PDA

View Full Version : kasım ayı balık burcuceysa
01-11-07, 14:42
BALIK
Aşk ve ilişkiler: Güç savaşlarından uzak durun
Kasım Balıklar için olumlu bir ay. Gene de dikkat etmesi gerekenler var. Şubat doğumlular zıt burçlarındaki Satürn’ün etkisi altında oldukları için sıkıştıklarını, engellendiklerini, fazlaca eleştirildiklerini ve üzerlerine çok sorumluluk yüklendiğini hissedebilirler. Ancak ilişkilerin ara sıra bu tür sınavlar atlatması çok değerli bir deneyimdir. Dostlukta, ortaklıkta ve aşkta gerçekleri görmek bağları kopardığı gibi sonsuza kadar güçlendirebilir de... Ay ortasında ince zekânız ve müthiş sezgileriniz size çok yardımcı olacak. Seçimlerinizi hem iç sesinize hem de somut gerçeklere göre yapmayı unutmayın. Özellikle geçmişin izleri ve kaderin cilveleri sizi çok şaşırtacağa benziyor. 22 Kasım’dan sonra biraz daha dikkatli olmayı unutmayın. Mart başında doğanlar çok yoğun duygularla dolu. Sevdiklerinize karşı o kadar sahiplenicisiniz ki bunun bazen bağımlılığa dönüştüğünü de görebilirsiniz. Onlara sonsuz bir şefkat ve korumayla yaklaşacak ve aynı karşılığı almak isteyeceksiniz. Duygularınız harekete geçtiğinde cesaretiniz de katlanarak artacak. Ayın ikinci yarısında iletişimde daha güçlü olacağınız için ilişkileriniz de güzelleşecek. Yeni insanlarla tanışma ve sürprizler yapma olasılığınız da var. Zaten yeniliklerin hayatınıza yön verdiği bir dönemden geçmektesiniz. 8 Mart civarında doğanlar ay başında karşılarına çıkan fırsatları kaçırmamalı. 10 Kasım’daki Yeniay size yeni ufuklar açıyor. Hayallerinize ulaşmak için elinizi çabuk tutmalı ve şansınızı küstürmeden değerlendirmeyi başarmalısınız. Ayın 23’ünden itibaren karşınızdakinin aklından geçenleri kitap gibi okuyacak ve ilişkilerinizde bu özelliğinizden yararlanacaksınız. 11 Mart’tan itibaren doğanlar Kasım’ı en heyecanlı geçirecek olanlar. Ayın ilk haftasında sevgi ve ilgi ihtiyacınız çok yüksek olacak ama kuşkuculuğunuz ve alınganlığınız da bir o kadar artacak. Bu tutumunuz ilişkileri yokuşa sürebilir. Üstelik gizli duyguların bir şekilde ortaya çıkması da olayları kızıştıracak. Bu haftada ilişkilere bakış açınız kökten değişebilir. Yeni ve gizli bir beraberliğe başlamak veya böyle bir ilişkiye tanık olmak da olasılıklar arasında. Ayın devamında şansınızı kendiniz yaratacak ve yaşantınıza derinlik, anlam ve doyum katmayı başaracaksınız. Ama her şeyi başkasından bekler ve üzerinize düşenleri yapmazsanız bir yere varamazsınız. Bu ay en çok dikkat etmeniz gereken konu güç savaşları. Ne dostlukta ne de aşkta bu yola girmeyin. 6,13,20 ve 30 Kasım heyecanın yükseleceği günler olacak.

İş ve Para: Gizli işbirliklerine ve rekabete dikkat
Kasım Balıklar için değişik nitelikler taşıyor. Şubat doğumluların kemer sıkması mümkün. Bu mutlaka gelir azalması veya kayıp yaşanması anlamına gelmiyor. Daha önce giriştiğiniz yatırımların taksitlerini ödemek bile sizi zorlayabilir. Ayrıca ortaklıkla ilgili konularda da dikkatli olmanız lazım. İş hayatındaki partneriniz sorumluluk üstlenmeyebilir veya gereksiz harcamalar yapabilir. Size düşen daima temkinli olmak. 8-18 Kasım döneminde ortak mallar, paylaşılan gelirler ve borçlar konusunda duyarlı olun. Ayın son haftasında yöneticilerinize ve resmi görevlilere karşı elinizden gelen anlayışı gösterin. Kafa tutmak veya sorumluluktan kaçmak size epeyce sorun yaratır. Mart başında doğanlar riske girmek isteseler de kendilerini tutup ayaklarını sağlam bassınlar. Bazı bağlantıları koparmak ve başınıza buyruk davranmak isteyebilirsiniz. Hatta isyankâr ve sağı solu belli olmayan bir tutum sergilemeniz de mümkün. 4-8 Kasım dönemi ve ayın ikinci yarısı sürprizlerin ortaya çıkma olasılığının en yüksek olduğu zaman dilimleri. Öğrenciler de bu dönemlerde zihinlerine ve araştırma yeteneklerine güvenebilir. Yalnız çıkışlarınız saman alevi gibi olmasın. Atacağınız adımların geri dönüşsüz olduğunu da unutmayın. 8 Mart civarında doğanlar şanslı fırsatların ay başında da devam ettiğini görecekler. Şimdi bunları yakalamak için elinizi çok çabuk tutmalısınız. 23 Kasım civarında ayrıntılara odaklanmak size çok şey kazandıracak. 11 Mart’tan itibaren doğanlar ayın ilk haftasında çok dikkatli olmalı. Sorumsuz davranmak ve yasal ayrıntılara gereken önemi vermemek size sorun yaratır. Aya başlarken sizden gizli tutulan işbirliklerini de hesaba katmanız gerekecek. İş hayatında yükselmek, eğitimde başarılı olmak istiyorsanız yollarınız açık ama burnu büyük davranmamalı ve kolaylıkları görerek rehavete kapılmamalısınız. Sınırlarınızı genişletmek, başarı kazanmak ve arzu ettiğiniz yere gelmek istiyorsanız çabanızın karşılığını alırsınız ama rekabet edenlerin de boş oturmadığını bilin. Gelmek istediğiniz noktada kalıcı olmak istiyorsanız alt yapıyı sağlam tutun.

Sağlık ve Düzen: Diş kontrolü için randevu alın
Kasım Balıkların büyük bir çoğunluğu için enerjilerinin yükseldiği bir ay olacak. Akrep burcundaki Güneş size ay boyunca şifa veriyor. Sadece Şubat doğumlular kendilerini biraz güçsüz hissedebilir. Satürn vücudunuzdaki sağlam yapılara önem vermeniz gerektiğini fısıldıyor. Dişleriniz, kemikleriniz ve cildiniz için ne gerekiyorsa yapın. Mart başında doğanları harekete geçiren birinin olması lazım. O zaman enerjinizin yüksekliğine kendiniz bile şaşarsınız. Ay sonunda doğanlar da heyecanlı deneyimler yaşadıklarında aynı gücü hissedecek. Bazen uykusuzluk bile sizi hiç etkilemeyecek.