PDA

View Full Version : 'Türbanlının donu nasıl olacak?'

orhankaman
22-03-08, 10:57
'Türbanlının donu nasıl olacak?'

http://img98.imageshack.us/img98/9263/zapsudonfb7.jpg

http://www9.gazetevatan.com/newpics/news/210320080122333682239.jpg

İlhan Selçuk'tan çok tartışılacak sözler: Bikini, tanga, g-string... Feto (Fethullah Gülen) Efendimiz bu konularda ne buyurur?..

Cumhuriyet gazetesindeki köşesinde yine çok tartışılacak bir yazıya imza atan İlhan Selçuk, türbanlıların nasıl 'don' giymeleri gerektiği konusunda Fethullah Gülen'in cevabını beklediğini ifade etti. Selçuk yazının ilerleyen bölümlerinde de 'Türbanlı kadın, erkeği baştan çıkartıcı, iç bayıltıcı, tahrik edici olduğu reklamlarla ileri sürülen parfümleri kullanabilir mi?..' diyerek türbana 'özgürlük' isteyen kesimleri kızdıracak sözler sarfetti.

İŞTE O YAZI:

Türbanla Topuklu Giyilebilir mi?..

İş geldi nereye dayandı?..

Yargıtay Başsavcısı, AKP iktidarına demiş ki:

- Sen Ergenekon davasını açar mısın?..

- Açarım...

Başsavcı köpürmüş:

- Ya öyle mi, ben de seni kapatmak için dava açarım...

Vallahi ben uydurmadım, gazeteler yazıyorlar, Başbakan RTE ve yardımcıları:

" - Biz Ergenekon çetesini çökerttik, AKP davası ondan açıldı" diyorlarmış...

*

Ama, AKP'nin derdi kapatma davasıyla bitmiyor ki... Şimdi dinci kesimde ayrı bir dava tartışılıyor:

- Türbanlı, yani tesettüre uygun giyimli bir kadının gardrobu nasıl olmalı?..

Tartışma TV'lere taşındı...

Türbanlı kadın nasıl giyinip kuşanacak?..

Nasıl makyaj yapacak?..

Gözlerini boyayacak mı?..

Ruj sürecek mi?..

Mantoyla entarisini saklasa ve bedenini örtse de altında mini eteğe cevaz var mı?..

Türbanlının külotu nasıl olacak?..

Başbakan'ın çok yakın danışmanı, AKP'nin çok bilmişi Cüneyd Zapsu ne demişti:

"- Bir kadına türbanını aç demek, donunu çıkart demektir ..."

*

İyi de bu don nasıl bir dondur?..

Şimdi piyasada öyle donlar var ki don demeye bin şahit ister...

Bikini..

Tanga..

Yokini..

G-string..

Ha var, ha yok donlar...

Sorunumuz büyük mü büyük...

Hocaefendiler ne diyorlar?..

Feto ( Fethullah Gülen ) Efendimiz bu konularda ne buyurur?..

Feto Amerika'da yaşadığına, piyasa ekonomisine şartlandığına, para pul işlerini çok iyi bildiğine göre, dinci kadın kesiminin, tesettürün altında tüketime dönük yaşam ve giyim biçimini destekleyecektir...

Ya kokular?..

Türbanlı kadın, erkeği baştan çıkartıcı, iç bayıltıcı, tahrik edici olduğu reklamlarla ileri sürülen parfümleri kullanabilir mi?..

*

Hükümet üyesi AKP'lilerin türbanlı hanımlarını da ilgilendiren bu tartışmada, otorite sayılan Mehmet Şevket Eygi' nin TV'deki bir konuşmasını dinledim, ama, doyurucu bulmadım...

Müslüman kadının işi kolay değil...

Çünkü türbanla iş bitmiyor...

Cüneyd Zapsu don konusunu gündeme getirince dava kızıştı...

Peki, türbanla topuklu giyilebilir mi?..

Topuk sesleri baştan çıkartıcı değil mi?..

Tahrik edici sayılmaz mı?..

Günaha davetiye çıkarmıyor mu?.."

İlhan Selçuk / Cumhuriyet

türesin
22-03-08, 17:49
Fetvalar ABD'den Fethullahtan gelecekse .... Önce ahamlara ve vatikana danışıllması lazım... Ekünemik papazlarda yardımcı olur belki...:ragaci:ragaci:ragaci

Ilımlı islamı nede olsa onlar yarttılar...:kiki::kiki::kiki:

Türkok
22-03-08, 18:31
Fethullah gerçek kimliğini gizlemesin artık ne de olsa demokratik bir ülkeyiz.Alnının ortasına hizmet ettiği HRİSTİYAN HAÇINI yapıştırsın.

scorpion 34
22-03-08, 18:32
cuneyt zapzuya sorsunlar kanka don uzmanidir kendisi

bozkurt1453
22-03-08, 21:39
HIMMMM..GÖRMEDEN BİR ŞEY SÖYLEMEK MÜMKÜN DEĞİL....:smile:

_NuRhaN_
22-03-08, 22:11
İnanmıyorum Yaa Ergenekon Teröristlerinin Yazılarını yayınlayıp Bide Onlara Alkış Tutuyorlar Pesssss

-85

YARGIÇ
22-03-08, 22:14
ölümde var be

Kanka Bot
22-03-08, 22:17
Şunun sıfatına bak hiç nur varmı :D

bozero
22-03-08, 22:24
vallahi kendi donlarınıza bakarak yorumlar yapmışsınız cumhuriyet avarası

not:cumhuriyetten kasıt cumhuriyet gazetesidir

stanki
22-03-08, 22:59
Konudaki şahsiyet ve yorum yapanlar bu kadar çirkinleşebileceğinize inanamıyorum. Artık yeter nasıl bir düşüncedir "Bu dünya siz ve sizin istediklerinizden ibaret değil" nasıl bu kadar cahil olabiliyorsunuz siz hiç "İNSAN HAKLARI EVRENSEL BİLDİRGESİ" de mi okumadınız yada vatandaşlık dersi almadınız! ki alsaydınız;

Madde 2
Herkes, ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir akide, milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin işbu Beyannamede ilan olunan tekmil haklardan ve bütün hürriyetlerden istifade edebilir.

Madde 18
Her şahsın, fikir, vicdan ve din hürriyetine hakkı vardır; bu hak, din veya kanaat değiştirmek hürriyeti, dinini veya kanaatini tek başına veya topluca, açık olarak veya özel surette, öğretim, tatbikat, ibadet ve ayinlerle izhar etmek hürriyetini içerir. bunları bilir. Herkesin sizin gibi olmasını bekleyip, olmayanları ağır bir dille eliştirmezdiniz. Birde avrupa birliğine girmekten bahsedersiniz sen ülkendeki insanın dinini içine sindirememişken, başka insanlarla yaşabileceğini nasıl düşünürsün?

éxm
23-03-08, 12:42
Şu don konusunda Anal fiksasyon seziyorum sanki..:011:

türesin
23-03-08, 14:46
Şu don konusunda Anal fiksasyon seziyorum sanki..:011:

Anladık , Psikolojiye çok meraklısın... Bari pisikolojik sorunlarını çözmek için psikolojiye dalanlardan olmayanlara , psikoloji terimlerinin izahını verseydim... Başka şeylere çekenler olabilir...:ragaci:ragaci:ragaci

freudienlere gore, cocuklugunda anal donemde takilip kalan kisilerin icinde bulundugu durum. kati tuvalet terbiyesinden, asiri disiplinden kaynaklandigi ve anal donem fiksasyonu olan kisilerin inatci, takintili tipler oldugu soylenir.

bunun bir de oral fiksasyon versiyonu vardir, bu donemle ilgili takintilari olan tiplerde de asiri yemek yeme, cok sigara icme gibi bozukluklar goruldugu iddia edilir.

:kiki::kiki::kiki:

bozero
23-03-08, 15:22
biz gayet terbiyeliyiz ve imanlıyız çünki doğduk doğalı türba takıyoruz pardon don giyiyoruz

bak arkadaş zapsu umurumda değil istersen yedi sülalesine küfür et ama insanların inançlarındaki örtüye don yakıştırması yapamazsın haddini aşıyorsun bu benim inancım ve sen benim inancıma hakaret edemezsin!

éxm
23-03-08, 15:29
Anladık , Psikolojiye çok meraklısın... Bari pisikolojik sorunlarını çözmek için psikolojiye dalanlardan olmayanlara , psikoloji terimlerinin izahını verseydim... Başka şeylere çekenler olabilir...:ragaci:ragaci:ragaci

:kiki::kiki::kiki:

Bari pisikolojik sorunlarını çözmek için psikolojiye dalanlardan olmayanlara ,

Cümlene kurban olayım senin:kiki:Psikolojik sorunları çözmek için arkeoloğa başvuranlar da olabiliyor tabi:kiki:

Küçük yaşta tuvalet eğitimini fazla baskıyla alan çocukların ileri yaşlarında saplantılar oluşur.Fakat bu direk anal bölgeler üzerinde değil örtük şekilde kendini gösterir ki kendini gösterme şekli kişiden kişiye göre de değişir.Şimdi don hangi uzuvları örtmek için giyilir?;)

Not:Anlatılmak isteneni google dan arayarak ulaşamazsın.Salt bilgileri yorumlayabilmen için daha geniş bilgilerie sahip olman gerekir.Çok meraklısı isen :Tübitak yayınları popüler bilim kitapları Bilinçaltının Kaşifi S.Freud;)

türesin
23-03-08, 15:38
Cümlene kurban olayım senin:kiki:Psikolojik sorunları çözmek için arkeoloğa başvuranlar da olabiliyor tabi:kiki:

Küçük yaşta tuvalet eğitimini fazla baskıyla alan çocukların ileri yaşlarında saplantılar oluşur.Fakat bu direk anal bölgeler üzerinde değil örtük şekilde kendini gösterir ki kendini gösterme şekli kişiden kişiye göre de değişir.Şimdi don hangi uzuvları örtmek için giyilir?;)

Not:Anlatılmak isteneni google dan arayarak ulaşamazsın.Salt bilgileri yorumlayabilmen için daha geniş bilgilerie sahip olman gerekir.Çok meraklısı isen :Tübitak yayınları popüler bilim kitapları Bilinçaltının Kaşifi S.Freud;)

Psikolojik sorunlarım olmadığı için fazla gerek duymuyorum ... Yinede tavsiyen için teşekkürler .:ragaci:ragaci:ragaci

Kanka Bot
23-03-08, 18:58
Bu yazıyı okuduktan sonra anladım ki Türkiye' de aydın diye geçinenlerin beyinleri sulanmış

türesin
23-03-08, 19:16
Bu yazıyı okuduktan sonra anladım ki Türkiye' de aydın diye geçinenlerin beyinleri sulanmış

Evet türbana don benzetmesi yapanları başbakan baş danışmanı yapan zihniyet olduktan sonra ... Haklısın...:ragaci:ragaci:ragaci

F@sTaLaFisT@
23-03-08, 19:47
Bu kadar iş bitti sıra Türbanlıların donunamı geldi dilim bile varmıyor buna yuh.
İnsanı gerim gerim gerdirmekden başka bişey değil.

semihd
23-03-08, 20:22
evet bu yazıdanda cumhuriyet gazetesi bilmemneyinin nelerle ilgilendiğini öğrenmiş olun.herkes onun karısı kızı gibi tanga ... v.s. giymez

ByBeN
23-03-08, 20:47
Bu kadar iş bitti sıra Türbanlıların donunamı geldi dilim bile varmıyor buna yuh.
İnsanı gerim gerim gerdirmekden başka bişey değil.

sn onu git o başbakanına söle türbanu yayan o :okay:

KiNgArtHuR
23-03-08, 20:58
topuk sesi baştan çıkarıyo beni giymesinler türbanlıysan giymiyceksin kardeşim :puah:

arap58
24-03-08, 09:58
saçma sapan bir konu işte...........

-TeneKe-
24-03-08, 10:31
Türban halledildide şimdi bunamı gelindi. ne saçma konular acıyosunuz ya.

F@sTaLaFisT@
24-03-08, 19:50
sn onu git o başbakanına söle türbanu yayan o :okay:

Türbanın olmasından yana olan biriyim bir kere :faja_na:
Senin başkanın demişin benim başkanımın olduğunu nereden biliyonda bunu patlican gibi çıkarıyon ağzından. Başkan seçilmişse bildiği vardır ki seçilmiş senmi sorgulayacan bunu.
Özgürlük diye bişey var giyen giyer giymeyen giymez türbanlılar sana ne yapıyor.
Çin işkencesi yapıp denizemi atıyor.

JohnAbruzzi
01-04-08, 09:45
83 yaşına girmiş halen insan olamamış, yorum yok

muammer yilmaz
12-04-08, 09:46
bu moruk daha gebermemişmi

ernesto8989
12-04-08, 19:42
aaaaa cumhuriyet gazetesi bombalamalırının azmettiricisi ve ergenekoncu değilmi bu adam:D:D

türesin
13-04-08, 00:02
Türbanlının donu nasıl olursa olsun...:smile::smile::smile:

İmam nikahıyla gelenlerin hepsi kabülümdür...:hahah::hahah::hahah:

Beğenmediğimizi , mızıkçılık edeni ; üç defa boş ol der, sepetleriz...:evillol::evillol::evillol:

misslolita
13-04-08, 00:34
kimin ne don giydiği kimseyi ilgilendirmez fakat donla türbanı bir tutanların donunu başına geçirirler

güneş
13-04-08, 00:56
daha adice bir konu olamaz heralde. bunu yazanlar karısının kızının donunu konu olarak açsa daha aydınlatıcı olurdu

referans11
13-04-08, 01:36
80 lere kadar kominst çizgide hareket eden ilhan selçuk gazetesi nedense yırtınıp durdu 99 a kadar.efendim asker köy yakıyor-asker köylü öldurüyor-efendim polis gazi mahallesinde gazeteci olan evrensel muhabirini öldürdü-cumartesi anneleri ayaklandı-fail meçhul cinayetlerde polis neden basiretsiz.99 dan sonrada birden Atatürkçü oldu ilhan selçuk gazeteci duayen 80 yaşında yaşlı suçsuz hepimiz ilhanız vs vs.ilhan selçuk kilot ile ilgilenen bir bir eski komist.yerim ben onun Atatürkçülüğünü.sazanlar devam edin vızzzzzz vızzzzzzzzzz vız.viyak yiyakk viyakkkkk.türbanlının donu oymuş buymuş.banane sana ne.yarın bir gün 12 yaşında kız çocuğuna tecavüz ederse şaşırmam.sapıklığın yaşı olmaz.sizde alkış tutun.kamanlı orhanda buna çanak tutsun.:nono:

türesin
13-04-08, 02:10
80 lere kadar kominst çizgide hareket eden ilhan selçuk gazetesi nedense yırtınıp durdu 99 a kadar.efendim asker köy yakıyor-asker köylü öldurüyor-efendim polis gazi mahallesinde gazeteci olan evrensel muhabirini öldürdü-cumartesi anneleri ayaklandı-fail meçhul cinayetlerde polis neden basiretsiz.99 dan sonrada birden Atatürkçü oldu ilhan selçuk gazeteci duayen 80 yaşında yaşlı suçsuz hepimiz ilhanız vs vs.ilhan selçuk kilot ile ilgilenen bir bir eski komist.yerim ben onun Atatürkçülüğünü.sazanlar devam edin vızzzzzz vızzzzzzzzzz vız.viyak yiyakk viyakkkkk.türbanlının donu oymuş buymuş.banane sana ne.yarın bir gün 12 yaşında kız çocuğuna tecavüz ederse şaşırmam.sapıklığın yaşı olmaz.sizde alkış tutun.kamanlı orhanda buna çanak tutsun.:nono:

12 yaşında kız almak sünnettendir...:hahah::hahah::hahah:

seckince
13-04-08, 10:50
İLhan SeLçuk..MaaLesef kaLıbının adamı değiL..Yani şu yazdığı yazıya bakar mısınız? Seviyesini gösteren bir yazı..O kadar birikimine, saygın görüntüsüne(!) rağmen asLında bu görüntünün aLtındaki gerçek kişiLiğini beLirten davranışLardan kaçınamamasına dikkat çekiyorum..Tutuyor FethuLLah Hoca Efendi'ye sokak ağzıyLa Lakap takıyor ve kuLLanıyor..O küçümsediğin ve aLaya aLmak istediğin zat hiç kimse hakkında böyLe bir ithamda,küçümsemede veya aLaylı bi ifadede buLunmamıştır..Adeta edeb timsaLi gibi davranmaktadır..Kendisini seven miLyonLarca insan vardır..Yaşından,başından utanmıyorsan bari bu insanLara bi saygın oLsun..DühuL ettiğin çeteLere güveniyorsun ama asıL sığınıLacak yer bu miLLetin has kaLbidir..Bu kaLb ne dostunu ne de düşmanını asLa unutmaz!!Umarım dost oLmanın ne oLduğunun farkına varırsın da bu kaLbe dost oLarak girmeye karar verirsin Ey Kocamış Ergenekoncu!! :smile:

Escape
14-04-08, 00:46
Şunun sıfatına bak hiç nur varmı :D
adamın yuzundekı nuru napcan sen
bosver orayıda
yazdıklarına bı kac sey soyle
kımın nurlu kımın nursuz oldugunu bılemeyız;)

türesin
14-04-08, 00:50
bosver orayıda

Nurlu yüzlerde ; badem bir bıyık , yuvarlak bir surat gerekiyor...:kiki::kiki::kiki:

ABD vaizcisi gibi kravat takmayanlar daha da nurlanıyor...:hahah::hahah::hahah:

Kanka Bot
14-04-08, 01:00
bosver orayıda

İyide en azından belli eder yüzüne bakınca bir güven verir insan değil mi ?

Bak bir türesine(akrepfetoş) bakıom birde sana aranızda çok fark var :okay:

Konu o kadar saçmaki yorum yapmak bile yersiz bence. Herkes kendi donuna baksın

Escape
14-04-08, 01:05

sevdıgın bırı ıcın nur yuzlu bırı yada bırıydı dersın
ama sevmedıgın bırı ıcın bunu dıyemezsın!!
sen de selcuk u sevmıyorsun zaten
ben de mesela tutup recep agaya dıyemem ki nur yuzlu adam:D
adam yuzden zaten nur yuzlu meselelerıne gırmıyorum...:smile:
akrepfetoşla aramdaki fark nedır

türesin
14-04-08, 01:05

Bu türesin size adını size iyi ezberletmiş...:kiki::kiki::kiki:

Adamı tebrik etmek lazım...:smile::smile::smile:

Bazı kişilere sopa atsan erberlettitemezsin ama , o nasıl becermiş hayret ...:hahah::hahah::hahah:

Kanka Bot
14-04-08, 01:06
sevdıgın bırı ıcın nur yuzlu bırı yada bırıydı dersın
ama sevmedıgın bırı ıcın bunu dıyemezsın!!
sen de selcuk u sevmıyorsun zaten
ben de mesela tutup recep agaya dıyemem ki nur yuzlu adam:D
adam yuzden zaten nur yuzlu meselelerıne gırmıyorum...:smile:
akrepfetoşla aramdaki fark nedır

Tayipde nur yüzlü değil ki bunu açıkca söylerim :)
akrepfotuşunda yüzünü gördüğüm için yazdım. Nurdan eser yok :D

türesin
14-04-08, 01:09

Rüyanda bile sayıklıyorsundur sen... Adam iyi ezberletmiş valla...:hahah::hahah::hahah:

Escape
14-04-08, 01:11
BEN NURYUZLU DEGIL DIYE AKREPFETOSA DEGIL
selcuk a yazdıgını dusunmustum...
sonra ınan bana ben ınsanlara nur yuzlu mu degıl mı dıye bakmak...

Kanka Bot
14-04-08, 01:14
BEN NURYUZLU DEGIL DIYE AKREPFETOSA DEGIL
selcuk a yazdıgını dusunmustum...
sonra ınan bana ben ınsanlara nur yuzlu mu degıl mı dıye bakmak...

Yo sorun değil ben ikisine de dedim :smile:

İnsanın iç güzelliği yüzünede yansır derler ya o manada söyledim.

Escape
14-04-08, 01:16
Yo sorun değil ben ikisine de dedim :smile:

İnsanın iç güzelliği yüzünede yansır derler ya o manada söyledim.
yuz guzellıgı ınsanı cok yanıltır
nı tekım ben bırının yuzune bakınca
bundan bana zarar gelmez deyıp zarar geldıgı cok oldu
zarar gelır dedıgımınde ıyılıgı dokundu
o yuzden bence fıkrımce ınsanların yuzune bakma..
ınsanların ıcınde 2 kısılık yasar
bırı canavar tarafı dıgerı de ıyı tarafı
bı bakarsın
melek yuzunun altında seytan yatıyodur:smile:

Kanka Bot
14-04-08, 01:18
yuz guzellıgı ınsanı cok yanıltır
nı tekım ben bırının yuzune bakınca
bundan bana zarar gelmez deyıp zarar geldıgı cok oldu
zarar gelır dedıgımınde ıyılıgı dokundu
o yuzden bence fıkrımce ınsanların yuzune bakma..
ınsanların ıcınde 2 kısılık yasar
bırı canavar tarafı dıgerı de ıyı tarafı
bı bakarsın
melek yuzunun altında seytan yatıyodur:smile:

Tamam sendende korkabilirm artık :smile::smile:

Escape
14-04-08, 01:25
Tamam sendende korkabilirm artık :smile::smile:
ınsanların bnm hakkımda ne dusunduklerının umrumda olmadıgını bu forumda defalarca soyledım
yınelemek zor gelmez bana
ne dusunursen dusun
ben sunu derım hep
kım bnm hakkımda ne dusunuyosa Allah ıona ıkı degıl bın katını versın
dusuncelerıne zıncır vuraramam elbet
dusuncelerın senı baglar..;)

Kanka Bot
14-04-08, 01:26
kım bnm hakkımda ne dusunuyosa Allah ona ıkı degıl bın katını versın;)

Aminn... :smile:

zaid
14-04-08, 03:40
Bu ne saçma bir konu .
Konuyu açan da onu destekleyenlerde de tamamen AŞAĞILIK KOMPLEKSİ VAR demektir.
Türbanlıda -Türbansızda birer insandır hemde en zarif ve incinmemesi gereken varlıklardır.
Sırf başı kapalı diye aşağılayacaksanız siz insanlığınızı yitirmişsiniz demektir.
Birde bu konuya cevap yazan bayanlarıda anlamış değilim bir eşarp bu kadar mı ayrımcılığa neden olur anlamıyorum .
modlar niçin bu yazılara izin veriyorlar

always26
14-04-08, 03:55
Bu ne saçma bir konu .
Konuyu açan da onu destekleyenlerde de tamamen AŞAĞILIK KOMPLEKSİ VAR demektir.
Türbanlıda -Türbansızda birer insandır hemde en zarif ve incinmemesi gereken varlıklardır.
Sırf başı kapalı diye aşağılayacaksanız siz insanlığınızı yitirmişsiniz demektir.
Birde bu konuya cevap yazan bayanlarıda anlamış değilim bir eşarp bu kadar mı ayrımcılığa neden olur anlamıyorum .
modlar niçin bu yazılara izin veriyorlar

Bölüm Kurallarını okursan anlarsın

arap58
14-04-08, 12:37
eski konuları hortlatıp durmayın ya...

LAZMAFİA
14-04-08, 18:39
eskı ve salak br konu sacma değil sacma az kalır bu turbanı ve bukadar hakaretı yapan ve bunlara destek verenler ölmücekmı be

Kı$_GüNe$i
14-04-08, 23:51
ayıp ya vallahi ayıp ne hale getirdiniz herşeyi.şuraya bakın.bu sefer türbenlının donuna karıştılar.bin kere saçma.bu ülkede özgürlük denen bişi var benim bildiğim kadarıyla ya.

orhankaman
15-04-08, 00:37
ayıp ya vallahi ayıp ne hale getirdiniz herşeyi.şuraya bakın.bu sefer türbenlının donuna karıştılar.bin kere saçma.bu ülkede özgürlük denen bişi var benim bildiğim kadarıyla ya.
basın özgürlüğünü unuttun sanırım

siyev
15-04-08, 09:47
Düşünceyi ve fikri tartışmayı çatışma gibi gösterip demokrasiyi, farklılıkları, özgürlükleri kötülemeye; dayatmacılığı, tek sesliliği ve yasakları yüceltmeye çalışıyorsunuz.
Biz bu yola çıkarken ne dedik? Aşık Veysel gibi: ‘Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece.’ Gideceğiz gündüz gece. Şartlar ne olursa, kar-kış olsun,bora-fırtına olsun… Gündüz gece bu yolda yürüyeceğiz,doğruya hizmet yolunda yürüyeceğiz,Hak’ka hizmet yolunda yürüyeceğiz.Bu yoldan bizi kimsenin almaya gücü yetmeyecek. Bu böyle devam edecek bir yolculuktur.Bizim bu yapımızı gölgeleme gayretleri boşunadır,bunlar tutmaz.’’

siyev
15-04-08, 09:52
basın özgürlüğünü unuttun sanırım

TBMM'de hak ve özgürlükler konusunda bir adım atıldı diye, CHP ve onlarla birlikte hareket eden medya grubunun nasıl bir yaygara kopardığını hep birlikte görüyoruz.
CHP yanlısı bu grubun gazeteleri, ne yazık ki bir kez daha Türkiye'yi bölünmüş, ikiye ayrılmış gibi göstermenin gayreti içindeler. Dünyaya, 'İki Türkiye' fotoğrafı vererek, sanal kutuplaşmalar üreterek, gerilimi artırarak bir netice alacaklarını zannediyorlar. Sonra kendi yaygaralarının yansımalarını delil gösterip, 'Bakın, dünya medyası da bizim gibi düşünüyor' diye manşet atıyorlar. Güya, Türkiye'de bir kaos, belirsizlik havası ortaya çıkmış, kimse ne yapacağını, ne olacağını bilemiyormuş. Kimseyi yanıltmayın, dünya medyasından işinize geldiği gibi cımbızlayarak, seçerek verdiğiniz örnekler, sizin sesinizin yansımasıdır. O örnekler dünya medyasının çektiği Türkiye fotoğrafına ait değildir, sadece sizin çarpıtarak yansıttığınız fotoğrafa aittir. Öyle olmasa, CHP ve yandaşı gazetelerin dışarıdan nasıl göründüğünü bütün çıplaklığıyla resmeden haberleri de sayfalarınızda görme imkanına sahip olurduk. Çünkü, seçerek sayfalarınıza koyduğunuz karelerde siz görünmüyorsunuz. Hadi diyelim ki bunu kasten yapmadınız; o zaman eğer, dünyanın önemli gazetelerinde CHP ve yandaşları olarak nasıl göründüğünüzü merak ediyor da bu haberlere ulaşamıyorsanız söyleyin, biz size yardım edelim, biz gönderelim.
‘(Bu CHP sosyal demokrat değildir)’ diyen liderlerin sesini duymadınız herhalde. Bizzat Recep Tayyip ERDOĞAN’ın şahsına , sosyal demokrat bir liderin CHP'yi nasıl gördüğünü anlatan kendileri olduğunu bile gazetelerinde yazamazlar;ama Sayın ERDOĞAN’a anlatırlar. Çünkü dürüst değiller.Siz de böylesiniz.Bunlar ikircikli...İşte onlara ne denir? Onu da bulmamız lazım, Türkçesini bulmamız lazım. Bakın o zaman uygar, medeni dünya, bir temel hak ve özgürlük konusunda güya rejim için endişeye kapılıp yaygara koparan CHP yandaşı medyayı nasıl tasvir ediyor, sizi nereye koyuyor, görün. Türkiye'de bir kaos ve tutarsızlık varsa o da bu başlıkları atanların kafasındadır. Bunu da böyle bilin. Daha düne kadar, seçim atmosferinin heyecanı içinde yandaşınız Sayın Baykal'ın başörtüsü sorununu çözme vaatlerini manşetlerinize taşıyordunuz. Bunu kendi manşetlerinizde boy boy yazdınız. 'Üniversitelerde böyle yasak olmamalı' diye yazdığınız yazıların daha mürekkebi kurumadı. Ne oldu da şimdi yaygara koparıyorsunuz? O zaman istismar mı yapıyordunuz, istismara alet mi oluyordunuz?

Şimdi siz de gerilim politikasıyla hareket ediyorsunuz. Hiç mi CHP'nin yaşadıklarından ders almıyorsunuz? Sizin aslında başörtüsüyle bir derdiniz yok, sadece fırsattan istifade başka bir hesabı görmek istiyorsunuz. Derdiniz başka...Açık söylüyorum, aslında çıkarlarınızı tehlikede görüyorsunuz, yoksa laikliği değil. Bu manşetler, yalnızca çıkar kavganızı örtmek için bir maske... Tıpkı bazı protesto gösterilerinde, cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ün Bolşevik Lenin'e meşruiyet kazandırmak için istismar edilmesi gibi, siz de laiklik üzerinden kendi çıkar kavganıza meşruiyet kazandırmanın peşindesiniz.

seckince
15-04-08, 10:04
İLhan SeLçuk..MaaLesef kaLıbının adamı değiL..Yani şu yazdığı yazıya bakar mısınız? Seviyesini gösteren bir yazı..O kadar birikimine, saygın görüntüsüne(!) rağmen asLında bu görüntünün aLtındaki gerçek kişiLiğini beLirten davranışLardan kaçınamamasına dikkat çekiyorum..Tutuyor FethuLLah Hoca Efendi'ye sokak ağzıyLa Lakap takıyor ve kuLLanıyor..O küçümsediğin ve aLaya aLmak istediğin zat hiç kimse hakkında böyLe bir ithamda,küçümsemede veya aLaylı bi ifadede buLunmamıştır..Adeta edeb timsaLi gibi davranmaktadır..Kendisini seven miLyonLarca insan vardır..Yaşından,başından utanmıyorsan bari bu insanLara bi saygın oLsun..DühuL ettiğin çeteLere güveniyorsun ama asıL sığınıLacak yer bu miLLetin has kaLbidir..Bu kaLb ne dostunu ne de düşmanını asLa unutmaz!!Umarım dost oLmanın ne oLduğunun farkına varırsın da bu kaLbe dost oLarak girmeye karar verirsin Ey Kocamış Ergenekoncu!! :smile:
bypass oLacakmış..EceL yakLaşıyor..Acaba yaptıkLarının hesabını nasıL verir? Çok zorLanacak çooook!!

orhankaman
15-04-08, 10:20
TBMM'de hak ve özgürlükler konusunda bir adım atıldı diye, CHP ve onlarla birlikte hareket eden medya grubunun nasıl bir yaygara kopardığını hep birlikte görüyoruz.
CHP yanlısı bu grubun gazeteleri, ne yazık ki bir kez daha Türkiye'yi bölünmüş, ikiye ayrılmış gibi göstermenin gayreti içindeler. Dünyaya, 'İki Türkiye' fotoğrafı vererek, sanal kutuplaşmalar üreterek, gerilimi artırarak bir netice alacaklarını zannediyorlar. Sonra kendi yaygaralarının yansımalarını delil gösterip, 'Bakın, dünya medyası da bizim gibi düşünüyor' diye manşet atıyorlar. Güya, Türkiye'de bir kaos, belirsizlik havası ortaya çıkmış, kimse ne yapacağını, ne olacağını bilemiyormuş. Kimseyi yanıltmayın, dünya medyasından işinize geldiği gibi cımbızlayarak, seçerek verdiğiniz örnekler, sizin sesinizin yansımasıdır. O örnekler dünya medyasının çektiği Türkiye fotoğrafına ait değildir, sadece sizin çarpıtarak yansıttığınız fotoğrafa aittir. Öyle olmasa, CHP ve yandaşı gazetelerin dışarıdan nasıl göründüğünü bütün çıplaklığıyla resmeden haberleri de sayfalarınızda görme imkanına sahip olurduk. Çünkü, seçerek sayfalarınıza koyduğunuz karelerde siz görünmüyorsunuz. Hadi diyelim ki bunu kasten yapmadınız; o zaman eğer, dünyanın önemli gazetelerinde CHP ve yandaşları olarak nasıl göründüğünüzü merak ediyor da bu haberlere ulaşamıyorsanız söyleyin, biz size yardım edelim, biz gönderelim.
‘(Bu CHP sosyal demokrat değildir)’ diyen liderlerin sesini duymadınız herhalde. Bizzat Recep Tayyip ERDOĞAN’ın şahsına , sosyal demokrat bir liderin CHP'yi nasıl gördüğünü anlatan kendileri olduğunu bile gazetelerinde yazamazlar;ama Sayın ERDOĞAN’a anlatırlar. Çünkü dürüst değiller.Siz de böylesiniz.Bunlar ikircikli...İşte onlara ne denir? Onu da bulmamız lazım, Türkçesini bulmamız lazım. Bakın o zaman uygar, medeni dünya, bir temel hak ve özgürlük konusunda güya rejim için endişeye kapılıp yaygara koparan CHP yandaşı medyayı nasıl tasvir ediyor, sizi nereye koyuyor, görün. Türkiye'de bir kaos ve tutarsızlık varsa o da bu başlıkları atanların kafasındadır. Bunu da böyle bilin. Daha düne kadar, seçim atmosferinin heyecanı içinde yandaşınız Sayın Baykal'ın başörtüsü sorununu çözme vaatlerini manşetlerinize taşıyordunuz. Bunu kendi manşetlerinizde boy boy yazdınız. 'Üniversitelerde böyle yasak olmamalı' diye yazdığınız yazıların daha mürekkebi kurumadı. Ne oldu da şimdi yaygara koparıyorsunuz? O zaman istismar mı yapıyordunuz, istismara alet mi oluyordunuz?

Şimdi siz de gerilim politikasıyla hareket ediyorsunuz. Hiç mi CHP'nin yaşadıklarından ders almıyorsunuz? Sizin aslında başörtüsüyle bir derdiniz yok, sadece fırsattan istifade başka bir hesabı görmek istiyorsunuz. Derdiniz başka...Açık söylüyorum, aslında çıkarlarınızı tehlikede görüyorsunuz, yoksa laikliği değil. Bu manşetler, yalnızca çıkar kavganızı örtmek için bir maske... Tıpkı bazı protesto gösterilerinde, cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ün Bolşevik Lenin'e meşruiyet kazandırmak için istismar edilmesi gibi, siz de laiklik üzerinden kendi çıkar kavganıza meşruiyet kazandırmanın peşindesiniz.
vıııııızzzzzzzzzzzzzzz :hahah:

bypass oLacakmış..EceL yakLaşıyor..Acaba yaptıkLarının hesabını nasıL verir? Çok zorLanacak çooook!!
bakalım kimin eceli daha çabuk gelecek terör örgütü olmaktan yargılanan akp ninmi yoksa ulusalcılarınmı :kiki: :Muz:

zaid
15-04-08, 19:32
[quote=orhankaman;3334476]vıııııızzzzzzzzzzzzzzz :hahah:

bakalım kimin eceli daha çabuk gelecek terör örgütü olmaktan yargılanan akp ninmi yoksa ulusalcılarınmı :kiki: :Muz:[/quote

ulusalcıların ecelinin geleceğini sanmıyorum zira onlar KIYAMETE KADAR MÜHLET VERİLENLERDEN .

Escape
15-04-08, 19:45
eskı ve salak br konu sacma değil sacma az kalır bu turbanı ve bukadar hakaretı yapan ve bunlara destek verenler ölmücekmı be
gırme allahla kul arasına!!
olunce allah a kısı hesap verecek
sızene ki olmeyecekler mı felan da fılan
konuyu nasılda mazlumculuga getırıyorsunuz
hayretler ıcınde seyredıyorum yani..

acıgım TURBANA HAYIR!!
basortusu de basım ustune..

türesin
15-04-08, 19:54
Düşünceyi ve fikri tartışmayı çatışma gibi gösterip demokrasiyi, farklılıkları, özgürlükleri kötülemeye; dayatmacılığı, tek sesliliği ve yasakları yüceltmeye çalışıyorsunuz.
Biz bu yola çıkarken ne dedik? Aşık Veysel gibi: ‘Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece.’ Gideceğiz gündüz gece. Şartlar ne olursa, kar-kış olsun,bora-fırtına olsun… Gündüz gece bu yolda yürüyeceğiz,doğruya hizmet yolunda yürüyeceğiz,Hak’ka hizmet yolunda yürüyeceğiz.Bu yoldan bizi kimsenin almaya gücü yetmeyecek. Bu böyle devam edecek bir yolculuktur.Bizim bu yapımızı gölgeleme gayretleri boşunadır,bunlar tutmaz.’’

Ne yürümesi allasen... :mad::mad::mad:

Ana uçağına binip uçarak , ülke ülke gezip memleketi pazarlıyorlar... Bunun için bide harcırah alıyorlar, komisyonlar da cebellezi...Boşuna dolar milyarderi olmadılar.:faja_na::faja_na::faja_na:

Kı$_GüNe$i
15-04-08, 22:45
vıııııızzzzzzzzzzzzzzz :hahah:

bakalım kimin eceli daha çabuk gelecek terör örgütü olmaktan yargılanan akp ninmi yoksa ulusalcılarınmı :kiki: :Muz:

herkesin eceli çabuk ya da yavaş muhakkak ki gelecek önemli olan iyi amel sahibi olmak.tamam basın özgürlüğü olabilir ama insan birşeyi bu kadar abartamaz ben basın özgürlüğünede laf etmedim bu ülkede insan istediğini yapabilir neden türbanı bu kadar sorun yaptılar onu anlamıyorum demek istemiştim.

siyev
16-04-08, 09:35
Ne yürümesi allasen... :mad::mad::mad:

Ana uçağına binip uçarak , ülke ülke gezip memleketi pazarlıyorlar... Bunun için bide harcırah alıyorlar, komisyonlar da cebellezi...Boşuna dolar milyarderi olmadılar.:faja_na::faja_na::faja_na:

''Hani ne yapıldı ne yapıldı?'' diye soruyorsunuz yaa.Demek ki yapılanları takip etmiyorsunuz.Bakınız bu dört ayağın birincisi Eğitimdir,bir diğeri Sağlıktır,bir diğeri Adalettir,bir diğeri de Emniyettir.Bunun dışında gerek ulaşımda,gerek bu ülkede tarımda-hayvancılıkta,gerek toplu konutta Türkiye adeta bir değişim yaşıyor,bir gelişim yaşıyor.Eğer bunları göremiyorsanız;gözünüz var,görmekte sıkıntınız var.Bunun ispatları ortada.
İktidardeyken üçüncü yılında 70.000 dersliği;gerek hükümet olarak,gerek sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerin katkılarıyla gerçekleştirdiler.Bunu öncelikle görmeniz lazım.Cumhuriyet tarihinde bu rakam yoktu.Üç yılda 70.000 derslik,bu eğitimdir.Bunları acaba göremiyor musunuz?Bunu görmemezlikten gelmek insaf dışı bir harekettir.
Öyle boş boş konuşup da ''Çok geziyorlar,hepsi devletin cebinden harcıyorlar,devleti pazarlıyorlar...'' gibi sözler ediyorsunuz.Bu Ankara'ya mahkum olarak yapılmış bir iş değil.Bunları Ankara'ya mahkum olarak yapamazsınız.Ancak dolaşırsanız yaparsınız.
AYIPTIR AYIP....İZ'AN GEREKİR,İNSAF GEREKİR,AYIPTIR AYIP...