PDA

View Full Version : kasım ayı başak burcuceysa
01-11-07, 14:34
BAŞAK
Aşk ve ilişkiler: Gizli ilişkiler ortaya çıkabilir
Kasım Ağustos doğumlu Başaklar için yılın kolay aylarından biri değil. Yürütmekte çok zorlandığınız ilişkiler şimdi daha çok dikkatinizi çekecek. Bu arada önemsiz kusurlar da gözünüze batabilir. Şimdi sizi destekleyen ve devam etmesini gönülden istediğiniz ilişkileri güçlendirmeye bakın ve ilk önce kendi hatalarınıza odaklanın. Aşırı titiz ve yargılayıcı davrandıysanız hayatınıza hoşgörüyü davet edin. Geçmişten ders alın ama yaşantınızın gelecekte devam edeceğini unutmayın. Karşınızdakini suçlamak yerine ona da yanlışlarını düzetmesi için yardım edin. Sizi tamamen terk eden dostları da sevgiyle uğurlayın ve onlarla yaşadığınız deneyimlerin sonuna geldiğinize yürekten inanın. 11-18 Kasım’da güçlü ifadeniz ve derin algınız sayesinde ilişkilerinize arzu ettiğiniz kalıcılığı ve güveni davet edebilirsiniz. Ayın son haftasında ailenize gereken önemi vermeyi unutmayın. 1-11 Eylül döneminde doğan Başaklar arkadaşları hatta üye oldukları dernekteki kişilerle çok yoğun ilişkiler içinde. Birbirinizi koruyup kollamak, ara sıra duygusal anlar yaşamak, bazen öfkeyi tatmak ama sık sık da yardımlaşmanın tadına varmak bu ayın olasılıkları arasında. Kasım’ın ilk on gününde akrabalarınız ve eski dostlarınızla iletişiminiz sıkı olacak. 18-24 Kasım ise iyice sürprizli geçeceğe benziyor. Bu arada çekiciliğinizin artacağını ve arzularınızın canlanacağını da bilin. Eski kalıpları takmayacak, her an özgürlüğünüzü ilan etmeye hazır olacaksınız. Heyecanlı günlerden geçerken keskin zekânızı ve sezgilerinizi de kullanmayı ihmal etmeyin. 12 Eylül’den itibaren doğanlar Kasım’a ilişkiler açısından olumlu bir havada giriyor. Sevgi ve güzelliklerin gezegeni Venüs burcunuzda olacak ve dikkatinizi ilişkilere yöneltecek. Aslında ay boyunca şans da size yakın duracak. Ancak onu kullanmanız için tüm önyargılarınızdan ve takıntılarınızdan kurtulup esnek davranmayı başarmanız lazım. Ayın ilk haftasında gizli ilişkilerin ortaya çıkması veya kimseye açıklanmayan beraberliklerin başlaması mümkün. Bu arada uzun süredir saklı tutulan duyguların ve halının altına süpürülmüş yasaklı konuların gün ışığına çıkması da mümkün. Kırıcı olmamayı ve ilişkiyi üstünlük savaşıyla karıştırmamayı başarırsanız sevgiye, ilişkilere hatta aşka bakış açınızın kökten değişeceği bu ay sizin için çok geliştirici olur.

İş ve Para: Ortak gelirlere dikkat edin
Para konusunda Kasım’ın sağladığı avantajlar yabana atılacak gibi değil. Ay boyunca değişik gezegenler size hoş fırsatlar yaratacak. Kullanmayı bilenler Kasım’dan zaferle çıkacağa benziyor. Ağustos doğumlular kemer sıkmak zorunda kalsalar da bir kısmı bunu gelecekteki refahları için yapmakta. Eski müsrifliklerin bedelini ödeyenler de olabilir elbette. 8-18 Kasım’da eliniz biraz bollaşırsa rahat bir nefes alabilirsiniz. Ama unutmayın şimdi geçici çözümlerle işiniz yok. Burcunuzdaki Satürn size sağlam ve kalıcı temeller inşa ettirmeye çalışıyor. Sadece iş hayatındakiler değil gelecek sınava hazırlanan öğrenciler de bu uyarıyı akıllarına koyup disiplinden ödün vermesinler. Düzene, çalışmaya, dakikliğe aykırı bir burcun üyesi değilsiniz nasıl olsa. Özellikle ayın son haftasında çok dikkatli olun. 1-11 Eylül döneminde doğanlar sürprizli bir ay geçiriyor. Ortaklıkla ilgili konularda beklenmedik değişiklikler yaşanabilir.18-26 Kasım’da avantajlı durumları fark edip yararlanmayı başarırsanız bu ayın armağanlarını almış olursunuz. Ancak tahammülsüzlüğe kapılmak ve isyankâr tavırlar sergilemek uzun süredir devam eden işbirliklerini bir anda dağıtmanıza neden olabilir. 12 Eylül’den itibaren doğanlar Başaklar içindeki en şanslı grup. Ayın ilk haftasında parayı simgeleyen gezegen Venüs sizinle olacak. Vurgun vurmazsınız ama kazancınızı artırıp birikimlerinizi güvenceye alabilirsiniz. Bu dönemde aileye ait mallara, ortak gelirlere, hisseli borçlara ve vergi, sigorta gibi ödemelere çok dikkat etmeniz lazım. Bu konuda kesinlikle yasaları uygulayın ve gizli kapaklı işlerin açığa çıkacağını bilin. Kasım’ın geri kalan kısmında şansınız giderek artacak. Üstelik sadece maddi konularda değil eğitimde de başarılı olabilirsiniz. Ancak her şey için gereken bedeli ödemeniz gerektiğini unutmayın.

Sağlık ve Düzen: Cildinizi ihmal etmeyin
Kasım genelde sağlığınızı ve günlük düzeninizi pek etkilemiyor. Ancak herkes gibi siz de özenli olmalısınız. Kimi zaman ihmal edilen bir diş sorun çıkarıp sizi engelleyebilir, bazen de yaşanan gerilimler ve takıntılı düşünceler ayağınıza dolanıp sizi tökezletebilir. Bunlar halledilmeyecek sorunlar değil. Ancak Satürn’ün burcunuzda olduğunu hesaba katarak kemiklerinize ve cildinize gerekli önemi vermeyi unutmayın. Aile bireylerinin sağlığı için de üzerinize düşen görevleri yerine getirmekten kaçınmayın. Yolculuğu sevenler ay sonunda valizlerini hazırlasınlar.

dj__sedat
09-11-07, 14:22
tamam sensın

kıpır kıpır
17-11-07, 18:00
taama kesin bende basağım ;)