PDA

View Full Version : Gül Ermeni mi???

xXxEsCxXx
23-12-08, 03:10
Cumhurbaşkanı Gül’ün annesi için ’Ermeni kökenli’ iddiasıyla birçok kesimden tepki çeken CHP’li Canan Arıtman, dün aykırı bir çıkış daha yaptı. Osmanlı döneminden kalma nüfus kağıtlarına güvenilmeyeceğini ima eden Arıtman, "Günümüzde soyağacı ancak DNA testleri ile geçerlik kazanır" dedi. Elindeki belge ve bilgileri ortaya dökmek istemediğini de söyleyen Arıtman, "Dava açarsa, buna mecbur kalabilirim" sözleriyle, Gül’e 1 YTL’lik tazminat davası nedeniyle üstü kapalı tehdit de savurdu.
CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün hakkında açtığı 1 YTL’lik davayı ve TBMM Başkanı Köksal Toptan’ın "Haddimi aştım desin, bitirsin" sözlerini, Hürriyet’e değerlendirdi. Arıtman, "Bugün etnik aidiyet soyağacı kütükleriyle değil, DNA incelemeleriyle hukuki ve bilimsel geçerlilik kazanmaktadır. DNA raporlarıyla mı uğraşalım? Ben bunları arzu etmiyorum" dedi. Arıtman, Gül’ü bir kez daha düşünmeye ve milletten özür dilemeye çağırdı. Arıtman, TBMM Başkanı Köksal Toptan’ın "Haddimi aştım desin, bitirsin" sözlerini de ad vermeden eleştirdi. Arıtman, "Hiç kimsenin benim ettiğim yeminin anlamını ve haddimin sınırlarını hatırlatmaya kalkması haddi değildir. Bunu diyenlere ’aç o yemini bir kere daha oku’ derler" dedi. Arıtman sorularımızı özetle şöyle yanıtladı:

Yargıya giderse mecbur kalırım

"Cumhurbaşkanının etnik kimliğinin peşinde değilim. Davadan korktuğum, çekindiğim de yok. Bu konudaki haklılığımı ispatlamak için bilgi, belge, şahitleri ortaya dökmek istemiyorum. Bunun birçok kişiye haksızlık olacağını düşünüyorum. Yargı safhasına giderse istemesem de buna mecbur kalabilirim. Osmanlı’nın son dönemlerinde nasıl nüfus kağıdı çıkarıldığı belli. Bugün etnik aidiyet soyağacı kütükleriyle değil, DNA incelemeleriyle hukuki ve bilimsel geçerlilik kazanmaktadır. DNA raporlarıyla mı uğraşalım. Ben bunları arzu etmiyorum. Cumhurbaşkanı’na bir kez daha düşünmesini öneririm. Taktir kendisinin.

Ya özür, ya istifa istedi

Yüreklice desin ki; ’Diasporacı imzacıların kampanyasını desteklemiyorum. Türkiye’nin resmi tezinin arkasında duruyorum, herkesin de bu tezin arkasında durmasını diliyorum, desin; bu tartışma da son bulsun. Cumhurbaşkanı anayasal suç işlemiştir ya milletten özür dilesin veya istifa etsin. Hiç kimsenin benim ettiğim yeminin anlamını ve haddimin sınırlarını hatırlatmaya kalkması haddi değildir. Bunu diyenlere ’aç o yemini bir kere daha oku’ derler.

Yeminimin gereğini yapıyorum

O yemin vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü korumayı emrediyor, yeminimin gereğini yapıyorum. Atatürk Nutuk’un da der ki: ’Efendiler, sırası gelmişken aziz milletime şunu tavsiye ederim ki; bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki özcevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın.’ Ben bunun gereğini yapıyorum. Devletin başındakilerin zararlı faaliyetlerini görürsem, DNA’larındaki değil, kişiliğindeki özcevheri sorgularım.

Hakaret edenlere dava açacağım

Ben bu işi yaparken saldırıya uğrayacağımı biliyordum. Bana haksız yere hakaret edenleri dava edeceğim. Kimseden sosyal demokrasi dersi almaya ihtiyacım yok. ’Ne mutlu Türküm diyene’ anlayışıyla hareket ediyorum. Benim için önemli olan Türk milletinin korunması ve kollanması."

Yorum: Ermeni olup olmadığı tarışılır buna yargı ve bilim karar vericek..
Doğrudur..
Soyundan emin olmasamda bir ERMENİ GİBİ DAVRANDIĞI GÜN YÜZÜ KADAR ORTADADIR..
İŞTE BUNDAN DOLAYI BİLİMSEL OLSA DA OLMASADA HAL VE HAREKET OLARAK KENDİLERİ ERMENİDİR..

Yakında Akp '' Evet Biz ermenilere soykırım uyguladık ya da uygulamışız'' derlerse kimse şaşmasın..
Bugun elini sıkan yarın neden bunları demesin .. Eee artık Ermeniler Dostumuz değil mi??:dayak6du::dayak6du::dayak6du::dayak6du:
Saygılarımla..
eMRe S.C. ..

stanki
23-12-08, 03:37
Bu konuyu paylaşmadan önce Abdullah Gül'ün açıklamasını dinledin mi? Adam soyağacını çıkarttı resmen. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil, yaptıklarını onaylamak zorunda ve desteklemek zorunda da değil. Ama birine kara çalıyorsanda bu kadar seviyesizce olmamalı.

xXxEsCxXx
23-12-08, 03:44
Bu konuyu paylaşmadan önce Abdullah Gül'ün açıklamasını dinledin mi? Adam soyağacını çıkarttı resmen. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil, yaptıklarını onaylamak zorunda ve desteklemek zorunda da değil. Ama birine kara çalıyorsanda bu kadar seviyesizce olmamalı.

Zaten farkındaysen ben konuya tekbir virgül bile atmadan koymuşum...
En sonuna yorumumu yapmışım..
Yani konuyu tarafsızca koyup yorum yapmışım bende bilirdim iddaların yanına '' evet, doğru aynen böle '' felan yazmayı ben..Konu sonu dışında şurda yorum yapmışsın şurda insanları yönlendirmişsin de forumu bırakcam..Ama tam aksiyse de ya sen bırak ya da bir özür dile..Konuyu okuyup okumadığından bile Şüpheliyim..

Yani Objektifce acmısım şunada Emin ol gül'ü sevmesemde açıklamasını görüm aynn forma koyarım önce objektifimdir sonra Kemalist..
Zaten aksi olsa ön yargı devamıda bağnazlık olurdu..ve biz işte buna karşıyız!
Kimseye kara çalmıyorum işte tas işte hamam bi yarım saat objektif olda bişilere bak akp'nin neler yaptığına mesela..Sonra da elini vicdanıda koyup düşün bir şeyleri olur mu?
Ve insanlarıda bundan sonra ezbere SuÇLAMA..:okay:

stanki
23-12-08, 03:59
Zaten farkındaysen ben konuya tekbir virgül bile atmadan koymuşum...
En sonuna yorumumu yapmışım..
Yani konuyu tarafsızca koyup yorum yapmışım bende bilirdim iddaların yanına '' evet, doğru aynen böle '' felan yazmayı ben..Konu sonu dışında şurda yorum yapmışsın şurda insanları yönlendirmişsin de forumu bırakcam..Ama tam aksiyse de ya sen bırak ya da bir özür dile..Konuyu okuyup okumadığından bile Şüpheliyim..

Yani Objektifce acmısım şunada Emin ol gül'ü sevmesemde açıklamasını görüm aynn forma koyarım önce objektifimdir sonra Kemalist..
Zaten aksi olsa ön yargı devamıda bağnazlık olurdu..ve biz işte buna karşıyız!
Kimseye kara çalmıyorum işte tas işte hamam bi yarım saat objektif olda bişilere bak akp'nin neler yaptığına mesela..Sonra da elini vicdanıda koyup düşün bir şeyleri olur mu?:okay:

Sen niye bu formu bırakasın, yada senin yazdıkların için ben neden forumu bırakayım yada özür dileyeyim eğer konuyu paylaşıp altına yorum yazarsan ben senin yorumunada cevap yazabilirim konuyada. Hem sen konunun yanına yorum yazsan ne farkeder konunun altına yazsan ne farkeder herkesin aklı var. Takılma böyle şeylere. Ben diyorumki bir Ülkenin cumhurbaşkanı çıkıpda soyağacını açıklarda benim soyum ermenilerden gelmiyor derse, ve birileri buna yalan derse bu ülkede artık kimseye oy verilmez. Adam sessiz kalır yanıtlamaz, böyle birşey olsa. He bu arada bana objektif olmakdan bahsetme bir ülkenin Cumhurbaşkanının soyuna laf edilen bir konuda bana tutup akp'nin neler yaptığına bak diyen birinin objektiflik anlayaşı zaten ortadır.

xXxEsCxXx
23-12-08, 04:04
Evet Adamlar O kadar Türk'ü zaten bunlarıda bizi ve ülkemizi sevdikleri için yapıyolar..
Gelmiş bana kimleri savunuyosun..
Ayrıca benm yaptığım objektifliktir..Ama aa pardon sizin için objektiflik '' ben objektifim akp cok iyi çalışıyo akp söle akp böle'' demekse ben evet objektif değilim..
ayrıca bu ülkede herkes çok zeki ama %47 bir şeyleri göremeyenler..ya da zekasının farkında olamayanlar..
Ki kısa bir not emin ol ben öle aralara yorumlar yapsaydım çoğu kişinin fikri değişirdi iyi ya da kötü yönde ki değimese Psikolojiye aykırılık olurdu..^^

stanki
23-12-08, 04:06
Evet Adamlar O kadar Türk'ü zaten bunlarıda bizi ve ülkemizi sevdikleri için yapıyolar..
Gelmiş bana kimleri savunuyosun..
Ayrıca benm yaptığım objektifliktir..Ama aa pardon sizin için objektiflik '' ben objektifim akp cok iyi çalışıyo akp söle akp böle'' demekse ben evet objektif değilim..
ayrıca bu ülkede herkes çok zeki ama %47 kör..ya da zekasını kullanamayanlar..
Ki kısa bir not emin ol ben öle aralara yorumlar yapsaydım çoğu kişinin fikri değişirdi iyi ya da kötü yönde ki değimese Psikolojiye aykırılık olurdu..^^

Pardon kanka kusura bakma, bundan sonra parantez içinde belirt benim konularıma benim gibi düşünmeyenler yorum yazmasın diye haddimizi bilelim :x

xXxEsCxXx
23-12-08, 04:07
Pardon kanka kusura bakma, bundan sonra parantez içinde belirt benim konularıma benim gibi düşünmeyenler yorum yazmasın diye haddimizi bilelim :x

Çok komiksin..Ama iyi fikir bundan sonra belirticem konularımı ve yorumlarımı saptırmayın diye..:okay:
ki yazdıklarımı dikkatli okursan ben söyle düşün böyle düşün demiyorum sadece ben fikrimi savnuyorum kimseyi yönlendirmiyor baskı yapmıyorm sen cekiyosun bir yerlere acaba işine gelmediğnden mi..:ragaci:ragaci

göçmenoğlu
23-12-08, 09:03
sayın arıtman cumhurbaşkanının geçmişi ile uğraşacına gitsin bu ülkede ermeni işgalinde soykırım yapan ermenilerden özür dileyen aydın geçinen karanlıklarla uğraşsın yemininin gereği budur,eğer ermeni diasporasının bu ülkedeki oyuncakları aydın geçinen ama karanlık işlerle uğraşan karnlık kişilere söz söyleyemiyorsa sayın cumhurbaşkanınada söz söylemeye hakkı olduğunu hiç sanmıyorum.:okay:

perikızı
23-12-08, 11:45
nasılmış???? kendilerine gelince hemende kızarlar davalar açarlar...
ya ataya söylenmeyen kalmadı ne türklüğü ? ne müslümanlığı ? ne annesi ? ne babası ?
vicdansız allahsızlar birşey söylemeden yada yapmadan önce iğneyi kendinize batırsanızya...
hiç de şaşman gülün ermeni olmasına ..zira mimar sinan belgeseli izlediğimde kayseri de ermeniler varmış. osmanlı mimar sinan da dahil bir çoğunu devşirme yapmış devlete sokmuş. kadınlarlada türkler evlenmiş. kayseri çevresi elazığ erzurum vs. bilinen yerler. savaş zamanıda orradaki türkler ermeni kadınlarıda kendi eşlerinin üzerine almışlar. yaşayan nenelerdende durmuşmuş. yani olabilir. öçnemli olan olması değil elbette.insan olsun, yalan dolan haksızlık hainik, vatanı satma , ataya dine saygısızlık, kendi halkına düşmanlık yapmasınlarda isterse yamyam kökenli olsunlar değilmi ?

intifada
23-12-08, 12:00
Güle ermeni diyenler ermenidir.....

saan
23-12-08, 12:47
helAL GULEN ADAMA

SONUNDA TURK UM DIYEBILDI YA

SOYLEYENE DEGIL SOYLETENE BAK DEMISLER

Climanjaro
23-12-08, 13:04
1 ytl lik dava...
demek ki arıtmana'a biçilen değer bu ki para meblağı da bu.
heehe.

bu arada dna testi ile bir de arıtmanın geçmişini kurcalasınlar.
bakalım kimlere dayanıyor.

ermenilerden özür dileme kampanyası başlatanlara neden sesi çıkmıyor bu arıtman'ın?

Erdoğan paşa paşa çıkıp "bir suç işlemedik ki özür dileyelim, özür dileyenler suç işlemiş olacak ki özür diliyorlar. Benbim özür dileyecek birşeyim yok" diye delikanlı gibi konuştu.
arıtman niye konuşmuyor?

çok biliyor o.
ağzından çıkanı kulakları duymuyor, çekecekler kulaklarını da aklı başına gelecek.

saan
23-12-08, 16:21

evet ben ermeniyim farzedelim

ermeni olmak suc mu yani sanki ermeni derken kufurediyorsunuz:ragaci:ragaci:ragaci

intifada
23-12-08, 16:25
evet ben ermeniyim farzedelim

ermeni olmak suc mu yani sanki ermeni derken kufurediyorsunuz:ragaci:ragaci:ragaci

Madem ermenisin herkese .. anladın sen :hahah:

yurdusen
23-12-08, 18:12
VarsayalIm ermeni,zararI kime? Yersiz ve gereksiz konular bunlar.Zaten insanlarIn 10 göbek evveli nereli veya hangi dine mensup?

sapancalı5454
23-12-08, 18:17
bu adam bence türk ama icraatları hiç türke yakışmıyor !

Polimetius
23-12-08, 18:32
Birşeyler var..Bu söylenti yeni değil.

Hodri meydan..Yaptırsın DNA testini Arap'mı Ermenimi belli olsun.

fasıla
23-12-08, 18:44

:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:: bravo::bravo::bravo:
yazıları okurken aynı cümle aynı kelimelerle aklımdan geçmişti... sen benden çok yaşayacaksın (İnşallah) eline sağlık. aklın yolu birmiş demek ki?:okay:

önce bu iddiayı ortaya atanlar dna raporlarını bir alsınlar bakalım!!!!

specte
23-12-08, 18:55
1 ytl lik dava...
demek ki arıtmana'a biçilen değer bu ki para meblağı da bu.
heehe.
.

yine iyi bi miktar bence 1 ytl...tayyip 3 kuruştan mahkum oldu bunu da unutma..:faja_na:

intifada
23-12-08, 19:04

Üstad Necip Fazılın bir lafı var "Ucuna sivrisinek kondu diye 35 lik topu ateşleyemem"..

apollo71
23-12-08, 19:15
kimin ne halt oldugu belli,neyi tartisiyonuz ki???

xXxEsCxXx
23-12-08, 20:16

Nasıl bu kadar emin olabılıyosun Gül anan mı baban mı kardesin mi eşin mi kuzenin mi..Yok O zaman bence SUS!

hallowed_dark
23-12-08, 20:31
Ben Türk'üm demek kolay...Ne mutlu Türk'üm diyene desin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!soykırımı yapan ermenilerdir desin ki ben de ona cumhurbaşkanım diyebileyim gönül rahatlığıyla...soru işareti bırakmasın..70 milyonun başıysan biraz yakışır şekilde hareket et..sen Atatürk'ün oturduğu koltukta oturuyosun,düşün de hareket et...amacın farklıysa da terket orayı..

saan
23-12-08, 20:35
kimden korkuyor ki gelen adam ciksin ermweniyse kokeni ben ermeniyim desin ne var bunda turkiyede yasiyan ERMENILERE HAKERETTIR BU GULEN ADAMIN YAPTIGI ONLARI ASAGILAMAKTIR...

BATUHAN-BOZKURT
25-12-08, 01:40
ermeninin önde gideni

türesin
25-12-08, 01:48

http://www.ozkanticaret.net/images/odun.bmp

İşte soyağacının parçaları ... :Demon08::Demon08::Demon08:

marmara kazım
25-12-08, 02:43
Abullah gül ile erdoğan Türkse bende ermeniyim..Türklük kafatasınla değil düşünce ile kan ile olur..Soyağacı son şeylerde gelir..

marmara kazım
25-12-08, 02:49
Türkiyenin cumhurbaşkanıysa TÜRK olmak zorunda ! Abdullah gül ben Türk ve müslmanım diye açıklama gereği duyuyorsa vah o ülkenin haline nelere kaldık..Hep bu kadrolaşmadan oldu hepsi..Madem çok TÜRK abdullah gül arıtman neden değil dedi?Ateş olmayan yerden duman çıkmaz..Soyağacı falan son eleme tekniğidir..Beni delirtmeyin bırakın muhafazakar partizanlığı artık:mad: Bu Ülkeyi laik kubilaylar kurtuldu yobaz uzuv öptüren hocalar değil..

stanki
25-12-08, 03:18
http://www.ozkanticaret.net/images/odun.bmp

İşte soyağacının parçaları ... :Demon08::Demon08::Demon08:

Kişi karşısındakini kendi gibi bilirmiş :Demon08::x

Kubilay_
25-12-08, 12:26
tayibullah ve abdullah gül ermenileriN türkiyedeki ermenilerin atası olarak kabul görüyorlar
ama biz o ermeni tohumlarını kurutmasınıda biliriz geçmişte olduğu gibi...

xXxEsCxXx
25-12-08, 14:19
ama biz o ermeni tohumlarını kurutmasınıda biliriz geçmişte olduğu gibi...

... Ve gelecekte olacağı gibi..

türesin
25-12-08, 23:42
Kişi karşısındakini kendi gibi bilirmiş :Demon08::x

Odunun ve kerestenin iyisinden anlarım , onlardan ancak yakılacak odun olur ...:ragaci:ragaci:ragaci

"O münafıkların dış görünüşlerine aldanmaOnların liderlerini gördüğün zaman, yakışıklıdır, gövdeleri hoşuna gider. Konuşurlarsa güzel konuşurlar, dinlersin İşte onlar sıra sıra dizili kereste gibidirler . Her gürültüyü kendi aleyhlerine sanırlar" (el-Münafıkûn, 63/1-4)

Valla bizde bu kerestelerden epey var ...:Demon08::Demon08::Demon08:

saan
26-12-08, 20:01
eskiden ermeniydi ama

simdi gomlek degistirip

turk oldu

türesin
26-12-08, 21:18
eskiden ermeniydi ama

simdi gomlek degistirip

turk oldu

Bunların gardropunda her türlü gömlek var ...Bir sıkıyı görünce , bir de ...Sazanları ve koyunları kandırmak için her kılığa girerler ...:crazy::crazy::crazy: