PDA

View Full Version : TSK ABD'yle Çarpışsa Ne Olur

türesin
01-06-07, 17:52
TSK ABD'yle Çarpışsa Ne Olur ?

TSK'nın ABD ile kapışması durumunda Türk erkeklerinin yüzde kaçı orduya katılır? Bu durumda TSK'ya güven ne olur ? İşte çarpıcı bir anket...Başkent Araştırma tarafından Türkiye’nin 28 ilini kapsayan "Türk Halkının Teröre ve PKK’ya Bakışı Araştırması" kapsamında vatandaşların "Sınır Ötesi Operasyon ve Kuzey Irak" konusunda nasıl yaklaştığı araştıltırıldı.

İstanbul, Bursa, Edirne, Sakarya, Ankara, Kayseri, Eskişehir, Sivas, İzmir, Manisa, Muğla, Adana, Antalya, Mersin, Hatay, Isparta, Samsun, Trabzon, Rize, Tokat, Ağrı, Erzurum, Kars, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Elazığ, Van'da ikamet eden 1720 kişi ile telefonla görüşme yöntemiyle,11 – 14 Ocak 2007 tarihleri arasında yapılan araştırma, Mehmet Sefa Pösteki ve Kemal Özkiraz’ın koordinatörlüğünde gerçekleştirildi.

İşte araştırmaya göre ortaya çıkan çarpıcı sonuçlar:

-------------------------------------------------------------------------------

Sizce 1 Mart tezkeresi kabul edilseydi,Türkiye Kuzey Irak’ta daha fazla söz sahibi olabilir miydi ?

EVET % 66,4

HAYIR % 17,1

FİKİR BELİRTMEYEN % 16,5

--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

Başbakan R.Tayyip ERDOĞAN’ın “Kerkük’ün yeni bir Karabağ olmasına izin vermeyiz” sözünü nasıl değerlendiriyorsunuz?

OLUMLU % 76,1

OLUMSUZ % 11,5

FİKİR BELİRTMEYEN % 12,4

Kerkük’teki Türkmen Soydaşlarımızın haklarını korumak ve PKK sorununu bitirmek amacıyla TSK’nın Kuzey Irak’a müdahalesini destekler misiniz ?

DESTEKLERİM % 78,1

DESTEKLEMEM % 11,3

FİKİR BELİRTMEYEN % 10,6

TSK’nın Kuzey Irak’a yapacağı bir müdahalede ABD askerlerinin TSK ile bir çatışmaya cesaret edebileceğine inanıyor musunuz ?

İNANIYORUM % 15,3

İNANMIYORUM % 66,4

FİKİR BELİRTMEYEN % 18,3

-------------------------------------------------------------------------------

ABD ile bir çatışma olması halinde TSK’nın başarılı olabileceğine inanıyor musunuz ?

İNANIYORUM : % 90,2

İNANMIYORUM : % 2,6

FİKİR BELİRTMEYEN: % 7,2

Irak veya ABD ordularıyla büyük çaplı bir çatışma çıkması halinde TSK’ya katılır mısınız ? ( Sadece Erkeklere Sorulmuştur )

KATILIRIM : % 93,5

KATILMAM: % 2,1

FİKİR BELİRTMEYEN: % 4,4

Ak Parti Hükümetinin ve TBMM’nin Kuzey Irak’a sınır ötesi operasyon kararı alabileceğine inanıyor musunuz ?

İNANIYORUM: % 67,1

İNANMIYORUM: % 18,3

FİKİR BELİRTMEYEN: % 14,6

*** CEVAPLARIN ANALİZİ

Başkent Araştırma uzmanları, verilen cevapların analizini özetle şu şekilde yapıyorlar:

Araştırmaya katılan deneklerin vermiş oldukları cevaplar halkımızın hem Kerkük konusunda hem de Kuzey Irak’ta barınan PKK konusunda sabrının tükendiğini göstermektedir.Yine sonuçlara baktığımızda Türk halkının Başbakan R.Tayyip Erdoğan’ın ABD’li ve Irak’lı yetkililere yaptığı uyarıları sahiplendiğini görebiliyoruz.

Araştırma hem PKK’ya hem de Irak ve ABD ordularına karşı Türk Silahlı Kuvvetlerine güvenin tam olduğunu hatta halkımızın tamamına yakınının geniş çaplı bir çatışma durumunda gerekirse gönüllü katılacağını göstermesi bakımından son derece önemlidir.Ayrıca TBMM ve Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetinin böylesine önemli ve riskli bir karar alabileceğine inananların yüzdesi oldukça yüksek derecede olması da dikkat çekicidir.
Sonuç olarak Türk Halkının olası problemler halinde ordusu, milleti, meclisi ve hükümetiyle bir bütün oluşturacağını görmek mümkündür

kaynak : internetajans

Evet sizler ne düşünüyor , neler söyleyeceksiniz ?

Buyrun...

:okay: :okay: :okay:

arap58
01-06-07, 18:08
bu zamana kadar kimden korkmuşuz kanka ben razıyım gitmeye gider aslanlar gibi çatışırız abd ırak barzani kim gelirse gelsin....

StR@nGeR
01-06-07, 18:10
arap aynen katılıyorum ülke korkaklıkla değil onurla şerefle yönetilir.

alacağımız bir can vereceğimiz bir can

arap58
01-06-07, 18:20
arap aynen katılıyorum ülke korkaklıkla değil onurla şerefle yönetilir.

alacağımız bir can vereceğimiz bir can

tayyip gibi korkaklar yüzünden bu hallere düştük onurumuzu yitirdik türk insanı her yerde aşşalanmaya başladı barzani gibi süs köpekleri havlamaya başladı ne diyim kardeş bu vatan kolay alınmadı ama çok kolay satılıyor be..

FrappuccinO
01-06-07, 18:29
Efendim Amerika ile yapılacak 1 savaş hüsran ile sonuçlanır..öncelikle Hava Ve Deniz Kuvvetleri bizden kat kat üstün... Türkiyenin henüz 1 ucak gemisi bile yok ...

kara savasındada ne kadar dayanacagımız tartısılır...

arap58
01-06-07, 18:35
Efendim Amerika ile yapılacak 1 savaş hüsran ile sonuçlanır..öncelikle Hava Ve Deniz Kuvvetleri bizden kat kat üstün... Türkiyenin henüz 1 ucak gemisi bile yok ...

sen bizim askerlerimizi ordumuzu onlar gibi paralı süt çocukları barbi bebekmi zannettin kardeş....

StR@nGeR
01-06-07, 18:42
yoruma gerek yok KELLE ALIRIZ.

Tengri
01-06-07, 18:44
ne mi olur sorman hata abd silinir haritadan :)

Escape
01-06-07, 18:48
ne mı olur turkıye amecıkayı harıtadan sıler. fazla abarttım galıba yener kesınlıkle cunku bızım ordumuz dunyada kı en ıyı 2cı ordu ve turk ınsanı dogustan askerdır. abd de para ıle askerlık yapılıyo.. yanı canlarını oyle kolay kolay tehlıkeye atmazlar kacısırlar dırek...

by_scout
01-06-07, 18:49
sen bizim askerlerimizi ordumuzu onlar gibi paralı süt çocukları barbi bebekmi zannettin kardeş....
kanka doğruya doğru olmak lazım bi atom bombası atsalar ne yapabilrsin söle hadi:Peureux06 ama kara savaşında bizim yerimiz tutacak ordu henüz dünyaya gelmedi!:okay:

burakuzun7
01-06-07, 18:53
ne olursa olur 300 yıldır bekle gör politikası izliyoruz ne sonuç verdi? şunuda açık söylüyorum TÜRKİYE YE BİRİ SAVAŞ AÇAR VE SAVAŞIRSAK KİM OLURSA OLSUN 3. DÜNYA SAVAŞI ÇIKAR BÜTÜN DENGELER DEĞİŞİR TÜRKİYEYİ SADECE MİSAK I MİLLİ OLARAK DEĞERLENDİRİRSENİZ TÜRKLER HAKKINDA HİÇBİRŞEY BİLMİYORSUNUZ DEMEKTİR...

türesin
01-06-07, 18:55

Vietnamda hüsranı yaşadılar...:ragaci :ragaci :ragaci

Afganistan başlarına dert oldu...:kiki: :kiki: :kiki:

Irak'ta batağa saplandılar... Küçücük devlet onlara ne dersler verdi. ABD ordusunda firarlar bile çokça...

Korkma bu kadar Kardeşim...

22 milyonluk Irak'lının dağılan ve mağlup olup terhis edilen ordusuna rağmen ABD'ye kök söktürüyor... Sonunda buradan da kaçacaklar...

AUTO MUSIC GARAGE
01-06-07, 19:30
ABD ve Türkiye Düsünemiyorum Bile Tek Sorun Para Olucaktir...

Kendi kendimize yetersek eger ekonomik olarak üretebilirsek elimizde sicak para olursa silah ucak sorun degil rusya v.s hepsi kapida satmak icin

Kara savasi demisler biride demiski nekadar dayanabiliriz Ulen DENYO Ingiltere dedigin dünya devi canakkalede dedelerin gömdü oraya Senin yüreginmi yemiyo Ben simdi gönüllü olarak VARIM o abd liler gibi dolar icin savasa gitmiyoruz Bizler Fark burda...

T®@ŇŒ®
01-06-07, 19:36
Anketten çıkan sonuca göre; çoğunluk Kuzey Irak'a aktif bir müdahaleden yana (Yani TSK'nın yanında) ve bu müdahalede başarılı olacağımız kanaatinde. Ayrıca gerektiği durumda gönüllü katılabileceğini de belirtmiş ankete katılanların büyük çoğunluğu. Şimdi bu gösteriyor ki olası bir harekat olursa, kamuoyu da TSK'ya olan desteğini esirgemeyecektir. Bu çok güzel, olumlu bir durum (Hükümet de gereken siyasi kararı çıkardığı taktirde operasyon başlayacaktır).

Irak'ta başarılı oluruz, olamayız, zibidi Barzani'nin adamları ve onların üvey babalarının adamlarıyla çatışırız, çatışmayız senaryolarına cevap olarak da. Genelkurmay Başkanı Büyükanıt Paşa'nın basın toplantısında dediği gibi K. Irak'a girdiğimiz taktirde başarılı oluruz. Çünkü TSK'nın komutanı bunu kendi ağzından basın toplantısında-canlı yayında açıklıyorsa, bir bilinen vardır. Bizde bulunmayan bir takım askeri araçlar onlarda bulunabilir fakat bizde olan birtakım şeyler de onlarda bulunmamakta...

Sonuç olarak yapılması gereken ; sineği öldürmek değil onun beslendiği, barındığı, yaşadığı bataklığı kurutmaktır.

AUTO MUSIC GARAGE
01-06-07, 19:46
Zaten dün haberlerde izledim gircek giriyo degil suan icin yol giris cikislari ve irak köylerinde türk askeri konuslanmis durumda 2 askerimizi gördüm elinde silah devriye geziyolardi türkiye sinirina yaklasik 20 -50 km dediler.. dahada ielrliyecek Allahin emri

Herzaman Türk askerinin yanindayiz...

türesin
01-06-07, 19:47
ne olursa olur 300 yıldır bekle gör politikası izliyoruz ne sonuç verdi? şunuda açık söylüyorum TÜRKİYE YE BİRİ SAVAŞ AÇAR VE SAVAŞIRSAK KİM OLURSA OLSUN 3. DÜNYA SAVAŞI ÇIKAR BÜTÜN DENGELER DEĞİŞİR TÜRKİYEYİ SADECE MİSAK I MİLLİ OLARAK DEĞERLENDİRİRSENİZ TÜRKLER HAKKINDA HİÇBİRŞEY BİLMİYORSUNUZ DEMEKTİR...

Bu konuda çok haklısın.... İran pusuda bekliyor, ha keza aynı şekilde Suriye ... Azerbaycan ermenistan ve karabağ için tetikte... Türkiyenin gireceği savaş ABD'yide bitirir...

O nedenle ABD çok temkinli hareket ediyor... Batı dünyasından destek bulmadıkça , Ne Türkiye nede İranla savaşı göze alır. Batının da savaşı göze alacağının hiç sanmam. İngiliz halkı savaştan çekilmek için fırsat kolluyor ve Tony Blair savaşa girdiğinden dolayı pişmanlığını belirtmiştir..

:ragaci :ragaci :ragaci

brave06
01-06-07, 20:27
kuzey ırağa girersek abd yi yeriz ama sorun o değil
Türkiye iç karışıklığa sürüklenir diyarbakırın nasıl karışaçağını hayal bile edemiyorum
o medyanın aydın (hain)dediği insanlar ekranlara çıkıp insan hakları safsatasını uydurarak halkın kafasını karıştıracak
dolayısıyla savaş ırakta değil Türkiye de olur bence

türesin
01-06-07, 20:36
kuzey ırağa girersek abd yi yeriz ama sorun o değil
Türkiye iç karışıklığa sürüklenir diyarbakırın nasıl karışaçağını hayal bile edemiyorum
o medyanın aydın (hain)dediği insanlar ekranlara çıkıp insan hakları safsatasını uydurarak halkın kafasını karıştıracak
dolayısıyla savaş ırakta değil Türkiye de olur bence

O zaman oradakilerinde çekeceği var demektir.:okay:

Oradaki ihanet odaklarını toptan bitirmek için fırsat olur. Geçmişte biz bunu defalarca yaptık.

ernesto8989
01-06-07, 20:41
eet kuzey ırakı karadağa çevirmesine izin vermeyiz dedi ama o bunu söylerken kuzey ırakta peşmergeler her gün 100 türk öldüreceklerine yemin ediyorlardı ve bu hala devam ediyor yaklaşık 1,5 senedir her gün 100 türk öldürülüyor ve bunu veren sadece 2 kanal var biri YENİÇAĞ TV diğeride ULUSAL KANAL işte doğru haber izlemek istiyorsanız bu iki kanalı izleyin Türk basını ne yazıkki satılmış ZAMAN- VAKİT gibi gazeteler ve SAMANYOLU TV gibi fetullah gülenin elinde bulunan kanalların izlenmesi bence çok sakıncalı bunlar dini kullanan ********* insanların yayın organları bunlara dikkat etmek gerekli

wild wolf
01-06-07, 22:16
kanka doğruya doğru olmak lazım bi atom bombası atsalar ne yapabilrsin söle hadi:Peureux06 ama kara savaşında bizim yerimiz tutacak ordu henüz dünyaya gelmedi!:okay:

atsınlar 100binimiz sehit olur bir o kadarıda gazi biz yine cepheye:okay: :okay:

claret
01-06-07, 23:08
Arkadaşlar kara savaşlarında çıkmaza girecekleri kesin ama...adamlar kendisi savaşmıyor ki.Uçaklarla bombardıman yapıyorlar keza ırak örneği.Eğer ki dünyada herkeze karşı ezilmemek ve boyun eğmemek için kendi uçağını,jetini,tankını,topunu vs... kendin yapacaksın.Yani üretime geçmek lazım.Özellikle de hava savunma-saldırı olayına yönelmemiz lazım.Bir savaş durumunda Dünyadan sağlam ambargolar gelir.Birde işin maddi boyutu var.Ülkenin kasasında sıcak para olması da lazım.Bu ülke ne Çanakkaleler,ne Sakaryalar gördü.Ne para vardı ne pul ama şimdi onlarda lazım karşı gelmek için...Yerli malı kullanmaya çalışın arkadaşlar...

türesin
02-06-07, 18:38
efendim körü körüne milliyetçilik yapmaya gerek yok...
örneğin kullandıımız piyade tüfeği G-3
belçika yapımı...
piyade tüfeklerimizi bile yurtdısından alıyoruz..
füzelere gelince souk savas döneminden kalma sscbden korunmak için kurulan antikalar tabirini kullanabiliriz....
Hava Kuvvetlerimizde zayıf... f-16 -f-15.... ws... ws...
adamlar f-36su kullanırken biz 40 vietnam savasında kullanılan ucakları kullanıyoruz...
öyle sadece Milliyetçiyiz ASarız keseriz demekle bitmiyor..
Bunun Lojistik,stratejik kısımlarınıda düşünmemiz lazım...

Değerli kardeşim bu kadar kormayın bea...

" Liderleri Arslan olan koyunlar , liderleri koyun olan arslanları yener..."

Bana bu sözü hatırlattınız...

:ragaci :ragaci :ragaci

satisfacti10
02-06-07, 18:52
senaryoyu yazayım ben ozaman.. TSK, Irak'da ABD ile karşılaşırsa;

savaş çıkar.. ki bu 3. dünya savaşı olur...
Türkiye yalnız kalmaz bu savaşta.. bu bir...ki türkiye yalnız yaldı diyelim;

- Kara Kuvvetleri için söyleyeceğim bir söz yok.. Bizden iyisi olmadı ve olamaz... Dünya Osmanlının bulduğu 10 luk sisteme bile geçemezken biz tarihini yazdık onun..

-hava kuvvetlerine gelince.. uçaklar Türk yapımı değil ama...
-Dünyanın en iyi savaş plotşarı Türkler! son araştırmalarda Türk plotlarının savaş jetleri ile son hızındayken nokta atışında %99.8 lik bir ortalaması war.. ki ABD nin ortalaması %68.. gerisini siz düşünün..
- Jetlerimiz ABD jeti olsa da Aselsan başta olmak üzere birçok firma TSKdaki jetlerimizin şifresini çözüp neredeyse hepsini Türkiyenin kontrolüne geçirmeyi başarmıştır! yani uçaklarımızın kilitlenip düşürülmesi söz konusu değil..

-gelelim denize... denizde denizden savaşacaksın diye bişey yok ABD gemisini getirene kadar dünyanın herhangi bir yerinde istediğin gibi bombalarsın.. Türkiyede radarda görünmeyen onlarca jet war... (havada başarısız oluruz diyenlere de duyrulur...) ayrıca ülkemizin sahip olduğu savaş gemileri küçük ve hızlı hareket edebilen saldırı değil savunma gemileri.. yani abd nin gemisi dönüp bizi vurana kadar altından girip üstünden çıkarız.. (Osmanlı deniz zaferlerini genelde bu şekilde elde etmiştir)

gelelim stratejiye.. bir soru soracam sadece... Türk zekasından üstün zekaya sahip bi millet tanıyomusunuz??? Özellikle bu tarz olağan üstü durumlarda neler yapabileceğimizi tahmin ediyomusunuz? ee ozaman stratejiyi söylememe gerek yok.. herşey ortada..

gelelim milletin birlik bütünlüğüne.. bu iş pkk ya, parti kavgasına ve cem uzanın vaatlerine benzemez... Ülke dedimmi dindarı ataisti, sağcısı solcusu vb.. en kötü dediğiniz insan bile savaş durumunda bu ülke için gözünü kırpmadan canını verir... kimsenin şüphesi yok....!

katılmayan varsa bekliyorum özelden msnden forumdan.. her şekilde cevap verilir!

DAVETSiZ
02-06-07, 18:55
Bağzıları Biraz yüksekten uçmuş bence!

Tamam askeri güç olarak iyiyiz ama artık teknoloji önde ne yazıkki!
Bir Düşünün diyelim Amerikaya büyük zahiyat verdik! Amerika kızdı bize Bundan 62 YIL öce Atom bombası kullanan bir ülkede şu an nasıl bir bomba vardır kimbilir?

Ayrıca daha 20 yıl önce Kıtalar arası füzesi olan bir ülkede şu an ne vardır siz tahmin edin!
İstanbula ve Ankaraya birer tane atom atıldığını düşünebiliyormusunuz ?

Bizim daha Partiot füzemiz bile yok Füzeyi Bırakın Kendi piyade Tüfeğimizi kendimiz yapamıyoruz!

Bizim G3 ler Keleş karşısında bile yetersiz kalırken M16 karşısında ne hale düşer
merak ediyorum!

Sizlerin yaşı kaç bilmiyorum ama 1993te Pkk ile mücadelede Bixi ye karşı Bizim MG3 çok yetersiz kalmıştı Ayrıca RPG7 Roket atarımız yoktu Pkk ile mücadelede alındı!

Siz şimdi bunları bırakında mesela Rusyanın Keleşi RPG7 si Bixi si var ABD nin M16 sı ve sayamayacağımız kadar kaliteli silahları var Almanyanın G3 ve HK modelleri var
Peki bizim meşhur ne silahımız var bilen varmı ?

İman gücünü sormadım :nono:

satisfacti10
02-06-07, 18:59
he pardon, zaten atom bombası atmak çocuk oyuncağıydı! Tutturmuşsunuz bi atom bombası diye gidiyosunuz... Dünya ayağa kalkıp o bombayı öyle bir iade ederki abd ye... 2007deyiz beyler.. nato denen bi kuruluş war hani... uçmayın atom bombasına kadar..

Pesimistyle
02-06-07, 19:04
kısaca bız bı tek onları futbol macında yenerız:D o tur bır savasın hem askerı hemde ekonomık cok agır sonucları olur bızım ıcın.adamlara askerı yonden zarar versek bıle ekonomık yonden acısını cıkartırlar hemde acı acı

DAVETSiZ
02-06-07, 19:07
he pardon, zaten atom bombası atmak çocuk oyuncağıydı! Tutturmuşsunuz bi atom bombası diye gidiyosunuz... Dünya ayağa kalkıp o bombayı öyle bir iade ederki abd ye... 2007deyiz beyler.. nato denen bi kuruluş war hani... uçmayın atom bombasına kadar..

Bir dakika Adamların Atom bombası olupta neden atmasınlar ?
1945 te attılar kim ne diyebildi ?

Bize atombombası atmayacak diye bir kanunmu var yada bir anlaşmamı var?
Dünyanın ayağa kalkacağını söylüyorsun Irak a girerken kim ayağa kalktı ?
Hiroşimaya Atom atılırken kim ayağa kalktı ?

Zaten Türkiyenin çok düşmanı var emin ol Atom atılırken yardım bile edeceklerdir.

Bence siz hayal dünyasında yaşıyorsunuz...
Yok yok bize atmaz diye avutun kendinizi varsa bir garantiniz söyleyin bende avutayım kendimi...

Kubilay_
02-06-07, 19:15
Bağzıları Biraz yüksekten uçmuş bence!

Tamam askeri güç olarak iyiyiz ama artık teknoloji önde ne yazıkki!
Bir Düşünün diyelim Amerikaya büyük zahiyat verdik! Amerika kızdı bize Bundan 62 YIL öce Atom bombası kullanan bir ülkede şu an nasıl bir bomba vardır kimbilir?

Ayrıca daha 20 yıl önce Kıtalar arası füzesi olan bir ülkede şu an ne vardır siz tahmin edin!
İstanbula ve Ankaraya birer tane atom atıldığını düşünebiliyormusunuz ?

Bizim daha Partiot füzemiz bile yok Füzeyi Bırakın Kendi piyade Tüfeğimizi kendimiz yapamıyoruz!

Bizim G3 ler Keleş karşısında bile yetersiz kalırken M16 karşısında ne hale düşer
merak ediyorum!

Sizlerin yaşı kaç bilmiyorum ama 1993te Pkk ile mücadelede Bixi ye karşı Bizim MG3 çok yetersiz kalmıştı Ayrıca RPG7 Roket atarımız yoktu Pkk ile mücadelede alındı!

Siz şimdi bunları bırakında mesela Rusyanın Keleşi RPG7 si Bixi si var ABD nin M16 sı ve sayamayacağımız kadar kaliteli silahları var Almanyanın G3 ve HK modelleri var
Peki bizim meşhur ne silahımız var bilen varmı ?

İman gücünü sormadım :nono:

türkiyeninde knedisine ayit ataom bomd-bası var ..

senin iyi dediğin m16 silahı g3 silahının eline su bile dökemez

abd korede nedne cok zait verdi bliyormusn kullandığı m16 silahı yüzünden m16 silahı insana isabet ettimi canlı kalma olasılığı var fakat g3 silahı yeterki vücudun bir yerine isabet etsin sıyırsa bile kankaybından öldürür minnacık delikle girer vücuduna karpuz kadar delik acarak cıkar var gerisini sen düşün

mg3 denen bir silah var avatarda benim elimdeki silah tam olarak cıkmamış ama olsun :D sen göremmişsin belli bu silah tambir ölüm makinası ölüm kusuyor dakkada 1100 mermi atıyor ve TÜRK yapımı yabancılara ayit fakat patentti türkiyede MKE üretiyor yine aynı şekilde G3 silaharıda MKE yapımı

abd g3 silahının etkisinden kortuğu için türkiyeye baskı yaparak silahını hk33 denen piyade tüfeği iledeğşmesini istiyor bu silah nato standartlarında yaralamaya yönelik özellikleri g3 le aynıda olsa g3 e su biledökemez

daha burda yazmak istemediğim bircok silah ve mühimmat var aslınad bunların burda konuşulması bile sakat istihbarat denen bi şe var....

türesin
02-06-07, 19:18
Bir dakika Adamların Atom bombası olupta neden atmasınlar ?
1945 te attılar kim ne diyebildi ?

Bize atombombası atmayacak diye bir kanunmu var yada bir anlaşmamı var?
Dünyanın ayağa kalkacağını söylüyorsun Irak a girerken kim ayağa kalktı ?
Hiroşimaya Atom atılırken kim ayağa kalktı ?

Zaten Türkiyenin çok düşmanı var emin ol Atom atılırken yardım bile edeceklerdir.

Bence siz hayal dünyasında yaşıyorsunuz...
Yok yok bize atmaz diye avutun kendinizi varsa bir garantiniz söyleyin bende avutayım kendimi...

İran başbakanı bizim başbakanın yanında Arslanları oynarken... Bizim başbakanımız BOP eş başkanı gibi görünmesine rağmen kedileri oynuyor...

Olay bu kadar basit...:ragaci :ragaci :ragaci

DAVETSiZ
02-06-07, 19:53
türkiyeninde knedisine ayit ataom bomd-bası var ..

senin iyi dediğin m16 silahı g3 silahının eline su bile dökemez

abd korede nedne cok zait verdi bliyormusn kullandığı m16 silahı yüzünden m16 silahı insana isabet ettimi canlı kalma olasılığı var fakat g3 silahı yeterki vücudun bir yerine isabet etsin sıyırsa bile kankaybından öldürür minnacık delikle girer vücuduna karpuz kadar delik acarak cıkar var gerisini sen düşün

mg3 denen bir silah var avatarda benim elimdeki silah tam olarak cıkmamış ama olsun :D sen göremmişsin belli bu silah tambir ölüm makinası ölüm kusuyor dakkada 1100 mermi atıyor ve TÜRK yapımı yabancılara ayit fakat patentti türkiyede MKE üretiyor yine aynı şekilde G3 silaharıda MKE yapımı

abd g3 silahının etkisinden kortuğu için türkiyeye baskı yaparak silahını hk33 denen piyade tüfeği iledeğşmesini istiyor bu silah nato standartlarında yaralamaya yönelik özellikleri g3 le aynıda olsa g3 e su biledökemez

daha burda yazmak istemediğim bircok silah ve mühimmat var aslınad bunların burda konuşulması bile sakat istihbarat denen bi şe var....

Türkiyeye ait atom bombası var ama piyade tüfeğini kendi yapamıyor öylemi?
güldürme beni kanka kendini avutuyorsun.

Ayrıca Savaş konusunda pek bilgin yok sanırım Savaşta bir taktik vardır!
Askeri vurrursun ölmez yaralanır o askeri 2 kişi taşır orada bırakamazlar o zamanda 3 kişi saf dışı kalmış olur! Anladın sen onu ?

Bu arada o beğenemediğin M16 nın ŞOK etkisi vardır Vücudun herhangi bir yerine isabet ettiğinde vücuda ŞOK verir bu yüzden doktorlara M16 mermisi yemiş bir insanın tedavisi için ayrı bir eğitim verirler.

G3 çok güzel bir silah diyosun sen hiç G3 kullandınmı arkadaşım ?
Ben kullandım hemde yüzlerce mermi attım sana kısaca anlatayım Arazide Operasyonda yağacak bir yağmur G3 ün tutukluk yapma ihtimalini çok yükseltir!
3 gün bakım yapmasan G3 %80 tutukluk yapar Nertedeyse günde 2 kez bakım yapılır bu yüzden.
Toz G3 düşmanıdır Mekanizması Tozlandığı an G3 bitmiştir...

G3 20 Mermi alır, Keleş, M16 ve HK 30 mermi alır. Ayrıca G3 Bu 3 Silahtanda oldukça Ağırdır!
Ben sana G3 ün en etkili yanını söyleyim Parçalama etkisi vardır Vücudun her hangi bir yerine isabet ettiği an parçalar. Başka bir özelliği yok.

İstibaharat konusuna gelince Fazla Kurtlar vadisi izledin gibi geliyor bana:kiki: :kiki:

Kubilay_
02-06-07, 20:02
Türkiyeye ait atom bombası var ama piyade tüfeğini kendi yapamıyor öylemi?
güldürme beni kanka kendini avutuyorsun.

Ayrıca Savaş konusunda pek bilgin yok sanırım Savaşta bir taktik vardır!
Askeri vurrursun ölmez yaralanır o askeri 2 kişi taşır orada bırakamazlar o zamanda 3 kişi saf dışı kalmış olur! Anladın sen onu ?

Bu arada o beğenemediğin M16 nın ŞOK etkisi vardır Vücudun herhangi bir yerine isabet ettiğinde vücuda ŞOK verir bu yüzden doktorlara M16 mermisi yemiş bir insanın tedavisi için ayrı bir eğitim verirler.

G3 çok güzel bir silah diyosun sen hiç G3 kullandınmı arkadaşım ?
Ben kullandım hemde yüzlerce mermi attım sana kısaca anlatayım Arazide Operasyonda yağacak bir yağmur G3 ün tutukluk yapma ihtimalini çok yükseltir!
3 gün bakım yapmasan G3 %80 tutukluk yapar Nertedeyse günde 2 kez bakım yapılır bu yüzden.
Toz G3 düşmanıdır Mekanizması Tozlandığı an G3 bitmiştir...

G3 20 Mermi alır, Keleş, M16 ve HK 30 mermi alır. Ayrıca G3 Bu 3 Silahtanda oldukça Ağırdır!
Ben sana G3 ün en etkili yanını söyleyim Parçalama etkisi vardır Vücudun her hangi bir yerine isabet ettiği an parçalar. Başka bir özelliği yok.

İstibaharat konusuna gelince Fazla Kurtlar vadisi izledin gibi geliyor bana:kiki: :kiki:

gece çatışmalarında m16 sialhıın dezavantaşını niye yazmadın

korede abde askerleri gec e catışmalarında silahın alevi ile yerleri cok rahat tesbit ediliyor
fakat g3 silahı okadarda kolay tesbit edilemiyor g3 silahının birtek dez avantajı dediğin gibi toz ve sürekli bakım istemesi
sen inanmadın galiba g3- mg3 - ve hk-33 lerin türkiyede üretildiğine bu silahların hepsi MKE yapımı ve dediğim gibi türkiyenin kendisine ayit atom bombası var 3 ile 50 arasında bir kısmıda zaten abd soysuzlarının incielikte tutuluyor.. ama bizim kendi bomvbalarımız nerde ??
hk silahı da 20 nermili jarjörüdde var 30 lukta duruma göre değşir bizm hk lar 20 likti
istihbarat gelince pek bişe söylemiyecem benzetmene gülüyorum sadece

DAVETSiZ
02-06-07, 20:21
gece çatışmalarında m16 sialhıın dezavantaşını niye yazmadın

korede abde askerleri gec e catışmalarında silahın alevi ile yerleri cok rahat tesbit ediliyor
fakat g3 silahı okadarda kolay tesbit edilemiyor g3 silahının birtek dez avantajı dediğin gibi toz ve sürekli bakım istemesi
sen inanmadın galiba g3- mg3 - ve hk-33 lerin türkiyede üretildiğine bu silahların hepsi MKE yapımı ve dediğim gibi türkiyenin kendisine ayit atom bombası var 3 ile 50 arasında bir kısmıda zaten abd soysuzlarının incielikte tutuluyor.. ama bizim kendi bomvbalarımız nerde ??
hk silahı da 20 nermili jarjörüdde var 30 lukta duruma göre değşir bizm hk lar 20 likti
istihbarat gelince pek bişe söylemiyecem benzetmene gülüyorum sadece

Gece atışlarında M16 Kötü olabilir ama o 1963 yılında idi o zamandan bu zamana sorunun çözüldğünü sanılyorum çünkü şu an hala M16 kullanmazlardı.
Ayrıca gece atışlarında yerin tespit edilememesi çok zor bir ihtimal Silahlarda Alev gizleyen olmasına rağmen baya bir ateş çıkar silah ucundan.
Ayrıca o saydığın silahlar Türkiyede üretiliyor olabilir ama silahlar bize ait değil Sadece onların izni ile üretiyoruz.

Unutmadan silahın öldürme etkisinin fazla iyi olmadığını anladın sanırım.
savaş konusunda seni biraz bilgilendirdim ise ne mutlu bana...

Bir hatanıda düzelteyim arkadaşım JARJÖR diye bir şey yoktur! o Dediğin ŞARJÖR

jeytan1905
02-06-07, 20:31
herşeye bu kadar basit bakmayın.abd askerleriyle çatışmak sorun değil.bu arada abd vietnamda afganistanda ırakta vs bataklığa düştü çok yara aldı ama hiç kimse abd askeriyle adam gibi yüzyüze çarpışmadı.gerilla savaşı vardı .
2. konuda Türkiye gelişmekte olan bir ülke yani ekonomisinide düşünmek zorunda enfasyon canavarının uyanması an meselesi kısacası.

çisenti
02-06-07, 20:38
belçika yapımı...
füzelere gelince souk savas döneminden kalma sscbden korunmak için kurulan antikalar tabirini kullanabiliriz....
adamlar f-36su kullanırken biz 40 vietnam savasında kullanılan ucakları kullanıyoruz...

Türk ordusu gerçek gücünü hiçbir zaman açıklamaz. kendini hep kösesine çeker. aslında uyuyan aslandır sen merak etme. bu yazdıkların kulaktan dolma bilgiler. tsk yı az biraz araştır bence

BuRaK_H
02-06-07, 20:44
arkadaşlar bizim ilk önce YÜREĞİMİZ var!! şimdi gerçekten olayı abartıp asarız keseriz demeye gerek yok adamların üstün bir teknolojisi var.. ama onlarda en önemli olan şey yok.. o da demin dediğim gibi yürek ve inanç.. türk askeri her türlü askere karşı çıkar aslanlar gibi savaşır atalarımız da böyle yapmştır biz de aynen böyle yaparız ama abd için biraz yürek ister.. bu nedenle teknolojik üstünlüklerinden faydalanacaklardır ben jetlerinin bi iş yapacağını sanmıyorum bizim şahin gibi uçan pilotlarımız var onlar uçana kadar bizim pilotlar onların uçaklarının etrafına koza bile örerler:D

yalnız nükleer ve kimyasal bomba açısından ne yaparlar bilinmez ki bu konuda mehmet natodan bahsetmiş mehmetcm nato sanki abd.den bağımsız birşey natoya kararları abd aldırmıyo mu zaten sanki bomba atsa ses çıkaracaklar..

abd türkiyeyle savaşmaz zaten savaşırsa abd ortadoğuda leşini yere sermiş olur iranı rusyasıyla şamaroğlanına döner.. yine abd ile bir savaş kıbrıs barış harekatıyla gelen ambargo dönemlerini ülkemize tekrar yaşatabilir ki yaşayanlar bilir bunlar hiç de güzel günler değildi..

ama yine de seve seve giderim canımı veririm bu vatana can feda..

bloop
02-06-07, 21:12
DAVETSİZ

Senin o teknoloji bakımından üstün gördüğün Amerikalılar şu ana kadar adam gibi bir orduyla savaşmışmı ? Konu rastgeldi demin "Letters From Iwo Jiwa" adlı filmi izledim.Japonların ne kadar aptal bir millet oldugunu aşağı yukarı öğrendim.

Türk askerinden hangisi kafasına bombayı dayayıp "Banzai" diğer intihar edecek,Vietnam dediğin ülke bile 60k zahiyat verdiyse ABD ye sen galba Metehan'ın ordusu dünyanın en eski ordusu olan Türk Ordusu'nu o kadar operasyondan bulunmana rağmen tanıyamamışsın.

Bizim kendimize ait atom bombalarımız kendi yaptığımız ki bunlar çok uzun menzilli TOROS FÜZELERİ (ki bunların uçlarına yaklaşık 5 satte nükleer başlık takılabiliyor.Bu bilim adamları Türk ve herşeyi hazır laboratuvarları var) , kendi yaptığımız FIRTINA tankları ve şu an dünya da en iyisi olan gece görüş dürbünleri ve tanklara yapılan modern savunma sistemleri ile kimseye muhtaç değiliz.

Bu millet Çanakkale de ayağında çarık bile yokken dünya devlerine (o zamanın ABD si İngiltere) karşı inanılmaz zaferler kazandı.
Dünyanın en iyi topçu birlikleri , en iyi pilotları , en iyi özel birlikler (Bordo Bereliler gibi ) doğuştan asker ve Türk kanı ile savaşıyorlar.

Karşımızdaki ordu ne idüğü belirsiz kolej (college) parasını çıkarmak için askere girmiş vasıfsız Amerikan askerleri.

Patrior füzesi yok demiş biri de.Patriot füzeleri şu an savunma sistemlerindeki yetersizliği kanıtlanmış ve hiçbir özelliği olmadığı anlaşılmıştır.

Eğer Türkiye savaşa girerse ABD ile onların Ankara'ya atacağı bir atom bombasına karşın ABD eyaletylerinde birbiri ardına atom bombaları patlar.Bunu iyi anlayın.Biz binlerce yıllık tarhimizde kimden korkup karamsar senaryolar üretmişiz,söylermisin?

Tuğrul ve Çağrı beyler Horasan da 100 000 kişilik Şah İsmail in filli ordularına karşı 15000 kişilik hafif okçu birikleri ile talan etmiştir.

Nihayetinde savaşı kaybedecek bile olsak ben genede kanımın son damlasına kadar anamın bacımın milletimin namusunu korumak için savaşır ölürüm.Problem değil.Ya onlar ?

haberkurdu
02-06-07, 21:20
bu hiçde gerçekçi değil.tsk hükümet yüzünden kuzey ırağa giremiyor zaten.gülün abd ile yaptığı gizli antlaşmada yer alıyor zaten.hem buna bile gerek yok sınır kapısı kapatılıncada problem büyük çoğunlukla halledilir ama bu hükümetmi kapayacak?pkk ya abd ye kucak açıp,biz sizinle beraber olur türkiyeyi parçalarız diyen hükümetmi?komik olmayın!işlerin ciddiyetini artık anlamanız gerekli.yoksa çok yakında çıkacak bir savaşda tsk ya katılsanızda erdoğan ve gülün emriyle sadece kafanıza çuval geçirilir.bunuda abd zevkle yapar.o yere göğe sığdıramadıklarınız çokdan yükünü alıp abd ye yerleşmiş olurlar...

wild wolf
02-06-07, 21:32
eğer silah karşlılaştırması yapacaksak
birinci olarak abd artık m16yı bıraktı m4 kullanıyor
bu silah(m4) daha ufak ve hafif olup 2.5 kg ağırlığında
g3 ise 4.5 k.g ağırlığında olup m4 le karşılaştırıldığında kalibresi daha büyük mermiler kullanıp
tam anlamıyla deler geçer

yorgo-huseyinus
03-06-07, 00:02
arkadaşlar hiç bir ordu gerçek gücünü açıklamaz...türk ordudu yabana atılamaz...onların hava üstünlüğü var da biz elam mı topluyoruz...çanakkale örneğine bakan beni anlayabilir....dünyaya karşı savaşmış bir millet amerikadan mı tırsacak....o zamanlar da mandacılar vardı biz bunları yenemeyiz diye..hatta atatürkle dalga geçtiler..ama sonu ne oldu...hüsran.....yeterki tek yürek olalım bunlar beş para etmez..

arap58
03-06-07, 00:10
belçika yapımı...

yaş itibariyle bişey demicem cahilsin çünkü hele bi askerlini yap o zaman anlarsın türk ordusu hiç bir şeyini ol orta yapmaz belli etmez hayalet uçagından tutta daha neler neler var bizde boşver sen yok bil zamanı gelince ögrenirsin....

claret
03-06-07, 00:21
Arkadaşlar bir konuda hemfikir olalım.Kimse Türkiye yi hafife alamaz ama şimdi savaşlar karanlık odalarda ve kağıt üstünde oluyor.Karşinda değil ki çarpışıp öl veya öldür.Kimse Türkiye nin pilotlarına da bişey demiyor ve diyemez çok iyi pilotlarımız var.Ancak yine de hava savunma-saldırı olayına yönelmekte fayda var...Umarım kendi uçaklarımızı,jetlerimizi ürettiğimiz zamanları da görürüz...

Kubilay_
03-06-07, 00:26
Gece atışlarında M16 Kötü olabilir ama o 1963 yılında idi o zamandan bu zamana sorunun çözüldğünü sanılyorum çünkü şu an hala M16 kullanmazlardı.
Ayrıca gece atışlarında yerin tespit edilememesi çok zor bir ihtimal Silahlarda Alev gizleyen olmasına rağmen baya bir ateş çıkar silah ucundan.
Ayrıca o saydığın silahlar Türkiyede üretiliyor olabilir ama silahlar bize ait değil Sadece onların izni ile üretiyoruz.

Unutmadan silahın öldürme etkisinin fazla iyi olmadığını anladın sanırım.
savaş konusunda seni biraz bilgilendirdim ise ne mutlu bana...

Bir hatanıda düzelteyim arkadaşım JARJÖR diye bir şey yoktur! o Dediğin ŞARJÖR

:hahah:
burda herkes yazım hatası yapıyor şimdi işimizi gücümüzü bırakalım onunla mı uğraşalım :hahah:

abd halen bize ordudaki g3 silahlarını kaldırılması için telkinlerde bulunuyor öldürücülüğü yüksek olduğu için zaten hk-33 adında bir silah cıkardı nato standartlarında o silahları üretiyor olabilir değl üretiyor zaten bizim yada bir başkasının ne önemi varki bizim ülkemizde üretiyor sonuçta patentti alındı

birde biz savaştan bahsediyoruz suçlu yakalamadan değil savaşta acımıcaksın öldüreceksin yaraladığın o kişi sana tekrar kurşun sıkacak vurdunmu öldüreceksin sağ brakmayacaksın siviler için değil bu benim dediğim savaşta ve cephede senin bu bilgin abd nin türkiyey empoze ettiği bir mantıktır nato standartlarında haklı olablir ama biz toprak bütünlüğümüzü korumak için savaşacağız ve vurduğumuzu gebertmemiz lazım sanırım sende biraz bu konuda bilgisahibi olmuşsundur.. :sigara:

hacker35
03-06-07, 00:36
sizce doğuya atom bombası atarlar mı?? bir düşünün orada Kürdistan devletini kurmak isteyenler de yaşıyor eğer böyle bir boma atılırsa onlarda ölür böyle bir ihtimal olmaz. eğer bir savaş çıkarsa ki Allah göstermesin biz özgürlük uğruna vatan uğruna bizler uğruna açlıktan kendi botunu, ayakkabısını yiyen, yaralı ölmesin diye kendi askerinden önce düşman askerini tedavi eden, vatan sevgisiyle 265 KG lık mermiyi tek başına kaldıran, "Eğer merminiz yoksa, süngüleriniz var" diyen, savaşta eğer olurda korkar kaçarsam diye kendi ayağını ağaca zincirleyen bir milletin torunuyuz. Son 200-250 yıl boyunca hiç yenilmemiş İngiliz ve Fransız ordusunun dandik iki üç tane topuna yenik düştüğünü unutmayınız.

Dünyada en iyi savaşan Bir Türk' tür. İkincisi Müslüman' dır.
Allah' a binlerce kez şükürler olsun Türk' üm
Elhamdulillah Müslümanım

Eminimki benim gibi düşünen milyonlarca insan var Türkiye' de. Eğer ABD denilen o devlet Türkiye ye girerse hiç şüpheniz olmasın ki geldikleri gibi giderler.

Merlin'
03-06-07, 00:40
Türkiye birazcık pısırık kalsa da yeri geldiğinde tüm dünyayı devirir, Amerika dahil..

StR@nGeR
03-06-07, 02:20
beyler silah bilgisi mi yarıştırıyorsunuz burda bunu yapacaksak eğer başka konu açalım

ekorkmazarslan
03-06-07, 10:41
kardeş biz kuzey ıraka girerse kamerika karadan bize bir şey yapamaz yeteli asker yok ancak basra dan deniz yoluyla saldırırlar oda bir kac f-16 batırırız adamlar kalkıp amerikadan uçak getirip buraya saldırana kadar biz amerikayı agır yenilgiye ugratırız

atom bombası adamlar atacak bizim hava kuvvetleride bekleyecek adamlarda atom bombası olsa şimdiye kadar ırak afkanistana atmışlardı bugun abd ordusuna ait silahlar türkiye üzerinden suruyeye gönderiliyor abd ırak ve afkanistan operaysonlarının nedeni petrol degildir kaybolan silahlarını bulma

eger petrol için saldırsalardı kanada saldırırlarda çünkü dünyanın yer altı kaynakları bakımından en zengin ülkesi

arkadaşlar iranada güvenmeyin onlarda kendi içinde ayak sesleri var rejim diyolar benki yakında irandada dengeler bozulur

unutmayınki türkiyedeki kurtler aslaha ülkesini satmaz satsalardı 1 dünya savaşında ingilizler sandıklarla anadoluya altınlar getirmişlerdi ve kürdistan federal devleti kurmak için gerekli silahıda saglamıştı

diyarbakırda karışmak bir savaş cıksa bizden önce onlar k.ırak a girer onlar için önemli olan toprak namus demektir

şuda vardırkı bir zamanlar üzerinde güneş batmayan imp. olan ingiltere ve sömürgeciligi nasıl yıklıdıysa oda yıkılır GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER

gokhan-1907
03-06-07, 11:02
arkadaşlar onlar para için savaşır tarihe baktığımızda para için savaşan bütün devletler yıkılmıştır. Türklerde vatan sevgisi vardır arkadaşlarımızın dediği gibi çanakkale buna en güzel örnektir askeriyenin içinde buunarak söylyorumki abd ile Türkiye savaşsa Türkiye kazanır Türkiye öyle bir silahar vardırki görünce korkudan 3.5 atarsınız lojmanımız bir keresinde saldırı alarmı vermişti 3 kişinin taşıyabildiği bir bazuka getirmişlerdi görmeliydiniz onların hava üstünlüğü varsa bizim de vatan sevgimiz var

unutmayınki türkiyedeki kurtler aslaha ülkesini satmaz satsalardı 1 dünya savaşında ingilizler sandıklarla anadoluya altınlar getirmişlerdi ve kürdistan federal devleti kurmak için gerekli silahıda saglamıştı

flood yapmış olacam ama kankamız gerçekten doğru söylüyor d.bakır da yaşıyosum burada öyle insanlar tanıdımki Kürt olduğu haldeTürkiyede savaş çıksa Türkiye için Silah Tutar canımı veririm diyorlar bir keresindede buradan bir asker kaçmıştı kürttü ama babası iki gün sonra çocuğu getirdi sen nasıl olursunda askerden kaçıp vatan görevini yapmassın diyede önümüzde dövmüştü