PDA

View Full Version : İslamda 7 Rakamı Niçin Kutsaldır? 7 rakamının Sırrı Nedir?

TEK ÖNDER
16-06-09, 14:39
geçtiğimiz günlerde bir türbe gördüm! fakat aynı isimdeki türbenin bir başka yerde olduğunu da bizzat gördüm ve nasıl olurda bir kişi farklı yerlerde olur dedim ve oradaki bilen birine sordum " bey amca bu türbenin isminden ...... yerde de var hangisi doğru dedim" bey amca bunlar 7 kardeşler her birinin türbesi başka yerlerde dedi.
ve bu olaydan birkaç sene önce yine bir türbe görmüştüm bu olayın hemen hemen aynısı olmuştu ne tesadüf ki Abdül kadir geylani de 7 kardeşlermiş
bir başka türbeye bakıyorsun oradaki zatı muhteremde 7 kardeşmiş
arkadaş bu muhteremlerden hiç mi bir tanesi 4 kardeş 6 kardeş 10 kardeş olmuyor da neden hep 7 kardeş oluyorlar ve bu 7 kardeşin hepside mi ermişler ve türbelik olacak kadar iyilerdi????
cehennem yerin 7 kat altında derler
cennet 7 kat yukarda derler
dinci gruplara bakıyorsun 7 beyza isminde yayınları var
yine dinci gruplara bakıyorsun kanal 7 adında yayın organları var
bunlar aklıma gelen birkaç örnek bunun gibi bir sürü var aklıma geldikçe de yazarım!
şimdi öğrenmek istediğim bu 7 sayısının sırrı nedir?

teslimolan
16-06-09, 14:44
Biz Türbe taraftari degiliz ancak 7 rakami cok önemlidir zira Mühür olduguna inaniyoruz. Gök ve Yer 6 günde yaratildi ve 7 inci gün yani cumartesi günü mühür olduguna inaniyoruz. Bütün hayati 6 merkezli yani et merkezli yani nefs merkezli yasarsan 6 dan cikip 7 ye gecmeden ot gelinip ot gidilecegine inaniyoruz.

TuranMücahidi
16-06-09, 14:45
Rakamlar konusunda bir bilgim yok bu konuda söyledikleri ele avuca gelen kişi Teslimolan kardeştir saygılar ile

Enver Istek
16-06-09, 14:51
Biz Türbe taraftari degiliz ancak 7 rakami cok önemlidir zira Mühür olduguna inaniyoruz. Gök ve Yer 6 günde yaratildi ve 7 inci gün yani cumartesi günü mühür olduguna inaniyoruz. Bütün hayati 6 merkezli yani et merkezli yani nefs merkezli yasarsan 6 dan cikip 7 ye gecmeden ot gelinip ot gidilecegine inaniyoruz.

sevgi deger Teslim olan bunlarin delili nedir?Ben Kuranda bu gibi bir düsünceye rasladigimi hatirlayamiyorum?Hatta yedi sayisi cokluk anlaminda kullanildigini görmüstüm Kuranda.Biraz delillendirsen diyorum?

TEK ÖNDER
16-06-09, 14:58
nerede yazıyor mesela bu söylediklerin

teslimolan
16-06-09, 15:23
Nahl
Rahman Rahim Allah in adina.

43.

Biz senden önce de elçi olarak kendilerine vahyettiğimiz erkeklerden başkasını göndermedik. Eğer bilmiyorsanız, zikir ehline sorun.
-------------------------------------
Ibrahim
5.Yemin olsun ki, biz Mûsa'yı, "Toplumunu karanlıklardan aydınlığa çıkar ve onlara Allah'ın günlerini hatırlatıp bellet!" diye ayetlerimizle gönderdik. Şu bir gerçek ki, bunda iyice sabreden, çokça şükreden herkes için sayısız ayetler vardır.

---------------------------------

163. Sor onlara o deniz kıyısındaki kentin durumunu. Cumartesi günü azıp sınır tanımazlık ediyorlardı. Sebt yaptıkları gün balıkları onlara akın akın gelindi; sebt yapmadıklarında ise onlara gelmezdi. Yoldan sapmaları yüzünden onları böyle imtihan ediyorduk.

163.Ves'elhüm anil karyetilletı kanet hadıratel bahr iz ya'dune fis sebti iz te'tıhim hıytanühüm yevme sebtihim şürraav ve yevme la yesbitune la te'tıhim kezalike nebluhüm bima kanu yefsükun

---------------------------------------
Tevrat
1 inci kitap Brashith/Baslangicta 2 inci bölüm
1 (http://incil.info/kitap/gen/2/1) Gök ve yer bütün öğeleriyle tamamlandı.
2 (http://incil.info/kitap/gen/2/2) Yedinci güne gelindiğinde Tanrı yapmakta olduğu işi bitirdi. Yaptığı işten o gün dinlendi.
3 (http://incil.info/kitap/gen/2/3) Yedinci günü kutsadı. Onu kutsal bir gün olarak belirledi. Çünkü Tanrı o gün yaptığı, Yarattığı bütün işi bitirip dinlendi.
4 (http://incil.info/kitap/gen/2/4) Göğün ve yerin Yaratılış öyküsü: RAB Tanrı göğü ve yeri Yarattığında,
-----------------------------------
Evet Allah yorulmaz oradaki yazilanin biz Gök ve Yer i tamamladigina isaret olduguna inaniyoruz.

TEK ÖNDER
16-06-09, 16:00
Nahl

43.

Biz senden önce de elçi olarak kendilerine vahyettiğimiz erkeklerden başkasını göndermedik. Eğer bilmiyorsanız, zikir ehline sorun.
-------------------------------------
Ibrahim
5.Yemin olsun ki, biz Mûsa'yı, "Toplumunu karanlıklardan aydınlığa çıkar ve onlara Allah'ın günlerini hatırlatıp bellet!" diye ayetlerimizle gönderdik. Şu bir gerçek ki, bunda iyice sabreden, çokça şükreden herkes için sayısız ayetler vardır.

---------------------------------

163. Sor onlara o deniz kıyısındaki kentin durumunu. Cumartesi günü azıp sınır tanımazlık ediyorlardı. Sebt yaptıkları gün balıkları onlara akın akın gelindi; sebt yapmadıklarında ise onlara gelmezdi. Yoldan sapmaları yüzünden onları böyle imtihan ediyorduk.

163.Ves'elhüm anil karyetilletı kanet hadıratel bahr iz ya'dune fis sebti iz te'tıhim hıytanühüm yevme sebtihim şürraav ve yevme la yesbitune la te'tıhim kezalike nebluhüm bima kanu yefsükun

---------------------------------------
Tevrat
1 inci kitap Brashith/Baslangicta 2 inci bölüm
1 (http://incil.info/kitap/gen/2/1) Gök ve yer bütün öğeleriyle tamamlandı.
2 (http://incil.info/kitap/gen/2/2) Yedinci güne gelindiğinde Tanrı yapmakta olduğu işi bitirdi. Yaptığı işten o gün dinlendi.
3 (http://incil.info/kitap/gen/2/3) Yedinci günü kutsadı. Onu kutsal bir gün olarak belirledi. Çünkü Tanrı o gün yaptığı, Yarattığı bütün işi bitirip dinlendi.
4 (http://incil.info/kitap/gen/2/4) Göğün ve yerin Yaratılış öyküsü: RAB Tanrı göğü ve yeri Yarattığında,
-----------------------------------
Evet Allah yorulmaz oradaki yazilanin biz Gök ve Yer i tamamladigina isaret olduguna inaniyoruz.
7 rakamı ile alakalı yer neresi?

aяwєи
31-07-09, 07:51
Güncel tutmak istediğiniz konuyu bize bildirin. Kural ihlali yapmayın.

TEK ÖNDER
01-08-09, 13:36
peki tamam sorumun cevabını alana kadar güncel kalmasını istiyorum ?

teslimolan
02-08-09, 13:39
Dijital olmayan Duvar saatine bak 7 nin anlami orda duruyor. Düsüs 1 le basliyor ve 6 da son buluyor dip 6 ve cikis 7 ile basliyor. 7 ye adim atmazsan 6 da en dipte kala kalirsin.

TEK ÖNDER
04-08-09, 23:07
Dijital olmayan Duvar saatine bak 7 nin anlami orda duruyor. Düsüs 1 le basliyor ve 6 da son buluyor dip 6 ve cikis 7 ile basliyor. 7 ye adim atmazsan 6 da en dipte kala kalirsin.
dinle imanla alakası ne ?
senin gibiler işkembeden örnek uydurdularmı gülmekten sancılar giriyor karnıma verdiğin örneğe bak allah vahimi yolladı bu örneği :hahah:

al senin mantıkla benden sana bir anti tez

12 en tepede 12 den sonra düşüş başlıyor ?

12 daha hayırlı olamazmı

ChapullerOne
05-08-09, 14:41
harbiden ya bu saat olayı çok komik olmuş.

Saat diyince aklıma bi fıkra geldi.

Temel son nefesini verir. Öteki dünyaya göçer. Koridorda yürürken bi bakar ki kocaman bir duvar duvarda milyarlarca saat var.

Meleğe sorar "Bu saatler neyin nesi böyle?

Melek : bu saatler dünyadaki insanların yalanlarını ölçer. Her insanın bir saati vardır. Akrep ve yel kovanı hareket eden saatler. O kişinin yalan söylediğini gösterir.

Temel meraklanır tabii. Hemen sorar Leninin stalinin hitlerin saati nerede?

Melek tek tek gösterir hepsini.

Temel hayretler içindedir tabii. Saatlerigörmüş olması onu hem şaşırtmış hem de meraklandırmıştır.

Mustafa. Mustafa Kemal'in saatini göster lütfen der.

Melek Mustafa Kemal2in saatini gösterir. 12:00 da durmuştur saat.

Temelin aklına Recep Tayyip gelir. Onu soarar meleğe.

Melek: O saat burada değil. Onu azrail aldı. Bilirsin cehennem çok sıcaktır. Vantilatör olarak kullanıyorlar.

erol_008
05-08-09, 15:07
Hikaye..

TEK ÖNDER
14-08-09, 16:53
saat mavrasını geçelimde dincilerin 7 rakamını neden kutsal saydıklarının cevabını bulalım bence
görünüşe göre kendileri bile cevap veremiyor bu soruya, bu 7 rakamında var bir sallamasyon...

LüzumsuzAdam
14-08-09, 17:54
saat mavrasını geçelimde dincilerin 7 rakamını neden kutsal saydıklarının cevabını bulalım bence
görünüşe göre kendileri bile cevap veremiyor bu soruya, bu 7 rakamında var bir sallamasyon...

Bu konuyu okuduktan sonra sallamasyon olduğuna kafam yattı açıkçası...