PDA

View Full Version : Erbakan'ın yeni arsaları ortaya çıktıyurdusen
28-07-09, 18:42
Hazine, Necmettin Erbakan’ın mal varlığını mercek altına aldı.

Kapatılan Refah Partisi’nin Kayıp Trilyon”u faiz ve avukatlık ücretleriyle 12 milyon TL’yi aşarken, Hazine bu paranın tahsili için Necmettin Erbakan’ın mal varlığını mercek altına aldı. Balıkesir Altınoluk’ta deniz kenarında yazlığı bulunan Erbakan’ın aynı bölgede 3 büyük arsasının daha olduğu belirlendi

Kayıp Trilyon Davası’ndan 2 yıl 4 ay hapis cezasına mahkum olan Necmettin Erbakan, yargının ardından Maliye’nin kıskacından kurtulmaya çalışıyor. Kapatılan Refah Partisi’nin kasasında olması gereken, ancak harcanmış gibi gösterilen 1trilyon lira (paradan 6 sıfır atılınca 1 milyon liraya dönüştü) aradan geçen yılların faizi ve avukatlık ücretleriyle 12 milyon liraya yükselirken, Maliye bu parayı tahsil etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

3 MİLYON TL DEĞER BİÇİLDİ

Maliye bu kapsamda Erbakan’ın taşınmazlıklarını didik didik araştırıyor. Altınoluk’ta sadece bir yazlığı olduğu bilinen Erbakan’ın aynı bölgede meyve bahçesi olarak kullanılan 3 değerli arsası daha olduğu saptandı. Maliye Erbakan’ın yazlığının üzerinde bulunduğu arsası da dahil 4 arsaya toplam 3 milyon TL değer biçti. Tespit edilen değeri çok düşük bulan Erbakan, avukatları aracılığıyla mahkemeye itirazda bulundu. Arsaların değerinin daha yüksek olduğunu iddia eden Erbakan, gerçek değerin bağımsız bilirkişiler tarafından tespit edilmesini istedi.

MALİYE KARAR BEKLİYOR

Maliye daha önce Erbakan’ın Ziraat Bankası’na yatan 3 aylık 20 bin TL emekli maaşını da icra takibi kapsamında bloke etmiş, itiraz üzerine bundan vazgeçilmişti. Ayrıca Erbakan’ın İstanbul Fatih’te babadan kalma evine, Ankara Ayrancı ve Balgat’taki iki evine ve Altınoluk’taki yazlığına haciz koyan Maliye aradan 2 yıl geçmesine karşın bunları satışa çıkartmadı. Bunu nedeninin Erbakan’ın avukatlarının Yargıtay’a yaptığı itiraz başvurusunun henüz sonuçlanmaması olduğu belirtildi.


Haber: Habertürk


Eee be hoca,demek tayyip sucsuzmus.Öyle ya,ne ögrendiyse senden ögrenmis.:kiki:ArtIk Türkiyede marka oldunuz be.:hahah:

pesimist_84
29-07-09, 13:50
hade hayırlı olsun yeni arsaları:D

UltraRed
29-07-09, 13:57
AKP oyları düşüp bir kısmı Saadet' e kaydıkça Erbakan hocalarını yıpratarak oy kaymasını önlemeye çalışıyorlar...

Bunlar sanki bilinmedik şeylermiş... Bu dava kaç yıldır sürüyor zaten. 3 koca arsayı onca yıldır bulamamışlarda şimdi mi bulmuşlar...

Önceden de biliyorlardı ama hocalarının mal varlığına zarar gelmesin diye ses çıkarmadılar ama ne zamanki hoca efendileri cezası bitince siyaset sahnesine dalıp AKP' nin karşısına rakip olarak çıktı hemen yıpratma kampanyaları da başladı!

GÜLE SEVDALI
30-07-09, 21:47
yalanhaber diyorum başkada birşey demiyorum...

ÌZAM
30-07-09, 22:11
bunu okuyunca içimden bir çok şey geçti küfürlü şeyler boşverin..

ya kardeşim artık buna mı kaldınız be. AKP baktı SP ye oy gidio. artık onları (SPyi) karalamak için elinden geleni yaparlar.
ama şunu herkes ii bilsin ki ve bilsinlerki bir gün kara maske düşecek ve herkesin gerçek yüzü belli olacak.


ULTRaRED kankama katılıyorum bi anlamda..

yurdusen
30-07-09, 23:22
bunu okuyunca içimden bir çok şey geçti küfürlü şeyler boşverin..

ya kardeşim artık buna mı kaldınız be. AKP baktı SP ye oy gidio. artık onları (SPyi) karalamak için elinden geleni yaparlar.
ama şunu herkes ii bilsin ki ve bilsinlerki bir gün kara maske düşecek ve herkesin gerçek yüzü belli olacak.


ULTRaRED kankama katılıyorum bi anlamda..

akp teorisi zaten bir gercektir.hocaya gelince,ates olmayan yerden duman cIkmaz.:okay:

UltraRed
31-07-09, 00:47
Ama şu nokta öok önemli:

Öyle adamların eline kaldık ki, kendi hırsızlıklarını, yolsuzluklarını saklamak için her türlü aşağılığı yaptıkları gibi, bir de dokunulmazlıklarının arkasında bu hırsızlıklara, yolsuzluklara devam ediyorlar... Ama başkaları söz konusu olunca, hele o başkaları bir de siyasi rakip olunca iktidar gücüyle yaptıkları arsızlığın sınırı yok...

Bize daha çocukken bu tür arsızlarla oynayıp, arkadaşlık etmemizi anamız-babamız tarafından yasaklamıştı... Bugün %47 kendini bunlara yönettirmeye razı...
O yüzden ben hırsızlara kızmıyorum, bile bile onlara destek olanlara kızıyorum.