PDA

View Full Version : Yüksek Sadakat'in vokalisti gruptan ayrıldı!!!BuRaK_H
22-10-07, 12:03
http://muzik.ekolay.net/images/18102007132704_47_508253yuk.jpg

Alternatif müziğin başarılı grubu yeni bir vokalist arayışında…

Yüksek Sadakat bir süre önce davulcusu Deniz Alemdar’la yollarını ayırarak Türk rock aleminin efsane davulcularından Alpay Şalt’la çalışmaya başladı.

Alpay, hem müzisyenliği hem de olgunluğuyla gruba çok yakıştı, çok değer kattı ona hiç şüphe yok. Ancak vokalist Cemil Demirbakan’ın grup içinde uzun süredir yarattığı huzursuzluğun pek farkında değildi kimse.

Geçtiğimiz günlerde bu huzursuzluk bıçağı kemiğe dayandırdı ve Yüksek Sadakat, Cemil Demirbakan’la yollarını ayırma kararı aldı. Cemil Demirbakan gerek ses genişliği gerekse yorum olarak belki de Türkiye’nin en iyi erkek vokallerinden biri. Üstelik hit olmuş tüm Yüksek Sadakat şarkılarıyla birlikte grubun hayranlarının zihnine teyellenmiş olan ses de ona ait. Ancak öte taraftan Yüksek Sadakat’i Yüksek Sadakat yapan şeyin grup duruşu ve şarkılar olduğu gerçeğini değiştirmiyor bu.

Yüksek Sadakat, 2008’in ilk yarısında çıkarmayı planladığı ikinci albümünde yeni bir vokalistle karşımızda olacak.

Cemil Demirbakan da solo albüm yapmak niyetinde. Umarım Kutlu Özmakinacı gibi bir şarkı yazarıyla çalışma şansı bulur. Bunu içtenlikle temenni ederim.

miniwitch
22-10-07, 13:35
ühhüüü nie ayrılmış yaa iiydi:cry:

BuRaK_H
22-10-07, 13:57
bilmiyorum ama sesi gerçekten güzeldi yeni vokaliste alışmak zaman alacak

::_tuwunju_::
22-10-07, 18:13
gerçekten adamın sesi güzeldi ama kendi kariyerinde ilerlemek istemiş zaten grupların sorunu değil midir bu içindeki bireylerin solo çalışmalarının olması