokecek bizde bu cokuste yer almamak içi ab HAYIR!!!

SAKSUMA
18-09-06, 00:01
Avrupa Birliğine Hayır.

yalçın06
28-09-06, 20:23
Elbetteki hayır.
Girililmek istenen başka bir devletin egemenliğidir.
Bayrağı, başkenti, parası, parlamentosu olan bir devlet bu. Yani sınırlarınızdan, bayrağınızdan, ulusal egemenliğinizden, kendi kararlarınızı verebilme olanağından, üzerinde Atatürk resmi bulunan paranızdan ve sınırlarınız içindeki başkentinizden vazgeçmektir.

Avrupa birliğine onurumuzu koruyarak girelim diye bir kavram ise daha tehlikeli bir aldatmacadan başka bir şey değildir.

loss_and_alone
29-09-06, 03:29
Yanlışlıkla evet dedim ancak görüşüm kâtiyetle hayırdır.AB'nin tek amacı savaşla kabul ettiremedikleri sevr'i masa başında kabul ettirmektir.Akp iktidarı da bunun için bir maşadır!!

merkyy
29-09-06, 03:34
tabikide hayır.müslüman devletin orada işi ne.ille de birlik deniyorsa TÜRK birliği MÜSLÜMAN birliği olsun.bu avrupa sevdası bir tutturmuştur gidiyor.zaten bizi alcakları da yok.bunca yıldır nasıl ab de değilsek bundan sonrada öyle gider

loss_and_alone
29-09-06, 04:23

Tam olarak da Atatürkçü olduğumuz için karşıyız.Atamızın önderliğindeki halkımızın savaşla imzalattırmadığı sevr'i bugün senin abilerin(konuşmana bakılırsa!!) imzalamaya pek hevesli oldukları için karşıyız.
Ayrıca modernleşmeyi,daha iyi,daha sağlıklı şartlarda yaşama hakkı istemeyi batılılara özenmek diye kabul etmen de beni senin hakkında yeterince fikir sahibi yaptı.Sana kalsa kadının tecavüze uğrasa bile tamı tamına dört erkek şahidi bulunmadığı sürece suçlu sayıldığı ''ama dinine pek bağlı!!'' şeriat ile yönetilen ülkelere göre yaşamalıyız değil mi??Ama maalesef işte!!Allah'a şükürler olsun ki bize tam zamanında Atamızı göndermiş!!

muratgerger
01-10-06, 10:52
ab 'ye hayır
ama şunuda belirteyim Ülkeler arsı dialoglar gereği bir birliğe üye olmamız lazım
elimizde 4 şık var
nato (zaten üyeyiz zamanında üye olmak için koreye harbe gittik şehidler ve gaziler verdik sadece amerikanın muttefiki olmak için) Amerikanın sonu yakın bunlardan bize fayda gelmez artık.....:sad:

AB üye olmak için çabalıyoruz ama bizi almayacaklar alsalar bile diyeceklerki :sizin haklarınız normal üyelerin 3/1 i kadar olacaktır bunda biz kabul etmeyeceğiz zaten işin aslı rte' da üye olmak istemiyor, sadece kemalistlerin gönlünü yapmak istiyor "sonuçta bizi almadılar AB macerasıda burda bitti "diyecek :faja_na: :faja_na:
TÜRKİ CUMHURİYETLER BUNLARLA YENİ BİR TOPLULUK OLUŞTURULMASINI İSTERİM BİZDE SANAYİ GÜÇLENSE ONLARIN DA ENERJİLERİNDEN İSTİFAde etsek al sana alternatif topluluk iyide olur..:okay: :bravo:

ARAP BİRLİĞİ aDAm ları petrolleri var paraları var ama yemen'i unutamıyorum (SAKINCALI):nono: :beee:

bloop
08-10-06, 09:22
Girdiğimiz gibi çıkmak için bundan daha fazla enerji sarfedecek bu ülke ama gene iş işten geçmiş olucak.

Sen gel koca Atatürk'ün lafını tersten anla medeniyet diye batıya koş peh..

türkkan_35
14-10-06, 20:50
kesinlikle hayır...
hristiyanlar birliği onun adı zaten.

:::TÜRK:::
15-10-06, 17:53
asla istemiyorum abd gibi bir çok ülkeyle ortak olunca sonu hiçde iyi değil ortak olmadan da kendi başımıza nereye kadar ersin birr mesaj yazmış katılıyorum tayyip oldukça sömürülecez bence en iyi devlet bahçeli.

brad_pittch
23-10-06, 10:58
aslında girmekte bir problem yok ama bizden benliğimizi kaybetmemizi istiyolar o zmn STOP!! :D kesinlikle hayır

87 MİLİTARY
23-10-06, 22:57
ab Ye Ve Abd Ye Hayir

etkisizeleman
30-10-06, 13:38
girmemize gerek yok geleceği olmayan bir birliğe neden giriyoruz ki
sabredip kalifiyeli hale gelebilirsek zaten 10- 5 sene sonra AB nin giremediğimiz hiç bir yeri kalmayacak

KENTMEN
01-11-06, 15:11
Ben Yurt disinda yasiyorum, ve AB ye hayir cogunlugu icin sizlere Tesekkür ediyorum.... Türkiye Ilk evela kendisine "Illada AB ye Girecegim" tutumu yüzünden verilmis olan KAPI KÖPEGI Imajini üzerinden atmali. AB ye Evet ama ne pahasina olursun olsun Kültürünü birakarak yanasmali, ve digerlerindeki "Dedigimizi yaptirtiriz" üstünlügünü cürütmeli.

Türkiye AB siz Yapabilirmi ? bence yapabilir, bir kac sene icerisinde isterse bu durumu yaratabilir. Sizinde cogunlukla deginmis oldugunuz Ekonomi Engeli asilmalidir, Ekonomi Engelini asmanin tek cagresi, 3. sinif yükselmeden kurtulmak, Teknolojiler gelistirmektir (3. sinif yükselme= Almanin makinasiyla Kazak üretmek gibi birsey) Teknolojideki Disa bagimliligini azaltmaktir

Almanya ve Fransanin 90 Milyonluk Türkiyenin AB tam üyeligi korkusu, parlemontadaki alacagi yüksek sandalye sayisi ve Politik etkinliginin yüksek olacagindan ibarettir... Yer yer Türkiye hakkinda Röportajlar ve yazilar cikarilmaktadir, ve Türkiyeyi uyanan bir DEV olarak göstermektedirler. Milli hasilanin 10% larin üzerinde artmasini basaran avrupa bagimli tek ülke olmasi Fransayi ve Almanyayi tereddüte sokmaktadir.

Onun icin Türkiyeye gelmeye yüz tutmus her Felekati körükleyecekler, Ermeni soykirimi, Kibris Meselesi, PKK canlandirma politikalari, ve hepimizin tedirginlikle sezdigi ISRAIL in, Türkiye Topraklarinida icerisine alan gizli Emellerinin desteklenmesi.

Ne yapmali...... !!! TÜRKIYEDEN SIZLER EL BIRLIGI ILE ISTENEMEYEN TÜRKIYE yi ISTENMEYEN AVRUPAYA CEVIRMELISINIZ... Avrupaya hayir demelisiniz. Tabiki Türkiye Avrupa birligine girmeli, ama itilerek kakilarak deyil, Sayginlik kazanarak.

Son olarak yapilan ve gün gectikcede Gündeme gelen Türkiye Alehi cikartma: Türkiyede yasayan Yunan ve Türk asilli Hiristiyan Vatandaslarinin dinlerini Özgürce yasayamamasi, Hiristiyanligin cogul din olarak Türkiyede hala taninmis olmamasi.... bu durum neredeyse Türkiyenin gizli yürüttügü bir etnik temizleme politikasi olarak algilandirilmaya ugrasiliyor...

gönül Avrupanin samimi ve saygin olmasini isterdi, malesef bunu basaramadik, ve yürütülen bu Politikalarlada bunu basarmamiz mümkün olmayacak, bir Erdogan gurubu deyilde Milliyetci bir Ecevit gurubuna Ihtiyacimiz var gibi

DJ_VeCToR
03-11-06, 06:55
Kankalar bende İstemiyorum ya İstememin sebebi zaten açık çünkü onlarda bizi istemiyor ama başımızdaki salaklar bunu anlamıyor ya hangi ülkeye 17 yıl ön hazırlık verilmiş hem bulgaristan hadi onu bıraktım kuzey kıbrıs rum kesiminin neyi çok güzelde onlar üye oldu biz olmadık Her şey Açık ve Net Biz Onları İstemiyoruz Onlarda Bizi Zaten

BjkSporKulubu
05-11-06, 19:56
HaYIRRRRRRRRRRRRRRR

pirat39
06-11-06, 02:25
Bu nasıl ortak?

Sınıflar sardalya kasası gibi...
60'şar 70'şer kişi sığışıyor çocuklarımız.
Öğretmenlerimiz, ameleden az kazanıyor.
Bu şartlarda AB'ye girmemiz mümkün mü?
Değil.
Peki siz hiç, bugüne kadar Avrupa Birliği'nin bir defa olsun, "bu sorunu çöz, çözmezsen olmaz" dediğini duydunuz mu?
Ben duymadım.
Ama eğitimle ilgili ne duyuyoruz hep?
"Ruhban Okulu'nu aç."

Sabahın 4'ünde giriyoruz hastane kuyruğuna... Kalp ameliyatına bile 6 ay sonraya gün veriliyor...
Temel insan hakkımız yok yani!
"Al şu fonları, hastane aç" diyor mu?
Demiyor... Ne diyor?
"Limanları aç."

Bayramda 104 kişi daha öldü. Her yıl küçük bir Avrupa kenti kadar insanımız yollarda heba oluyor.
"Yollarını düzelt" demesi gerekmez mi?
Gerekir... Ama o ne diyor?
"Ermenistan'a yol aç."

Resmi olarak 2.5 milyon, gayriresmi olarak 10 milyon işsiz var Türkiye'de.
Fas'ın Tunus'un Cezayir'in işsizini alıyor.
Bize duvar.
Bi tek kimi alıyor bizden?
PKK'lıyı.
İşçi suçlu. Terörist mağdur.

Bölücü posteri taşıyana "dokunma" diyor.
Atatürk posteri asana "indir onu" diyor.

AB üyesi İngiltere, kendi genelkurmay başkanına göre bile, "elalemin ülkesinde işgalci."
Çıt çıkmıyor.
Bizim asker, "kendi toprakları üzerinde" uçak uçuruyor... Şiddetli itiraz. Kınama.

El ele verip, Çanakkale'den Antep'e, İzmir'den Urfa'ya, katlettikleri Türk'ün haddi hesabı yok.
"Soykırımcısın" diyor.
"Değilim" demek yasak üstelik.

Kendi ülkesinin şartlarına göre kanun çıkarmakla yükümlü olan Meclis, "tercüme bürosu"na döndü... Trafik suçu bile işlenmeyen ülkelerin kanunları bire bir Türkçe'ye çevriliyor.
Sonra ne oluyor?
İt, uğursuz kol geziyor.
Namuslu vatandaş korku içinde.

Farz edelim, Akmerkez'e gittiniz.
Üstünüz aranıyor mu?
Aranıyor... Çocukların bile aranıyor.
Ama polis, şüphelendiği bir kişinin üstünü arayabiliyor mu?
Arayamıyor.
Neden?
Çünkü artık, hakim kararı gerekiyor.
Akmerkez'deki güvenlik görevlisinin hakim kararına ihtiyacı yok...
Devletin polisinin hakim kararına ihtiyacı var.
Buna "AB'ye uyum" deniyor.

Tatile gideceksiniz...
Mesela, Belçika'ya.
Vize vermek için, tapu istiyor, banka cüzdanı istiyor, gidiş-dönüş uçak bileti istiyor, kalacağın otelin rezervasyonunu istiyor, şimdi yeni moda çıktı, kulaklarını gösteren fotoğraf istiyor.
Ama Fehriye orada.

Hâlâ bir terslik yok mu burada?
Alıntıyılmaz ozdil....

ρяє∂αтσя
12-11-06, 20:23
bende anlamıyom ne var bu AB de kardeşim kendin çalış AB sana muhtaç olsun arkadaş bu hükümet 5 yıldır afedersiniz bi bok yapamadı tutturdu bi AB die dediğiniz gibi de halka neden sormuyolar eğer bu seçimde bu iktidar tekrar başa gelirse yazıklar olsun türk milletine derim başka bişe demem

MeliSSSa
12-11-06, 20:34
"Efendiler, vaziyeti düzeltmek için Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi bir takım zihniyetler belirdi. Halbuki; Hangi istiklal vardır ki, ecnebilerin nasihatleri ile, ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir."

Mustafa Kemal Atatürk
6 Mart 1922 T.B.M.M.

Girmemeli Yukarıda herşey açık ve nettir..

''Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir."

Umarım bundan sonrada kaydetmez ....

GiresunLuu
17-11-06, 12:47
ab ye girme uğruna neredeyse bütün değerlerimizi feda edeceğiz yahu adamlar bizimle resmen dalga geçiyor almayacaklar yani adamlar oyalama takdiği oynuyor hadi hayırlısı bindik bi alamete gidiyoruz kıyamete

perfekt_löwe
18-11-06, 23:54
Ellerinde gücü kaybetmek istemeyen egemenl gücler buna karsi gelsede özgürlük ve refahin tabana yayilmasi ve uluslararasi arenada güclü bir türkiye icin evet girmeli diye düsünüyorum.

arhavili
21-11-06, 14:38
AB yolu bızım 40 yıldır kandırıldıgımız bır fılm aAB yerıne soydaslarımızla bır araya gelıp turk bırligini kurmamiz gerekiyor... ne demıs atalarımız gunes yarın yıne dogudan dogacaktır.. Ayrıca sunu da unutmayalım TURK mılletı nın en guclu zamanları TURK bırlıgını saglandıgı donemlerdir...

m.tugra
23-11-06, 01:03
Bir bakan, bir komutan!.. Aradaki fark

HAZİNE’den Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan geçen hafta Danimarka’ya gitti.

Kopenhag Havaalanı’nda güvenlikçiler tarafından üzeri aranmak istendi. Bakan şaşkındı! Orada bulunan büyükelçimiz devreye girdi. Güvenlikçilere "He is not a terrorist, he is a Turkish minister (O terörist değil, Türk bakandır)" dedi ama dinletemedi.

Ali Babacan Bey minibüsün içinde çaresiz oturuyordu. Bu bekleyiş tam 35 dakika sürdü.

Onun kişiliğinde Türkiye Cumhuriyeti aşağılanıyor, bunun farkında bile olmayan Bakan Bey minibüsün içerisinde tek başına, beklemesini sürdürüyordu.

Bu rezaletin fotoğrafları gazetelerde yayınlandı.

Sonunda üzeri aranmadı! Beyefendi minibüsten indirildi ve havaalanının arka kapılarından dışarı çıkarıldı.

Sanki hiçbir şey olmamış gibi Danimarka yetkilileriyle görüşmelerini bitirdi ve dönüşte heyetimiz havaalanına bu kez yine arka kapıdan getirildi. Kargo bölümünden geçirilerek özel jet uçağına bindi ve salimen Türkiye’ye ulaştı.

Bu yüz kızartıcı davranış konusunda elbette ki AB üyesi Danimarka’ya tavır koyamazdı. Geride Türk devletinin çiğnenen onuru, ayaklar altında ezilen haysiyeti kalmıştı.

* * *

Aynı olay birkaç gün önce ABD’de yaşandı. Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, Washington ziyaretinde Beyaz Saray’a gitti. Orada ABD’li üst düzey yetkililerle görüşme yapacaktı.

Beyaz Saray girişinde güvenlik görevlileri, Orgeneral Saygun’un üzerini aramaya kalkıştılar.

Saygun bu küstahlığı derhal reddetti ve oteline döndü.

Olayın ötesini diplomasi muhabirimiz Uğur Ergan’ın dün bizim gazetede yer alan haberinden izleyelim:

"Olaydan haberdar olan Crouch (Saygun’un ABD’li muhatabı), Saygun’u telefonla arayarak özür diledi ve (Beyaz Saray’a) dönmesi için ricada bulundu.

Bu saygısızlığı kabul edemeyeceğini, ABD’nin daveti ile bu ülkede bulunduğunu, yapılan bu çirkin uygulamanın şahsından öte Türk halkına ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı bir saygısızlık olduğunu bildiren Saygun, arzu ettiği takdirde Crouch’u kaldığı otelde ağırlayacağını söyledi.

Bunun üzerine Crouch, Saygun’un kaldığı otele gitti ve görüşme gecikmeli de olsa, otelde gerçekleşti. Crouch, yapılan uygulama için Saygun’dan özür diledi."

Bu kadar.

Ali Babacan gibilere örnek olsun. Devletin onuru işte böyle korunur.

Şimdi, geçen hafta içinde yaşadığımız iki benzer olaya bakıp sonuç çıkaralım.

Birinde Kopenhag Havaalanı’nda tek başına minibüste oturan, üzerinin dedektörlerle aranmak istenmesine karşın tepki verip Türkiye’ye dönmeyi akıl edemeyen ve dönüşte kargo kapısından çıkarılan çaresiz bir AKP’li bakan...

Öbür olayda ise gerekeni derhal yapan onurlu bir asker...

Yorumu siz yapın, kararı siz verin!

AFERİN SANA BAY PROF.!

ATİLLA Yayla isimli şahıs Ankara’da Gazi Üniversitesi’nde profesör! "Liberal kafalı" biri.

İzmir’de AKP İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen bir panele özellikle çağrılıyor. (Herhalde bizim gibiler çağrılacak değil!) Bay prof. seminerde atıp tutmaya başlıyor:

"Kemalizm (Atatürkçülük) ilerlemeden çok gerilemek demektir. Kemalizm, medeniyeti çözücü (gevşetici) bir süreçtir..."

Sonra AB ilişkilerine değiniyor:

"AB sürecinde bize neden her yerde bu adamın (Atatürk’ün) heykelleri, fotoğrafları var diye soracaklar. Üstünü örtemezsiniz. Bu mutlaka tartışılacaktır."

Bu sözler büyük tepki yaratıyor. Oturuma katılan AKP milletvekilleri telaşlanıyor, "Sözleri bizi değil kendisini bağlar, fikir ve ifade özgürlüğüdür" diye kendilerini kurtarmaya çalışıyor.

Bunlar AB hayranı tiplerdir. Bunların başında olduğu, ya da üyesi bulunduğu dernekleri falan vardır. Buralara AB fonları oluk gibi akar. Milyonlarca Euro’yu AB’den alırlar ve AB için çalışırlar.

Adama bakın siz!

Atatürk’ten ’bu adam’ diye söz etmeye cüret edene bakın!

Atilla Yayla kafası Ankara’da, hem de Gazi Üniversitesi’nde öğrenci yetiştiriyor. AKP toplantılarına bu gibiler boşuna çağrılmıyor.

mezdap
23-11-06, 21:09
ab ye girmek demek kurtulus savasının bosuna yapılması demek gibi bi şey. biz kurtulus savasını tam bağımsızlı için yaptık. nice şehitler verdik. şimdi ab ye girerek tam bağımsızlıktan vaz geçiyoruz. çünkü avrupa bizi istemiyor bizim kaynaklarımızı istiyor. daha şimdiden su kaynaklarında söz hakkı istiyorlar. bu hiç de küçük bi mesele değil bence.

temliha
25-11-06, 15:12
Arkadaşlar bütün yorumları okudum, fakat politik düzeyde yorum yapan yok.
Öncelikle şunun belirtiyimki AB yaygarasını koparanlar bugünki iktidara muhalefet olanlar. Aslında Hükümet AB yi kesinlikle istememektedir hemde hiç kimsenin istemediyi kadar. Hükümetin tek isteme nedeni askerin üzerine vazife olmadığı halde yaptığı yanlış çıkışlarla ülkeyi sürüklediyi kaoslar nedeniyle hükümet AB normlarına muhtaç olmaktadır bunun özü budur.
Lütfen biraz düşünün.
Saygılar

MXKM
26-11-06, 02:14
Kesinlikle: HAYIR! Başka sözüm yok:Ne Mutlu Türküm Diyene.

mezdap
27-11-06, 17:33
Arkadaşlar bütün yorumları okudum, fakat politik düzeyde yorum yapan yok.
Öncelikle şunun belirtiyimki AB yaygarasını koparanlar bugünki iktidara muhalefet olanlar. Aslında Hükümet AB yi kesinlikle istememektedir hemde hiç kimsenin istemediyi kadar. Hükümetin tek isteme nedeni askerin üzerine vazife olmadığı halde yaptığı yanlış çıkışlarla ülkeyi sürüklediyi kaoslar nedeniyle hükümet AB normlarına muhtaç olmaktadır bunun özü budur.
Lütfen biraz düşünün.
Saygılar

ama biliyorsun ki bu hunlardan beri boyle gelmiştir türk halkında. benim şahsen buna bi itirazım yok. tamam ordunun içinde yanlış kişilerde var ancak ordusuz olmaz.

ErroR
27-11-06, 17:47
Kesinlikle hayır... Bu adamlar değil mi bizim karşımıza yüzyıllar önce haçlı seferleri olarak gelenler...

Ramses
28-11-06, 02:40
Ya hacliyi falan bosverin Yok kibrista limanlari acin yok reformlari tamamlayin...Sizn kimsiniz ki iç işlerimize karışıyorsunuz ya? Lanet olsun Avrupa Birliğinize kesinlikle hayir

Purzel
30-11-06, 13:39
"kanka bende istemiyorum bu ab terosisterini ama ne yaparsın işte ulkeni yonetemiyorsan buyuk olana basını eğeceksin....."

Bunu bu ülkede yaşayan bir gençmi söylüyor ?. Eğer öyleyse boş verin AB yi ABD ve diğerlerini. problem içerde.

tymsah
01-12-06, 18:16
Hayır dıyenlere bakmayın sız ısler ters gıderse vıcdanlarını rahatlatacaklar sözde salsan hepsı avrupaya gıdecek de vıze alamıyor kurnazlar:evillol:

asiyeöngü
03-12-06, 20:20
Türkiye konum olarak, en büyük yeraltı zenginliklerine sahip bir ülke. Ekonomik olarak hiç kimseye ihtiyacımız yok..

Ülkemizin refaha ulaşması için, AB'ye degil, sadece ve sadece Mustafa Kemal Atatürk gibi sağlam yöneticilere ihtiyacımız var.......

bloop
03-12-06, 23:33
Arkadaşlar Avrupa Birliği adı altındaki adı sadece birlik olan bi oluşumun bize dayattığı ve hükümetin de kanunlaştırdığı "CMUK" Avrupa da hiç bir devlette uygulanmamaktadır.Bir tane örnek gösteremessiniz.
Ama nedense Türkiye gibi Avrupa ülkelerinden çok daha önemli bi konumda olan bi ülkede bu yasa ile polisin jandarmanın tüm hakları elinden alnımıştır.
Ve fırsat kollanıp bu yasaya aykırı gelen kişiler hakkında derhal soruşturma açılmaktadır.
Avrupa da ise bırakın Türkiye deki durumu , daha düşük seviyedeki olaylarda bile polis gereken herşeyi yapar..
Şimdi hükümetin biz AB istiyor diye yapmıyoruz dedigi bu düzenlemeleri hangi akla hizmet ile yaptığı hakkında bi fikri olan varmı peki ?

tacir
05-12-06, 00:02
merhabalar kankalar ben istemiyorum. Ama bir taraftanda başka çaresini olmadığnın malesef bir göstergesi çünkü zamanında biz hiç bir şey yapmadığımız için yani kendi menfaatelerimizi düşünmediğimiz için adamlar bu durumu kullanmışlar yani ekonomimiz dışa bağımlı oldu. Birde bunun yanında amerika bizim türkmenlerle birleşmemizi istemediği için bizimde devletlere ihtiyacımız olduğu için malesef koşmak zorundayız...

rmzkaplan
10-12-06, 03:38
tc nin yarım asırlık ab yolu veya sevdası kolay kolay bitmez ve devlet mantığı gereği hemen de dönülemez galiba ama meselenin bir de şu yönü var:

ab ye karşı çıkıyor görünen zihinler siz değilmisiniz ki her şeyimiz batılı olsun diyen. eğitimi batılı normlara göre düzenleyen, kıyafetimizi bile oraya endeksleyen, modernliği orada arayan, medeni, kanunlarını bile virgülüne dokunmadan batıdan alan siz değilmisiniz! osmanlının son dönemlerinden itibaren kurtuluşu batı değerlerinde arayan aynı zihinler değil mi!

ne oldu da şimdi karşı çıkıyorsunuz! zihinlerini batıya endeksleyenlerin(veya satanların) ülkesini de oraya zorunlu olarak endeksleyeceğini(veya satacağını) bilemediniz mi!

bena sorarsanız ben dün de karşıydım bugün de... ama sizi tebrik ediyorum. hatnızı geç olmadan anladınız!

saygılar

KAYTAGI
10-12-06, 19:20
arkadaşlar hangi AB:almanya-fransa mihveri mi yoksa ingiltere ekseni mi?kendi içinde dağılma süreine giren AB nin neresine gireceğiz.

gozde_1907
14-12-06, 00:41
bnde kesnlikle istmyrm ülkemz için hçbi getrsnn olcnı dşnmyrm trkiyeyi boyundrklrı altına alcklr amaçları budr!!!

delicesine_7
15-12-06, 02:18
hayır hayır

huseyinkayardi
18-12-06, 05:58
dostum ab girmek degil avrupali gibi moderin ve rahat yasamak onemlidir .Bunun icin ab ye girmek sart degil ,biz sosyal devlet yasalarini yasama gecirir egitimde ve kulturde yapisal degisiklik yaparsak avrupadan ileri bir toplum oluruz. Biz turkiyelerin kulturu avrupadan ileridir bunu avrupadan yasadigim icin biliyorum .Avrupada aile yasaminda saygi sevgiden cok haklar var.babalik ,analik, dedelik ,kizlik, oglanlik cokdegisiktir.sadece ekonomik bir rahatlik var. issiz kalma derdi yok.her durumda devletsanaekonomik olarak yardim eder.okul parasizdir,saglikparasizdir.sadece bu avantajlari var.bizimsiyasetciler yiyecek para gelir diye turkiyeyi avrupa birligine peskes cekmek istiyor. peki bizim ab ye girmemiz ab icin iyi bir somuru araci ise onlar neden diretiyor ,cunku turk anayasindaki yabancilara karsi olan ,ulkeyi koruyanyasalar,onlarin kendi anayasalarindaki bosluklari duzeltimsorunun cozulmemis olmasi ,kendilerinin istedigigibi halahazirda ulkemizi ekonomik somuru pazari olarak kullanma haki veren gumrukbirligi anlasmasivar .Acelesi yokturkiyenin tadini cikara cikara somurecek .Avrupa ulkeleri su an turkiye gibi romanya,bulgaristan fakir ulkenin insanlarinin avrupada rahat dolasip calismasini engellemekicin yasalarini degistirdi. 2 senesonra ab girmek hicbiranlam tasimiyacak sadece vize islemleri kolaylasacak .biz ekonomik durumuzu duzeltmek icin istiyoruz ab yi onada firsatvermiyecekleri icin AVRUPA BIRLIGINE HAYIRDIYORUM. Biz hedefimiz ulkemizin moderin sosyal birdevlet yonetimi ile yonetilen ekonomisinin disa bagimli olmaktankurtarmis birhale getirmektir .Avrupa kulturelolarak bitmis sadece ekonomik olarak guclu bir topluluktur .

şahin türk
26-12-06, 13:33
moderen yaşayacak mışız ,batılaşacak mışız, medeniyetle buluşacak mışız
özgürleşecek mişiz ,huzur içinde olacak mışız,mışız,mışız ,ne olacak mışız
AVRUPAYA SORACAK MIŞIZ neyi soracak mışız,EKONOMİYİ SORACAK MIŞIZ
neyi soracak mışız,ırak politikamızı soracak mışız,dinLER arası diyalogu soracak
mışız,AB YE ABD YE HERŞEYİMİZİ soracak mışız ,özelleştirme adı altında
şirketlerimizide satacak mışız eeeeee ne olacak sonunda ne bi olacak KURTULUŞ SAVAŞINDA NE OLDUYSA O OLACAK bu millettin bagımsızlıgıyla
oynayanlar vatan toprakları üzerinde oyun oynayanlar sonuda perişan
olacaklar bu mandacı zihniyette 1920 lerde ne olduysa o olacak kimse
TÜRK MİLLETİNİ AB YE uşak yapamaz,inancımızı avrupaya gömemez
maskeleri düştü artık millet silkinecek ve bu mandacıları sandıga gömecek
o kadar avrupa aşığıysanız ,gidin ve aşık oldugunuz medeniyette yaşayınız
biz bağımsız,özgür ,müslüman türk milletiyiz,bizi kimse avrupa ya satamaz
satanı biz tarih te oldugu gibi yaparız ve bu uyanış bir gün özlenen adaleti
ve dünya huzurunu getirecek,avrupa sevdası tarihe gömülecek AVRUPA
AŞIKLARIYLA BERABER,(BAGIMSIZLIK BENİM KAREKTERİM DİR.) ATATÜRK.

KoMuT@N
27-12-06, 15:56
bence avrupa birliğine girmek onların kuklası olmak demektir

Me_Te319
30-12-06, 04:24
her millet layık olduğu şekilde yönetilir. (hadi-i şerif)
inkar etmemek lazımki akp yönetime geldikten sonra Türkiye'nin durumu daha iyileşti. sorarsan çok mu iyi olduk tabi hayır ama eskisinden daha iyiyiz kriz dönemlerini unutmamak lazım.. AB konusuna gelince küreselleşme diye birşey var. artık ister istemez bir birliğe girmek gerekir.

warlock_ac
02-01-07, 15:34
bır resım canlandırın kafanızda!!!
haclıseferlerını baslatan bır papa heykelının onunde onune getırılen herseye ımza atma yetısıne sahıp bır hukumetın basbakanı ve dısıslerı bakanı!!!
bunu dusunerek cevap vereyım eger ab`ye gırersek sevr anlasması bıle bızım ıcın en ıyı sey olur
A.B`nın ıstedıgı bız degıl topraklarımız ve butopraklar altındakı kaynaklarımız
REFERANDUM YAPILSIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bozkurt98765
05-01-07, 19:20
:faja_na:

TrEy
07-01-07, 03:30
bi bahane bulur onlar almazlar

87 MİLİTARY
07-01-07, 03:39
tabikide hayır..........

Okyanus61
13-01-07, 21:11
olurmu hiç hayır yaa. kimi kankalarımız demiş islam birliği. başımıza ne geldiyse bu arap ülkelerinden geldi. kurtuluş savaşında bile bizi arkadan vuran bu araplara mı güvencez. yaptıklarını buluyorlar. Türkiye'linin Türkiye'liden başka dostu yok kankalar. VE avrupa birliği bizim için çok büyük bir şans daha ileriye gidebilmemiz için. en azından girmesek bile girmek için yaptığımız düzenlemeler yeter. biz onların kalitesine yaklaşalım isterlerse almasınlar...

datca_kanka
16-01-07, 04:36
Ulus devletlerin meşruiyetleri artık bizatihi kendi varlıklarına dayanmıyor, yurttaşların sadakati otomatik değil artık. Devletin yurttaş sadakatini hak etmesi, kazanması gerekiyor. Meşruiyet de, sadakat ve itaat de 'performans'tan geçiyor. Performansı zayıf bulunan devletler, toplumsal meşruiyet zeminlerini kaybediyorlar. Refah, güvenlik, özgürlük ve adalet üretemeyen bir devlet karşısında toplum bu değerleri üreten başka aktörlere yöneliyor. Bireyin adalet taleplerini karşılayamayan bir devlet bu ihtiyacı karşılayan yerel (örneğin mafya) veya uluslararası (örneğin AİHM) yapılar karşısında güç kaybediyor. Yerel, ulusal ve küresel düzeylerde devletin geleneksel işlevlerini yerine getirmek üzere örgütlenmiş devlet dışı aktörler mevcut. Ve devlet performans olarak bunlarla rekabet etmek zorunda... Bu işlevleri daha iyi yerine getiren aktörlere doğru bir meşruiyet kayması da kaçınılmaz. Kısaca, ulus devlet tek ve rakipsiz değil. Varlığı ve geleceği adaptasyon yeteneğine bağlı... Hâlâ 19. yüzyıl modeline dayalı bir ulus devlet hayaline takılı kalmak anakronik bir durum. Türkiye'yi böyle bir anlayışa mahkûm etmeye çalışanlar arkaik bir ulus devlet anlayışıyla Türkiye'nin geleceğini de tehlikeye atıyorlar.

kral4447
23-01-07, 05:36
Efendiler,
Avrupa’nın bütün ilerlemesine yükselmesine ve medenileşmesine karşılık Türkiye tam tersine gerilemiş ve düşüş vadisine yuvarlanadurmuştur. Artık vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa’dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa’nın emellerine göre uygun yapmak, yürümek, bütün dersleri Avrupa’dan almak gibi bir takım zihniyetler belirdi. Halbuki, hangi istiklal vardır ki ecnebilerin nasihatiyle, ecnebilerin planlarıyla yükseltilebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir

M.KEMAL ATATÜRK

perfekt_löwe
23-01-07, 15:29
Tüm degerlerimizi koruyarak AB ye girmek mümkün ama önce herkes kendini sorgulamali ne kadar müslüman Ne kadar türk?eger saglam bir müslüman ve türkseniz Allah'in izniyle bize kimse zarar veremez:okay:

halimizduman87
24-01-07, 02:43
ben ab ye girilmesinden yanayım

HayaLim.
26-01-07, 01:28
ülkemiz kendisinden taviz vermesnde ister girsin ister girmesin yeterki değerlerimiz bozulmasın!!

jaguar19
28-01-07, 02:51
bizi biz gibi alıyolarsa alsınlar.
yoksa başka şeyi alsınlar.
yeterki biz ilerleyelim.zaten onlar gelip dike dike kabul edecekler.
etrafımızda sadece bu birlik yok.
yukarda rusya var.yanıbaşımızda canımız kanımız türk devletleri var.
avrupa haindir, sırttan vurur,dansözdür biz yeterki kendi yolumuzda gidelim

Lucifer_35
28-01-07, 03:13
benliğimizden uzaklaşmadığımız sürece hiçbir sorun yok bence o yüzden farketmez

q0k!
31-01-07, 01:29
bi yandan ewet bi yandan hayir.. zararlari we yararları olcagini dusunuyorum

SEHA79
01-02-07, 14:45
Türkiye nin AB gerçeklerini anlamak için Erol MANİSALI nın yazılarını ve kitaplarının takip edilmesini öneriririm.

mezdap
09-02-07, 01:05
Türkiye nin AB gerçeklerini anlamak için Erol MANİSALI nın yazılarını ve kitaplarının takip edilmesini öneriririm.

gazetede mi yazıyor acaba daha ayrtıntılı bilgilendirir misin? bu arada arkadaşlar okumak gerçekten önemli burdaki herkes karşı nerdeyse bende öyleydim ama şu an tam tersi :)

hakan2209
09-02-07, 17:33
Atatürk diyorki "Egemenlik hiçbir şekilde bölünemez, devredilemez,paylaşılamaz" diyor. Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu olan Atatürk'ün mirasına AB. üyeliği aykırı değil mi? Kaldıkı Atatürk Gençliğie hitabesinde Egemenliği devretmek isteyenlere gereken tarihsel cevabı veriyor.
AB birliğine üye olmak Devletimizi federe devlet statüsüne sokmuyormu ?
Sokuyorsa o halde Egemenlik nasıl Türk Milletinin oluyor. O halde biz niçin daha önce ABD ve İngiliz Mandasını kabul etmeyip Tam Bağımsızlık için mücadele ettik diye insana sormazlar mı? AB. üyelik moderen mandacılıktır.

the_noob
11-02-07, 02:35
ben evet dedim ama neye göre evet devlet akıllıca davranıp girersek iyi olur ancak akılsızca davranırsak çok kötü olur atatürkte sürekli batının önemini vurgulardı eger biz avrupa birligine girersek bir çok konudan iyi olabilir bence ama iktidarın akıllı davranması lazım eger akıllı davranırsak ab bizi deil bi ab yi kullanırız bence:ragaci

MDE
11-02-07, 03:04
Sayin Suleyman Demirel, ve Sayin Ecevit Turkiye'de basrollerdeyken, zamaninda tepsiyle kayitsiz sartsiz onumuze sunulan AB'ni reddetmislerdir.. Resti cekip, Avrupa Birligi'ni reddettiler zamaninda, simdi ise Turkiye girebilmek icin can atiyor.. Girse kotu olmaz mukemmel olur.. Ama Turkiye Istanbul, Ankara yada Izmir'den ibaret degil... Once Turkiye girebilcek kosullarda olup, bunu hak etmeli... Avrupa Birligi bir yana, bu dunyaya, ABD-INGILTERE-CIN-TURKIYE-RUSYA-ISRAIL yeter zaten gerisi bos..
MDE

ruh_salatasi
12-02-07, 16:52
avrupa bırlıgı patronların bırlıgıdır patronların tek ıstegıde somurmektır avrupa bırlıgıne emperyalıstbırlıklerıne hayır

seli87
16-02-07, 12:16
Artık herkes şunu anlasın PKK nın donanımları Türkiye'de yoktur. AB besliyor tabiki. Bunu herkes iyi bilsin. Bizim kötülüğümüzü isyenlern kölesimi olacağız...
O kadar Şehit verdik pkk yüzünden bunları unutmayın. Bence Milli duyguları olan herkes karşı çıkmalı ab'ye. Ab ye girmemek için sol ve sağ kesim bile birleşti bir ara düşünün artık.

cbb.77
16-02-07, 14:41
bizim adam gibileri iktidara taşıyamayadığımız ortada ama bunun kadar önemli olan sorun şu ki avrupa birliğine üye ülkelerde çok iyi yönetilmiyor hiçbir soruna çare bulamıyorlar.Sonuç olarak bizi almazlar zaten aldıkları zaman bile 25 yıl serbest dolaşım hakkı vermeyecekler

aklımdayken Abdullah Gül'ü bile çığırından çıkaracak kadar özel istekleri vardı Kopenhag'da Ermeni soykırımını tanıyın, Kıbrısı verin,Öcalanla masaya oturun; size soruyorum nasıl kabul edilebilir

mehmetakifm
16-02-07, 14:47
Hayir Abİ Bİzİ İstemeyenİ Bİz Nİye İstİyoruz

kral_48
23-02-07, 10:00
ben bu sartlar altında ab ye gırme taraftarı degılım....boyle bır uyelık gerceklesecekse ab ye bence hıc gerceklesmesın daha ıyı...

endergokhan
24-02-07, 15:40
AB ye giripte oyuncak mı olalım ab ye tabi ki HAYIR bilirsiniz ki ülkücülerin en büyük hedefi turan devleti kurmaktı we kim engelledi sanıyosunuz!!!!onların yaptığı gibi bir birlik yapamadık çünkü onlar hiç bi zaman bizi düşünmediler!!!AB köleleşmekten başka bişi değildir. özetlemek gerekirse ab kötü bir bilgisayarın iyi bir ekran koruyucusudur!!

Treesje
26-02-07, 00:47
hayir tabiki . ab'ye girebilmek icin elimizdekileri yitiriyoruz yavas yavas. her seyi birakip o tarafa kosmaya deger mi ? adamlarin niyetleri de belli,hepimiz cok iyi biliyoruz bizi istemediklerini,ve hepsinin niyetinin bizi parcalamak oldugunu. neden boyle bir birlige girmek icin bu kadar israr ediyoruz? halkin cogunlugunun istemedigini artik herkes biliyor,ama bize soran yok.romanya ve bulgaristan bile uye artik,bizi almayacaklari cok acik. ve cok acik olarak de her gun belirtiyorlar.belirtmeseler de her gun yenilerini ekledikleri bahanelerden bunu anlamak imkansiz degil.

LєαDєя™
06-03-07, 19:28
HAYIR...gırmeyelım..

sevket62
08-03-07, 09:26
sevgili,dostlar AB'ye bu şekilde hayır diyorum.Çünkü öz benliğimizle girmediğimiz müddetce dayatmalar ve özverilerde bulunmamızı devamlı isteyeceklerdir.Hiç bir zaman avrupa dost olmamıştır fırsat buldukca sömürmeye ve parçalamaya devam edecektir.Dostlar seçim zamanı geliyor,uyanık olup göstermelik promosyonlara kanmadan,değiştik diyerek,değişimin önüne perde çekip arkasında türlü entrikalar çevirenlere dur deyip gereken cevabı vermemiz lazım.

replik68
15-03-07, 20:35
Ne abd ne ab sosyalist Türkiye

veteriner46
18-03-07, 19:28
türkiye gibi demokratik bir ülkede bir seçim yapılmış... vatanı satmak isteyen insanlar bir çırpıda %30 gibi bir rakamla iktidar olmuş... istedikleri gibi devleti yönetiyorlar atlarını her yönde koşturuyorlar. madem insanlar bu kadar bilinçli, vatanın hali kötüye gidiyor diyor bu gidişe siz dur deyin yeni yapılacak seçimlerde....

yalnız şöylede bir durum var tayyip gitsede bu partilerin başlarında bulunan hiç bir ademoğlu türkiyeyi kurtaracak bir hareket yapacağına ben inanmıyorum

ab kesinlikle bizi almaz kankalar...ancak şu şekilde alır sen doğunun bir kısmını veririsin, istedikleri maden rezervlerini onlara devredersin, yahudilerin şakşakçısı olursun ondan sonra ab senin için müzakerelere başlar...
bir de avrupa birliğine alındıgını düşün adam türkiyenin herhangi bi ilinden kalkar gider fransanın göbeğinde döner burger salonunu kurar... veya kelle paça salonu... nolacak ki

evanes
20-03-07, 11:18
eğer benliğimizi kaybetmeyeceksek hiç bir sekilde taviz vermeyeceksek ewet girmeliyiz ama ki bence bu da mümkün değil onlar tarihte savasla kazanamadıları herseyı istiyorlar bizi yok etmek istiyorlar

lazec
20-03-07, 15:34
hayır

stanki
20-03-07, 15:42
Bu zamana kadar Avrupa birliğinin ülkemiz için yararlı olucağını düşünüyordum. Ama artık fikirlerim değişti biz avrupa birliğine girsekte 2. sınıf muamelesi görürüz eziliriz, sömürülürüz. Kendi özümüzü unuturuz. Şimdiden dilimizi kaybetmekteyiz. Avrupa birliğine girersek ortada kalmış bir millet oluruz.

hi_jacker
22-03-07, 03:42
Kankalar Türk'ün Türk'den başka dostu yoktur bırakın şu batı sempatizanlığını unutmayın ki güneş doğudan doğar Türk Milleti hayatı boyunca bağımsız yaşamıştır. Osmanlı'nın en büyük çökü nedenlerinden birisi bugün sözde ermeni soykırımını kabul eden fransızlara kapütilasyonların verilmiş olmasıdır.. Şimdi ise sadece fransaya deil bütün avrupaya bu derece yakın olmak doğrumudur...
Göktürk Kitabelerinde de söylendiği gibi

Ey Türk titre ve kendine Gel!!!!!!

KAPASİTE
26-03-07, 13:04
Ya Yapmayin ArkadaŞlar Ne Yanİ TÜrkİye Son 10 Yildir Mi Ab Ye Gİrmek İstİyor TÜrkİye Olumsuz Ne YaŞadiysa Bundan Öncekİ TÜm MenfaatÇİ Lİderler Nedenİyle YaŞadi ŞÜkredİn Tayyİp Kİmİlerİ İÇİn Hayal Olmaktan Çikarip GerÇek Bİr Hedef Halİne Getİrdİ Yanİ Bu Adam BaŞarili Ve Zekİ Ama İŞİn İlgİnÇ YÖnÜ Ab Ye Kİm Gİrmek İstİyor Kİ KeŞke BaŞarisiz Olsaydida Bu Asİmİlasyon Son Bulsaydi Uyanalim Bence!!!!!!!!!!

AYRICA hi jacker sana fazlasıyla katılıyorum arkadaşım haklısın ey türk titre ve kendine gel teş.ler

esta-26
30-03-07, 19:01
avrupabirliği tuzaktır türk ülusunun önünü tıkama ve oyalama yoludur. türkıyenın başına geçen yönetimler iç dinamikleri gözdengeçirip ayağa kaldırmalıdır görülecektırkı avrupa birliği peşimizde koşaçaktır

:Peureux06 avrupanın bizden istediklerine dikkat edersen herşey meydanda

LinKin parK..!
30-03-07, 19:04
bu şartlar altında kesinlikle hayır.zaten şartları düzeltecekleri de yok.

hi_jacker
31-03-07, 01:06
Ya SeV Ya TeRKeT
Arkadaşlar bırakın şu medeniyetleşme ayaklarını unutmayın ki avrupaya tuvaleti bile biz götürdük parfüm boşuna mı icad edildi M. Akif ERSOY' unda dediği gibi medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar.
Aramızdan bazıları yakında başlıcak yaşasın halkların kardeşliği diye yapmayın böyle şeyler tekrar ediyorum Ya Sevin Ya Terkedin!!!!!!

fenisso
31-03-07, 18:54
hayır

Hinrich
31-03-07, 22:25
Bundan Sonrakİ DavraniŞlarimiz Bİz Ab Yİ DeĞİl Ab Bİzİ İstİcek Durumlarda Olmalidir Çok ÇaliŞmali Bunu BaŞarmaliyiz Şuan Kİ Şartlarda %100 Hayir!

Pusu6600
01-04-07, 22:30
Hayır Hayır Hayır Vatandaşa Soruyolarmı Kardeşim Resmen Köpeğe Kemik Atar Gibi Bizimle Dalga Geçiyolar:dayak6du: :dayak6du: :ka11: :42: :42:

DJVeCToR
09-04-07, 08:26
Kesinliklen Hayır Harçlı Oyunlarına Geliyoruz Avrupaya İhitiacımız Yok Onların Bize İhtiyacı Va Aksine Ama Devletimiz dede İş Yok Şahsen Bunca Yapılana Göz Yumuyolar Atamızıın İzindeyiz Diyolar Ama Alaksı Bile Yok Atatürk Bile Böle Ayrımılık Yapıldıgında Elinin Tersiylen İtmişti Birleşmiş Milletler Davetiye Göndermeden İşim Olmaz Demişti Ama Şimdikiler Bunu Diyemiyor :( Bulgaristanı Bile Aldılar Sanki Bulgaristan Bizden Çok Üstünde Bize Karşı Yapılan Bu Çifte Standartı Görmemezlikten Geliyorlar Biz Türküz Kimseye İhtiyacımız Yok Karşımızada Çıkacak Herşeyi Ezebiliriz

jaguar19
09-04-07, 17:08
avrupa birliği out
asya birliği in
gelin asya biriliğini kuralım.gelecek asya birliğinde.:okay:
türkiye-rusya-pakistan-çin
bırakalım A.B yaşlanmaya kendi içince kavgaya devam etsin:evillol: :evillol:

xxxgirl
09-04-07, 18:57

ya vallahi tebrik ediyorum..süper bi yorum...:okay:

Bu arada üni.de ab okudum kaç sene ama onlardan bize hayır gelmemiş gelmezde...öğrendiğim budur..:beee:

kerter.67
09-04-07, 19:16
Avrupa nın zaten herseyini aldık.Bizi biz olmaktan çıkardı.yalnız teknoloji sini alamadık.
tabiiki hayır

polat19
13-04-07, 01:17
hayır neyapıcaz ab birliğini sömürülmek içinmi bi okdar da ab ye sehit vermek için mi hangisi siz söyleyin??????

xxxgirl
17-04-07, 03:29

ya senin şu imza ne iş...alakasız konudan ama..türküm o cümlede ulus milliyetçiliğini yansıtıyo..amerikalıyım diyen herkes gibi..sinir bişe o imzan uyus oldum valla:mad:

adilgurcan
19-04-07, 00:30
Bence AB bizi er geç alacaktır. Çünkü bu toprakları dedelerinin mirası olarak görüyorlar. Türkiye'nin 8 küçük devletçiğe ayrılıp Avrupa için sindirilebilir hale getirildikten sonra (uzun iç savaşlardan sonra nüfusu erimiş bir şekilde) almaları beklenir. Yugoslavya'ya aynı oyunu OYNATTILAR. Şimdi Irakta bir değişiği oynanıyor. TÜRK olarak çevremizdeki örnekleri görerek vatanımıza birlik ve beraberlik içinde sahip çıkmalıyız.

taylan1907
19-04-07, 00:52
girmeyelim yaa ne işimiz var

LaZz_61
20-04-07, 11:19
Turk gelenek goreneklerınden , Kıbrıs'tan tavız verılecekse hayır ...

ApoCaLyPs3
24-04-07, 13:00
avrupa birliğine girmk ülkemizin yararına olacktr..

y@sen
26-04-07, 00:12
önemli olan ab ye girmek bize neler kazandırır veya kaybettirir , girmemek bize neler kaybettirir veya kazandırır.bunun analizini iyi yapabilirsek zaten neyin bizim için hayırlı olacağını buluruz..

DiLaNX
27-04-07, 15:28
bence burda tartışmanın hiç bi mantığı yok ama suç akpde chpde falan deil bizde bulmak lazım onlara o kadar benzetikki

claret
01-05-07, 13:10
Arkadaşlar her görüşe saygım var ama...abd ve ab nin Türkiye yi paylaşma çabalarını nasıl olur da görmüyoruz...Nasıl olur da görmezlikten gelebiliyoruz ab nin hristiyan kulübü olduğunu.Nasıl olur da tek çıkış yolunun ab den geçtiğini kabullenmişsiniz...Çok uzağa gitmeyin ,,,Kıbrıs ta Türkler referanduma evet dediği halde hala izolasyonlar kalkmadı,,arpa boyu ilerleme sağlanamadı...(200.000(ikiyüzbin) olmamış nufüsu kabullenemeyenler nasıl olurda 70 milyonu kabullenirler??????? Adamlar daha yeni yeni müslümanları katlettikleri yıl dönümlerini kutluyorlar...Nasıl olurda bu kadar kolay teslimiyetçi olabiliyoruz...Gencecik beyinlere parçalanmış Türkiye haritası öğretenlere nasıl olurda bu kadar anlayışlıyız.300 tane spartalının yapmadığı kahramanlıkları; yaptı gibi gösterildiğini nasıl kabullenmişiz...Her bir yılı için 100 lerce film çekilebilecek Osmanlı İmparatorluğunu nasıl olur da çabucak unuturuz...Bu kadar kolay mıydı özümüzden geçmek...Demek ki Çanakkale de ölenler sizin için bir anlam ifade etmiyor.Demek ki Dumlupınarlar,Malazgirtler,Sakaryalar yalan...!!!Tek kelime ile inanamıyorum:bravo: :bravo: :bravo: ...VE tabiiki ab ye HAYIRRRRRRR.......!!!!!!!

perikızı
01-05-07, 13:30
öncelikle ülke olarak bizler, kendi ayaklarımızın üstünde durmayı öğrenmeliyiz.
atamın bir söylevi vardı.şimdi hatırladığım kadarını söyleyim.
"biz zamanlar bizim boyundurluğumuzda olan ükelere şimdi köle mi olacağız."gibi. bulduğumda tekrar sizlerle paylaşırım.
ab yi neden istiyoruz???*
iş için, daha rahat yaşamak için, insanca hakları almak için,çocuklarımızın geleceğinin garantide olması için,......ee
bunları bizler kendi çocuklarımıza veremezmiyiz..iyi bir politikalarla,iyi bir yönetimlerle...saygın bir şekilde.üstelik hiç bir yabancı ülkeye kendimizi kullandırmadan-muhtaç olmadan..
ab bizi istemiyor ama şimdilik çünkü bu kadar genç nüfüsü 70 milyon oturmak istemiyor. ancak tamamen yaşlandıklarında hizmetçi olarak kullanmak için evet gelin diyecekler. bunun için mi bu kadar hevesliyiz ab ye.
eğitimde yapacağımız büyük devrimlerle, insanlarımıza aşılayacağımız birlik beraberlik ve vatandaşlık duygusu ile içimizdeki çıkarçıların yok olmasıyla..bizler istedikten sonra yapamayacağımız güzellikler yok.yeterki isteyelim.

*_chayluck_*
01-05-07, 16:19
amaç avrupa birliğine girmek ise hayır, mamafih avrupa birliği standardı ise evet.

kinginim
02-05-07, 12:36
Kesinlikle hayır ama arap birliğine katılmamızı istioyrum :D

S.W.A.T.
02-05-07, 22:56
walla bilmiom:S

jaguar19
05-05-07, 02:18
ab ye girmek hedef olmalı sadece.illede girmeye gerek yok.
bu uğurda gelişme göstermeliyiz.

zaten bu hedefte ekonomimiz için önemli.güven ortamı yaratıyor.
ben şahsen türkiyenin kendine has özelliklerinden fedakarlık ederek oraya girmesini istemem ha bizi böyle alırlarsa girelim yoksa alsınlar kendi birliklerini başlarına çalsınlar.

bi arkadaş arap birliği demiş merak etmeyin onlardan hiç bi cacık olmaz.
daha kendi aralarındaki sorunları giderememişler.
belki türk veya karadeniz birliği(türklerinde aralarında sorun var ama onların sorunları daha çözülecek tipten)

geovanni
06-05-07, 14:35
hayir///!!!

*_chayluck_*
06-05-07, 18:58
ab ye girmek hedef olmalı sadece.illede girmeye gerek yok.
bu uğurda gelişme göstermeliyiz.

zaten bu hedefte ekonomimiz için önemli.güven ortamı yaratıyor.
ben şahsen türkiyenin kendine has özelliklerinden fedakarlık ederek oraya girmesini istemem ha bizi böyle alırlarsa girelim yoksa alsınlar kendi birliklerini başlarına çalsınlar.

bi arkadaş arap birliği demiş merak etmeyin onlardan hiç bi cacık olmaz.
daha kendi aralarındaki sorunları giderememişler.
belki türk veya karadeniz birliği(türklerinde aralarında sorun var ama onların sorunları daha çözülecek tipten)

en güzel düşünce ve tarafımca en dogru düşünce. amaç o birliğe girmek olmamalı o seviyeye yukselmek olmalı.

BOZKURT1967
06-05-07, 19:34
avrupa birliği üyeliği türkiye için çok iyi olur ancak adamlar türkiyeyi oyalamaktan başka bir şey yapmıyorlar.girsek çok iyi olur ama almayacaklar bence.TÜRKİYE İÇİN HAYIRLISI NEYSE O OLSUN

kankaforumlu
08-05-07, 15:27
kesinlikle HAYIR!

NicéßRoThéR
09-05-07, 16:14
bence girmeliyiz.çünkü ekonomik alanda güçleniriz.böylece onlar bize hiçbir şekilde karışamazlar

FEYZ AL
10-05-07, 18:25
eski düşman dost olmazzzz

memati.game
11-05-07, 03:16
Arkadaslar
Türkiye AB'ye girmesin diyenlerdenim
zaten bizi kimse Ab ye almaz
neden'mi
30 hristiyan ülkesinin arasinda tek Müslüman ülke olarak barinamazsin'da ondan

Ab devletlerinin istegi bizim ana yasamizi kendi istekleri seklinde sekillendirmek.

Özünden veren bir ülke yoktur olmayacaktir
ama Ab bize özünden ver diyor

herkez ab ye girelim is imkani olsun diyor
isin en boktan tarafi bu iste
is imkani degil biz abye girince tüm ab ülkeleri vatanimizda is yerleri kuracak
vatandasimizi az paraya calistiracak

hem biz neden teröristlere yardim edenlerin arasina girelim'ki

almanya eski savunma bakani diyor'ki: evet zamaninda bizde kürtlere silah ve para yardimi yaptik
ayni aciklamadan birkac gün sonra
isvec,hollanda'dan da buna benzer cevaplar geliyor

birde almanya son 15 sene icinde iltica hakki sebebiyle ne kadar pkk liya kucak acmistir

böyle serefsizlerin arasinda TÜRKIYEMIZIN bir isi yoktur..

kanka güzel bir konu tesekkürler

Recovery
12-05-07, 17:31
Evet Diyom

нєяσ_¢уρнєя
14-05-07, 02:04
Asla Hayir + GİremİyeceĞİz ; Avrupa Dİye ... Yirtiyoruz Nedİr Bu !!! Zamaninda Onlar Osmalinin KÖlesİ Gİbİyken Şİmdİ Bİzmİ Onlarin OlacaĞiz !!

Escape
17-05-07, 11:23
ben de ab YE ABD YE KARSI OLAN TARAFTAYIM. ULKEMIZDE AB SANKI MEDENIYETLERIN USTUYMUS GIBI GORUNUYOR O YUZDEN CIKMALIYIZ DENIYOR.SONRA KARSI CIKANLARA BAK ATAMIZDA DEMISTI DENIYOR TAMAM ATAMIZ DEDI AMA AB YE GIDIN UYE OLUN DEMEDI YA DA ONLAR NE DERSE YAPIN HER DEDIKLERINI UYGULAYIN DEMEDI YANI KISACASI AB YE GIRMEK ICIN KAPILARINDA YATIN DEMEDI EGER GIRMEMIZI ISTIYORLARSA ONLAR GELIP BIZE DIYECEK AB YE GIRIN DIYE.HEM DE OLDUGUMUZ GIBI.SUNU DEGISTIRIN BUNU DEGISTIRIN DEMEYECEK.ARKADASLAR AB SU AN DA BUTUN IC ISLERIMIZE KARISIYOR DUSUM DA HATTA OYLEKI EL ALTINDAN ATAMALARIMIZDA BILE PARMAGI VARDIR AKP NIN ARASTIRIRSANIZ BULACAKSINIZ..AB BIZI KAYBETMEK ISTEMEZ CUNKU COK GUCLU BIR ORDUMUZ VE COK STRATEJIK BIR KONUMUZUZ VAR.BENCE AB YE HAYIR DENMELI KENDI KENDIMIZE YETERIZ NEDEN ISVEC NORVEÇ OLMALAYIM KI NEDEN ILLA BI YERLERE BAGLI KALALIM KI ADAMLAR SIMDIDEN IC ISLERIMIZE KARISIYO YARIN AB LI OLURSAK VAH VAH HALIMIZE DIYECEZ AB YE GIRMENIN TEK FAYDASI SU OLUR VIZE OLAYI KALKAR ONUN DISI HEP ZARARDIR!!

biglark
19-05-07, 23:29
bence evet kankalar birde diğer tarafından bakın onlar korkuyorlar bizden hemde o kadar korkuyorlarki suçuğu pastırmayı bahane edip almamak için tarihi atmak için celladın sorduğu son arzusuna çaresizce cevap ararcasına saçmalarcasına korkuyorlar yarın neyimize bahene bulacaklar hayretle bekliyorum ab girişimiz muhteşem olacak bence

flu
21-05-07, 16:56
Gazeteci:Efendim AB ye girmeyi düşünmüyormusunuz?
Atatürk:Çok Israr Ederlerse Belki ..

Böyle bi yazı okudum ..
Bugünki Devlet büyükleri AB' ye Giricez diye çırpınırken , Atatürk Ne Demiş Farkı Siz Anlarsınız zaten ..

Kesinlikle Hayır ..

ernesto8989
21-05-07, 18:04
burda AB ye ewet diyen herkes imtiyazlı ortaklığı kabul ediyor-kıbrısı verelim-kürdistanıda kuralım diyor-bir süre sonra istanbulu hristiyanlığın merkezi yapılmasını kabul ediyorum diyor -ve ayrıca Türkler ermenileri katletmiştir diyor bir kez daha düşünün ewet derken sizce bunları kabul etmek doğrumu... (AKP bunları kabul ediyor ama cumhurbaşkanına takılıyor unutmadan söyliyim)bence bunları kabul etmek vatana ihanettir

ernesto8989
23-05-07, 15:56

kardeşim sen AB ye girdiğimizde her şey güzel olcakmı sanıyosun zamanında osmanlıda avrupalı devletlerle ittifak yaptı örneğin fransa ve ingiltere sonra ne oldu? 1.Dünya savaşında onlar yüzünden neler çekmiş halkımız.liberalizm demişsin avrupa birliği liberal değil haçlı birliğidir ve amaçları bizansın çöküşünden beri aynıdır şunu kafamıza koyalım avrupalılar bizi anadoluda istemiyolar hiç yunanistana gittinmi? orda istanbula istanbul demezler orası hala onlarınmış gibi konuşurlar ve ben gittiğimde köy kahvehanesine gittim orda yüzümüze diyolar "biz türkleri anadoluda ve rumelide görmek istemiyoruz" böyle bir zihniyetteki birliğe girmek sence bizim yararımızamı olur zararımızamı...

bozero
23-05-07, 16:00
devletler parayla değil inançla kurulur parasızlıktan değil inançsızlıktan çöker

BEN AB YE HAYIR DİYORUM
İLLAKİ BİR BİRLİK OLACAKSA ÖNCE TÜRK BİRLİĞİ

BaDMaN
26-05-07, 20:31
reklam kokan hareketler bunlar bunlara gerek yok tarihimize bakalım..

arap58
29-05-07, 16:26
gerenk yok...

yorgo-huseyinus
01-06-07, 21:22
avrupa halkıyla bi derdimiz yok ama maalesef devlet bazında kocaman bir hayır diyorum

yumurcak
08-06-07, 17:04
ab'ye kesinlikle hayır diyorum çünkü avrupa birliği ekonomisi tükenmiş bir birlik girmenin manası ne bence bir birliğe girilmesi gerekiyorsa türk birliği olması daha iyi olmazmıydı

zebani2003
10-06-07, 01:44

doğru diyorsun kankada hepsi aynı sence kim oldumu sömürülmeyecez bence kıyamet koparsa

Tengri
10-06-07, 10:03
hayir!

gabemeclogan
17-06-07, 23:30
AB ne girmek istemiyorum. Bize faydasından çok zararı olacak çünkü.

anil_226
21-06-07, 14:50
AVRUPA BİRLİGİNİ SEVMİYORUMM AMA GİRMEMİZZ LAZIM HAÇLI BİRLİGİNİ ANCA İÇTEN PARÇALAYABİLİRİZZ AYNI KANUNİNİN YAPTIGI GİBİ:okay:

DeeP__DReaM
25-06-07, 16:33
AB'ye tabi ki de evet,,,

murry41
25-06-07, 21:43
kankalarım belki bu size komik gelebilir ama AB adım adım çöküşe gitmektedir.geçen günkü toplantılarında sarkozy gene yan çizdi euro ya geçen almanya yunanistan ispanya italya dar boğaza girdi.ingiltere ile isveç paralarını değiştirdi mi liberalleşen dünyada tutanacak dala ihtiyacımız falan da yok adamların nufüsü yaşlı adamların yeraltı zenginliği yok adamlar kendilerine ayak işçisi arıyor.bize lazım olan tek bişey var oy verirken görüşlere değil denenmemişlere vermektir.diyeceksin ki nasıl?MİLLİ EKONOMİ MODELİ ile....
biraz olsun aydınlatabildiysem ne mutlu bana

supersolak_10
13-09-07, 13:54
ArkadaŞlar Avrupa BİrlİĞİ Bİzİ Sİttİn Sene Arasina Almaz BoŞuna UĞraŞiyolar

MDE
30-09-07, 09:10
Turkiye kim, Avrupa Birligi kim arkadaslar..? Mantikli dusunun. Turkiye, Istanbul, Ankara, Izmir'den ibaret degil. Ulkenin sag, ve asagi kisimlarinin tamami neredeyse oldugu gibi cahil. Siz Avrupa Birligi olsaniz, sirf ulke haritada Avrupa'nin icerisinde gozukuyor diye, ve bununla birlikde Istanbul ve benzeri bir kac sehir muthis bir goruntu sergiliyor diye, Turkiye'yi araniza alir miydiniz..? Duygusal Degil, Mantikli Dusunursek Dogru Yolu Secmis Oluruz.
En Derin Saygi ve Sevgilerimle;
MDE

lo_vely
30-09-07, 10:53
ab bir zenginler kulübü değil de nedir,,?dünyadaki küreselleşme ,kutuplaşma birlik dışı ülkelerin aleyhlerine bir durum ortaya çıkarıyor ki ekonomik açıdan dışa bağımlı bir ülke olrak gösterilen türkiyenin ciddi anlamda bir sık boğaza getirildiğini düşünüyorum..İslamı bir din propagandası yapanlar ise -özellikle ab nin uslu çocukları - bu durumu sürdürmektedir.kendi içlerinde İslamı bölenler şimdi farklı kültürlerin boyundurluğuna girmekten çekinmiyor..sömürgecilin adı AB.. ATAM yaşasaydı biz onlar bize değilde biz onlara şartlar koyardık..
türkiye dünyanın 7.zengin ülkesi olsun ama biz halen ekonomik açıdan bağımlı olalım..sıkıyo sanırım devlet borçlarını tek seferde ödemek ..oysaki sayın başbakan türkiyenin borçlarının tek seferde ödenebileceğini söylemişti bir demecinde ...

ocizer
30-09-07, 11:40
Avrupa birliğine kesinlikle hayır.Zaten evet desek nolcak,bizi birliğe alacaklarını düşünen şaşkınları kandırıp tavizler verdirerek koparabildiklerini koparacaklar işleri bittiklerinde yolu gösterecekler.

jaguar19
30-09-07, 13:45
bizi biz gibi almayacaklarına göre bende hayır diyorum.
zaten bizimkilerde bizi yakın zamanda yada ab çok zor duruma düşmedikçe
bizi ab ye almayacaklarını biliyorlardır

nasıl abd başkanı aya çıkmayı hedef göstermişse amacı dahada gelişmek bişeyleri ispat etmekse
bizimde amacımız ab ye girmek o yönde gelişmek.
illede ermeni soykırımını tanımak yunanistanla kıta sahanlığı veya hava ihlalleri konusunda zayıf duruma düşmek,
ülke olarak gelenekleri ve yapımızı değiştirmeye gerek yok.
biz bunları yapmassak bile onlar bizden vazgeçemez çünkü bizi hiçbir zaman kaybetmek istemeyeceklerdir.
biz yeterki taviz vermeden o yönde ilerleyelim

göçmenoğlu
30-09-07, 15:44
ab gibi bu kadar ikiyüzlü bu kadar alçaklar topluluğunun içerisinde olmayı hiç istemem doğrusu.:okay:

force_force
30-09-07, 17:17
Kocaman bir hayır ab yahudi birliği ona evet diyen ancak yahudi olan vatandaşlardır biz memleketimizden memnunuz namuslu şekilde vergimizi de veriyoruz tek sorun hükümetin daha fazla yeme sevdası az yeseler dünyada hiçbir ülkeye birliğe muhtaç kalmayız

göçmenoğlu
30-09-07, 22:21
Kocaman bir hayır ab yahudi birliği ona evet diyen ancak yahudi olan vatandaşlardır biz memleketimizden memnunuz namuslu şekilde vergimizi de veriyoruz tek sorun hükümetin daha fazla yeme sevdası az yeseler dünyada hiçbir ülkeye birliğe muhtaç kalmayız

belki size tuhaf gelecek ama ilk defa aynı görüşleri paylaşıyor aynı frekanstan konuşuyoruz,gerçektende ülkemizde hortumcular ve modern hırsızlar olmasa bu ülke şu anda dünyanın belkide sayılı süper güçleri arasında yer alacaktır buna inanıyorum,üstelik ab gibi çürük koltuk değneklerine güvenip nereye kadar gideceğimizde ne kadar gideceğimizde belli değil sonuçta...:okay:

-samara-
30-09-07, 23:18
tabi ki HAYIR.Çünkü kültürlerimizden uzaklaşıyoruz

Knight_1907_tr
28-11-07, 14:26
Hayır !

böcüük:))
28-11-07, 20:23
biz kimseye boyun eğecek bi toplum deiliz...biz TÜRKÜZ kardesim..... kesinlikle HAYIR!!!!!!!!

BATUHAN-BOZKURT
29-11-07, 00:53
dünyanın en gereksiz konusu hiçbir zaman giremiyeceğin bir hayalin peşinden niye koştururlar milleti çünkü parçala yönettir emperyallerin bizim üzerimizdeki emelleri bunun adınıda ab müzakereleri koydun mu tamam millete teknik terimi bol cümleler kuracan ki vatanı sattığını kimse hissetmiyecek kafasını karıştıracan milletin....

göçmenoğlu
29-05-08, 08:33
A.B. nin bu kriterlerine türkiyeyi bölmek için istediği isteklere ve ab ye hayır diyorum,ab dönek milletler topluluğu bu ülkeye bu kriter türkiyeye başka bir kriter rum kesimine başka bir kriter demekki bu adamların belli bir kriterleri yok tek kriterleri var o da hristiyan olmak o da bizde yok,işleri rast gelsin.

zeyno34
28-08-08, 15:29
A.B. nin bu kriterlerine türkiyeyi bölmek için istediği isteklere ve ab ye hayır diyorum,ab dönek milletler topluluğu bu ülkeye bu kriter türkiyeye başka bir kriter rum kesimine başka bir kriter demekki bu adamların belli bir kriterleri yok tek kriterleri var o da hristiyan olmak o da bizde yok,işleri rast gelsin.

Bence hiristiyan olmaktan zarar gelmez!!
İtibarımız artar!!

Hoş herkes olur ben gene olmam!!

ChapullerOne
28-08-08, 15:31
AB ile ilgili kamu oyu yoklaması yapılmıyor. Çünkü AB ye girmek gibi bir niyet yok. Sadece kullanılıyor. Baksanıza AB kriterleri adı altnda değiştirmedikleri şey kalmadı.

Hayır oyu kullandım. AB ye girmeli Türkiye esasında ama bu şartlarda değil. Bence daha güçlü, eğitimli ve radikalizmi üstümüzden attıktan sonra girmeliyiz. Böyle girersek şamar oğlanına döneriz.

Bir de şuna kızıyorum. Diyorlar ki. Türkiye AB ye girmesin. Nüfusu çok Serbest dolaşım olunca 15 milyon Türk Avrupa ülkelerine girecekler.

Olaya bizim açımızdan neden bakmıyorlar. Evet 70 milyonluk Türkiye'nin 15 milyon u Avrupa ülkelerine dağaılacak ama 400 milyonluk (Burakam daha fazla. Net bilmiyorum. yuvarladım )Avrupa nüfusunun acaba kaç milyonu Türkiye'ye gelecek. O zaman biz ne yapacağız. 40 Milyon Avrupalı Türkiye'ye gelirse halimiz duman olur.

Bullshit
28-08-08, 16:06
Biz bu %47 lik kesimle AB ye girsek nolcak ki.Adamlar bizim %47 ye 2 ton kömür 100 kilo pirinç verse dini imanı milleytini satar bu %47...Onun için ben hayır diyorum.Bi Türk olarak yeteri kadar rezil oluyoruz zaten şu akp yüzünden daha fazla rezil olmak istemiyorum:x

intifada
28-08-08, 16:15
Biz bu %47 lik kesimle AB ye girsek nolcak ki.Adamlar bizim %47 ye 2 ton kömür 100 kilo pirinç verse dini imanı milleytini satar bu %47...Onun için ben hayır diyorum.Bi Türk olarak yeteri kadar rezil oluyoruz zaten şu akp yüzünden daha fazla rezil olmak istemiyorum:x

Bencede yeteri kadar rezisinzi azından doğru cümleler çıkmaya başlıyor bravoo:bravo:

teos__35
28-08-08, 16:17
kendi başımıza bir demokrasi kurabilme ihtimalimi yok gibi fazla ödün vermeden eşit şartlarla girmemiz lazım avrupa birliğine

haso_44
28-08-08, 18:18
bencede hayır ama neden onu işaretlediğim bende kalsın...