PDA

View Full Version : Ruh Bilimsel Olarak Kanıtlandı(ALLAH VAR)

sparda
25-12-08, 14:05
aslında bu konuyu parapsikolojiye açtım ama ruhu varlığını kanıtladığı için bide buraya açıyım dedim artık ruh bilimsel olarak kanıtlandığına göre darwin doğru söylüyo diye diretmenize gerek kalmadı.yani darwin şu anda öbür tarafta acı çekiyo.buda öyle oldğunun bilimsel kanıtıdır.

http://shadowboxent.brinkster.net/images5/SideKirlianLeaf.JPG

Canlı Varlıklarda ruh olduğunu inkar edenlerin tezlerini çürütüp yeni bir çağ açmış adam: Semyon Davidovich Kirlian

http://www.netspirit.dk/od/images/aura/historie-bw-kirlian.jpg

Kirlian'ın keşfi

Bu fotoğrafçılık tekniğinin adına “kirlian” adının verilmesinin nedeni, bu teknikte kullanılan aygıtın ilk kez Rus mühendis Semyon Davidovich Kirlian (1898-1980) ve eşi Valentina Khrisanova Kirlian tarafından geliştirilmiş olmasıdır. Semyon Kirlian’ın paranormal fenomenlere ilgi duyması ünlü bilim adamı Nikola Tesla ile tanışmasından sonra başlamıştır. 1939'da bir fotoğraf filmini tab ederken fotoğraf tepsisinin üzerinde bulunan cisme elektrik yükü verildiğinde tepside bir resmin oluştuğunu kazara gözlemleyen Semyon Kirlian ve eşi aynı yıl geliştirdikleri bir aygıtla, sözkonusu ışınımların daha çok canlı bedenlerden yayıldıklarını saptamışlar ve çektikleri çeşitli organların fotoğraflarında, bu organlardan salınan renkli ışımaları görüntülü hale getirmeyi başarmışlardır. Bedenden yayılan ışınımın çeşitli renkler halinde fotoğrafı çekilebilen kısmına “korona” (Latince’de “taç”) adı verilmiştir. Bu teknikteki temel yöntem, koronayı görünür hale getirebilmek için yüksek gerilimli elektrik alanının kullanılmasıdır.

http://www.immediart.com/catalog/images/big_images/SPL_5_Z510043-Nautilus_shell,_Kirlian_photograph.jpg

Kirlian'ın keşfinin spiritüel sonuçları

Sözkonusu fotoğrafların yaşayan her şeyin muhtevasında "yaşam gücü" bulunduğunun ya da "aura"nın varlığının fiziksel kanıtı olduğunu belirten Kirlian, böylece, kendi metodu ile, öteden beri okültistlerin ve teozofların varlığını ileri sürdükleri, canlı bedenlerini sarmalayan, nadir vakalar haricinde gözle görülemez olan aura’nın varlığını kanıtlamış olduğunu iddia etmiştir. Kirlian fotoğrafçılığının ünlü olduğu yönlerden biri de insan vücudundaki akupunktur noktalarını işaret edebilmesidir. Bu iddiayı doğrulamak için yapılan deneylerden en ilginci, bir bitki yaprağının bir kısmı kesilse de, kirlian fotoğraflarında yaprak sanki kesilmemiş gibi, yaprağın bir bütün halinde ışınımının devam etmiş olmasıdır. Bu da, Semyon Kirlian’a göre fotoğraflardaki ışınım görüntülerinin önceden bilinen fiziksel etkenlerden kaynaklanmadığını ortaya koyan açık bir kanıttır.

Kirlian aygıtı

Kirlian fotoğrafçılığında kullanılan aygıtlar, en basit şekliyle, izole edilmiş bir kutu içerisinde bulunan, bir sıkma plakasıyla, fotoğraf camıyla veya bir optik aletle irtibatlandırılmış bir yüksek frekans kıvılcım üretecinden oluşur. Bir kamera gerektirmeyen aygıt, elektrik akımlarıyla saniyede 75.000-200.000 elektrik salınımı yapabilen jeneratörler gerektirir. Bu jeneratörler de çeşitli optik aletlere ve mikroskoplara bağlanabilir. Kirlian fotoğrafçılığı alanında çalışma yapan araştırmacılar, koronanın canlının heyecan ve sağlık durumlarına bağlı olarak renk ve ışıma değişiklikleri gösterdiğini belirtmişlerdir. Kirlian fotoğrafçılığı yöntemini Ruslar 1970’li yıllardan itibaren birçok hastanede hastalıkları teşhis amacıyla kullanmaktadırlar.

Kirlian fotoğrafçılığı ve benzeri çeşitli tekniklerle organlardan ve canlılardan yayılan eflüvleri gösteren fotoğraflara metapsişikte eflüvyoğrafi (effluviographie) adı verilir.

fotograflarda genelde hastalıklı olan bolge kırmızı tonda, saglıklı bolge de ıse mavı tonda renkler cıkarmakdadır(enerji kaybı olarak açıklanır).Ayrıca güsül icap ettiği durumlarda yukarda açıklaması olan auranın garip bir renk aldığı saptanmıştır.İslâmdaki gusul gibi bütün bedene su değdikden sonra kirlian fotografı çekildiğinde ise bu garip değişikliklerin kaybolup auranın normal hale döndüğü saptanmışdır.

--------------------------------------------------------------------------------
Küçükken anneannem dağlar taşlar Allah(c.c.)'ı zikreder derdi bende gülerdim içimden; nasıl olabilirki diye onlar canlımı. Bu buluş canlılardaki ruh varlığını kanıtlamakla kalmamış cansızlarda da bir enerjinin varlığını kanıtlamıştır. Düşünsenizze kolu kesik bir adamın bu yolla fotosunu çekiyorsunuz ve kolunu yerinde görüyorsunuz fotoğrafta, tıpkı üstteki yaprakta olduğu gibi. Demekki orada maddeden başka bir şey daha var. Tıpkı cansızlarda da olduğu gibi...

Tıbbi açıdan da çok yararlı bir buluş ayrıca, hastalığın yerini bu aygıtın değiştirilmiş versiyonuyla tek fotoda tespit edebiliyorsunuz. Bence asrın buluşlarından biri bu...

ALINTIDIR...

€rkæn
28-12-08, 20:39
Teşekkürler.iLK resimde anlamadım o mavi olan resim o bitkinin ruhumu =)

sparda
31-12-08, 13:32
evet

bernie
31-12-08, 13:39
Bunlar da teşekkür ediyor ya vallahikomikiniz :)

fotoğrafçılık tekniği yazıyor kocaman görmüyor musunuz!? Bir ışık oyununa tav olan insanlarsınız ya başka ne diyeyim...

Kışın soğuk cama parmağımla dokundum, camda parmak izi kaldı,

'' Aaa!! işte ruhum! ''

Not: Ruh için görülmez duyulmaz diye övünürdünüz, şimdi iki ışık oyununa mı tav olunup kanıtlandı diyorsunuz!?

sparda
31-12-08, 13:48
tabi bunlar bilimsel tamamen senin kolunu kesip bu makineyle çeksek yerinde kolunun şeklinde bir ışık görürsün.evet yalan olsaydı bilim bu makineyi kabullenmezdi

Dünyanın birçok ülkesinde bu konuyla ilgili çalışmalar, 1960'b yılların sonlarına doğru önemli sonuçların alınmasına yol açmıştır. Hatta ruhsal bir enerjinin varlığını kabul etmeyen ve materyalizmin kalesi olan eski Demirperde Ülkeleri'nde
bile...
Örneğin; 1968 yılında Çekoslavak ve Bulgar bilimadamla-rı dünya kamuoyuna ortak bir açıklama yaparak; bitkiler ve hayvanlar da dahil olmak üzere, tüm canlı varlıkların sadece atom ve moleküllerden meydana gelen fiziki bir bedenlerinin olmadığını, fiziki bedenin eşi olan bir enerji bedenin de mev­cut olduğunu keşfettiklerini ilan etmişler ve bu bedene de "bi­yolojik plazma bedeni" adını vermişlerdi...
Herhangi bir organı kesilen hastalar çoğunlukla o organı yerinde hissettiklerini belirtirler.
Rus bilim adamları yaptıkları aura ile ilgili denemelerde, esası Kirlian Fotoğrafçılık Metodu'na dayanan bir metod ile önce sağlam bir yaprağın sonra da 1/3'ü kesilmiş olan bir yap­rağın fotoğraflarını çekmişlerdir.

İlk fotoğrafta yaprak üzerinde yanıp sönen parlak canlı ışık huzmeleri ve yaprağın kenarlarında bir hat şeklindeki ay­dınlık alanın mevcudiyeti yine kendini göstermiştir. İkinci fotoğraftaki görüntü ise oldukça farklı olmuştur. Bu sefer yap­rağın yüzeyi yine tam olarak görünmüş ancak kesilen parçanın olduğu yer diğer kısımlardan bir çizgi ile ayırd edilebilecek şekilde şeffaf kalmıştır.

niye bilime inanmıyon hala dünyayı düz veya öküzün 2 boynuzu üzerinde sanıyorsa bi araştır yuvarlıklığı ve uzayda döndüğü bilimsel olarak kanıtlandı.

bernie
31-12-08, 13:54
Bilim kabullenmiş demişsin! Hangi bilim ya!? Dünyada ruhun kanıtlandığı mı var!? İnsanlar bunu kabullenmiş mi!? Ruh vardır mı denmiş!? Sokağa çıktığında insanlara sor! Ruh var mısence diye! Bilmem belki var belki yoktur. Bence vardır, bence yoktur derler! Ortada kesinlik yok ki!?

Hayır gerçekten bunlar küçük çocukların yapacağı şeyler arkadaşım! Lütfen biraz dikkatedin konu açarken!

sparda
04-01-09, 14:10
bence google bunları içine alan bilim dalını yani parapsikolojiyi bi yaz ruh kanıtlandığına göre ALLAH'ta var demektir.

sparda
04-01-09, 14:11
sana parapsikolojinin bir bilim dalı olduğunu hatırlatırım sokaktaki insana bırak kirlianı parapsikoloji ne diye sor bilenlerin sayısı bir elin parmağını geçmez ama avrupa üniversitelerinde ders olarak bile veriliyo mesela astral seyehati bi dene bu yöntemle adamlar cinleri şeytanları hep görüyo papaz bi tartışmada biz astral seyehata çıkıp şeytanla konuşuyoz hatta ona dokunuyoz demişti saydığım tüm bunlar parapsikoloji bilimine girer yavaş yavaş aura filan türkiyede konuşulmayada başlandı geçen canlı yayında adam bu fotoğraf makinesiyle kadının aurasını bile çekti siz bilimden uzak ilkel bir kabiledemi yaşıyosunuz.hmm.. en azından doğayla baş başasınız.

John Connor
04-01-09, 14:24
sparda,

Avukatlık yapıyormuşum gibi görünebilir ama yaptığın etik değil!

Arkadaşın atılma tarihi: 31-12-08, 13:54
Senin ona mesajın: 04-01-08, 14:11

Aradan neredeyse 5 gün geçmiş. Arkadaşımız forumdan banlanmış cevap yazamıyor ip adresi yasaklanmıştır muhtemelen! Neden tek taraflı tartışma başlatıyorsun?

Not: Ruh gerçekten ispatlanmış olsa dünya şuanda çalkalanırdı, herkes allahın varlığını kabul ederdi! Gördüğün gibi ne medyada, ne de internette olay olmadı! Kimse tınlamadı! Takmadı kafasına! Çünkü bu kafaya takılacak birşey değilmiş.

Kanıtlanan birşey varsa, o da ruhla inle cinle kimsenin ilgilenmediği takmadığıdır! Savaş, ekonomik kriz, açlık, işsizlik ruhu da muhu da insanlara unutturuyormuş!

Al sana gerçek dünyadan kanıt!

sparda
04-01-09, 14:27
hayat şartları... peki senin söyleyecek bikaç sözün yokmu ayrıca bernienin atıldığını bilmiyodum başka bir bir bilgisayar bulabilirse yazsın.ama cin şeytan ruh bilimsel olarak kanıtlandı parapsikoloji biliminde.

John Connor
04-01-09, 14:45
Nerede kanıtlanırsa kanıtlansın, önemli olan kitleler üzerinde ve toplum üzerinde yarattığı itibardır! Dünya nüfusunun kaçı parapsikoloji de kabul gören birşeyi kabul ediyor sence? Kaç insan spiritüel olayların varlığını kabul etti?

Ruh sana, bana ona buna göre kanıtlanmış olabilir ama bil ki başkalarına, onlara, bunlara şunlara göre de kanıtlanmamıştır!

İş inançta biter! Ateist birine ruhu kanıtlayamazsın! Ama işte kuran diye gösterdiğin kitabı kanıtlarsın. Çünkü fizikseldir herşeyden önce.

Ha şimdi bana aklını göster dersen işte internet, modern dünya araçları, uzay teknolojileri der sana kanıtlarım ama sana ruhu kanıtla dersem kalırsın bunun gibi kim olduğu ne olduğu bilinmeyen insanların ışık oyunlarına kanarsın.

Seçim içimizde bitiyor.

Not: Oyunlarla ilgilendiğini biliyorum, imzamdaki sitemize beklerim. :)
Dip not: İngilizce,' de i harfi büyük yazıldığında I olur. DEVİL' ı DEVIL yap istersen, sanırım gözünden kaçmış hatırlatmak istedim :)

Sevgiler.

sparda
04-01-09, 15:02
ışık oyunu değilk diyorum parapsikoloji bilim dalıdır avrupada üniversitelerde ders veriliyo ha kanıtlama işine gelince sen aklı kanıtlar makinelerle ben bu ışıkların varlığını sana parapsikolojinin makineleriyle kanıtlarım bilimsel bişeye inancınnı katma eğer sen dünya düz diyosan yuvarlak olduğuı bilimsel bulunmuşsa tartışman bile saçmalıktıryani senin düşüncelerin değil bilimin buldukları kanıtladıkları önemlidir eğer bedende fizikötesi enerjiler ruh filan yoksa insanlar nasıl cisimleri dokunmadan hareket ettirebliyo.

ha bu arada uyarın için çok sağol gözümden kaçmış hemen düzeltiyorum.

John Connor
04-01-09, 15:26
Dostum hangi insan dokunmadan cisim hareket ettirmiş ?

Lithium.
04-01-09, 15:31
bu baslik cok yanlis. neden boyle bir kanitlama cabasindasiniz anlamadim. herkes kendi inancindan yada inancsizligindan sorumlu. bize dusen saygi duymak

sparda
04-01-09, 16:05
Mesela ben eĞer ÇaliŞirsan sende Çok kolay dokunmadan hareket ettİrebİlİrsİn Çok kolay sİz ruh yok dİyonuz bende varliĞini gÖstermek İstedİm

FERDICIK
04-01-09, 16:58
selam arkadaslar!
ben Elhamdüllillah müslümanim , Allaha , Ahireti kalpten inanan bir insanim!

Ama bu gördüklerim ve yazilimlar Ruhla alakalisi yokl!
Ruh falan deyil bunlar !
Kurandada yazilidir , Gözümüzde bir Perde vardir , ne ruhlari ne Melekleri , ne Cinleri ve diger seyleri görebiliriz! Ancak Ölümde bu perde gözümüzden kalkar!
Yani kusura bakma Sparda kardes,bunlar Ruh falan deyil!

sparda
04-01-09, 17:09
ya kanka gözümüzde perde varda astral seyehatla görebiliriz bunları kuranın nurunu bile gören olmuş onlar zaten ruh değil ruhla beden ilişkisinden ortaya çıkan fizikötesi enerji bilimsel adı aura.bu ışıklar ruhla beden ilişkisinden ortaya çıkar.zaten astral seyehatte yarı ölüm gibi birşeydir.gördüğün herşey gerçektir.çok hızlıdır düşünce hızında gezegenler arası yolculuk bile yapabilirsin yani cini şeytanı fizik bedende göremeyiz ama astral bedene geçtiğinde hepsini çok rahat görebilirsiniz.

John Connor
06-01-09, 22:53
Bir de sevgili Sparda,

Diğer dinler bölümünde bunun işi ne!?

Ruh konusu tanrı inancı olanların konusuna giriyor. 3 tane din bölümü var Müslm. Hrist. Musev. diye. Kalkıp konuyu Diğer Dinlere açmanın manası nedir!?

sparda
10-01-09, 14:52
buraya açmamın manası siz ruha inanmıyonuz bende bilimsel gerçekleri sizede göstermek istedim tamamen sizi yanlıştan uzaklaştırmak için.tabi istersen sitemizdeki bilim başlığı altındada tartışabiliriz.ama birdaha söylüyorum parapaikolojinin avrupada amerikada üniversiteleri laboratuarları vardır bunlar hep bilimseldir hatta bi ara gazetelerde amerika cinleri savaşlarda kullandı diye manşetler bile çıkmış hepsi gerçektir ışık oyunuyla filan alakası yoktur.zaten dokunmadan hareket ettirmekde cisimleri bu enerjilerin en büyük kanıtlarındandır.

aяwєи
11-01-09, 09:28
buraya açmamın manası siz ruha inanmıyonuz bende bilimsel gerçekleri sizede göstermek istedim tamamen sizi yanlıştan uzaklaştırmak için.tabi istersen sitemizdeki bilim başlığı altındada tartışabiliriz.ama birdaha söylüyorum parapaikolojinin avrupada amerikada üniversiteleri laboratuarları vardır bunlar hep bilimseldir hatta bi ara gazetelerde amerika cinleri savaşlarda kullandı diye manşetler bile çıkmış hepsi gerçektir ışık oyunuyla filan alakası yoktur.zaten dokunmadan hareket ettirmekde cisimleri bu enerjilerin en büyük kanıtlarındandır.Bence mantıklı.

Konu tartışılabilir yani.

Sonuçta bilimsel bir veri ışığında kankamız bizi bilgilendiriyor.

Bir de Allah inancı pek çok dinde mevcuttur zaten.

Kankamız İslamiyet, Musevilik yada Yahudilikle alakalı bir konu açmamış..

Hangi dinden olursa olsun; konuya dair anti tezi olan varsa yorumunu yapsın.

Buraqp_
20-04-09, 20:23
bana bu bilgilerin hangi kaynaktan geldiğini bu parapsklojinin hangi üniversitelerde okutulduğunu ve bu ruhu fotoraf maknesini gösterebilirmisin?Madem bilimsel bilimsel diye bağrınıyon bunlarıda çok kolayca gösterebilirsin bana.

unbelieving-76
20-04-09, 23:20
İş inançta biter! Ateist birine ruhu kanıtlayamazsın! Ama işte kuran diye gösterdiğin kitabı kanıtlarsın. Çünkü fizikseldir herşeyden önce.

kuranın ancak fizikselliğini kanıtlayabilirsin yalnız
allah kelamı olduğunu değil.

skywalker06
21-04-09, 00:15
kardes bu ruhtan baska bir enerjide olabilir bence.belkide daha bilimin kesfetmedigi birsey.direk ruhtur demek bence pek dogru olmaz..

LP_Safazx
27-04-09, 20:42
Çok yanlış malesef. Konuya objektif gözle bakıyorum ( Daha önce de belirrtiğim gibi ne ateistim ne de değilim, sadece araştıran bi gencim ) , ateistlik ruhu inkar etmez.

Metafizik dediğimiz felsefe dalında da belirtildiği gibi, maddenin içinde bir enerji vardır. (İnsan aquası terimini google dan araştırıp okumanız biraz daha anlamanızı kolaylaştıracaktır) Hatta bazı bilimsel düşüncelere göre zaten bu enerji ölümden sonra bedenden ayrılır ve farklı bir boyuta gerçekleşir. Ama bunun cennet veya cehennem olma zorunluluğu yoktur. (Aynı enerji farklı bir bünyeye yerleşerek , rearnkarnasyon dediğimiz olayıda gerçekleştirebilir... bunun gibi yani )

Kısacası Allah'ın varlığı, daha doğrusu Tanrı'nın varlığı ruhun daha doğrusu bedenin ve/ya maddenin içindeki enerjiyi ispatıylamayla ispatlanamaz...

sparda
06-05-09, 12:05
bana bu bilgilerin hangi kaynaktan geldiğini bu parapsklojinin hangi üniversitelerde okutulduğunu ve bu ruhu fotoraf maknesini gösterebilirmisin?Madem bilimsel bilimsel diye bağrınıyon bunlarıda çok kolayca gösterebilirsin bana.

bu linkte parapsikolojiyle ilgili her şeyi bulabilirsin hangi üniversitelerde okutuludğuda dahil.

http://forum.kanka.net/showthread.php?t=733276

kirlian fotoğraf makinesi resimleri
http://www.bunkahle.com/Aura/Vicam.jpg
http://www.cosmic-wellness.ch/aurafotografie.jpg
http://www.bunkahle.com/Aura/interactiv3.jpg
http://www.bunkahle.com/Aura/IAmWink.jpg
http://www.bunkahle.com/Aura/Interactiveprintout.jpg
http://www.bunkahle.com/Aura/Bild42.jpg

bununla ilgili yazılar bu yazıların linkini kopyalayacaktım bi forum sitesi olduğu için yapamadım buraya yazının kendini yapıştırıyorum artık okursunuz.ayrıca yok demeniz sizin kendi kafanızda oluşturduğunuz hayallerdir ne yazıkki sizi hayal kırıklığına uğratacam eğer gerçek olmasaydı ateist bilim adamları mutlaka araştırmışlardır şimdiye kadar böyle birşeyin adı bile kalmazdı değil mi?

KİRLİAN FOTOĞRAF MAKİNESİ
AURA NEDİR:
Birçok şekilde tanımlanabilen aura, maddeyi çevreleyen enerji alanıdır. Atomik yapısı olan herşey bir auraya, kendisini çevreleyen bir enerji alanına sahip olacaktır. Canlı maddenin atomları, cansız maddenin atomlarından daha aktiftir ve titreşimleri daha yüksektir. Bu nedenle ağaçların, bitkilerin, hayvanların ve insanların enerji alanları, yani auraları daha kolay saptanabilir ve görülebilir.

Auranın, Semyon Kirlian adlı Rus deneycisince yapılan fotoğraf makinesi kanalıyla da bilimsel olarak gerçekliği kanıtlanmıştır. Sonraları bu sistemin ismi Kirlian Fotoğraf Tekniği olarak da literatürde kendine yer edinmeyi başarmıştır.Aura'nın bulunduğu atmosferdeki beyaz ışığı çekerek renklere ayrıştırıp insan bedeninde varolan güç merkezlerine iletilmektedir. Bu güç (enerji) merkezleri chakra adıyla bilinmektedir. Ayrıca aura insan ruhunun, aklının gelişmesiyle ilgili olarak değişik renklerin sahibidir. O andaki fizik, ruh durumumunuz da auramızın renk ve netliğini etkilemektedir.

Aura üç temel katmandan ve beraberindeki ara katmanlardan oluşmaktadır. Eterik alan; evrenden gelen ve çevremizde mevcut bulunan hayat enerjilerini vücudumuza iletmektedir. Psikolojik alan; duygularımız üzerinde yıldızlarla, ruhsal dünyayla bağlantı oluşturmaktadır. Zihinsel alan; düşünce şeklimiz üzerinde etkilidir. Çift eterik alan; bu üç temel katmanın aralarında yer almaktadır. Bu temel katmanların uyumunu sağlamakla yükümlüdür.

Auranın özellikleri

Her aura kendine özgü bir titreşime sahiptir.
Her aura diğer auralar ile etkileşim halindedir.
Etkileşim ne kadar uzun süreli ve samimi olursa enerji alışverişi o kadar büyük olur.
Aura ve auradaki değişiklikler, bireyin fiziksel, duygusal, mantal ve ruhsal özelliklerini yansıtır

Aurayı Görmek
Aura iki şekilde görülebilir: Sezgisel ve nesnel. Sezgisel yöntemde aura fiziksel gözlerimiz yerine zihin gözü ile görülür. Nesnel yöntemde gözlerimizle görürüz. Herkes aurayı nesnel olarak görebilir. Bu herkesin sahip olduğu doğal bir yetenektir. Bunun için anlayış, zaman ayrımak ve kararlılık yeterlidir. Aura görme alıştırmalarını her gün 10-15 dakika yapmanız yeterlidir. Bir ila altı ay içerisinde belirgin şekilde aurayı deneyimleyebilirsiniz.Alıştırmalar gözlerinizin, ışık spekturumundaki daha fazla rengi farkedebilmesi için eğitilmesi yönündedir. Gözün kası olan iris, gözbebeğinden daha az veya daha çok almak için ayarlama yapar. Bu ışık mercekten geçer ve retinayı harekete geçirir. Retinanın içinde koniler ve çubuklar denilen duyarlı sinir liftleri vardır. Koniler ve çubuklar uyarıldığında, farklı renkte ve yoğunlukta ışığı saptayıp kaydetmemize yardımcı olam kimyasallar salgılanır. Alıştırmalar daha parlak renk görmeyi ve artan algılamayı teşvik etmeye yardım edecektir.

Kirlian Fotoğrafçılığı

Bay ve bayan Kirlian'ın yaptığı ilk kameranın şans eseri olarak ortaya çıktığı söylenebilir. Semyon Davidoviç Kirlian bir gün elektrikli bir cihaz üzerinde çalışırken şiddetli bir elektrik çarpması geçirmişti. Günlük işlerini bırakıp evine gitti. Karısı Valentina, üzerinde çalıştığı bir fotoğraf işinde kendisine yardım etmesini istedi. Semyon birkaç yeni film aldı ve üzerine resim çekilmiş filmlerin yerine bunları taktı ve filmleri banyo etmesi için karısına verdi. Sonunda, filmler onları hayrete düşürdü. Negatiflerde mavi, sarı ve diğer renkler açıkça görülüyordu.

Semyon'un geçirdiği şiddetli elektrik çarpmasının onda, enerji yüklü ellerinin temasıyla yeni filmlerde bir görüntü bırakmasına yol açabilecek bazı değişikliklere neden olduğu sonucuna vardılar. Kirlian'ların, ruhun fotoğrafını çektiği söylentisi yayıldı. Bu, 1939 yılında olmuştu. İkinci Dünya Savaşı'nın başlaması yüzünden keşif gizli tutuldu.Kamera başlangıçta, bitkilerin veya onların bazı kısımlarının, özellikle yapraklarının fotoğraflarının çekilmesinde kullanıldı. Bu konuda pek çok şey yazılmıştır. Canlılık durumlarına göre çevreye yayılan auranın görülebildiği yaprak fotoğrafları, magazinlerde bile sık sık yer alıyordu. Yaprak bitkiye bağlıyken koparıldıktan hemen sonra ve epeyce zaman geçtikten sonra bu fotoğraflar çekiliyordu.Aurada çok açık bir değişme görülüyor ve yaprak kurudukça aura yavaş yavaş kayboluyordu. 'Hayalet Yaprak Etkisi' (Phantom Leaf Effect) olarak bilinen bu olay, medyumların öne sürdükleri iddiaları kanıtlar nitelikteydi. Çünkü medyumlar, uzuvlarından biri kesilmiş kişilerin, kesilen uzuvlarının hayaletlerini gördüklerini söylüyorlardı.

http://www.bunkahle.com/Aura/Vicam.jpg
Kirlian Kamerasının Yapısı

Kirlian Kamerası, cansız nesne veya canlı varlıkların fotoğraf görüntülerinin yüksek değerli bir elektriksel alan vasıtasıyla elde edildiği cihazdır.Teknik bakımdan, bu görüntülerin elde edilmesinde kullanılan iki metot vardır.Birinci metot, söz konusu nesneye kuvvetlice elektrik vermek ve ondan yayılan radyasyonun karanlıkta normal bir kamera ile fotoğrafını çekmekten ibarettir.İkinci metotta nesneye birinci metotta olduğu gibi doğrudan değil de, nesnenin çok yakınına yerleştirilmiş voltajı farklı bir veya iki tane metal plakadan geçirilen yüksek gerilimli akım uygulanır. Bu metotta kamera kullanılmaz; hassas fotoğraf materyali, nesneden doğrudan doğruya görüntü alacak şekilde düzenlenir.

Birinci metot (en azından teorik olarak) daha kapsamlı görüntülerin elde edilmesini mümkün kılar. İkincisi, daha düşük güçlü elektrik kullanarak çok daha fazla ayrıntının görülmesini sağlar. Bu nedenle deneycilerin çoğu güvenlik ve kullanım kolaylığı açısından birinci metottan vazgeçerek ikincisini tercih ederler.

http://www.cosmic-wellness.ch/aurafotografie.jpg

İkinci metotta kullanılan sistem yukardaki şekilde şematik olarak görüldüğü gibi, sandviç biçiminde düzenlenmiş bölümlerden oluşur. Cihaz metal plakaya yüksek gerilimli elektrik impulsları sağlayacak şekilde düzenlenmiş bir araçtır. Bu metal plakaya belli bir poz süresince yüksek gerilimli impuls uygulanır ve daha sonra üzerine obje konulup pozlandırılmış olan fotoğraf kağıdı banyo edilir.Banyo sonucunda fotoğraf kağıdı üzerinde; renkli fotoğraflarda mavimsi menekşe rengi haleler, siyah-beyaz fotoğraflarda ise, fırça veya tüy görünümünde karakteristik bir siyahlıkta ortaya çıkmaktadır.Türkiye'deki ilk Kirlian Fotoğraf Makinası 1983 yılında Yorumcu Altan Yıldız tarafından gerçekleştirilmiştir. Kendisi çeşitli fotoğraf çekme parametreleri ayarlanabilen bir makina ile yüzlerce canlı ve cansız obje üzerinde çalışarak fotoğraflar çekmiştir.

skywalker06
kardes bu ruhtan baska bir enerjide olabilir bence.belkide daha bilimin kesfetmedigi birsey.direk ruhtur demek bence pek dogru olmaz..

eğer ruh olmasa bu enerjilerde olmazdı bunlar ruhtan gelen ışıklar tam ruhun çekilmesi zaten imkansız gibi bişey bence ama şöyle düşün ruhunda fizik beden gibi katmanları var aurada ruhun en üst katmanı katmanı yani fizik bedenin derisi gibi benim bilgim bunlar zaten mantıksal düşünüldüğünde ruh olmasa fizik beden dışında görülmeyen enerjilerde olmazdı.

LP_Safazx Çok yanlış malesef. Konuya objektif gözle bakıyorum ( Daha önce de belirrtiğim gibi ne ateistim ne de değilim, sadece araştıran bi gencim ) , ateistlik ruhu inkar etmez.

Metafizik dediğimiz felsefe dalında da belirtildiği gibi, maddenin içinde bir enerji vardır. (İnsan aquası terimini google dan araştırıp okumanız biraz daha anlamanızı kolaylaştıracaktır) Hatta bazı bilimsel düşüncelere göre zaten bu enerji ölümden sonra bedenden ayrılır ve farklı bir boyuta gerçekleşir. Ama bunun cennet veya cehennem olma zorunluluğu yoktur. (Aynı enerji farklı bir bünyeye yerleşerek , rearnkarnasyon dediğimiz olayıda gerçekleştirebilir... bunun gibi yani )

Kısacası Allah'ın varlığı, daha doğrusu Tanrı'nın varlığı ruhun daha doğrusu bedenin ve/ya maddenin içindeki enerjiyi ispatıylamayla ispatlanamaz...

yanlış biliyosun dostum bedenden yayılan enerjiler bedenin ne içinde ne dışındadır fiziksel bedenden 20 cm uzaklığındadir benim bildiğime göre senin dediğin ruhun öldükten sonra spatyoma gitmesi ve orada reenkarne olması bilimin inandığı ahiret inancı ama saçma neden dersen bu beden ruhu hapsetmiştir ruh tam anlamıyla bu dünyada kullanılsa yapamayacağı şey yoktur yaratma gücüne bile sahiptir sonuçta yüce ALLAH'ımızdan bir parça böyle güce sahip bir varlığın serbest kalıp spatyomda başı boş dolaşması ne kadar mantıklı sence eğer engelleyen bir ilahi giç olmasa ölmüş kötü ruhlar kainatı bile yok edebilirlerdi ruhu sadece ALLAH engelleyebilir başka kimsenin gücü yetmez ayrıca mesela dünya yok oldu ruh nereye reenkarne olacak?öyle mükemmellik nasıl kendi oluşabilir oluşturan neydi?ruh ALLAH'ın varlığının en büyük kanıtıdır.ve ateistler ruhu inkar eder bunu da yanlış biliyosun.

sciure
03-09-09, 13:02
Bu fotoğrafçılığın bilimde yeri yoktur.Çünkü metal paranın aurası olmaz

Aurasını geçtim ruhu olmaz.Kendinle çelişiyorsun.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f6/Kirlian_coins.jpg/250px-Kirlian_coins.jpg