PDA

View Full Version : Gizli dosya problemi? Dosyaları göremiyorum

DaRk_FaCe81
17-01-08, 09:44
Kankalar klasör seçeneklerinden "gizli dosyaları gösteri" aktif yapıyorum tamam deyip çıktığımda gizli dosyalar görünür olmuyor (ne sistem dosyaları nede benim gizlediğim dosyalar hiçbiri gözükmüyor) tekrar klasör seçeneklerine girdiğimde "gizli dosyaları gösterme" seçilmiş oluyo defalarca denedim "gizli dosyaları göster" tamam deyip pencereyi kapatıp açınca gene gizli "dosyaları gösterme" seçilmiş oluyo hiç bir virüs programı virüs bulamıyo bilgisayarda anlamadım gitti bukonuda bilgisi olan varmı acaba bana yardımcı olabilirmisiniz. Format atıyorum bizaman sonra tekrar aynı şeki oluyo başka cdyle attım gene aynı şekilde oluyo bilgisayarımda program arşivim var onlardan birinde bişey var anladığım kadarıyla ama dediğim gibi virüs programlarıda çare olmadı. Yardımcı olursanız çooook sevinirim

yaypay
17-01-08, 12:05
kankam bu dosya gizleme programları var onları kurmuş olmayasın.
dosya cini falan die.

endofdays
17-01-08, 12:39
arkadaşım dos ortamına gir orda gizli dosyalarının oldugu klasörü örnek d:\cerceve nin içinde diyelim...dosta d sürücüsüne gir attrib -h -r -s -a d:\cerveve yaz düzelir...

DaRk_FaCe81
17-01-08, 13:05
kankam bu dosya gizleme programları var onları kurmuş olmayasın.
dosya cini falan die.

program kurmadım format attıktan sonra tekrar bir süre sonra gene oluyor hatta HDD yide değiştirdim yenibi hdd alıp xpyi ona kurdum programları eski hdd bıraktım başta olmadı bi süre sonra gene görmez oldum dosyaları

DaRk_FaCe81
17-01-08, 13:12
arkadaşım dos ortamına gir orda gizli dosyalarının oldugu klasörü örnek d:\cerceve nin içinde diyelim...dosta d sürücüsüne gir attrib -h -r -s -a d:\cerveve yaz düzelir...

teşekkürler bu dediğini tek tek dosyalara yapmam gerekiyor bildiğim kadarıyla kendi dosyalarımın gizliğini kaldırabilirim ama sistem dosyalarıyla uğraşılmaz. şöye yapsam klasör yolu vemesemde direk mesela attrib -h -r -s -a c:\ desem c nin altındaki bütün gizli dosya ve klasörleri açarmı acaba? ben bi deniyim inşallah olur. tekrar teşekkür ederim

endofdays
17-01-08, 13:45
evet olur attrib -h -r -s -a c:\*.* yap olur

DrEaMeR_x_X
17-01-08, 15:24
bende bunun .bat dosyası vardı fakat bulamıyorum:sad:.aramaya devam ediyorum

buyur kanka buldum upload ettim linkteki dosyayı çalıştır bakalım ;)
http://uploaded.to/?id=c47r40

kolay gelsin.umarım sorunun çözülür

ηiѕαη
17-01-08, 16:55
evet olur attrib -h -r -s -a c:\*.* yap olur

bunun açılımınıda ben anlatayım.dosya özniteliklerini değiştir.(=attrib)
-r=salt okunur özelliği kaldır
-h=gizlilik özelliğini kaldır
-s=system özelliğini kaldır
-a=arşiv özelliğini kaldır.

DrEaMeR_x_X
17-01-08, 18:50
bunun açılımınıda ben anlatayım.dosya özniteliklerini değiştir.(=attrib)
-r=salt okunur özelliği kaldır
-h=gizlilik özelliğini kaldır
-s=system özelliğini kaldır
-a=arşiv özelliğini kaldır.

2 gündür bu kodu görüyorum :D:D merak edip duruyordum teşekkürler İSA abi ;)

DaRk_FaCe81
18-01-08, 06:55
kankalar yardımlarınız ve emeğiniz için hepinize çok teşekkürederim umarım sorun çözülür.

DrEaMeR_x_X
18-01-08, 10:44
kankalar yardımlarınız ve emeğiniz için hepinize çok teşekkürederim umarım sorun çözülür.

sonucu bildirirsen seviniriz ;)

DaRk_FaCe81
19-01-08, 09:13
bende bunun .bat dosyası vardı fakat bulamıyorum:sad:.aramaya devam ediyorum

buyur kanka buldum upload ettim linkteki dosyayı çalıştır bakalım ;)
http://uploaded.to/?id=c47r40

kolay gelsin.umarım sorunun çözülür

Teşekkürler verdiğin bat dosyasını denedim hata verdi bende içindeki yazdığın /D /S yi silip c:\*.* yaptım gizli doyalar görünür oldu verdiğin bilgi için teşekkür ederim

DrEaMeR_x_X
19-01-08, 17:13
Teşekkürler verdiğin bat dosyasını denedim hata verdi bende içindeki yazdığın /D /S yi silip c:\*.* yaptım gizli doyalar görünür oldu verdiğin bilgi için teşekkür ederim

sorun çözüldüğüne göre konu yoruma kapalıdır

SAYGILAR