PDA

View Full Version : Tarİkat Üyesİ Akp Lİlersupooo
19-06-07, 23:05
AKP hükümeti, tarikatlar koalisyonu. Hangi bakanın hangi tarikata mensup olduğunu Kemalistler.net araştırdı. 25 bakanın 19'unun tarikat bağlantısını belirledik. Kalan 6 bakan hakkındaki araştırmamız ise sürüyor. Kabinenin yüzde 52'si, Nakşibendi tarikatının İskenderpaşa Dergâhı'na mensup. Tayyip Erdoğan da aynı dergâha bağlı. Yüzde 16'sı Nurcu.

Abdullah Gül'ün başbakanlığında kurulan 58. AKP Hükümeti, Cumhuriyet tarihinde tarikat etkisinin en ağırlıkta olduğu hükümet özelliği taşıyor. Kabinede yer alan bakanların portresini çıkardık.

ABDULLAH GÜL--ESKİ BAŞBAKAN--DIŞ İŞLERİ BAKANI

Abdullah Gül, Necip Fazıl Kısakürek'in Büyük Doğu ekolünden geliyor.
Necip Fazıl, Nakşibendi şeyhi Seyyid Abdülhakim Arvasi'nin dergâhının etkisiyle tarikat-cemaat ilişkilerine katıldı. Kısakürek, gerek Millî Görüş hareketinde, gerekse MHP'de pek çok önde gelen şahsiyetin yetişmesinde önemli rol oynadı. Abdullah Gül de bu isimlerden biri. Gül'ün, Şeyh Abdülhakim Arvasi'nin 1998'de yaşamını yitiren oğlu Ahmet Arvasi'yle dönem dönem görüştüğüne dikkat çekiliyor. Gül'ün 1980 sonrasında sıklıkla Nakşibendi tarikatının İskenderpaşa Dergâhı şeyhi Esad Coşan'la gizlice görüştüğü de bir diğer önemli bilgi.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun. Burslu olarak 2 yıl Londra ve Exter'de kaldı. 1983-91 yılları arasında merkezi Cidde'de olan İslam Kalkınma Bankası'nda (IDB) İktisat uzmanlığı yaptı. IDB'ye Korkut Özal'ın kartvizitiyle yerleştirildi. İslam Kalkınma Bankası'nın Cidde'deki merkez yönetiminde Korkut Özal, Ali Coşkun ve Nevzat Yalçıntaş'ın bulunduğu belirtiliyor.

1991 seçimlerinde Kayseri'den Refah Partisi milletvekili oldu. Refah Partisi'nin Yeni Dünya Düzeni'ni benimseyip "anti Batı" söylemi bıraktığı 10 Ekim 1993 tarihli Büyük Kongresi'nden sonra Abdulah Gül'ün de yıldızı parlamaya başladı. Kapatılan RP'nin Dışilişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. Partisinin İsrail ve Batı'ya mesafeli politikaları terk etmesinde etkili oldu. Refahyol hükümetinde de Devlet Bakanlığı yaptı. Fakat hep gölge Dışişleri Bakanı olarak anıldı. RP'nin ardından FP içinde yer aldı. Gül, 2000 yılında, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı seçimlerine kilitlendiği günlerde, Millî Görüş hareketi içinde bir ilki gerçekleştirdi. Kayseri Milletvekili Gül, ABD, İsrail, Fethullah Gülen ve Tayyip Erdoğan destekli olarak kongrede FP Genel Başkan adayı olduğunu açıkladı. Adaylıklarını ilan eden Bülent Arınç ve Abdüllatif Şener, sonradan Gül'ün lehine adaylıktan çekildiler.

FP de RP'nin devamı olduğu gerekçesiyle kapatılınca, Recep Tayyip Erdoğan'ın "değiştik" diyerek kurduğu AKP'nin kurucuları arasında yer aldı. Gül, "İsrail'le ilişkileri geliştirmek kaçınılmazdır. Yahudilerin en rahat olduğu ülke Türkiye" diyor.

ABD'nin en sevdiği türden "Ilımlı İslamcı"! Gül'ü yakından tanıyan isimler şöyle konuşuyorlar: "Nakşibendi tarikatının İskenderpaşa dergâhının lideri Esat Coşan'a bağlı kaldı. Coşan ölmeden önce sık sık Gül'le gizlice görüşüyordu... Zaid Kotku, manevi postu Coşan'a, siyasi postu Erbakan'a bırakmıştı. Coşan, 80 sonrasında siyasi postu da almak isteyince, savaş çıktı. 1984-85 yıllarında RP'nin Genel Başkanı Ahmet Tekdal iken, yasaklı olan Necmettin Erbakan ile Esat Coşan arasında "parti içi iktidar kapışması" oldu. Coşan, o günden sonra Erbakan'a hep düşman oldu. Gül, Kutan'a karşı aday olduğunda Coşan, Erbakan'ı bitirmek için bütün gücüyle arkasında yer aldı. ABD'de yaşayan Fethullah Gülen'in Samanyolu TV'si ve Zaman gazetesi de Gül'ün her çıkışında arkasındaydı. İskendarpaşa Dergâhı, Nakşilerin en Amerikancı ve Batıcı kolu.

ABDÜLKADİR AKSU--İÇİŞLERİ BAKANI

Nakşibendi tarikatının İskenderpaşa Dergâhı'na bağlı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun. Milliyetçi Cephe Hükümeti döneminde, 1976'da atandığı Malatya Emniyet Müdürlüğü göreviyle birlikte yükselmeye başladı. Valilik, Emniyet Genel Müdürlüğü görevlerinin ardından 1987'de Diyarbakır'dan ANAP Milletvekili oldu. 1989-91 yılları arasında İçişleri Bakanlığı, 1995'te Devlet Bakanlığı yaptı. 1996'da ANAP'tan ayrılarak Refah Partisi'ne geçti. Son durağı AKP ve yine İçişleri Bakanlığı. İçişleri'ndeki İslamcı örgütlenmenin başladığı 20 yıl öncesi, Aksu'nun da tırmanışa geçtiği dönem. RP ve FP'nin Genel Başkan Yardımcısı olan Abdülkadir Aksu, 80 öncesinde CHP-MSP koalisyonu döneminde, MSP'li Korkut Özal ve Oğuzhan Asiltürk'ün himayesinde Emniyet teşkilatına alındı. Emniyet Genel Müdür Yardımcısı olur olmaz, 3 bin MSP'li ve MHP'li polisi, altı aylık kurstan sonra komiser ve komiser yardımcısı yaptı. Emniyet içindeki tarikatçı kadronun temelleri de böyle atıldı. 1990 yılı sonunda, Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir defada tam 107 İçişleri kontrolörü kadrosu aldı. Belediyeleri denetleyen esas birim olan Kontrolörler Kurulu da bu operasyondan sonra Batı güdümlü şeriatçıların eline geçti. Çoğu Açıköğretim Fakültesi mezunu olan bu kontrolörlerin yüzde 80'i tarikatçılar arasından özenle seçilmişti. Aksu'nun İçişleri Bakanlığı'nda, bakanlığı iki şeyhin yönettiği iddia ediliyordu. Polis atamalarının, Adıyamanlı Şeyh Raşit Erol (Menzil şeyhi) ile Cizreli Şeyh Abdullah'ın isteğine göre yapıldığı iddiaları sürekli dile getirildi. Bu iddialar, 90'lı yıllarda Meclis'te gensoru konusu bile oldu. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ile Müsteşar Vecdi Gönül, Türkiye'de dinci bir devlet düzeninin hâkim olmasını sağlayacak eylemler içinde olmakla suçlandı.

MEHMET ALİ ŞAHİN--BAŞBAKAN YARDIMCISI

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun. Uzun süre avukatlık yaptıktan sonra, 1995'te milletvekili oldu. Erbakan'a yakındı ama daha sonra Erdoğan'la ilişkileri gelişti ve "bağlılık" derecesinde ilerledi. Şahin de Nakşibendi tarikatının İskenderpaşa Dergâhına yakın.

BEŞİR ATALAY--DEVLET BAKANI

Nakşibendi tarikatının İskenderpaşa Dergâhına mensup. Kırıkkale Üniversitesi'nde rektör olduğu dönemde, YÖK, Atalay'ı "irticai" kadrolaşmadan dolayı görevden aldı. Atalay'ın Gül'e yakınlığı biliniyor. 1970'te Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Avukatlık stajından sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde sosyoloji asistanı oldu. Doktorasının ardından, iki yıl ziyaretçi öğretim üyesi olarak Michigan Üniversitesi'nde çalıştı. 1979'da döndü, tekrar aynı üniversitede çalıştı. 1983'te sosyoloji doçenti oldu. 1985'te, Özal döneminde DPT'ye geçti. 1992'de tekrar üniversiteye döndü ve aynı yıl yeni kurulan Kırıkkale Üniversitesi'ne kurucu rektör olarak atandı. Şu anda ANAR'ın koordinatörlüğünü yapıyor. Abdullah Gül, ANAR'ın Ankara bürosunu AKP kurulmadan önce çalışma ofisi olarak kullanıyordu.

ALİ BABACAN--DEVLET BAKANI

1967 doğumlu. ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. 1990'da, ABD'nin ünlü Fullbright bursunu kazanarak bu ülkeye gitti. Northwestern Üniversitesi Kellogg School'da yükseklisans öğrenimi yaptı. Bursu, Korkut Özal'ın sağladığı belirtiliyor. Özal'ın "öğrencim" dediği isimlerden. Nakşibendi tarikatının İskenderpaşa Dergâhına mensup. AKP yöneticileri, Babacan'ı, "AKP'nin Kemal Derviş'i" olarak nitelendiriyorlar. Halası Hatice Babacan, 1968'de Ankara İlahiyet Fakültesi'ne türban takarak girmiş ve türban olaylarının kıvılcımını çakmıştı. Millî Hareket'in 22. sayısında o günkü olaylar şöyle yazıldı: "Prof. Neşet Çağatay, başı eşarp ile örtülü olarak dersi takip eden birinci sınıf öğrencisi Hatice Babacan'ın başını açmasını istemiş ve sınıftan dışarı atmıştır."

VECDİ GÖNÜL--MİLLÎ SAVUNMA BAKANI

Nakşibendi tarikatının İskenderpaşa Dergâhına yakın olduğu ileri sürülüyor. 1978'de dönemin İçişleri Bakanı Oğuzhan Asiltürk tarafından, İçişleri Bakanlığı'na Müsteşar olarak alındı. 21 Ocak 1987'deki "Gizli Kırıkkale Toplantısı"nın örgütleyicilerinden. Gönü'ün, Asiltürk tarafından keşfedildikten sonra Nakşibendi tarikatıyla tanıştığı belirtiliyor.

ALİ COŞKUN--SANAYİ VE TİCARET BAKANI:

Nakşibendi tarikatının İskenderpaşa Dergâhından. Amerika'nın eski Ankara Büyükelçisi Morton Abramowitz'e yakınlığıyla biliniyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Fakültesi mezunu. İstanbul Üniversitesi'nde işletme ekonomisi mastırı yaptı. Hamburg Wirtschaff Akademisi Şeref Diploması bulunuyor. İhlas Finans Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB Başkanlığı, Türk Suudi Yatırım Holding Başkanlığı, Fatih Üniversitesi Mütevelli Heyet Kurucu Başkan Vekili, Aydınlar Ocağı Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. 80 sonrasında tarikatlar arası eşgüdümü sağlamak için oluşturulan Birlik Vakfı'nın kurucusu.

KEMAL UNAKITAN--MALİYE BAKANI

Nakşibendi tarikatının İskenderpaşa Dergâhından. Geçen yıl Nakşibendi şeyhi Mehmet Zait Kotku'nun ölüm yıldönümünde, Fatih Camii'nde hatıralarını anlatmıştı. Erdoğan'ın para işlerini yönettiği iddia ediliyor. Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken, Koordinasyon Kurulu'nda ona vekalet ettiğini kendisi açıkladı. Hakkında 9 ayrı suçlama var.

RECEP AKDAĞ--SAĞLIK BAKANI

Nakşibendi tarikatının İskenderpaşa Dergâhına mensup. Abdülkadir Aksu'ya yakınlığıyla biliniyor.

BİNALİ YILDIRIM--ULAŞTIRMA BAKANI

Nakşibendi tarikatının İskenderpaşa Dergâhından. Eski İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) Yönetim Kurulu Başkanı. 1997'de Ali Müfit Gürtuna döneminde yolsuzluk suçlamalarından dolayı görevden alındı.

SAMİ GÜÇLÜ--TARIM BAKANI

Nakşibendi tarikatının İskenderpaşa Dergâhına mensup. Gül'ün yakın arkadaşı. Sakarya Üniversitesi'nde öğretim üyesi.

HİLMİ GÜLER--ENERJİ BAKANI

Nakşibendi tarikatının İskenderpaşa Dergâhından. Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı iken, İGDAŞ murahhas üyesiydi. İGDAŞ yolsuzluklarının perde arkasındaki isim olarak değerlendiriliyor. O da Binali Yıldırım gibi Erdoğan'ın belediyedeki "A Takımı"ndan.

ZEKİ ERGEZEN--BAYINDIRLIK BAKANI

Nakşibendi tarikatının İskenderpaşa Dergâhından. Ergezen'in ağabeyi müteahhit ve iflas etmişti. Ergezen'in, bu bakanlığa atanmasına dikkat çekiliyor. Ergezen, Abdülkadir Aksu'ya yakınlığıyla biliniyor.

MURAT BAŞESGİOĞLU--ÇALIŞMA BAKANI

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Mesut Yılmaz'ın başbakanlığındaki 55. hükümette ANAP'tan İçişleri Bakanlığı yaptı. Gençlik yıllarında MHP'liydi. Kastamonu'da ülkücü gençliğin örgütlenmesini sağladı. Kastamonulu Mehmet Feyzi Efendi'den ders aldı. Said-i Nursi'nin talebelerinden.

HÜSEYİN ÇELİK--MİLLİ EĞİTİM BAKANI

DYP kökenli olan Çelik, Nur tarikatının Yeni Asya koluna bağlı. Yine bu grubun vakfı, Med Zehra'nın Başkanı.

MEHMET AYDIN--DEVLET BAKANI

Nur tarikatının Fethullah Gülen koluna yakın. Gülen'in Onursal Başkanı olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın düzenlediği Abant Toplantıları'nın bir numaralı yöneticisi. Yine Gülen ve ekibinin örgütlediği "Dinlerarası Diyalog" toplantılarının da örgütleyicilerinden. Tayyip Erdoğan'ın Belediye Başkanlığı döneminde Kültür Yayın Dairesi'yle birlikte birçok toplantı düzenledi. Erdoğan'ın, "Hocam siz yapıyorsanız, doğrudur" diyecek kadar güvendiği bir isim.

ERKAN MUMCU-- ESKİ KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI (Yeni ANAP Lideri)
ANAP'ın genç ve modern lideri olarak nitelendirilen Mumcu 1980'lerde "Humeyni"ci. Daha sonra ülkücü olan Mumcu ANAP döneminde Fethullah Gülen'e yakınlaştı.

ABDÜLLATİF ŞENER--BAŞBAKAN YARDIMCISI

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. Arapça ve Fransızca biliyor. Gençliğinde "Humeyni"ci olduğu ileri sürülüyor. Asıl uzmanlık alanı maliye olan Şener, Refahyol hükümetinin Maliye Bakanlığı'nı da yapmıştı. Abdullah Gül'le aynı yıl, yani 1991 seçimlerinde Sivas milletvekili oldu. Gül'e yakınlığıyla biliniyor. Millî Görüş çevresine yakın isimler Şener'in, MİT içindeki bir klikle yakın ilişki içinde olduğunu iddia ediyorlar.

CEMİL ÇİÇEK--ADALET BAKANI

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Yozgat Belediye Başkanlığı'yla siyasete başladı ve ANAP Kurucu Üyesi oldu. 1980 öncesinde Yeniden Millî Mücadeleciler olarak bilinen dış destekli şeriatçı örgütün üyesiydi. Özal'ın bakanları arasında dinci siyaset açısından ilk akla gelen örnek de Çiçek.

BÜLENT ARINÇ-- MECLİS BAŞKANI

Nur Cemaatine Bağlı..
Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır. "

Mustafa K. ATATÜRK

Escape
19-06-07, 23:14
soner yalcın ın efendı 2 yı okuksanız kımlerın tarıkatta oldugunu ogrenırsınız.. dıger adı kıtabın beyaz muslumanların buyuk sırrı bıraz agır bı kıtap ama okunmaya deger:D:D:D:D

nurialkan
19-06-07, 23:24
belkı tek tuk dogruluk vardır ama bıraz abartılmıs bence herkesınde bıldıgı gıbı bazı tarıkatlar kendı aralarında bıle anlasamazlar. o yuzden bu tur haberler bıraz balon kalıyor. mılletın ırkını dılını dınını yolunu bırakalım sıyası yonunu konusalım.

fasıla
20-06-07, 00:00
tarikatçı olmak suç mu? bizler mevlana, yunus kültüründen geliyoruz beyler...

tasavvufta tarikatlar vardır. sizlerede tavsiye ederim, relax olursunuz. aşırı elektirlenmişsiniz bu günlarde, gelin ne olursanız olun yine gelin
bu kapı ümitsizlik kapısı değil!!!

çin işi japon işi yogolara gideceğinize, meyhanelerde ufka bakıp kurtarıcı bekleyeceğinize, gelin bu kapıya!

bu kapı ümitsizlik kapısı değil!

oh negüzel AKP liler tarikatlara gidiyorlarmış, diğerleri de gitse keşke, mason localarına üye olacaklarına tarikatlara gelsinler...

кαpαğαη
20-06-07, 00:03
iş gidilen tarikata göre değişir:okay: bazı sapkın zihniyetli tarikatlarsa eğer orda dur denmeli:okay::okay:

supooo
20-06-07, 00:04
ERDOGAN GİBİ ÜYE OLACAKLARINA DEĞİLMİ :d:d:d:d:d:d

fasıla
20-06-07, 00:09
iş gidilen tarikata göre değişir:okay: bazı sapkın zihniyetli tarikatlarsa eğer orda dur denmeli:okay::okay:


katılıyorum (ender de olsa) doğru söylüyorsun kanka..:bravo::bravo::okay::okay:

tarikattan tarikata fark var. hepsine iyi diyemediğimiz gibi ,hepsinede kötü diyemeyiz...

trgcelik
20-06-07, 00:09
Tarikatçımı abdcimi kararverin.Yok hem o hemde bu demeyin eşyanın tabiatına aykırı.
Yada söyleyin söyleyin biraz gülelim.

кαpαğαη
20-06-07, 00:13
katılıyorum (ender de olsa) doğru söylüyorsun kanka..:bravo::bravo::okay::okay:

tarikattan tarikata fark var. hepsine iyi diyemediğimiz gibi ,hepsinede kötü diyemeyiz...

cidden sende ender olarak doğruyu söylemişsin:okay::okay::kiki::kiki:
haklısın:okay:

göçmenoğlu
20-06-07, 00:31
katılıyorum (ender de olsa) doğru söylüyorsun kanka..:bravo::bravo::okay::okay:

tarikattan tarikata fark var. hepsine iyi diyemediğimiz gibi ,hepsinede kötü diyemeyiz...

tarikatın iyisi kötüsü nasıl olur pek bilemiyorum ama bildiğim tarikatların bu ülkeye ve bu insanlara hiçbir şey veremeyeceğidir.....

trgcelik
20-06-07, 00:39
Ben söyleyeyim kanki.
Kötü tarikatlar:Nakşibendi,Kadiri filan.
İyi tarikatlar:lion bilmemne bilmem ne olanlar.

кαpαğαη
20-06-07, 00:43
şeyh sait in nakşibendi olması bize biraz ipucu verir sanırım:okay:

ernesto8989
20-06-07, 01:45
belkı tek tuk dogruluk vardır ama bıraz abartılmıs bence herkesınde bıldıgı gıbı bazı tarıkatlar kendı aralarında bıle anlasamazlar. o yuzden bu tur haberler bıraz balon kalıyor. mılletın ırkını dılını dınını yolunu bırakalım sıyası yonunu konusalım.

ya abi saçmala lütfen adamların tarikatten olması hiç mi önemli değil Atatürk tarikatleri kaldırmaya çalıştı.. ne yazıkki kaldıramadı ve bu adamlar şimdi tarikat üyeleridir ve önderimizin oturduğu koltukta oturuyorlar onun şereflendirdiği mecliste bulunuyorlar bu ne demektir saçma sapan konuşma

brave06
20-06-07, 10:58
her akapeli tarikat üyesidir her akapeli tarikat üyesi değildir

ancak şuan bütün tarikatlar özelliklede fethullahçılar akapeye çalışıyor

bu arada chp nin dyp nin istanbul 1. bölge 1 sıra adaylarına bakarsanız nur cemaatinin önde gelenlerinden olduğunu görürsünüz

StR@nGeR
20-06-07, 15:42
tarikat dedikleriniz zırvadır amaç nedir bunu anlatın bana eğer iyilik güzellikse bu zaten dinimizin emridir tarikatlara gerek yoktur

bozkurt1453
20-06-07, 15:45
tarikat dedikleriniz zırvadır amaç nedir bunu anlatın bana eğer iyilik güzellikse bu zaten dinimizin emridir tarikatlara gerek yoktur

bırılerıne gore hayatın ve turkıyenın gercegıymış kardessss

mais
20-06-07, 15:52
be vicdansızlar yahudi dediniz hristiyan dediniz şimdide tarikatçi dediniz yalan kimse ölmez ya ne yalan varsa söyleyin 22 temmuza kadar sonra söyleyemeyeceksiniz

kickboks
20-06-07, 16:33
be vicdansızlar yahudi dediniz hristiyan dediniz şimdide tarikatçi dediniz yalan kimse ölmez ya ne yalan varsa söyleyin 22 temmuza kadar sonra söyleyemeyeceksiniz

Geçmişte laiklikteki titizliği ile tanınan etkili loca üyesinin ilk sözleri beni şaşkına çevirdi:

“Asker, CHP ve MHP, Türkiye’yi içeriye kapatmak istiyor, buna karşın AKP Türkiye’nin küresel penceresi konumunda. AKP seçimi kaybeder ya da engellenirse Türkiye’nin başı derde girer. Seçimde AKP ya tek başına iktidar olmalı, ya DP barajı aşarsa onunla hükümet kurmalı, ya da Güneydoğudan seçilecek bağımsızların dış desteği ile hükümeti kurmalıdır.”

Türkiye’nin başı derde girer sözüne takılıyor ve bunu soruyorum…

Cevap:

“Şayet AKP’nin önü kesilir ise sıcak para ülkeyi terk eder ve ekonomik kriz
gündeme gelir. Bu ekonomik kriz de asker dahil olmak üzere CHP, MHP ve AKP
karşıtı olan herkesi zora sokar ve hatta hedef yapar.”

Kibarcası Türkiye artık dönülmez bir yolun ufkundadır ve bu yoldan dönüş de
ekonomik kriz anlamına geldiğinden artık çok geç yani imkansızdır demek
istiyor.

Tam bu noktada bu bakışın, mensubu olduğunu önceden bildiğimi bildiği Hür
ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası tarafından da paylaşılıp
paylaşılmadığını sordum.

Cevap net:

“Paylaşılıyor. Daha açık ve net ifade etmek gerekirse Türkiye’deki Masonlar
yani benim kardeşlerim Tayyip Erdoğan ve partisini Türkiye için olmazsa
olmaz görüyor. Büyük üstadımız Asım Akin bu seçimde AKP’yi
destekleyeceğimizi tebliğ etti.”

Peki ya Masonların Türkiye’deki ikinci kolu olan Özgür Mason Büyük Locası?

Onlar da AKP’yi destekleyecek mi?

Cevap:

“AKP’nin desteklenmesi uluslararası bir talep veya emir olduğu için onlar
da destekler diye düşünüyorum. Hüseyin Özgen üstadın da Büyük Üstadımız
Asım Akin gibi düşündüğünü bir arkadaşımdan duydum.”

Peki ama Masonların desteği ne anlama gelir ya da ne ifade eder?

Tamam Masonluk Türk insanı için bir heyüla kavramdır da, bunların destekleri
nasıl yansır?

Cevap:

“Biz; iş, medya ve reklam dünyasında çok yoğunuz ve o cenahta etkili kardeşlerimiz var. Bu kardeşler Üstadımızın buyruğunu elbette yerine getirir ve AKP’nin lehinde zemin oluşması için her türlü katkıyı yaparlar.”

Çok özet olarak sunduğum sohbetimizin yorumuna gelince:

Kuşkusuz Masonların AKP’yi destekleme kararı Tayyip Erdoğan’ı çok sevmeleri ya da onun Fenerbahçeli oluşuyla ilgili değildir.

Uluslararası Siyonist bir örgütlenme olan Masonluğun, Erdoğan’a Kuzey Irak’ta bağımsız bir Kürt devletinin kurulması ve Tevrat’ta bahsedilen vaat edilmiş topraklara bir adım daha yaklaşılması için bu desteğin verildiği ortadadır.

İyi de bütün gençliğini Masonlar ve Siyonistler diye vaveyla koparmakla geçiren Erdoğan bu olguyu görmüyor mu?

Görüyorsa birkaç yıl öncesine kadar şeytanla bir tuttukları bu güruha bu teslimiyet niye?

Anlamakta zorlandığım bir şey de, sadece Masonlar cenahında değil, AKP’ye yandaş diğer çevrelerde de sıcak para gider ve kriz olur korkutmalarından medet umulmasıdır.

Eğer böyle bir kriz olursa -ki eninde sonunda olacaktır- bunun müsebbibi Türkiye’yi bu cendereye sokan AKP’den başkası olmayacaktır. Hiç kimse bu faturayı başkasına kesemez.

New Formula
20-06-07, 18:36
tarikatçı olmak suç mu? bizler mevlana, yunus kültüründen geliyoruz beyler...

tasavvufta tarikatlar vardır. sizlerede tavsiye ederim, relax olursunuz. aşırı elektirlenmişsiniz bu günlarde, gelin ne olursanız olun yine gelin
bu kapı ümitsizlik kapısı değil!!!

çin işi japon işi yogolara gideceğinize, meyhanelerde ufka bakıp kurtarıcı bekleyeceğinize, gelin bu kapıya!

bu kapı ümitsizlik kapısı değil!

oh negüzel AKP liler tarikatlara gidiyorlarmış, diğerleri de gitse keşke, mason localarına üye olacaklarına tarikatlara gelsinler...

Bravo aslanım bravo lafı gene gediğine koymuşsun..:bravo::bravo::bravo::bravo:

Şimdi yanıldığın bir nokta var. O da ne mi? Akreditasyon meselesi?

Mesela Masonluk gibi kökü dışarıya bağlı tarikatlar bazı bir takım hassas noktalardan akreditasyonunu almışlardır. Onlar her ne kadar da bu ülkenin gizliden gizliye altını oymaya çalışsalar da son derece gizli işler çevirip ülkeyi bölmeyi amaçlasarlar da, almış oldukları akreditasyon sayesinde modern birer tarikat olarak yürüyüp giderler...

Ama senin bahsettiğin tarikatlar hiç bir zaman akredite olamayacakları için her ne kadar da toplumun birer manevi dinamiği olarak faaliyetlerini sürdürseler de gerici, yobaz, çağdışı ülkeyi geriye götürmeyi amaçlyana birer irtica yuvası olmaktan kurtulamazlar. Anlarsın ya...:kiki::kiki::kiki::kiki::kiki::kiki:

reyyan.12
20-06-07, 20:18
bu tayyip milli görüş örgütündendi sanırım örgütün arka kapsından kaçmış yanılmıyorsam basında öyle bir haber vardı

New Formula
20-06-07, 20:32
tarikat dedikleriniz zırvadır amaç nedir bunu anlatın bana eğer iyilik güzellikse bu zaten dinimizin emridir tarikatlara gerek yoktur

Yahu emmoğlu. Bu mevzular ince mevzulardır. Bu konularda biraz kitap okumak gerekir. Öyle slogan vari yorum yazmakla olmaz...

Sana sadece 2 örnek vereceğim: Yunus Emre Kimdir?

a) halk ozanı b) filozof c) aşık d) Taptuk Emre Hz. Dergahına Bağlı Allah Dostu, Evliya

Doğru Cevap D seçeneği.

Peki Yunus Emre'yi Yunus Emre Yapan (yani onu Allah dostu evliya yapan şey nedir) tabii ki mensup olduğu tarikat, dergah ve onun şeyhi Taptuk Emre Hazretleridir...

İkinci Örnek: Mevlana Celaleddin-i Rumi Kimdir?

a) halk ozanı b) filozof c) aşık d) Mevlevi Tarikatının Şeyhi Allah Dostu, Evliya

doğru cevap D seçeneğidir.

Peki Mevlana'yı Mevlana Yapan (yani onu Allah dostu evliya yapan şey nedir) tabii ki mensup olduğu tarikat ve onu manevi ders / tasavvuf dersi / tarikat dersi ile yetiştiren Şeyhi Şems-i Tebrizî Hazretleridir..

Tarikatları Anlamak İçin Tasavvufu anlamak ve bu konuda eğitim almak gerekir.

Bilinçsizce konuşulan sözler yapılan yorumlar sadece bizleri yanıltmaktan öteye geçmez...

Tarikatların Ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız, önce Tasavvuf'un Ne olduğunu öğrenmelisiniz...
:okay::okay::okay::okay:

кαpαğαη
20-06-07, 21:48
Yahu emmoğlu. Bu mevzular ince mevzulardır. Bu konularda biraz kitap okumak gerekir. Öyle slogan vari yorum yazmakla olmaz...

Sana sadece 2 örnek vereceğim: Yunus Emre Kimdir?

a) halk ozanı b) filozof c) aşık d) Taptuk Emre Hz. Dergahına Bağlı Allah Dostu, Evliya

Doğru Cevap D seçeneği.

Peki Yunus Emre'yi Yunus Emre Yapan (yani onu Allah dostu evliya yapan şey nedir) tabii ki mensup olduğu tarikat, dergah ve onun şeyhi Taptuk Emre Hazretleridir...

İkinci Örnek: Mevlana Celaleddin-i Rumi Kimdir?

a) halk ozanı b) filozof c) aşık d) Mevlevi Tarikatının Şeyhi Allah Dostu, Evliya

doğru cevap D seçeneğidir.

Peki Mevlana'yı Mevlana Yapan (yani onu Allah dostu evliya yapan şey nedir) tabii ki mensup olduğu tarikat ve onu manevi ders / tasavvuf dersi / tarikat dersi ile yetiştiren Şeyhi Şems-i Tebrizî Hazretleridir..

Tarikatları Anlamak İçin Tasavvufu anlamak ve bu konuda eğitim almak gerekir.

Bilinçsizce konuşulan sözler yapılan yorumlar sadece bizleri yanıltmaktan öteye geçmez...

Tarikatların Ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız, önce Tasavvuf'un Ne olduğunu öğrenmelisiniz...
:okay::okay::okay::okay:

o bellirttiğin büyükler gibi şahıslar geldiğinde bir zahmet bize haberveriver:kiki::kiki:
Birkaç yüzyıldır bekliyoruz çünkü ama gelmiyorlar maalesef:okay::okay:

Tarikatlarla uğraşanlar bunun bilincindeler merak etme sen:okay:
Derdimiz bugünkü haline getirenlerle...
vermiş olduğun değerli tasavvuf dersi içinde teşekkürler çok aydınlandık:kiki::kiki:

Bilgi_İslem_Es
20-06-07, 21:50
Olabilir

StR@nGeR
20-06-07, 23:48
Yahu emmoğlu. Bu mevzular ince mevzulardır. Bu konularda biraz kitap okumak gerekir. Öyle slogan vari yorum yazmakla olmaz...

Sana sadece 2 örnek vereceğim: Yunus Emre Kimdir?

a) halk ozanı b) filozof c) aşık d) Taptuk Emre Hz. Dergahına Bağlı Allah Dostu, Evliya

Doğru Cevap D seçeneği.

Peki Yunus Emre'yi Yunus Emre Yapan (yani onu Allah dostu evliya yapan şey nedir) tabii ki mensup olduğu tarikat, dergah ve onun şeyhi Taptuk Emre Hazretleridir...

İkinci Örnek: Mevlana Celaleddin-i Rumi Kimdir?

a) halk ozanı b) filozof c) aşık d) Mevlevi Tarikatının Şeyhi Allah Dostu, Evliya

doğru cevap D seçeneğidir.

Peki Mevlana'yı Mevlana Yapan (yani onu Allah dostu evliya yapan şey nedir) tabii ki mensup olduğu tarikat ve onu manevi ders / tasavvuf dersi / tarikat dersi ile yetiştiren Şeyhi Şems-i Tebrizî Hazretleridir..

Tarikatları Anlamak İçin Tasavvufu anlamak ve bu konuda eğitim almak gerekir.

Bilinçsizce konuşulan sözler yapılan yorumlar sadece bizleri yanıltmaktan öteye geçmez...

Tarikatların Ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız, önce Tasavvuf'un Ne olduğunu öğrenmelisiniz...
:okay::okay::okay::okay:


new formula bana bilmediğim birşey söylememişsin bu konularda eğitim aldım istersen kitap isimlerini de vereyim tartışalım özelden sen nasıl istersen öyle yapalım.

tasavvuf konusuna girersen sabaha kadar çıkamayız hallaci den girer mevlanadan çıkarız ama boş. o zamanki tarıkatlarla şimdiyi kıyaslama şansımız yok.

günümüzde birçok sapkın tarikat mavcut. bunu sen de ben de iyi biliyoruz o yüzden de ben diyorum ki sana tek yolumuz Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'dir. başka bir yok göstericiye şıha şeyhe ihtiyacımız yoktur. Bu dünyada iyilik ve güzellikten ayrılmayan. Doğruluk ve insanlık için savaşan herkes Allah dostudur.

şimdiki tarıkatların da ne amaçla kuruldukları ortadadır örnek için bol bol haber seyredebilirsiniz

senSENsen
21-06-07, 00:04
yaa ben artık ne diyim

düşler perisi
21-06-07, 00:07
Yahu emmoğlu. Bu mevzular ince mevzulardır. Bu konularda biraz kitap okumak gerekir. Öyle slogan vari yorum yazmakla olmaz...

Sana sadece 2 örnek vereceğim: Yunus Emre Kimdir?

a) halk ozanı b) filozof c) aşık d) Taptuk Emre Hz. Dergahına Bağlı Allah Dostu, Evliya

Doğru Cevap D seçeneği.

Peki Yunus Emre'yi Yunus Emre Yapan (yani onu Allah dostu evliya yapan şey nedir) tabii ki mensup olduğu tarikat, dergah ve onun şeyhi Taptuk Emre Hazretleridir...

İkinci Örnek: Mevlana Celaleddin-i Rumi Kimdir?

a) halk ozanı b) filozof c) aşık d) Mevlevi Tarikatının Şeyhi Allah Dostu, Evliya

doğru cevap D seçeneğidir.

Peki Mevlana'yı Mevlana Yapan (yani onu Allah dostu evliya yapan şey nedir) tabii ki mensup olduğu tarikat ve onu manevi ders / tasavvuf dersi / tarikat dersi ile yetiştiren Şeyhi Şems-i Tebrizî Hazretleridir..

Tarikatları Anlamak İçin Tasavvufu anlamak ve bu konuda eğitim almak gerekir.

Bilinçsizce konuşulan sözler yapılan yorumlar sadece bizleri yanıltmaktan öteye geçmez...

Tarikatların Ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız, önce Tasavvuf'un Ne olduğunu öğrenmelisiniz...
:okay::okay::okay::okay:

Bir felsefeci olarak bu cevabların hepsi yanlış diyorum..
1_ Yunus Emre toplumda var olan her insanın statüsünün olduğu gibi onunda bir statüsü vardır..Yunus Emre bir halk ozanı ve aynı zamanda TÜRK_ İslam filozofudur..
2_Mevlana konusu çok tartışmalı bir konu bir kere 2007 Unesco dünya Mevlana yılı ilan etti..Bunun ardında da bir çok sebeb var..Mevlana Özellikle Mesnevi adlı eserinde Türkçe kelime kullanmamıştır..Çünkü kendisi Türk değildir ve Bir islam filozofudur..Aslında ne olduğu da belli değildir..Bütün eserlerine tam 2 yılımı verdim..Çevirdim araştırdım v.s..Yanlız şunu unutmayın batı Mevlanayı seviyorsa bunun bazı nedenleri var..Hoşgörü hikayeleri tamamen üzerini örtme bazı şeylerin...
Tasavvuf deyince benim aklıma bir kere Taptuk Emre gelir..Zaten mevlananın da yunusun da hocasıdır kendisi..
Tasavvvuf Allah yolunda izlenen yoldur..Tarikat bunun penceresidir..Tasavvufun özünde tarikat yoktur..

Asıl siz bilmediğiniz konularda yorum yapmayın insanları yanlış bilinçlendirmeyin...

ernesto8989
21-06-07, 00:18
tarikatçı olmak suç mu? bizler mevlana, yunus kültüründen geliyoruz beyler...

tasavvufta tarikatlar vardır. sizlerede tavsiye ederim, relax olursunuz. aşırı elektirlenmişsiniz bu günlarde, gelin ne olursanız olun yine gelin
bu kapı ümitsizlik kapısı değil!!!

çin işi japon işi yogolara gideceğinize, meyhanelerde ufka bakıp kurtarıcı bekleyeceğinize, gelin bu kapıya!

bu kapı ümitsizlik kapısı değil!

oh negüzel AKP liler tarikatlara gidiyorlarmış, diğerleri de gitse keşke, mason localarına üye olacaklarına tarikatlara gelsinler...

saçmalama be kardeşim oha yani hangi devirde yaşıyoruz ulu önder ATATÜRK tarikatleri dergahları kapatmış ve açmayı yasaklamış eğer Atatürk böyle bir şey yaptıysa tarikatten olanlar VATAN hainidir ne çok saçmalıyosun ya nede olsa sen bir fetullahçısın (<==kendin söyledin)

tarikat şeyhlerinin hepsini asmalı başta fetullah gülen bunlar Dini kafalarına göre yorumlayıp değiştiriyorlar

fetoşun hain olduğu ne kadar belli müslüman katili bir ülkede yaşıyor şu anda

Escape
21-06-07, 09:18
su tarıkatları koruyupta ben adam gıbı muslumanım dıyen adamları hıc ınlamııyorum.. tarıkatlarla ne ısınız var kardesım bee!! eger dınını daha ayrıntılı ogrenmek ıstıyosan alırsın elıne bı ılmıhal bı kuran hadıte alırsın karsılıklı okuyarak karsılastırarak adam gıbı ogrenırsın!! ya da gıdersın bı ımam efendıye camı hocasına onla oturup tartısarak ogrenırsın . tarıkatlarda ne ısınız var..dınımızı kafalarına gore yorumlayanlar guzel dınımızı bozan pıslık herıfler!!!!!! TARIKATLARA DA SEYH LEREDE HAYIR!!!!

göçmenoğlu
21-06-07, 09:23
su tarıkatları koruyupta ben adam gıbı muslumanım dıyen adamları hıc ınlamııyorum.. tarıkatlarla ne ısınız var kardesım bee!! eger dınını daha ayrıntılı ogrenmek ıstıyosan alırsın elıne bı ılmıhal bı kuran hadıte alırsın karsılıklı okuyarak karsılastırarak adam gıbı ogrenırsın!! ya da gıdersın bı ımam efendıye camı hocasına onla oturup tartısarak ogrenırsın . tarıkatlarda ne ısınız var..dınımızı kafalarına gore yorumlayanlar guzel dınımızı bozan pıslık herıfler!!!!!! TARIKATLARA DA SEYH LEREDE HAYIR!!!!

galiba bu konuda seninle aynı fikirdeyiz,kur,anda yazmayan peygamberin sünneti olmayan şeyhçilik ve şıhçılık bencede çok saçma bir konu.bunlara inananlarda isteseler biraz kitap okua alışkanlığı edinseler şıhtan da şeyhdende çok daha bilgili olurlar bence.....

Escape
21-06-07, 09:30
galiba bu konuda seninle aynı fikirdeyiz,kur,anda yazmayan peygamberin sünneti olmayan şeyhçilik ve şıhçılık bencede çok saçma bir konu.bunlara inananlarda isteseler biraz kitap okua alışkanlığı edinseler şıhtan da şeyhdende çok daha bilgili olurlar bence.....

bende sana katılıyorum. baksınlar o ataturk e dınsız dıyen adamlar!! ataturk adam gıbı muslumandı! dınımızı degıstırmek dınımızı kendı kafalarına gore yorumlayanları ortadan kaldırdı ohhh olsun !!! bunlar herhalde ulkede ataturk gıbı adam yok dıye memleketı sahıpsız sandılar!!!
muslumanım dıye gecınıyolar ama bu tarıkatcıların muslumanlıgı 5 para etmez!!!!!!
butun tarıkat ve tarıkatcıları lanetlıyorum.. guzel dınımızı kafalarına gore yorumladıkları ıcın!!

göçmenoğlu
21-06-07, 09:41
atamız tekke ve zaviyeleri kapatmasydı afganistandan irandan pek bir farkımız kalmazdı heralde.....

Escape
21-06-07, 09:45
atamız tekke ve zaviyeleri kapatmasydı afganistandan irandan pek bir farkımız kalmazdı heralde.....

bence de:D:D atamız kapatmasaydı onun tarzında dusunen ınsanlar olmasaydı saydıgın ulkelerden daha beter durumda olurduk bugun..:D:D hayır ısın kotu tarafıda dınımızı yasıyoruz gercek muslumanız dıye salakca ovuncektık bı de:D:D halbukı muslamlıgın yanından gecmıyo olcaz:D:D:D

supooo
21-06-07, 12:59
Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki,
Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler, dervişler,
müritler, meczuplar memleketi olamaz.
En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır. "


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

zappat
21-06-07, 13:11
üzerinde düşünülmesi gereken bi konu

Escape
21-06-07, 13:15
üzerinde düşünülmesi gereken bi konu

nesı dusunulecekmıs ??? ataturk umun sozu ıste..bence solenecek bı sey yok daha fazla!!

zappat
21-06-07, 13:45
nesı dusunulecekmıs ??? ataturk umun sozu ıste..bence solenecek bı sey yok daha fazla!!

Ben sizin gibi direk dalmıorum arkadasım akepe karsıtı olabilirim ama biras arastırma yapmak lasım ortada bi suclama varsa tam olark kanıtlanmıs olması lasım ona gore laf atıcam bende su anda netten kac kişiler die arastırıorum

göçmenoğlu
21-06-07, 14:20
matbaaın icadından önce şıhlar şeyhler yapış bu işleri,şimdi ise şıh kitapevleri şeyh internet,öğrenmek isteyen insan için,şıha filan gerek varmı yada ibadet yapmak için illede birinin birşeyler demesimi gerekiyor ....

Escape
21-06-07, 14:22
Ben sizin gibi direk dalmıorum arkadasım akepe karsıtı olabilirim ama biras arastırma yapmak lasım ortada bi suclama varsa tam olark kanıtlanmıs olması lasım ona gore laf atıcam bende su anda netten kac kişiler die arastırıorum

dırek atlayan kım??????? tarıkat konusundakı butun dusuncelerım a dan z ye herkes ve her partı ıcındır!! ha eger ılla ayrıntılı ogrenmek ıstersen sana tavsıye edecegım sayısıs kıtap var bu konuda!! netten ıs cıkmaz kıtaplarda kanıtlı sekılde var!!!

anil_226
21-06-07, 14:57
TAYYİP EFENDİ NASIL OLUYORDA BİR TARİKAT LİDERİNİN ELİNİ ÖPÜYOR AYRICA O ŞAHSINN DEMOKRASİ AMAÇ DEGİL ARAÇTIR VE YA DİNDAR OLACAKSIN YA LAİK SÖZLERİ VAR LÜTFEN OY VERİRKEN İYİCE DÜSÜNÜN:dayak6du:

supooo
21-06-07, 15:11
ArkadaŞlar Dİn ÖzgÜr İrade DeĞİlmİdİr Bu İradenİn Kullanimini Ne Dİye Bİr Tarİkata BaĞlama Onun ÖnderlİĞİnde Yapma GeeĞİ Duyulur Bu İnsanin AcİzlİĞİ DeĞİlmİdİr İbadetİnİ Tek BaŞina Yapan Bİr İnsanla Tarİkata Gİdİp İbadet Yapan Arasindakİ Fark Nedİr Mertebemİ YÜkselİyor Ne Oluyor İnsanlari Cennettede Mertebeler Var En İyİ Şekİlde Takva Nizi Yerİne Getİrİn En Üstte Olun Demek Ne Kadar Dogrudur Tarİkat Adi Altinda Mİlletten Para Toplayip Yatlar Almak Oteller AÇmak Ne Kadar Dogrudur Birakin Bu İŞlerİ Allah AŞkina Ataminda DedİĞİ GİbİEn doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır. "

güneş
21-06-07, 15:19
bazıları dogru da bazıları sallama olmus. sayın başbakan hangi tarikattan onu göremedim.neyse sormak istediğim bişe var bu cemevlerı de yani alevilikte tarikat mı değil mi onu bilen var mı. malumunuz zamanında kapatılmış tarikat diye ama tabi bunlar tarikatsa bile iyi tarikattır ne de olsa cağdaş kişiler aleviler.

Escape
21-06-07, 15:22
bazıları dogru da bazıları sallama olmus. sayın başbakan hangi tarikattan onu göremedim.neyse sormak istediğim bişe var bu cemevlerı de yani alevilikte tarikat mı değil mi onu bilen var mı. malumunuz zamanında kapatılmış tarikat diye ama tabi bunlar tarikatsa bile iyi tarikattır ne de olsa cağdaş kişiler aleviler.

TAM ANLAMIYLA SACMALAMISSIN. ALEVILIK BI TARIKAT DEGIL DUSUNCE TARZI FESLEFEDIR!!cemevlerı de toplanma yerıdır . tarıkatlara karsıyız bız alevıler!!! tayyıp ın tarıkatını merak edıyosan efendı 2 oku anlarsın '!!!

supooo
21-06-07, 15:26
bazıları dogru da bazıları sallama olmus. sayın başbakan hangi tarikattan onu göremedim.neyse sormak istediğim bişe var bu cemevlerı de yani alevilikte tarikat mı değil mi onu bilen var mı. malumunuz zamanında kapatılmış tarikat diye ama tabi bunlar tarikatsa bile iyi tarikattır ne de olsa cağdaş kişiler aleviler.

İLK OLARAK SAYIN BAŞKANANIN TARİKATLA İLGİSİ OLAMAZ GİBİ DURUYOR NEDEN DERSEN PAPAZLIK ALMIŞ BİRİ NASIL TARİKATA GİRSİN DEĞİL Mİ İKİNCİ OLARAK O BAŞBAKANIN SAYIN KELİMESİNE YÜKLEDİĞİ ANLAMLA SEN SAYIN BAŞBAKAN DEDİĞİYSEN BAŞKANIMIZDA VATAN HAİNİDİR BUNUDA BİLİYORSUNDUR
ÜÇÜNCÜ OLARAK ALEVİLİK TARİKAT DİYECEK KADAR CAHİL DEĞİLSİNDİR UMARIM ALEVİLİK YAŞAM BİÇİMİ DÜŞÜNCE TARZI OLARAK YAŞANIOR ŞUAN BEN ALEVİ OLMAMAMA RAĞMEN OLAN ARKADAŞLARIMDAN EDİNDİĞİM BİLGİ BU DOGRULTUDA GERÇİ SUNNİDE DEĞİLİM SADECE MÜSLÜMANIM

fasıla
21-06-07, 15:26
bu ülkenin menevi önderlere ihtiyacı var. mürşidi olmayanın mürşidi şeytandır.

hemen her konuda insanlar kendilerine önder seçmiştir. bir savaştan tutunda, hemen her alanda bazı önderlerle insanlar hareket eder.

yani modelleme ve liderlik önemlidir. düşünün bakalım kurtuluş savaşı önder olmadan kazanılmışmıdır. tabi ki hayır. peki bu halk işgal altında yaşayacak bir halk mıdır? hayır. demek ki bu halkı yönlendirecek bir lidere ihtiyaç duymuştur ve Atatürk te bu önderliği yapmıştır.

askeri veya siyasi önderlere ihtiyaç olduğu gibi dini konularda da insanlar bazı önderler edinirler. hemen Kuran Peygamber yetmez mi diye zıplamayın!!!

tabi ki onlar baştacıdır. fakat zamana göre insanlar mürşid edinmişlerdir. ve mürşidler var olacaktır. bu fıtridir (yaradılış gereği).

sapık tarikatlar her devirde olmuştur, olmayada devam edecektir. eee imtihan dünyası sapık olanla olmayanıda ayırtetmek kişilere düşüyor....

Türklerin müslümanlığı kabul ettiği yıldan beri tarikat-tasavvuf bu ülkede olmuştur ve olacaktır. tabi bu tarikatler iyi yönde kanalize edildiğinde çok güzel sonuçlar alınmıştır.

osm. imp kuruluşunu şeyh edebali faktörlerini bir düşünün.. iyi güzel tarikatler halkı yönlendirmede, manevi birliği sağlamada çok önemli roller üslenmişlerdi.

pireye küsüp yorgan yakmamak lazım. sapık tarikatlere biz de karşıyır. ama hepsini aynı kefeye koyup topyekün saldırı, bu halkın maneviyatında tahrip edilmez yaralar açar.....

Escape
21-06-07, 15:30
madem dın konusunda da bı ondere ıhtıyac var neden bunlar tarıkatlar oluyoda camıde kı hoca ımam efendı olmuyo ya da neden bı muftu degıl de ılla tarıkatlar!!! tarıkatların cıkardıgı kıtapları da goruyoruz !! yapmayın muslumansanız dınınızı ogrenmek ıstıyosanız gıdın ımam efendıye muftuye dın hocalarına ne ısınız var tarıkatlarda...

güneş
21-06-07, 15:39
madem dın konusunda da bı ondere ıhtıyac var neden bunlar tarıkatlar oluyoda camıde kı hoca ımam efendı olmuyo ya da neden bı muftu degıl de ılla tarıkatlar!!! tarıkatların cıkardıgı kıtapları da goruyoruz !! yapmayın muslumansanız dınınızı ogrenmek ıstıyosanız gıdın ımam efendıye muftuye dın hocalarına ne ısınız var tarıkatlarda...

sana ne ne işimiz varsa var tarikatllarda biz sana cemevinde ne yapıyorsun ne işiniz var diye soruyormuyuz.alevilik tarikat cemevleri de dergah değilse niye kapatıldı bunlar zamanında.cemevlerinin de kapılarına kilit vurulmadı mı zamanında. alevilik yasama biçimiymiş ee o zaamn tarikatın anlamını da ne iş yaptıklarını da öğrenin öyle yorum yapın. devamlı alevilerin burda cemaatleri tarikatları eleştirmeleri anlamsız cünkü burda kimse cemevlerini ya da yaptıkları zikirler hakkında yorum dahi yapmıyor cünkü burası siyaset bölümü:okay:

Escape
21-06-07, 15:46
sana ne ne işimiz varsa var tarikatllarda biz sana cemevinde ne yapıyorsun ne işiniz var diye soruyormuyuz.alevilik tarikat cemevleri de dergah değilse niye kapatıldı bunlar zamanında.cemevlerinin de kapılarına kilit vurulmadı mı zamanında. alevilik yasama biçimiymiş ee o zaamn tarikatın anlamını da ne iş yaptıklarını da öğrenin öyle yorum yapın. devamlı alevilerin burda cemaatleri tarikatları eleştirmeleri anlamsız cünkü burda kimse cemevlerini ya da yaptıkları zikirler hakkında yorum dahi yapmıyor cünkü burası siyaset bölümü:okay:

madem burası sıyaset bolumu o zaman basımızdakılerde sıyasetın ıcın de ne dıyee sureklı tarıkatlarla beraberler malum sıyaset yaa:okay::okay:nasıl bana ne tarıkatların yetıstırdıgı adamları goruyoruz sen de tarıkatcısın anlasılan!! ataturk cemevlerını gecıcı sure kapattırdı onun sebebını de bılmıyosan arastır ogren!! senın dedıgın gıbı ataturk kokunden kapamıs olsa cemevlerını nıye cemevlerınde ataturk un fotosu bas kosede olsun cem evlerıne hayatında 1 kere gıtmemıs adamlar gelmıs burda benım cem evlerımı elestırıyo!!! cok koyuyo sıze hala yasam tarzımızı surdurmemız asımıle olmamamız sızın gıbı dını yanlıs yasamamamız de mı!!!cem evlerınde zıkır mı yapılıyomus!!!! yıllardır cem evlerıne gıderım zıkır gormedım? acep senın dedıgın zıkır nası oluyomus solede ogrenelım bakalım..(tekrar soyluyorum alevılık tarıkat degıl hala bunu bılmıyosunuz sen bı de dın bolumundesın de mı :D:D:D:D:D)uzuldum senın adına acılen 3 5 alevılık kıtabı al ve oku tavsıye sana BI ALEVIDEN:okay:

fasıla
21-06-07, 15:51
sana ne ne işimiz varsa var tarikatllarda biz sana cemevinde ne yapıyorsun ne işiniz var diye soruyormuyuz.alevilik tarikat cemevleri de dergah değilse niye kapatıldı bunlar zamanında.cemevlerinin de kapılarına kilit vurulmadı mı zamanında. alevilik yasama biçimiymiş ee o zaamn tarikatın anlamını da ne iş yaptıklarını da öğrenin öyle yorum yapın. devamlı alevilerin burda cemaatleri tarikatları eleştirmeleri anlamsız cünkü burda kimse cemevlerini ya da yaptıkları zikirler hakkında yorum dahi yapmıyor cünkü burası siyaset bölümü:okay:

güneş kankam; onların bize karışma hakkı var biz asla onlara karışamayız. herşeyin en iyisini onlar bilir. onlar yüce sezeryusun soyunun, baykalyus kolundan geliyorlar. haşa bu ülkenin seçilmişleri onlar. haddimize mi düşmüş bunları eleştirmek.

sen kusurumuza bakma handan hanım..:crap::crap:

burakuzun7
21-06-07, 15:53
BEN CEMEVLERİNEDE TARİKATLARADA BİLMEM NELEREDE HEPSİNE KARŞIYIM HEPSİNİN TEK YAPTIKLARI İSLAM I PARÇA BÖLÜK ETMEK NEDENİ İSE

ŞİMDİ BU KONUDA KONUŞMAK İSTEMİYORDUM SEBEBİ İSE BEN KONUŞURSAM BENDEN İSTEMEDİĞİM SÖZLER DÖKÜLÜR AĞZIMDAN ONUN İÇİN BEN BİR KAÇ KERE DAHA SORDUĞUMDA CEVAP VEREMEYİP BANA LİNK GÖNDEREN VE GÖNDERDİĞİ LİNKTEN HABERSİZ ADAMLARA Bİ SÖZÜM YOK CEVABINI VEREMEZLER BEN ALLAHA ŞÜKÜR DİNİMİ KULAKTAN DOLMA ÖĞRENMEDİM KENDİM ÖĞRENDİM BAKIN GENE BEN KONUŞMAYIM ÇÜNKÜ ÇOK AĞIR KONUŞURUM BİŞEYE BENZEMEZ BUYRUN:

EN'AM SURESİ:
159 - Dinlerini parça parça edip, grup grup olanlar var ya, senin onlarla hiçbir ilişkin yoktur. Onların işi Allah'a kalmıştır, sonra (Allah) onlara yaptıklarını haber verecektir.

Resulullah şöyle buyurdu: Yahudiler yetmişbir gruba ayrıldı, birinden başka hepsi cehennemdedir. Benim ümmetimde yetmişbir gruba ayrılacaktır, birinden başka hepsi cehennemdedir.''O kurtuluşa eren grup kimdir ya Resulullah?'' sorusuna cevaben ''Onlar benim ve ashabımın gittiği yoldan gidenlerdir''buyurdu.

ŞİMDİ PEYGAMBER EFENDİMİZ HAYATTA İKEN TEK BİR TARİKAT VARMIYDI? VEYAHUTTA BUNLARIN GENEL ÖZELLİĞİ ŞUDUR SİZ SON MODEL BİR JEEP LE GİDİN BUNLARIN YANINA AMA SIFIR VASIFLARA SAHİP BİR İNSAN OLUN BİRDE YOKSUL BİR MÜSLÜMAN AMA HAKİKİ MÜSLÜMAN GİTSİN HANGİNİZE HÖRMET HİZMET BOLDUR(KAZ GELECEK YERDEN TAVUK ESİRGENMEZ HESABI), BİRDE BUNLAR NİYE BİRBİRİNE DÜŞMANDIR? SANKİ TEK DOĞRU KENDİLERİYMİŞ GİBİ, MESELA NURCULARIN NUR EVLERİNDE ABİLER DENİLEN NEYSE ARTIK İNSANLAR VARDIR ONLAR Risale-i Nur OKURLAR VE DİLLERİNİN DÖNDÜĞÜNCE YORUM YAPAR SİZİ AYDINLATIRLAR AMA NE KUR'AN OKUNUR VE ÜZERİNDE KONUŞULUR NEDE HZ PEYGAMBERİN ÖĞÜT VE TAFSİYELERİ BU İŞİN BOYUTUNU ANLATMAK İÇİN YETERLİDİR SANIRIM, BİRDE FETHULLAH GÜLENİN BİR KAÇ KİTABINI OKUMUŞ BİRİ OLARAK KİTABI ÇOK EDEBİ BİR DİLLE YAZILMIŞKEN KONUŞMALARI SANKİ BU KİTAP BAŞKA BİRİNİN KALEMİNDEN ÇIKIYOMUŞ İNTİBASI VERİYOR SONUÇ OLARAK...

YOL ALLAH YOLUDUR VE İNTERNET GİBİ BİR NİMET VARDIR BİLGİ ALMAK İÇİN BİR ÇOK KANAL AÇIKTIR. KİMSEYİ VE HİÇBİR ŞEYİ ARACI ETMEDEN İSLAMI ÖĞRENEBİLECEĞİNİZ SAYISIZ SEÇENEK VARDIR BEN TARİKATÇILIĞA VE MEZHEPÇİLİĞE KARŞI BİR İNSANIM BUNLARIN TÜMÜ HZ PEYGAMBERİN VEFATINDAN SONRA TÜREMİŞTİR...
REHBER KUR'AN, PUSULA HZ PEYGAMBERDİR (YOKSA KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR ONLARDAN ÜSTÜN OLMAK GİBİ BİR MEZİYETİ OLSUN)

SAYGILARIMLA...

KUR'AN VE HZ PEYGAMBERE KENDİ DİLİNİN DÖNDÜĞÜNCE CEVAP VEREBİLEN HİÇ ÇIKMADI BURDA ÇÜNKÜ VEREMEZ

Escape
21-06-07, 15:53
onların bize karışma hakkı var biz asla onlara karışamayız. herşeyin en iyisini onlar bilir. onlar yüce sezeryusun soyunun, baykalyus kolundan geliyorlar. haşa bu ülkenin seçilmişleri onlar. haddimize mi düşmüş bunları eleştirmek.

sen kusurumuza bakma handan hanım..:crap::crap:

eyvallah papucumun yıgıtlerı hehehe:kiki::kiki::hahah::hahah:(kusura bakma resmı gorunce elımde olmadan yazasım gelıyo)

Escape
21-06-07, 16:00
BEN CEMEVLERİNEDE TARİKATLARADA BİLMEM NELEREDE HEPSİNE KARŞIYIM HEPSİNİN TEK YAPTIKLARI İSLAM I PARÇA BÖLÜK ETMEK NEDENİ İSE

ŞİMDİ BU KONUDA KONUŞMAK İSTEMİYORDUM SEBEBİ İSE BEN KONUŞURSAM BENDEN İSTEMEDİĞİM SÖZLER DÖKÜLÜR AĞZIMDAN ONUN İÇİN BEN BİR KAÇ KERE DAHA SORDUĞUMDA CEVAP VEREMEYİP BANA LİNK GÖNDEREN VE GÖNDERDİĞİ LİNKTEN HABERSİZ ADAMLARA Bİ SÖZÜM YOK CEVABINI VEREMEZLER BEN ALLAHA ŞÜKÜR DİNİMİ KULAKTAN DOLMA ÖĞRENMEDİM KENDİM ÖĞRENDİM BAKIN GENE BEN KONUŞMAYIM ÇÜNKÜ ÇOK AĞIR KONUŞURUM BİŞEYE BENZEMEZ BUYRUN:

EN'AM SURESİ:
159 - Dinlerini parça parça edip, grup grup olanlar var ya, senin onlarla hiçbir ilişkin yoktur. Onların işi Allah'a kalmıştır, sonra (Allah) onlara yaptıklarını haber verecektir.

Resulullah şöyle buyurdu: Yahudiler yetmişbir gruba ayrıldı, birinden başka hepsi cehennemdedir. Benim ümmetimde yetmişbir gruba ayrılacaktır, birinden başka hepsi cehennemdedir.''O kurtuluşa eren grup kimdir ya Resulullah?'' sorusuna cevaben ''Onlar benim ve ashabımın gittiği yoldan gidenlerdir''buyurdu.

ŞİMDİ PEYGAMBER EFENDİMİZ HAYATTA İKEN TEK BİR TARİKAT VARMIYDI? VEYAHUTTA BUNLARIN GENEL ÖZELLİĞİ ŞUDUR SİZ SON MODEL BİR JEEP LE GİDİN BUNLARIN YANINA AMA SIFIR VASIFLARA SAHİP BİR İNSAN OLUN BİRDE YOKSUL BİR MÜSLÜMAN AMA HAKİKİ MÜSLÜMAN GİTSİN HANGİNİZE HÖRMET HİZMET BOLDUR(KAZ GELECEK YERDEN TAVUK ESİRGENMEZ HESABI), BİRDE BUNLAR NİYE BİRBİRİNE DÜŞMANDIR? SANKİ TEK DOĞRU KENDİLERİYMİŞ GİBİ, MESELA NURCULARIN NUR EVLERİNDE ABİLER DENİLEN NEYSE ARTIK İNSANLAR VARDIR ONLAR Risale-i Nur OKURLAR VE DİLLERİNİN DÖNDÜĞÜNCE YORUM YAPAR SİZİ AYDINLATIRLAR AMA NE KUR'AN OKUNUR VE ÜZERİNDE KONUŞULUR NEDE HZ PEYGAMBERİN ÖĞÜT VE TAFSİYELERİ BU İŞİN BOYUTUNU ANLATMAK İÇİN YETERLİDİR SANIRIM, BİRDE FETHULLAH GÜLENİN BİR KAÇ KİTABINI OKUMUŞ BİRİ OLARAK KİTABI ÇOK EDEBİ BİR DİLLE YAZILMIŞKEN KONUŞMALARI SANKİ BU KİTAP BAŞKA BİRİNİN KALEMİNDEN ÇIKIYOMUŞ İNTİBASI VERİYOR SONUÇ OLARAK...

YOL ALLAH YOLUDUR VE İNTERNET GİBİ BİR NİMET VARDIR BİLGİ ALMAK İÇİN BİR ÇOK KANAL AÇIKTIR. KİMSEYİ VE HİÇBİR ŞEYİ ARACI ETMEDEN İSLAMI ÖĞRENEBİLECEĞİNİZ SAYISIZ SEÇENEK VARDIR BEN TARİKATÇILIĞA VE MEZHEPÇİLİĞE KARŞI BİR İNSANIM BUNLARIN TÜMÜ HZ PEYGAMBERİN VEFATINDAN SONRA TÜREMİŞTİR...
REHBER KUR'AN, PUSULA HZ PEYGAMBERDİR (YOKSA KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR ONLARDAN ÜSTÜN OLMAK GİBİ BİR MEZİYETİ OLSUN)

SAYGILARIMLA...

KUR'AN VE HZ PEYGAMBERE KENDİ DİLİNİN DÖNDÜĞÜNCE CEVAP VEREBİLEN HİÇ ÇIKMADI BURDA ÇÜNKÜ VEREMEZ

ben de bunu soylemek ıstıyodum sen ıyı anlatmıssın elıne saglık:D:D:D alevılık veya sunnılık gıbı bı sey yoktur kuran ı kerım ı okuyan bunu cok ıyı bılır. alevılık sunnılık sıyaset yuzunden cıkmıstır bı nevı.. kımılerı bunlara ınanır ve bırbırını kotuler ben alevı olrak dıyorum alevı olarak dıyorum alevılık ne bır dın ne de bır tarıkattır.. bugun alevılıgı dogru duzgun bılen hıc bır alevı alevılıgın dın veya tarıkat oldugunu soylemez alevılık bı dunya gorusu bı hayat feslefesıdır.. bunu da anlayacaklarını sanmıyorum ama yazayım!!!!!!

delikanli_82
21-06-07, 16:01
madem dın konusunda da bı ondere ıhtıyac var neden bunlar tarıkatlar oluyoda camıde kı hoca ımam efendı olmuyo ya da neden bı muftu degıl de ılla tarıkatlar!!! tarıkatların cıkardıgı kıtapları da goruyoruz !! yapmayın muslumansanız dınınızı ogrenmek ıstıyosanız gıdın ımam efendıye muftuye dın hocalarına ne ısınız var tarıkatlarda...

heralde üstüne vazife sayılmayacak kadar bir konuda fikir beyanda bulunmuşsun.

Tarikat nedir.? Mürşit nedir. Tasauf nedir.?

Ya boşverin gitsin imamlar yeter demekle olmuyo..

neyse bu konuda bir yaşantın olmadığı icin fazla konuşmaya gerek yok.

zappat
21-06-07, 16:05
günes kardesime katılıorum ozaman cem evlerininde kapatılması lazım neden onlara karsı deilsiniz alevilik nasıl felsefedir oda dinin bir parcasıdır bunu bir alevi olarak nasıl solersin handan gercekten anlamıorum seni

кαpαğαη
21-06-07, 16:07
ohooo tekkeye dönmüş burası:okay::okay: öyle ulvi tarikat ve mensuplarımı kaldıki savunuluyor hala. ne tarikatlar gördük. şeyhlerinin şıhlarının bilmem nereleriyle haşır neşir olan:kiki::kiki:

Gerçi hemen savunma gelir. ''o sapkın tarikatları bizde tasvip etmiyoruz, mevlanaların yunus emrelerin geldiği tarikatları kastediyoruz'' diyeceksiniz...
yok kardeşim artık onlar...evrim geçire geçire bugün ne hale geldiklerini biliyoruz. camiler tarikat genel merkezine dönüşmüş. 80 li yıllarda kurtarılmış bölgeler ilan edilirdi. şimdide camiler için geçerli bu. her tarikat bir camiyi ele geçirmiş. namazlarına giden müslümanlar gittikleri camiinin ismiyle anılır olmuş. bilmem ne camii cemaati v.s...o hayalini kurduğunuz gibi tarikatlar mevcut olsaydı hala kimsenin bir derdi olmazdı...Tarikatları böyle sapkın bağnaz yobazların eline teslim edenler utansın!!!!

bozkurt1453
21-06-07, 16:08
bu ülkenin menevi önderlere ihtiyacı var. mürşidi olmayanın mürşidi şeytandır.

hemen her konuda insanlar kendilerine önder seçmiştir. bir savaştan tutunda, hemen her alanda bazı önderlerle insanlar hareket eder.

yani modelleme ve liderlik önemlidir. düşünün bakalım kurtuluş savaşı önder olmadan kazanılmışmıdır. tabi ki hayır. peki bu halk işgal altında yaşayacak bir halk mıdır? hayır. demek ki bu halkı yönlendirecek bir lidere ihtiyaç duymuştur ve Atatürk te bu önderliği yapmıştır.

askeri veya siyasi önderlere ihtiyaç olduğu gibi dini konularda da insanlar bazı önderler edinirler. hemen Kuran Peygamber yetmez mi diye zıplamayın!!!

tabi ki onlar baştacıdır. fakat zamana göre insanlar mürşid edinmişlerdir. ve mürşidler var olacaktır. bu fıtridir (yaradılış gereği).

sapık tarikatlar her devirde olmuştur, olmayada devam edecektir. eee imtihan dünyası sapık olanla olmayanıda ayırtetmek kişilere düşüyor....

Türklerin müslümanlığı kabul ettiği yıldan beri tarikat-tasavvuf bu ülkede olmuştur ve olacaktır. tabi bu tarikatler iyi yönde kanalize edildiğinde çok güzel sonuçlar alınmıştır.

osm. imp kuruluşunu şeyh edebali faktörlerini bir düşünün.. iyi güzel tarikatler halkı yönlendirmede, manevi birliği sağlamada çok önemli roller üslenmişlerdi.

pireye küsüp yorgan yakmamak lazım. sapık tarikatlere biz de karşıyır. ama hepsini aynı kefeye koyup topyekün saldırı, bu halkın maneviyatında tahrip edilmez yaralar açar.....bu ulkenın manevı degerlerını saıdı nursı denen İT mi koruyormuş...
bu ulkenın manevı degerlerını suyeymancılar mı.nakışıler mı koruyormus...
bu ulkenın manevı degerlerını fetoş denen yılan mı koruyormus...
bence sen sadece oğleden sonraları degıl gunun her saatı sacmalıyorsun...:nono:

kickboks
21-06-07, 16:08
heralde üstüne vazife sayılmayacak kadar bir konuda fikir beyanda bulunmuşsun.

Tarikat nedir.? Mürşit nedir. Tasauf nedir.?

Ya boşverin gitsin imamlar yeter demekle olmuyo..

neyse bu konuda bir yaşantın olmadığı icin fazla konuşmaya gerek yok.

BEN 5 SENE HATTA DAHA FAZLA SÜRE İLE TARİKATLARIN ARASINDAYDIM. SİZE DİYORLAR Kİ AKLINIZA BU YOLLA İLGİLİ GELLEBİLECEK EN UFAK ŞÜPHE SİZİ CEHENNNEME GÖTÜRÜR. PEKİ ÖYLE İSE BENDE SORUYORUM. MADEM BİZ DÜŞÜNMEYECEĞİZ AKLIMIZA ŞÜPHE SOKMAYACAĞIZ HERŞEYİ ALLAHA HAVALE EDECEĞİZ, ALLAH NEDEN BİZE AKIL MANTIK VE DÜŞÜNME GÜCÜNÜ VERDİ. BEN DÜŞÜNEREK O KÖTÜ YOLLARDAN İSLAMİYETİ BİR KALIP OLARAK GÖRENLERDEN KURTULDUM. BENCE ARTIK SİZİNDE DÜŞÜNME ZAMANINIZ GELDİ.

Escape
21-06-07, 16:10
heralde üstüne vazife sayılmayacak kadar bir konuda fikir beyanda bulunmuşsun.

Tarikat nedir.? Mürşit nedir. Tasauf nedir.?

Ya boşverin gitsin imamlar yeter demekle olmuyo..

neyse bu konuda bir yaşantın olmadığı icin fazla konuşmaya gerek yok.

neden ben musluman degıl mıyım ne dıye bnm ustume vazıfe degılmıs acıklasana??????? dını en ıyı bılen kımdır dını en ıyı ınsana kım ogretır?? camı hocaları muftuler ımamlar ogretır sen ne dıye tarıkata gıdıyosun tarıkatta ne ogretıyolar sana !!! evet tarıkat konusunda yasattım yok allah a bın sukurler olsun .. allah korusun adımımı atmam o tarıkatlara!!

Escape
21-06-07, 16:12
günes kardesime katılıorum ozaman cem evlerininde kapatılması lazım neden onlara karsı deilsiniz alevilik nasıl felsefedir oda dinin bir parcasıdır bunu bir alevi olarak nasıl solersin handan gercekten anlamıorum seni

kusura bakma ama sen de anlamamakta dırenıyosun alevılık tarıkat degıl kı tarıkat olmayan sey ne dıye kapatılsın kı!!!!!! alevılıgın ne demek oldugunu bılmıyosun .. sunnılık nasıl bır dın degılse alevılıkte bır dın degıldır dın olan sadece muslumanlıktır!! bunu anlarsan dıgerlerını anlaman emınım kolaylasacaktır...

delikanli_82
21-06-07, 16:16
neden ben musluman degıl mıyım ne dıye bnm ustume vazıfe degılmıs acıklasana??????? dını en ıyı bılen kımdır dını en ıyı ınsana kım ogretır?? camı hocaları muftuler ımamlar ogretır sen ne dıye tarıkata gıdıyosun tarıkatta ne ogretıyolar sana !!! evet tarıkat konusunda yasattım yok allah a bın sukurler olsun .. allah korusun adımımı atmam o tarıkatlara!!

konuyu yanlış anlayıp saptırma. eğer sen tasaauf öğrenmek istiyorsan yaşaman gerekir. yaşamadığın için bırakın ya şu tarikatları diyemezsin.

dini elbette ilmihal bilgiler yönünden en iyi şekilde öğretecek kişilerden biride müftü ve imamlarımızdır.

Escape
21-06-07, 16:19
konuyu yanlış anlayıp saptırma. eğer sen tasaauf öğrenmek istiyorsan yaşaman gerekir. yaşamadığın için bırakın ya şu tarikatları diyemezsin.

dini elbette ilmihal bilgiler yönünden en iyi şekilde öğretecek kişilerden biride müftü ve imamlarımızdır.


pekı tasavvuf yasayıs secmek ısyıosun dıyelım o zaman bunu yıne muftu ve ımamlarımızdan en dogru bılgılerle ogrenemez mısın!! su an bı cok tarıkatın kendıne aıt kıtapları var. sen hangısıne ınanıyosun hepsın de farklı sekıller de anlatımlar var.. ben ataturk un sozunu bagıra bagıra soylerım yıne ... tekrarlıyorum bılmedıgımı dusunuyosan aydınlat benı tarıkatlar konusunda ıkna et benı gereklı bı sey olduguna hee!! bu konuda karsında cahıl(!!) bırı var olarak dusun ve anlat bana tarıkatları ne oldunu ben ve bnm gıbı ıcıne gırmeyen ınsanlarda ogrensın:okay:

delikanli_82
21-06-07, 16:20
BEN 5 SENE HATTA DAHA FAZLA SÜRE İLE TARİKATLARIN ARASINDAYDIM. SİZE DİYORLAR Kİ AKLINIZA BU YOLLA İLGİLİ GELLEBİLECEK EN UFAK ŞÜPHE SİZİ CEHENNNEME GÖTÜRÜR. PEKİ ÖYLE İSE BENDE SORUYORUM. MADEM BİZ DÜŞÜNMEYECEĞİZ AKLIMIZA ŞÜPHE SOKMAYACAĞIZ HERŞEYİ ALLAHA HAVALE EDECEĞİZ, ALLAH NEDEN BİZE AKIL MANTIK VE DÜŞÜNME GÜCÜNÜ VERDİ. BEN DÜŞÜNEREK O KÖTÜ YOLLARDAN İSLAMİYETİ BİR KALIP OLARAK GÖRENLERDEN KURTULDUM. BENCE ARTIK SİZİNDE DÜŞÜNME ZAMANINIZ GELDİ.

sen o en ufak düşünce kelimesi yanlış anlayıp veya anlatılmışsa bunu kalkıp tüm tarikatlara mal etmen çok yanlış..

Düşünce senin düşünce yaşantıda senin... bir feiz almamışsan kapı değiştirebilirdin. neyse..

kickboks
21-06-07, 16:25
sen o en ufak düşünce kelimesi yanlış anlayıp veya anlatılmışsa bunu kalkıp tüm tarikatlara mal etmen çok yanlış..

Düşünce senin düşünce yaşantıda senin... bir feiz almamışsan kapı değiştirebilirdin. neyse..

TAM 3 AYRI TARİKATTA MEDRESE EĞİTİMİ ALDIM HEMDE HERYÖNÜ İLE. ÇOK OKUDUM DİYEMEM İSLAMİYETTE BİLGİ ALDIKÇA KAFANA SOKMAN GEREKENLER ÇOĞALIR. AAMA TÜM TARİKATLARDA VAR BU DÜŞÜNCE. ÇÜNKÜ TARİKATLAR SADECE DİNİ DEĞİL AYNI ZAMANDA SİYASİ. BENCE SEN OTUR BOŞ Bİ ODADA 2-3 SAAT ALLAH'IN SANA VERDİĞİ EN BÜYÜK NİMETİ KULLAN. ÖNCE TARİKATLARI DÜŞÜN. SONRADA VATANINI . SONRA TEKRAR DÜŞÜN İSLAM VATANLA İLGİLİ NE DİYOR. SONRA TEKRAR DÜŞÜN AKP GERÇEKTEN MÜSLÜMAN BİR PARTİ Mİ. SONRADA GEL Bİ DAHA KONUŞALIM KARDEŞİM

delikanli_82
21-06-07, 16:32
pekı tasavvuf yasayıs secmek ısyıosun dıyelım o zaman bunu yıne muftu ve ımamlarımızdan en dogru bılgılerle ogrenemez mısın!! su an bı cok tarıkatın kendıne aıt kıtapları var. sen hangısıne ınanıyosun hepsın de farklı sekıller de anlatımlar var.. ben ataturk un sozunu bagıra bagıra soylerım yıne ... tekrarlıyorum bılmedıgımı dusunuyosan aydınlat benı tarıkatlar konusunda ıkna et benı gereklı bı sey olduguna hee!! bu konuda karsında cahıl(!!) bırı var olarak dusun ve anlat bana tarıkatları ne oldunu ben ve bnm gıbı ıcıne gırmeyen ınsanlarda ogrensın:okay:

Tasauf öğrenmek veya bilgilenmek istiyorsan bu şekilde benden bir acık bekleyip cevaplar yapıştırmaya çalışmadan bizden bişey öğrenemen.

bunu müftü ve imamların sanırım bir çoğu bu konuda yardımcı olur. sor istersen taasuf nedemektir tarikat nedemektir. Tarikat senin yıllar önceki medyanın öcü şekilde gösterdiği ajanlar değildir. Bugun ben kalkıp gelin tarikat kuruyorum diyip işe başlanmıyo bu işler. Belki haberin yoktur ama dedenin dedesi bir mürit olabilir. Sen bugun kalkıp (moder hayat ya) bunlar boşşeyler bırakın diye düşünemezsin.

Sana tek şunu söyliyim yaşamak görmek lazım ama görengözlerle görmek.... Anlatmakla olmuyo

Neyse burası siyaset bölümü heralde. Siyaset bölümünden kendimi uzak tutmak istiyorum kaç gündür çünkü insan kendine sahip çıkamadan karşındakini siyaset yapacam diye kırıcı oluyor. Çok gördüm birbirlerini aşağılıyanları.. esenlikle ..

delikanli_82
21-06-07, 16:36
TAM 3 AYRI TARİKATTA MEDRESE EĞİTİMİ ALDIM HEMDE HERYÖNÜ İLE. ÇOK OKUDUM DİYEMEM İSLAMİYETTE BİLGİ ALDIKÇA KAFANA SOKMAN GEREKENLER ÇOĞALIR. AAMA TÜM TARİKATLARDA VAR BU DÜŞÜNCE. ÇÜNKÜ TARİKATLAR SADECE DİNİ DEĞİL AYNI ZAMANDA SİYASİ. BENCE SEN OTUR BOŞ Bİ ODADA 2-3 SAAT ALLAH'IN SANA VERDİĞİ EN BÜYÜK NİMETİ KULLAN. ÖNCE TARİKATLARI DÜŞÜN. SONRADA VATANINI . SONRA TEKRAR DÜŞÜN İSLAM VATANLA İLGİLİ NE DİYOR. SONRA TEKRAR DÜŞÜN AKP GERÇEKTEN MÜSLÜMAN BİR PARTİ Mİ. SONRADA GEL Bİ DAHA KONUŞALIM KARDEŞİM

şurda du..r bir tarikata siyaset ve maddiyat girmişse ordan uzak olacaksın.

medrese eğitimi aldığa inanmıyorum ben senin:nono:

senle tartışmak istemiyorum bu konuda. Allah yolunu acık etsin..

Escape
21-06-07, 16:38
Tasauf öğrenmek veya bilgilenmek istiyorsan bu şekilde benden bir acık bekleyip cevaplar yapıştırmaya çalışmadan bizden bişey öğrenemen.

bunu müftü ve imamların sanırım bir çoğu bu konuda yardımcı olur. sor istersen taasuf nedemektir tarikat nedemektir. Tarikat senin yıllar önceki medyanın öcü şekilde gösterdiği ajanlar değildir. Bugun ben kalkıp gelin tarikat kuruyorum diyip işe başlanmıyo bu işler. Belki haberin yoktur ama dedenin dedesi bir mürit olabilir. Sen bugun kalkıp (moder hayat ya) bunlar boşşeyler bırakın diye düşünemezsin.

Sana tek şunu söyliyim yaşamak görmek lazım ama görengözlerle görmek.... Anlatmakla olmuyo

Neyse burası siyaset bölümü heralde. Siyaset bölümünden kendimi uzak tutmak istiyorum kaç gündür çünkü insan kendine sahip çıkamadan karşındakini siyaset yapacam diye kırıcı oluyor. Çok gördüm birbirlerini aşağılıyanları.. esenlikle ..
dedem ımam camı hocası zaten gereklı her seyı ogrenıyorum ondan kı masallah 95 yasında bu konularda cok bılgılı cokk eskılerı bılır benım dedem aydınlatıyo benı. dusun 95 yasına neler sıgdırmıstır babannemın annesı de yasıyo yanı ben tarıkatı sunu bunu gerek okuyarak gerekse onları cok ıyı bılen ınsanlardan oogrenıyorum:okay:tarıkata hayırrrrrrrr

kickboks
21-06-07, 16:40
Tabİ Msntikli Cevap Alinca İnanmamaya Vurmak Normal.

delikanli_82
21-06-07, 16:44
dedem ımam camı hocası zaten gereklı her seyı ogrenıyorum ondan kı masallah 95 yasında bu konularda cok bılgılı cokk eskılerı bılır benım dedem aydınlatıyo benı. dusun 95 yasına neler sıgdırmıstır babannemın annesı de yasıyo yanı ben tarıkatı sunu bunu gerek okuyarak gerekse onları cok ıyı bılen ınsanlardan oogrenıyorum:okay:tarıkata hayırrrrrrrr

HAyır madem taasufu biliyordu deden git ona sor. dimi neyse..

Sadıklarla beraber olun....

Allah dostları heryerdedir. ben dedenin dedesini kastetmiştim :D

Allah daha uzun ömür versin sağlık versin İnş sana daha aydınlatıcı bilgiler verir. ..

Escape
21-06-07, 16:46
HAyır madem taasufu biliyordu deden git ona sor. dimi neyse..

Sadıklarla beraber olun....

Allah dostları heryerdedir. ben dedenin dedesini kastetmiştim :D

Allah daha uzun ömür versin sağlık versin İnş sana daha aydınlatıcı bilgiler verir. ..

amın amın daha uzun omurlere ınsallahla dedemle:D:D dedıgım gıbı dedeme zaten soruyorum daha dogrusu sormadan once saatlerce anlatıyo bana.. dedem 95 yasında dedemın babası da kurtulus savasında sehıt dusmus bırıdır sonra bu sefer dedemın uveybabası da sehıt dustu ohooooooo dedemın dedesını bılemem ama bızım yasayıs seklımız bellıdır ole bı sı olsa dedem mutlaka anlatırdı

göçmenoğlu
21-06-07, 16:48
tarikat üyesi akp liler deniliyorda tarikat üyesi chp liler neden demiyorsunuz,belki chp nin içindede vardır yada diğer partilerde,bu sadece akpye mi ait.......

Escape
21-06-07, 16:51
tarikat üyesi akp liler deniliyorda tarikat üyesi chp liler neden demiyorsunuz,belki chp nin içindede vardır yada diğer partilerde,bu sadece akpye mi ait.......

hangı partıden ya da hangı dusunce grubuna mensup oldugu benı ılgılendırmez tarıkat yandası herkese babam olsa dahıl(yapmaz ole bı sey:D) karsıyım omur boyuda karsı olcam:okay:

kickboks
21-06-07, 16:53
Hayir Sadece Akp DeĞİl Fazİlet Var Mahp Var E İllakİ Chp De De Vardir. Ama İÇİnde En Çok TarİkatÇi Hangİ Partİde Bunu EnÇok Kullanan Hangİ Partİ

vatansever42
25-06-07, 23:02
ya kardeşim tarikatçı insan kilise açar mı
cami yıkar mı
böyle yazarak bu adamların puanlarını yükseltiyorsunuz

semihd
25-06-07, 23:58
onu bunu anlamayız. tarikatçılar işte .zamanında erbakanın talebeleriydiler erbakan ülkeyi soydu bunlarda soyuyo.

düşler perisi
26-06-07, 00:04
ya kardeşim tarikatçı insan kilise açar mı
cami yıkar mı
böyle yazarak bu adamların puanlarını yükseltiyorsunuz

:okay::bravo: Tebrik edeim çok doğru bi tepit bunlar yahudi dönmesi zaten

VeliOduncu
26-06-07, 00:05
bencede hepsi tarikatcı ipin ucundan tutsan herbirininki bi yerden cıkar

_TatanKa_
26-06-07, 00:19
Tarikat vaaaar Tarikat var


bu arada bi karar verin Tarikatçılarmı Yahudilermi bunlar neyle suçluyacağınızı şaşırdınız :D

düşler perisi
26-06-07, 00:24
Tarikat vaaaar Tarikat var


bu arada bi karar verin Tarikatçılarmı Yahudilermi bunlar neyle suçluyacağınızı şaşırdınız :D

Yahudi bozmaları ama sizin gibileri kandırmak için müsülman tarikat ayağına yatıyorlar..Sizlerde bunlar müslüman ne yaparsa yapsınlar bunlardan zarar gelmez deyip tutmuşsunuz kuyruğunu bırakmak istemiyorsunuz:hahah:

_TatanKa_
26-06-07, 00:27
Yahudi bozmaları ama sizin gibileri kandırmak için müsülman tarikat ayağına yatıyorlar..Sizlerde bunlar müslüman ne yaparsa yapsınlar bunlardan zarar gelmez deyip tutmuşsunuz kuyruğunu bırakmak istemiyorsunuz:hahah:

he tabi bide bunun yanında amerikan uşakları....ermeni yanlıları....pkk yandaşları.Her türlü ayak var size göre :kiki:

zamanında Özalada Takunyacı diyen zihniyetsiniz hepiniz

düşler perisi
26-06-07, 00:31
he tabi bide bunun yanında amerikan uşakları....ermeni yanlıları....pkk yandaşları.Her türlü ayak var size göre :kiki:

zamanında Özalada Takunyacı diyen zihniyetsiniz hepiniz
:hahah::hahah:O ayaklar onlar da var ki büyük geliyor onlara bizde görüyoruz ama sizin kapasiteniz büyük geldiğini göremiyor o ayakların..
Özala gelince Özalın hatası değilmidi Musul petrolleri???Onu da sevmiyorum bu ülkenin bu hale gelmesinde dış borcu fıralatanlardan biride odur..Tabii siz onu da seversiniz göz boyadığı için şaşırmam:evillol:

bozkurt1453
26-06-07, 00:36
he tabi bide bunun yanında amerikan uşakları....ermeni yanlıları....pkk yandaşları.Her türlü ayak var size göre :kiki:

zamanında Özalada Takunyacı diyen zihniyetsiniz hepiniz

ozal geberıp gıtmış bı adam..kahraman oldugunu zannedenlerın çokgunlukta oldugu ne oldugu bellı olmayan bır adamdır..memleket 3 gaflet yetıştırmış...damat ferıt demıyorum dıkkat et.menderes-özal recep...

düşler perisi
26-06-07, 00:38
ozal geberıp gıtmış bı adam..kahraman oldugunu zannedenlerın çokgunlukta oldugu ne oldugu bellı olmayan bır adamdır..memleket 3 gaflet yetıştırmış...damat ferıt demıyorum dıkkat et.menderes-özal recep...

:bravo::bravo:

_TatanKa_
26-06-07, 00:41
ben musul petrollerini borçları falan kastetmedim %100 başarılı bi siyasetçide gelmemiştir bu güne kadar (Tayyip dahil)

Sağ partiler iktidar olduğunda hep Tarikatçı olarak suçlanılarak milleti kandıran zihniyetsiniz dedim

örnek; Baykal zamanında Eceviti bile çizgisinden sapmış bi ayağı Atatürkçülükte bi ayağı Tarikatta dedi.....şimdi ise gelin beraber Eceviti yaşatalım diyor