PDA

View Full Version : Milli Görüş ve Anadolu Gençlik Derneği Yılbaşı gecesi neyi kutladılar

ReLaKsT
08-01-10, 15:23
Evet arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı üzere Milli Görüş ve Anadolu Gençlik Derneği Yılbaşı gecesi neyi kutladılar. kutlamaları neye dayanarak yaptılar.
konu hakkında bilgisi olan bizimle paylaşırsa sevinirim....

snox
08-01-10, 15:43
Onlar Hristiyanlaşmış Müslümanlar:)1 Muharrem'i bilmezler Hicri Yılbaşı olarak

ReLaKsT
08-01-10, 15:44
Onlar Hristiyanlaşmış Müslümanlar:)1 Muharrem'i bilmezler Hicri Yılbaşı olarak
onlar derken ?
daha anlaşılır yazarsanız sevinirim.

snox
08-01-10, 15:46
Açtığın konunun başlığındakiler,seviyorum,çok güldürüyorlar beni

ReLaKsT
08-01-10, 15:47
birçok kez benide güldürüyorlar saolsunlar :D

karakartal11
08-01-10, 16:55
ben anadolu gençligin haberlerde kuran kerim okuyarak mekkenin fethini kutladıgını izlemiştim
yılbası kutlaması derken dediginizi tam olarak anlayamadım

snox
08-01-10, 17:13
1 Ocak günü yaptıkları o idi zaten:)

VatanBayraK
08-01-10, 17:24
izlemedim ama dinimizce meşru olan şelyler var bunun dışına çıkıldysa zaten emirler sünnetler belli.
Haram helal belli kimsenin itirazı yok.Kişi kendi bilir.Kutlama yapılacaksa Kur'an okur yada toplanırlar açarlar bir muhabbet iyilik güzellik beraberlik barış konuarı gibi hayırlı işlerden bahsedilir...
Gerisini kişi kendi bilir dinimizde zorlama yoktur.Var diyenin ebedi karşısındayım inşaAllah.

ReLaKsT
08-01-10, 18:00
ben anadolu gençligin haberlerde kuran kerim okuyarak mekkenin fethini kutladıgını izlemiştim
yılbası kutlaması derken dediginizi tam olarak anlayamadım
sakın takkiye yapıyor olmasınlar !!!
mekke nin fethi hangi tarihde sence?

izlemedim ama dinimizce meşru olan şelyler var bunun dışına çıkıldysa zaten emirler sünnetler belli.
Haram helal belli kimsenin itirazı yok.Kişi kendi bilir.Kutlama yapılacaksa Kur'an okur yada toplanırlar açarlar bir muhabbet iyilik güzellik beraberlik barış konuarı gibi hayırlı işlerden bahsedilir...
Gerisini kişi kendi bilir dinimizde zorlama yoktur.Var diyenin ebedi karşısındayım inşaAllah.

dinimizce meşru olan şeyler nelerdir maşru olmayan şeyler nelerdir ?
yılbaşınn gelişini kuran okuyanda kutlama yapmış olmuyormu ?
mademki günah kutlamanın hertürlüsü günah değilmi ?
Noel kutlaması ile Yılbaşı kutlaması arasındaki fark nedir sizce?

snox
08-01-10, 18:37
Ben artık VatanBayraK nickli üyeye cvp vermrekten vazgeçtim. Herşeyi DİN'e bağlama sevdasında ve hiçbir şeyin karşılığı yok:)bence sende kendini yorma Relakst Kardeş:)

ReLaKsT
08-01-10, 18:48
Ben artık VatanBayraK nickli üyeye cvp vermrekten vazgeçtim. Herşeyi DİN'e bağlama sevdasında ve hiçbir şeyin karşılığı yok:)bence sende kendini yorma Relakst Kardeş:)
ben yorulmuyorum ki dine bağlağı herşey palavra çünki yalan dolan hepsi
demogojiden başka bişe yapmıyor gördüğünüz üzre soru sordum bakim ne cevap verecek soruma....

snox
08-01-10, 18:53
Din şöyle,din böyle,o öyle demiş,bu böyle diyo bıla bıla bıla...

karakartal11
08-01-10, 19:31
takiyye nedir benim bu konuda bilgim yok mekkenin fethide 1 ocaktır.
yılbası kutlaması günahda degildir edebinle harama bulasmadan kutlarsın sorun olmaz
fakat hristiyanlar gibi alkolun su gibi aktıgı partiler düzenleyip bir takım saçma kıyafetlere burunup kutlamak aptalca bir özentiden ibaret olup günahtır
Kim bir kavme benzemeye özenirse o da onlardandır. (hadisi serif)

ReLaKsT
08-01-10, 19:40
takiyye nedir benim bu konuda bilgim yok mekkenin fethide 1 ocaktır.
yılbası kutlaması günahda degildir edebinle harama bulasmadan kutlarsın sorun olmaz
fakat hristiyanlar gibi alkolun su gibi aktıgı partiler düzenleyip bir takım saçma kıyafetlere burunup kutlamak aptalca bir özentiden ibaret olup günahtır
Kim bir kavme benzemeye özenirse o da onlardandır. (hadisi serif)
takkiye: sahtekarlık demekttir
mekkenin fethinin 1 ocak olduğu nerede yazıyor bunu birindenmi duydunuz yoksa kaynaktanmı baktınız ?
birinden duyduysanzı sizi kandırmış sizinle dalga geçmişler kısaca enayi yerine koymuşlar sizi.
bakınız 100 kaynaktan 99 tanesi mekkenin fethini 1 ocak demez.
bu konuda araştırma yapmanızı tavsiye ederim.
yılbaşı günü içki içilmesnin yada farklı kıyafet giyilmesinin ne gibi bir özenti olduğunuda açıklarmısınız?
ve sizden ricam yolbaşı ile noel arasındaki farkı bana söylermisiniz ?

54_yunus_54
08-01-10, 19:54
Millet yılbaşı kutlamaları adı altında her türlü gayri ahlaki eğlenirken, Anadolu Gençlik ayni güne tekabül eden MEKKE'nin fetih yıl dönümünü kutladı. Kendilerini kutluyorum. Allah razı olsun.

karakartal11
08-01-10, 20:13
takkiye: sahtekarlık demekttir
mekkenin fethinin 1 ocak olduğu nerede yazıyor bunu birindenmi duydunuz yoksa kaynaktanmı baktınız ?
birinden duyduysanzı sizi kandırmış sizinle dalga geçmişler kısaca enayi yerine koymuşlar sizi.
bakınız 100 kaynaktan 99 tanesi mekkenin fethini 1 ocak demez.
bu konuda araştırma yapmanızı tavsiye ederim.
yılbaşı günü içki içilmesnin yada farklı kıyafet giyilmesinin ne gibi bir özenti olduğunuda açıklarmısınız?
ve sizden ricam yolbaşı ile noel arasındaki farkı bana söylermisiniz ?

internette yazın 1 ocak 630
sizin bildiginiz nedir
bizim kulturumuzde yılbası kutlamak varmı varsa ne zaman baslamıstır niye baslamıstır
bizim kulturumuzde içkili partiler düzenleyip komik kıyafetler giyip noel babalarla eglenmek var mıdır
yoksa bu bir özentidir

ReLaKsT
08-01-10, 20:28
Millet yılbaşı kutlamaları adı altında her türlü gayri ahlaki eğlenirken, Anadolu Gençlik ayni güne tekabül eden MEKKE'nin fetih yıl dönümünü kutladı. Kendilerini kutluyorum. Allah razı olsun.

mekkenin fethinin kutlanmasından mekkelileirn niçin haberi yok :hahah:
mekkenin fethi 11 ocaktır
hangi akla hizmetle gittin 1 ocakta makkenin fethini kutladınız :hahah:

internette yazın 1 ocak 630
sizin bildiginiz nedir
bizim kulturumuzde yılbası kutlamak varmı varsa ne zaman baslamıstır niye baslamıstır
bizim kulturumuzde içkili partiler düzenleyip komik kıyafetler giyip noel babalarla eglenmek var mıdır
yoksa bu bir özentidir
niçin 1 ocak yazıyorsun ki 1 ocak yazarsan taraflı yazılar çıkacaktır
genel arama için mekkenin fethi yazın bakın ne çıkacak karşınıza

kaynaklar
http://tr.wikipedia.org/wiki/Mekke'nin_Fethi
http://www.mekkeninfethi.com/
http://www.bilgiportal.com/v1/idx/37/765/Islam--Din/makale/Mekkenin-Fethi.html

bunlar birkaç kaynak sadece
birde bunları incele...
yanıldığının farkına varacaksın.

İsa’nın doğduğu günü kutlamak Müslümanlar için bir sorun teşkil etmiyor. Peki, İsa’nın doğum gününü kutlamak hangi din için sorun teşkil ediyor? Çok basit, Hristiyanlıktan önce gelen Musevilik için. Museviler, İsa’yı peygamber saymadıkları gibi, yaşadığı dönemde onun işkence görmesine sebep olmuşlar, bırakın ölümüne seyirci olmayı, ölümünü istemişlerdi de. Dolayısıyla, İsa’nın doğum gününün kutlanmasına karşı çıkacak din İslam değil, Museviliktir, demek son derece akla yakın

snox
08-01-10, 20:52
Açıkçası wikipediaya pek güvenmiyorum. Ayrıca Mekke'nin fethi Hicri Takvim'e göre Ramazan Ayı'nın 17'si diye biliyorum. 1 Ocak ise bu yıl MUHARREM AYI'na denk gelmektedir. Bu organizasyonunun amacını ben pek anlayabilmiş değilim

karakartal11
08-01-10, 21:06
İsa’nın doğduğu günü kutlamak Müslümanlar için bir sorun teşkil etmiyor. Peki, İsa’nın doğum gününü kutlamak hangi din için sorun teşkil ediyor? Çok basit, Hristiyanlıktan önce gelen Musevilik için. Museviler, İsa’yı peygamber saymadıkları gibi, yaşadığı dönemde onun işkence görmesine sebep olmuşlar, bırakın ölümüne seyirci olmayı, ölümünü istemişlerdi de. Dolayısıyla, İsa’nın doğum gününün kutlanmasına karşı çıkacak din İslam değil, Museviliktir, demek son derece akla yakın
bu konuda hem fikiriz ben zaten ilk yorumlarımda bunu belirtmiştim harama bulasmadan kutlamanın sorun olmadıgını fakat bir önceki mesajlarımız çelişiyor
bundan önceki mesajımın karsılıgı degil yazdıkların (alıntı yaptıgın için diyorum )özellikle özenti kutlamak konusunda mesajımın karsılıgını alamadım
mekkenin fethine gelince bir kargasa var ama
mekkenin fethi de yazsan 1 ocakta yazsan 11 ocak ta yazsan aynı seyler çıkıyor
ilk aklıma gelen miladi takvimle hicri takvim arası fark yuzunden hergun 10 gün geriye gidildigi miladi takvimde 11-10=1 ama bunu teyit edemedim haberlerin verildigi tarihleri kıyaslama imkanım olmadı
takvime bakmak aklıma geldi fakat 1 ocak yırtılmıstı:D 11 ocak gunune iki farklı takvime baktım mekkenin fethi ile ilgili bir konu ve bilgi yoktu 11 ocak olsa heralde boyle önemli bir konu atlanmıs olamaz çunku takvimlerde hep yazar X in ölümü X savası vs
varsa elinde 1 ocak takvim yapragı bakıp aydınlatırsan sevinirim

ReLaKsT
08-01-10, 22:39
bu konuda hem fikiriz ben zaten ilk yorumlarımda bunu belirtmiştim harama bulasmadan kutlamanın sorun olmadıgını fakat bir önceki mesajlarımız çelişiyor
bundan önceki mesajımın karsılıgı degil yazdıkların (alıntı yaptıgın için diyorum )özellikle özenti kutlamak konusunda mesajımın karsılıgını alamadım
mekkenin fethine gelince bir kargasa var ama
mekkenin fethi de yazsan 1 ocakta yazsan 11 ocak ta yazsan aynı seyler çıkıyor
ilk aklıma gelen miladi takvimle hicri takvim arası fark yuzunden hergun 10 gün geriye gidildigi miladi takvimde 11-10=1 ama bunu teyit edemedim haberlerin verildigi tarihleri kıyaslama imkanım olmadı
takvime bakmak aklıma geldi fakat 1 ocak yırtılmıstı:D 11 ocak gunune iki farklı takvime baktım mekkenin fethi ile ilgili bir konu ve bilgi yoktu 11 ocak olsa heralde boyle önemli bir konu atlanmıs olamaz çunku takvimlerde hep yazar X in ölümü X savası vs
varsa elinde 1 ocak takvim yapragı bakıp aydınlatırsan sevinirim
bakınız noel yılbaşına falan denk gelmez burada yanlış bilgilere sahipsiniz
bunların hepsi bir tezgahtır
Noel, İsa peygamberin doğduğu günü simgeleyen bir bayram. Her yıl 25 aralıkta kutlanır bakınız internete...

http://tr.wikipedia.org/wiki/Noel

mekkenin fethi ise 11 ocaktır.
bununla ilgli birsürü kaynak vardır...

ReLaKsT
08-01-10, 22:42
Açıkçası wikipediaya pek güvenmiyorum. Ayrıca Mekke'nin fethi Hicri Takvim'e göre Ramazan Ayı'nın 17'si diye biliyorum. 1 Ocak ise bu yıl MUHARREM AYI'na denk gelmektedir. Bu organizasyonunun amacını ben pek anlayabilmiş değilim
ramazan ayı sabitmi duruyor hersene tarih değişiyor.
amaç yılbaşı kutlamalarını gölgede bırakıp islami baskı kurmak ap açık ortada.
ama işin garip tarafı 1 ocakta mekkelileri bile mekkenin fethinden haberdar değildir mekkeliler 11 ocakta kutlarlar fethi...

snox
08-01-10, 22:49
Dini tarihleri Miladi ile pek bağdaştıramadığım için bu konuda bişey diyemeyeceğim.

karakartal11
08-01-10, 22:58
bakınız noel yılbaşına falan denk gelmez burada yanlış bilgilere sahipsiniz
bunların hepsi bir tezgahtır
Noel, İsa peygamberin doğduğu günü simgeleyen bir bayram. Her yıl 25 aralıkta kutlanır bakınız internete...

http://tr.wikipedia.org/wiki/Noel

mekkenin fethi ise 11 ocaktır.
bununla ilgli birsürü kaynak vardır...
noelin 25 aralıkta oldugunu biliyorum bilmedigimi ve noel=yılbası dedigimi hangi yazımdan çıkardın merak ettim
mekkenin fethi konusunda bir arastırma yapacagım dogrusunu ögrendigimde yazarım fakat cevapların yazdıklarımla çokta alakalı degil konuları geçiştiriyorsun

іѕтαивuŁ
08-01-10, 23:03
onlardan değilim ama onlar anlatılmaz yaşanır:x

ReLaKsT
09-01-10, 03:45
noelin 25 aralıkta oldugunu biliyorum bilmedigimi ve noel=yılbası dedigimi hangi yazımdan çıkardın merak ettim
mekkenin fethi konusunda bir arastırma yapacagım dogrusunu ögrendigimde yazarım fakat cevapların yazdıklarımla çokta alakalı degil konuları geçiştiriyorsun
mademki noel 25 aralıkta kutlanıyorsa

bir kısım cahil insan niçin yılbaşı gecesini noel ilan edip Müslümanların o gün

eylenmesini yasakalmış eylenirlerse noeli kutlamışlar sayılırlar diye hurafe

çıkarıyorlar????

Veyine 11 ocakta meydana gelen mekkenin fethini, yılbaşını gölgede bırakmak ve

milletin eylencesine engel olmak için, mekke 1 ocakta fet edilmiştir yalanını

uyduruyorlar.

bukadar somut şeyler bir araya gelince size ne ifade ediyor peki ?

yazdığınız yazıların ilgisiz yerlerini atlıyorum....

ReLaKsT
09-01-10, 19:09
milli görüşcüler niçik konuya girmekten çekiniyorlar merak ettim acaba foyalarımı ortaya çıktı ?

karakartal11
10-01-10, 05:25
mademki noel 25 aralıkta kutlanıyorsa

bir kısım cahil insan niçin yılbaşı gecesini noel ilan edip Müslümanların o gün

eylenmesini yasakalmış eylenirlerse noeli kutlamışlar sayılırlar diye hurafe

çıkarıyorlar????

Veyine 11 ocakta meydana gelen mekkenin fethini, yılbaşını gölgede bırakmak ve

milletin eylencesine engel olmak için, mekke 1 ocakta fet edilmiştir yalanını

uyduruyorlar.

bukadar somut şeyler bir araya gelince size ne ifade ediyor peki ?

yazdığınız yazıların ilgisiz yerlerini atlıyorum....

dedigin gibi noel ilan eden insan yanlıs bilgiye sahiptir.
mekkenin fethi konusunda benim en güvendigim din adamı doç. dr NİHAT HATİPOGLU nun görüşü 1 ocak oldugu yonundedir.(konuyu arastırırken tempo dergisinde ki bu konu ile ilgili bi yazıda okudum) onun sözünü refarans alabilirim
agd kutlama yaptı bu kadar insanın bir bildigi vardır heralde(dedigin gibi forumda varsa agd bilgi verirse faydalı olur)
yılbası kutlamasını gölgede bırakmak demişsin sen buna inanıyor musun?
sence kaç kişi bundan haberdar
bulundugum sehirde de kutlamaları varmıs fakat benim hiç bilgim olmadı ertesi gün tvde 2-3 dakikalık yerel tv haberinde gördüm bilgim olsa giderdim ben yılbası kutlamam kutlayana da karısmam
son olarak içkili eglencelerde komik kıyafetlere burunup noel babalar esliginde eglenmenin özenti oldugunu soyledim ^ne gibi bir özenti^ diye sordugunda bunun islam gelenek ve kulturunde Türk gelenek ve kulturunde yeri olup olmadıgını sordum varsa ne zamandan beri var nerden çıktı? varsa böyle bir bilgi paylasırsan ögrenmiş oluruz

ReLaKsT
10-01-10, 19:41
dedigin gibi noel ilan eden insan yanlıs bilgiye sahiptir.
mekkenin fethi konusunda benim en güvendigim din adamı doç. dr NİHAT HATİPOGLU nun görüşü 1 ocak oldugu yonundedir.(konuyu arastırırken tempo dergisinde ki bu konu ile ilgili bi yazıda okudum) onun sözünü refarans alabilirim
agd kutlama yaptı bu kadar insanın bir bildigi vardır heralde(dedigin gibi forumda varsa agd bilgi verirse faydalı olur)
yılbası kutlamasını gölgede bırakmak demişsin sen buna inanıyor musun?
sence kaç kişi bundan haberdar
bulundugum sehirde de kutlamaları varmıs fakat benim hiç bilgim olmadı ertesi gün tvde 2-3 dakikalık yerel tv haberinde gördüm bilgim olsa giderdim ben yılbası kutlamam kutlayana da karısmam
son olarak içkili eglencelerde komik kıyafetlere burunup noel babalar esliginde eglenmenin özenti oldugunu soyledim ^ne gibi bir özenti^ diye sordugunda bunun islam gelenek ve kulturunde Türk gelenek ve kulturunde yeri olup olmadıgını sordum varsa ne zamandan beri var nerden çıktı? varsa böyle bir bilgi paylasırsan ögrenmiş oluruz
para karşılığı medya maymunu gibi parayı verenin isteğine göre yorum yapan kanal kanal gezen bir şarlatanı nihat hatip oğlunumu referans alıyorsun güldürdün beni inanki.
elbette şimdi pek kimsenin haberi yok bundan 7-8 sene öncesine kadar da hiç kimse böyle bişeyi bilmiyordu zaten.
ama bazı yobaz ve geri zakalı zihniyetler bunu yavaşca yaymaya başladılar tıpkı daha önce adı bile duyulmayan kutlu doğum haftası gibi. son 7-8 senedir böyle bir deli saçması kutlama yapılıyor.
amaç belli 23 Nisan ulusal egemenlik bayramını gölgede bırakmak
yıl başını noel diye haram kılanlar 23 Nisanıda kutlu doğum haftası nı denk getirip 23 nisanada haram diyorlar...
işin aslı kutlu doğum aftasındaki amaç fetoşun doğumunu kutlamaktır...
peygaber falan hikaye onlar için. kendi değimleri ile son peygamber fettullah gülen nede olsa....

karakartal11
11-01-10, 02:27
para karşılığı medya maymunu gibi parayı verenin isteğine göre yorum yapan kanal kanal gezen bir şarlatanı nihat hatip oğlunumu referans alıyorsun güldürdün beni inanki.
elbette şimdi pek kimsenin haberi yok bundan 7-8 sene öncesine kadar da hiç kimse böyle bişeyi bilmiyordu zaten.
ama bazı yobaz ve geri zakalı zihniyetler bunu yavaşca yaymaya başladılar tıpkı daha önce adı bile duyulmayan kutlu doğum haftası gibi. son 7-8 senedir böyle bir deli saçması kutlama yapılıyor.
amaç belli 23 Nisan ulusal egemenlik bayramını gölgede bırakmak
yıl başını noel diye haram kılanlar 23 Nisanıda kutlu doğum haftası nı denk getirip 23 nisanada haram diyorlar...
işin aslı kutlu doğum aftasındaki amaç fetoşun doğumunu kutlamaktır...
peygaber falan hikaye onlar için. kendi değimleri ile son peygamber fettullah gülen nede olsa....

kanal kanal gezen ha! nerelerde gördün hangi programa çıkmıs kendi programını yapan mukemmel bir sahsiyettir mukemmel bir akademisyendir bilgi sahibi olmadan fikir sahibide olma çamur at geç ne kadar kolay sarlatan lafını sana iade ederim
elbette pek çok insanın haberi yok bundan diyorsun daha öncede gölgede bırakmaya çalısıyor demiştin bu nasıl bir tezat
zoruna mı gidiyor kutlu dogum haftasının vb dini kutlamalar sen kutlamazsın kaalede almazsın olur biter 23 nisan ulusal egemenlik bayramını gölgede bırakmak demişsin bu senin tamemen husnu kuruntun
23 nisana haram birde kendi degimleri ile (haşa) son peygamber fetullah gülen diyorlar demişsin bu tam bir deli saçması yada senin saçmalaman bu fikri atıyorsan ortaya kanıtlarını da koy
kulturumuzdeki yeni yıl kutlamasının çıkısını ısrarla yazmıyorsun ya da yazamıyorsun
bu da özenti oldugunu kabul ettigini dusunmeme neden oluyor
son olarak bu son yorumun saçmalıgı sebebiyle seninle bir ortak paydada bulusamayacıgımızı anladım çunku sen yorum degil agır ithamlar ve hakaret eden sözcukler kullanıyorsun bundan sonra bu konuyu tartısma geregi duymuyorum
saygılarımla

ReLaKsT
12-01-10, 15:12
kanal kanal gezen ha! nerelerde gördün hangi programa çıkmıs kendi programını yapan mukemmel bir sahsiyettir mukemmel bir akademisyendir bilgi sahibi olmadan fikir sahibide olma çamur at geç ne kadar kolay sarlatan lafını sana iade ederim
elbette pek çok insanın haberi yok bundan diyorsun daha öncede gölgede bırakmaya çalısıyor demiştin bu nasıl bir tezat
zoruna mı gidiyor kutlu dogum haftasının vb dini kutlamalar sen kutlamazsın kaalede almazsın olur biter 23 nisan ulusal egemenlik bayramını gölgede bırakmak demişsin bu senin tamemen husnu kuruntun
23 nisana haram birde kendi degimleri ile (haşa) son peygamber fetullah gülen diyorlar demişsin bu tam bir deli saçması yada senin saçmalaman bu fikri atıyorsan ortaya kanıtlarını da koy
kulturumuzdeki yeni yıl kutlamasının çıkısını ısrarla yazmıyorsun ya da yazamıyorsun
bu da özenti oldugunu kabul ettigini dusunmeme neden oluyor
son olarak bu son yorumun saçmalıgı sebebiyle seninle bir ortak paydada bulusamayacıgımızı anladım çunku sen yorum degil agır ithamlar ve hakaret eden sözcukler kullanıyorsun bundan sonra bu konuyu tartısma geregi duymuyorum
saygılarımla
tv ye çıkıp şarlatanlık yapanların çeresinimi tuttum nerden bilim ben hangi kanala kaçdefa çıktığını ben gördüğümü söylüyorum niye gocundunki anlmadım....
Üstelik Kutlu doğum haftası benim niye zoruma gitsiki aktif yada pasif o gün geldiğinde bizde vecibelerimizi yerine getirmeye gayret ediyoruz.....
fakat son 7-8 yıl öncesinde sıran bir şekilde yapılan bu kutlama son yıllarda bariz birşekilde bellidir ki Birtakım milli bayramların önüne geçmeye hedeflemektedir.
fakat kutlu doğum haftası keşke içeriği gibi kutlansa yine tarihlerde oynama yaparak fetoşun doğum gününe denk getirdiler....
yani kutlu doğum aftası adı altında fetoşun doğumunu kutluyorlar bakın islamı ve peygamberleri pis işlerine nasılda alet ediyorlar....
aynı taktik yılbaşı gecesi içinde uygulanıyor...
11 ocaktaki mekkenin fethini 1 ocak diyorlar 25 aralık isanın doğımunu 1 ocak ilan ettiler
budarda dalkavukluk olmaz yahu.....