PDA

View Full Version : Fethullah Gülen ayeti inkar ediyor.

Kambaa
01-03-07, 20:08
"Ey inanlar yahudi ve hristiyanları dost edinmeyin onlar birbirlerinin dostlarıdırlar sizden kim onları dost edinirse o da onlardandır"Maide,51
FETHULLAH GÜLENİN yardımlarına bakarsanız arkadaşlar anlarsınız genelde yahudi ve hristyanlara ettiiğ yardımlar meydanda tartışma çıkaracak arkadaşlar yazmasın sadece yorumdur...

turnmeon3000
01-03-07, 20:14
"Ey inanlar yahudi ve hristiyanları dost edinmeyin onlar birbirlerinin dostlarıdırlar sizden kim onları dost edinirse o da onlardandır"Maide,5
FETHULLAH GÜLENİN yardımlarına bakarsanız arkadaşlar anlarsınız genelde yahudi ve hristyanlara ettiiğ yardımlar meydanda tartışma çıkaracak arkadaşlar yazmasın sadece yorumdur...

:hahah: :hahah: :hahah: :bravo: :bravo: :hahah: :hahah: :bravo: :bravo: :hahah: :bravo: :hahah: hiç güleceğim yoktu yaw hiç aklıma gelmezdi nerden buldun yaw bunu:okay: :okay: çalışmalarının devamını dilerim kanka:ragaci

highranger
03-03-07, 11:23
bu konu bi ara benimde kafama takılmıştı.bununla birlikte dinler arası diyalog olayı da var.diyalog ;karşıdakiyle fikir alışverişi yaparak orta noktada buluşmaktır özet olarak.islamdan taviz verilebilir mi.birde Fethullah Hoca'nın diğer dinlerin liderlerinin de cennete girebileceğine dair söylemleri vardı.Acaba neyi kastetmiş olabilir.Hoca hakkında detaylı bilgiye sahip kankalar açıklama yaparlarsa bilgilenmiş oluruz

turnmeon3000
03-03-07, 13:05
bu konu bi ara benimde kafama takılmıştı.bununla birlikte dinler arası diyalog olayı da var.diyalog ;karşıdakiyle fikir alışverişi yaparak orta noktada buluşmaktır özet olarak.islamdan taviz verilebilir mi.birde Fethullah Hoca'nın diğer dinlerin liderlerinin de cennete girebileceğine dair söylemleri vardı.Acaba neyi kastetmiş olabilir.Hoca hakkında detaylı bilgiye sahip kankalar açıklama yaparlarsa bilgilenmiş oluruz

fetullah kendini tanrı sanıyor galiba ALLAHIN KURANINI inkar edenler bizden değildir:okay: belkide kendileri için farklı bi cennet vardır o arkadaşları dostları olan yahudi ve hristyanlarla farklı bi cennette ( ateşden bir cennet ) kalacakdır bilinmez:bravo:

dip not ( konuya farklı bi yöne cevirdiği için highranger kankaya teşekkür )

KAYTAGI
03-03-07, 16:53
"Ey inanlar yahudi ve hristiyanları dost edinmeyin onlar birbirlerinin dostlarıdırlar sizden kim onları dost edinirse o da onlardandır"Maide,5
FETHULLAH GÜLENİN yardımlarına bakarsanız arkadaşlar anlarsınız genelde yahudi ve hristyanlara ettiiğ yardımlar meydanda tartışma çıkaracak arkadaşlar yazmasın sadece yorumdur...kardeş o bahsettiğin maide suresinin 5.ayetinde değil 51.ayetinde geçiyor.

Kambaa
03-03-07, 16:55
kardeş o bahsettiğin maide suresinin 5.ayetinde değil 51.ayetinde geçiyor.

sağol kanka doğru yanlış yazmısım:okay: düzelttim;)

Elif__Nur
03-03-07, 23:01
amacım kavga çıkarmak değil ama onun yahudilik ve hristiyanlığa hizmet ettiğini nerde gördün kankamm..somut bi örnek gösterirsen sevinirim
onun yahudi ve hristiyan dostu yok!!ayrıca cennete girme hususunda ise bu kadar rahat böyle bişey söyleyeceğini zannetmiyorum nerden buldun bu bilgiyi paylaşırsan sevinirim..ya da nerden böyle bi kanıya vardın mrk ettim doğrusu

teslaxxx
04-03-07, 00:55
:hahah: :hahah: :hahah: :bravo: :bravo: :hahah: :hahah: :bravo: :bravo: :hahah: :bravo: :hahah: hiç güleceğim yoktu yaw hiç aklıma gelmezdi nerden buldun yaw bunu:okay: :okay: çalışmalarının devamını dilerim kanka:ragaci

:kiki: :kiki: :kiki: :kiki: :kiki: :hahah: :hahah: çok haklısın bende kırıldım. aynen devam çalışmalara. Allah çalışanı sever :kiki: :kiki:

güneş
04-03-07, 01:06

sevgili kankam oncelikle diyalog kavramina bende cok kiziyodum hristiyan batililarla neyin diyalogunu kuracagiz diyordum ama sonucta peygamber efendimizde cesitli dinden kisilerle anlasmalar ve isbirligi yapmis diyalog kavraminin tam acilimini bilmiyorum ama sonucta konusmak ve isbirligi anlaminda diyalog kurulabilir diger dini liderlerin cennete gidecegi konusuna gelince onu yalnizca Allah bilir kaldi ki bunu sayin gulen nerede ne zaman soylemis acaba kaynagin var mi ben tam emin olmadan o konuda yorum yapmak istemiyorum. saygilar

izvak
04-03-07, 01:33
diyalog vatikanda 1962-1965 yıllarında yapılan konsilde alınan kararlardan sonra islam ülkelerinde yerli taşeronlar kullanılarak gerçekleştirildi .1998 de fethullah gülen papayı ziyaret etti papaya verdiği mektupta başlatmış olduğunuz diyalog misyonunun bir parçası olarak geldim ifadelerini kullandı.www.diyalogmasali.com/ - 64k -adresinde yterince bilgiye ulaşabilirsiniz

KAYTAGI
04-03-07, 01:54
sevgili kankam oncelikle diyalog kavramina bende cok kiziyodum hristiyan batililarla neyin diyalogunu kuracagiz diyordum ama sonucta peygamber efendimizde cesitli dinden kisilerle anlasmalar ve isbirligi yapmis diyalog kavraminin tam acilimini bilmiyorum ama sonucta konusmak ve isbirligi anlaminda diyalog kurulabilir diger dini liderlerin cennete gidecegi konusuna gelince onu yalnizca Allah bilir kaldi ki bunu sayin gulen nerede ne zaman soylemis acaba kaynagin var mi ben tam emin olmadan o konuda yorum yapmak istemiyorum. saygilarkardeş ben diyalog dan yanayım..
ancak diyalog karşılıklı saygı ve eşitlik ilkesinden oluşur..
fethullah gülenin papayı ziyaret edip elini öpmesi sence diyalog mu???
"emrinizdeyim" demesi bile başlıbaşına bir hata değil mi??
kişileri ne putlaştırmadan ,ne de yerin dibine sokmadan tartışmanın yolu evvela sağduyudan geçer..

fasıla
04-03-07, 02:10
kardeş ben diyalog dan yanayım..
ancak diyalog karşılıklı saygı ve eşitlik ilkesinden oluşur..
fethullah gülenin papayı ziyaret edip elini öpmesi sence diyalog mu???
"emrinizdeyim" demesi bile başlıbaşına bir hata değil mi??
kişileri ne putlaştırmadan ,ne de yerin dibine sokmadan tartışmanın yolu evvela sağduyudan geçer..

sen bana fetullah hocanın papanın elini öptüğünü ispat et ben de eşşek gibi anıracağım , ispat etmezsen aynısını yapacak mısın? nereden uyduruyorsun bu el öpme hikayesini. bu iftirandan dolayı fetullah hocanın hakkı geçmiştir sana haberin olsun. müslüman birine çamur atmak bu kadar kolay mı? ayıp yahu!

aklın sıra yorum yapacaksın/yapıyorsun ama içine de iftirayı atmayı da unutmuyorsun. fetullah hopcayı eleştir amma hakaret etme.

KAYTAGI
04-03-07, 03:17
sen bana fetullah hocanın papanın elini öptüğünü ispat et ben de eşşek gibi anıracağım , ispat etmezsen aynısını yapacak mısın? nereden uyduruyorsun bu el öpme hikayesini. bu iftirandan dolayı fetullah hocanın hakkı geçmiştir sana haberin olsun. müslüman birine çamur atmak bu kadar kolay mı? ayıp yahu!

aklın sıra yorum yapacaksın/yapıyorsun ama içine de iftirayı atmayı da unutmuyorsun. fetullah hopcayı eleştir amma hakaret etme.kanka sinirlenme..biraz sabret inşallah tez zamanda bunu ispatlarım..benim amacım kimseyi anırtmak değildir..bütün samimiyetimle söylüyorum.

fasıla
04-03-07, 03:30
kanka sinirlenmiş değilim, ama yaptığın yanlış, bilip bilmeden papanın elini öptü nedemek? siz ki hadislerin bir çoğunun rivayet olduğunu güvenilir olmadığını söyleyen birisiniz, nasıl bu haberin (haber bile değil, uydurma) doğruluğuna güveniyorsunuz.

fetullah hocayı eleştirmek hakkınız olabilir, ama bu forumu herkes okuyor, ve burada bir nevi kamu hizmeti yapıyoruz farkında olmadan, insanları zan altında bırakacak, veya direk suçlayacak, aşağılayacak yorumlardan kaçınmamız lazım.

şimdi siz papanın elini öptü, dersiniz bir başkası da buna inanır, bunun vebali ağırdır. lütfen dikkat edelim,

tymsah
04-03-07, 04:19
kanka sinirlenmiş değilim, ama yaptığın yanlış, bilip bilmeden papanın elini öptü nedemek? siz ki hadislerin bir çoğunun rivayet olduğunu güvenilir olmadığını söyleyen birisiniz, nasıl bu haberin (haber bile değil, uydurma) doğruluğuna güveniyorsunuz.

fetullah hocayı eleştirmek hakkınız olabilir, ama bu forumu herkes okuyor, ve burada bir nevi kamu hizmeti yapıyoruz farkında olmadan, insanları zan altında bırakacak, veya direk suçlayacak, aşağılayacak yorumlardan kaçınmamız lazım.

şimdi siz papanın elini öptü, dersiniz bir başkası da buna inanır, bunun vebali ağırdır. lütfen dikkat edelim,

Neler oluyor bu insanlara fasila kanka bu ne kin bu ne iftira fethullah hoca ayeti senin yanindami inkar etti ediyorum mu dedi yoksa senin din(ölcülür ya)anlayisina göremi inkar etti sen onun inkar ettigini ayete kendinden yorum katarak yaptigini söylüyorsun acaba rabbim ne düsünüyor kim yalanci bu ne cesaret ya birakin bu isleri bir de kesin konusuyorlar yaziklar olsun vallahi billahi fethullahci degilim rabbimi sahit tutarim ama buna riza göstermek kolaymi yapmayin allah askina domino tasi gibi oynamayin ayetlerle her poposu boklu kurcalamasin ayetleri ve sünnetleri :dayak6du:

aysin
04-03-07, 11:22
"Ey inanlar yahudi ve hristiyanları dost edinmeyin onlar birbirlerinin dostlarıdırlar sizden kim onları dost edinirse o da onlardandır"Maide,51

Fethullah hoca kuranı kerimde olan bu ayeti inkarmı etti. Yoksa senin yorumuna göre bu ayete muhalif hareket mi etti.
Eğer ben bu ayeti inkar ediyorum dediyse bir şey diyemiyeceğim. Ben bu ayeti inkar ediyorum dediği bir açıklamayı kaynağı ile yazarmısınız acaba.
Yani bu ayeti inkar ettiğini nerden duyduğunuzu.
Merak ediyorum gerçektende böyle bir şey varmı. Yoksa ayeti inkar ediyor diye bir uydurma mı var ortada.
İnkar etmek farklıdır. Ayete göre hareket etmemek farklıdır.
Müslüman olmayanlarla diyalog kurmak farklıdır. Peygamberimizde diyalog kurmuştur.

Maide suresi 69. ayetde şu şekildedir.

69. Şüphesiz inananlar (müslümanlar) ile Yahudiler, Sabiîler ve Hıristiyanlardan (her bir grubun kendi şeriatında) "Allah'a ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için hiçbir korku yoktur. Onlar mahzun da olmayacaklardır" (diye hükmedilmiştir.)

highranger
04-03-07, 12:13
arkadaşlar sinirlerimize hakim olalım hepimiz amatör kalemleriz.kimse bu konulara ilgi duyacak kapasitede kimse burada yazılanlara aynen inanmaz.buna benzer bazı gerçek veya gerçek dışı söylentiler çok yaygın ve kafalarda o şekilde kalıyor.konuşalım ki aslı olmadığına dair okuyanların kalbi mutmain olsun.insanlar dinler arası diyalog kuruyor biz kendi aramızda kuramıyoruz

Elif__Nur
04-03-07, 12:45
yaa peygamber efendimiz bile bir yahudinin cenazesi geçerken ayağa kalkmış sırf insan olduğu için...eğer biz onlarla ilişkilerde bulunmazsak kabuğumuza çekilirsek dini nasıl yaaybiliriz ki???

cula
04-03-07, 16:47
arkdaşlar bunlar aynı zihniyet ya bir zamanlar 2004 dü herhalde benim üniversitede cemaat evinde kalan arkadaşım vardı bu evler için hiristiyanlık misyonerliği yapıldığını söylemişlerdi . ya bunu söyleyen insanların talihsiz insan olduğunu düşünüyorum ayrıca ALLAH katında çok büyük hesap vereceklerini düşünüyorum .ben bu insanların dünyaya götürükleri hizmetleri biliyorum
şimdi kalkmıssınız siz fethullah gülen hoca için böyle bişey isnat ediyorsunuz
siz kendinizi kandırırırsınız sadece derim
diyalog dünyanın bi gerceğidir
islama hizmettir
bunu görmezlikten gelmek acizliktir
eğer bizler farklı dinlerdeki insanlarla diyalog kurmazsak nasıl derdimizi anlatacağız PEYGAMBER EFENDİMİZ zamanında öyle yapmamışmı
sonuç DOSTLAR ART NİYETLİ İNSANLAR ,GÖZLERİNİ HAKİKATA KAPAMIŞ İNSANLAR ,BİR TUĞLADA BEN KOYAYIM DİYECEK YÜREĞİ OLMAYANLAR ,
OTURDUĞU YERDEN ONDAN BUNDAN DUYMA ASILSIZ BİLGİLERLE BURADA KONU AÇANLAR ,ANLAYAMAZ ANLAYAMAZ ...ALALH HİDAYET ETSİN İNŞALLAH .
HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN ...

samikoksal
04-03-07, 18:02
Arkadaşlar
Amacım sadece bildiğim kadarıyla birşeyler paylaşmaktır. Yani tartışmak filan değil.Fethullah Gülen bu ülkede ve diğer ülkelerde İslamiyet adına önemli çalışmalar yapmış bir insandır.Dinler arası diyalog belki de hatalarından biridir. Ama hiç kimse masum değildir. Bir insanı eleştirirken onun yaptığı iyi şeyleri de gözönüne almak lazım veya kendimizi onun yerine koymak lazım . Kaldı ki Fethullah Gülen tam bir Peygamber aşığı bir insandır. Peygamber efendimize (S.A.V.) yazdığı muhteşem şiirleri vardır. Kalbi peygamber aşkıyla dolu bir insanın öyle bir hataya düşmesi bana tuhaf geliyor. Bence olayın içyüzünü iyice araştırıp ona göre yorumlamak lazım. Çünkü hiçbirimizin haddine değil , yaptıklarındn dolayı birilerini yargılamak
Sevgi ve dua ile...

turnmeon3000
04-03-07, 22:13
editt by highranger. biraz seviye lütfen

perfekt_löwe
04-03-07, 22:54
fethullah hoca baglilari buna daha iyi cevap verebilirler,ama ben bu ayeti reddediyorum diye bir sey söyledigini duymadan iskembeden atmayin vebal var yuh yani:42:

highranger
04-03-07, 23:03
bir insanın en hassas olduğu konuyu bile usturuplu bi şekilde eleştirirsek nazik bi şekilde cevabını alırız.

turnmeon3000 senin amacın ne.ilk sayfada bi mesaja feto yazmıştın düzelttim.ömrüm senin mesajlarını düzeltmekle mi geçecek.yaptırımmı olması gerek yani.en son yaptığım şeydir yaptırım,bilen bilir.bu şekilde sorulara mantıklı cevaplar alabileceğini mi sanıyosun.ben şahsen bu konunun ehli olsam bu şekilde saygısızca konuşan birine cevap vermem.bende Fethullah hocayı eleştirdim ama üslubuma bak bide seninkine bak.sev yada sevme, seven binlerce insanın olduğunu unutma sakın

turnmeon3000
04-03-07, 23:08
bir insanın en hassas olduğu konuyu bile usturuplu bi şekilde eleştirirsek nazik bi şekilde cevabını alırız.

turnmeon3000 senin amacın ne.ilk sayfada bi mesaja feto yazmıştın düzelttim.ömrüm senin mesajlarını düzeltmekle mi geçecek.yaptırımmı olması gerek yani.en son yaptığım şeydir yaptırım,bilen bilir.bu şekilde sorulara mantıklı cevaplar alabileceğini mi sanıyosun.ben şahsen bu konunun ehli olsam bu şekilde saygısızca konuşan birine cevap vermem.bende Fethullah hocayı eleştirdim ama üslubuma bak bide seninkine bak.sev yada sevme, seven binlerce insanın olduğunu unutma sakın

arkadaşım böle basit konularla bana yazma...:okay: ne yani beymi diyim ben bu uslüpla konuşuyorum gören dicek küfür ediyorum lütfen daha başka saygısızlıklara dikkat et böle basit olaylara girme:okay: kimseyide tehdit edemezsin? forum kurallarında kısaltma kullanamam diye bir sınırlama yok sen görevlerini yap bende forumda konularla ilgilenim....

highranger
04-03-07, 23:27
arkadaşım böle basit konularla bana yazma...:okay: ne yani beymi diyim ben bu uslüpla konuşuyorum gören dicek küfür ediyorum lütfen daha başka saygısızlıklara dikkat et böle basit olaylara girme:okay: kimseyide tehdit edemezsin? forum kurallarında kısaltma kullanamam diye bir sınırlama yok sen görevlerini yap bende forumda konularla ilgilenim....

tehdit yok anlamak istediğin gibi anlama.hem pm de cevap verdim hemde burada cevap yazıyorum.senin feto ve fetoş gibi ifadelerini hatırlıyorum.bu kısaltma değildir.konuyu müşahhaslaştırmayalım.demokratik olmak için cevap yaıyorum.ben bu konuda hassasım.daha sonra gelecek mod arkadaş hassas olmayabilir.sen konularla ilgilen ben tutmuyorum.bende 11 aydan beri olduğu gibi görevimi yapim.

konu ya dönelim lütfen.

turnmeon3000
04-03-07, 23:38
tehdit yok anlamak istediğin gibi anlama.hem pm de cevap verdim hemde burada cevap yazıyorum.senin feto ve fetoş gibi ifadelerini hatırlıyorum.bu kısaltma değildir.konuyu müşahhaslaştırmayalım.demokratik olmak için cevap yaıyorum.ben bu konuda hassasım.daha sonra gelecek mod arkadaş hassas olmayabilir.sen konularla ilgilen ben tutmuyorum.bende 11 aydan beri olduğu gibi görevimi yapim.

konu ya dönelim lütfen.

sonucda memleket için önemi olmayan biri hakkında konuşuyoruz:okay: feto fialn önemi yok? gelecek olan mod böle bi sebebden ceza verirsede kendide hesabını yönetime verir:okay: daha önce buna benzer çok olay oldu belki biliyorsun... konunun akışını bozmak taraftarı değilim arkadaş güzel bi yerden yakalamış herkezden özür diliyorum konunun akışı için...:okay:

NaviGasyoN
05-03-07, 01:16
Allah seytandan ve seytani düsünceler icinde olanlardan cümlemizi korusun:okay: iman ve iyi ahlak üzerine sabit eylesin cümlemizi. Amin.

fasıla
05-03-07, 01:43
peygamberimiz buyuruyor, kendi liderinize küfretmeyin, nasıl olur bu diye soruyor, sahabi,
Peygamberimiz, siz onlarınkine küfrederseniz o da sizinkine küfreder, siz de kendi liderinize küfretmiş olursunuz.

turnmeon3000 kanka sende sevdiğin saydığın insanları söyle de bende onlara sizin yaptığınız şekilde hitap edeyim bakın nasıl bir duygu olduğunu göreceksiniz. amacınız kısaltmaysa FG diye de yazabilirsiniz.

saygılarımla.

aysin
05-03-07, 02:50
Konunun gelişimi açısından maide suresi 69. ayette ise Allaha ve ahiret gününe inanan yahudi hıristiyan ve yıldıza tapanların hakkındaki yazı konuya değişik bir boyut kazandırıyor.

Maide suresi 69. ayet

69. İman edenler ile yahudiler, sâbiîler ve hıristiyanlardan Allah'a ve ahiret gününe (gerçekten) inanıp iyi amel işleyenler üzerine asla korku yoktur; onlar üzülecek de değillerdir.

Birde şunu belirteyim. İslam tarihine bakarsak Ebu Talip'te müslüman değildi ama peygamberimiz ona çok iyi davranmıştı.
Ayrıyetten müslümanların ilk hicreti Habeşistan'a hıristiyan topluluğunun içine olmuştu. Necaşi'de müslümanları korumuştu. Bunun gibi bir çok örnekler mevcuttur peygamberimiz döneminde.
Ancak bizlere kötülükleri dokunacaksa veya savaş ortamında isek yahudi, hristiyan veya diğer inançta olanlarla o zaman dostluk kurmayız. Normal zamanlarda bizim dostumuzdur.
Kuranı Kerimi ve peygamberimizi iyi anlayalım. Kuranı Kerimi bir bütünsellik içerisinde değerlendirelim. Bir ayet alarak yorumlamaya kalkarsak çok hataya düşeriz.

fallen li
05-03-07, 04:13
Kesinlikle katılıyorum, kuranda geçen tabir, ehl-i kitabtır, zira onlarda tek bir Allah'a inanmaktadırlar, tabii Bush da inanmaktadır ama o mantığa göre konuşursak turnmeon da inanmaktadır ne varki ne kuran ne din ne İslam ile ilgili bir güzel sözü vardır ne de üslub ve ahlak olarak bir müslümana yakışan tavırlarda bulunmaktadır.

Kısacası Allah iyi niyeti olanları doğru yola iletir ve seyyidina Mesih'in gelmesi Allah'ın izniyle doğru yola girmek isteyen ehli kitabıda doğru yola sevkedecektir. Allah herşeye Kadir'dir.

NaviGasyoN
05-03-07, 05:32
Kesinlikle katılıyorum, kuranda geçen tabir, ehl-i kitabtır, zira onlarda tek bir Allah'a inanmaktadırlar, tabii Bush da inanmaktadır ama o mantığa göre konuşursak turnmeon da inanmaktadır ne varki ne kuran ne din ne İslam ile ilgili bir güzel sözü vardır ne de üslub ve ahlak olarak bir müslümana yakışan tavırlarda bulunmaktadır.

Kısacası Allah iyi niyeti olanları doğru yola iletir ve seyyidina Mesih'in gelmesi Allah'ın izniyle doğru yola girmek isteyen ehli kitabıda doğru yola sevkedecektir. Allah herşeye Kadir'dir.

Senin foruma ara verip bu güzel ifadelerden bizi mahrum birakman bize zulümdür:smile: evet o kisi de inanmaktadir ama güzel ve ahlakli bir tavri yoktur,riyakar ve zinakarlarla kolkoladir,din bölümünde actigi konulara hic kimse yorum yapmamaktadir su anda bile hic yorumsuz (yalakalari dahil)bir sürü paylasimi mevcuttur deneme yanilma sistemi ile bir yere gelmis ama mizacindaki gel gitler onu yemis bitirmistir kavgali ve takintili olmadigi kimse yoktur it ürür kervan yürümektedir onlar baska bir forum kurma ve herkesi oraya toplama sevdasiyla ve niyetiyle forumun huzurunu bozup bak gördünüzmü oyununu oynamaktadirlar bazi sapsallarda orada kafadan mod teklifiyle bunun kayigina binmektedir kayik batacak hepsi bogulup tarihin karanliklarina gidecektir cünkü dogru bir tanedir.:okay:

OsMaNLI_69
28-08-10, 00:36
Allah'ın ayetini inkar eden yani ona şşirk koşan bir yaratık ve yaında papanın elini öpen zaman gazetesi yazarı aynı zamanda yoneticisi olan Alaaddin kaya dır... http://www.timsah.com/Fethullah-Gulen-Papa-Eli-Opme-Merasimi/ZdMQQr7FJih bu videoda izleyebilirsiniz... saygılar

bianca
28-08-10, 01:42
Fethullah Gülen hocamız, sırf Allah rızasını için,vatanına milletin hizmet için yaşayan, dünyalık hiçbirşeyde gözü bulunmayan bir insandır..

çıkıpta meselenin iç yüzünü bilmeden atıp tutmak kolay..konuyu açan arkadaş ve ona katılanlara soruyorum, ne için diyalog kurdu ? cevap klasik ve belli: Amerika'nın adamı,yahudilere hizmet ediyor,Türkiye'yi bölüyor falan falan vs..

ama bu insanın yaptığı güzel hizmetlerden bahsetmezsiniz..bir insan birisiyle ne için diyalog kurar? illaki çok sevdiği için mi? davam yürüsün diye, ülkeme hizmet edeyim diye, kin ve düşmanlıkla bu işler yürümez.. üzerine adaveti toplarsan, yaptığın işin zorluğu iki katına çıkar..

kaldıki diyalog kurduğu insanlar ehli kitaba mensup insanlar..ama bazılarına göre herkese, her dine ve millete düşman gözüyle bakmalıyız değilmi?

seckince
28-08-10, 04:14
3,5 senedir dokunulmayan bir konuyu arayıp bulup 'temcid pilavı' gibi tartışmaya açmanın mantığını anlamak zor olmasa gerek..

Hem ayette 'dostluk' demekte diyalogtan bir bahis yok. Fethullah Gülen diyaloğa geçmiştir ama buna dostluk demek için çok zorlamak gerekir.

İnançlı kesimi 28 Şubat uygulamalarıyla baskı altına alıp böyle diyalog arayışlarına itenler, zorlama baskıcı bir rejim oluşturup vatanını terke zorlayanlar sonra da çıkıp utanmadan böyle suçlamalara maruz bırakabilen ikiyüzlülerdir. Ülke dahilinde islamî yaşam biçimini zorlayıp hristiyanvarî bir tarzı serbest bırakanların şu ikiyüzlülükleri gerçekten de ibretliktir. Selamlar.

TuranMücahidi
28-08-10, 05:07
elini öpmez diyorlar Papa hazretleri ne demek Biz Müslümanlar kime hazreti ifadesi kullanırız videoyu izleyiniz

Düş'ünce
28-08-10, 09:55
3,5 senedir dokunulmayan bir konuyu arayıp bulup 'temcid pilavı' gibi tartışmaya açmanın mantığını anlamak zor olmasa gerek..

Hem ayette 'dostluk' demekte diyalogtan bir bahis yok. Fethullah Gülen diyaloğa geçmiştir ama buna dostluk demek için çok zorlamak gerekir.

İnançlı kesimi 28 Şubat uygulamalarıyla baskı altına alıp böyle diyalog arayışlarına itenler, zorlama baskıcı bir rejim oluşturup vatanını terke zorlayanlar sonra da çıkıp utanmadan böyle suçlamalara maruz bırakabilen ikiyüzlülerdir. Ülke dahilinde islamî yaşam biçimini zorlayıp hristiyanvarî bir tarzı serbest bırakanların şu ikiyüzlülükleri gerçekten de ibretliktir. Selamlar.

İşine gelmeyince temcid pilavı oluyor.Neyse biz konumuza dönelim.

Kur'an-ı Kerim 'deki bir ayeti inkar eden bütün Kur'an-Kerim i inkar eder.

Andolsun, biz sana apaçık âyetler indirdik. Bunları ancak fasıklar inkâr eder.
(BAKARA suresi 99. ayet)

Allah’ın âyetlerini inkâr edenler, Peygamberleri haksız yere öldürenler, insanlardan adaleti emredenleri öldürenler var ya, onları elem dolu bir azap ile müjdele.
Onlar, amelleri, dünyada da, ahirette de boşa gitmiş kimselerdir. Onların hiç yardımcıları da yoktur.
(ÂLİ IMRÂN suresi 21-22. ayetler)

Allah size Kitap’ta (Kur’an’da) “Allah’ın âyetlerinin inkâr edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, başka bir söze geçmedikleri müddetçe, onlarla oturmayın, aksi hâlde siz de onlar gibi olursunuz” diye hüküm indirmiştir. Şüphesiz Allah, münafıkların ve kâfirlerin hepsini cehennemde toplayacaktır.
(NİSA suresi 140. ayet)

İnkâr edip âyetlerimizi yalanlayanlar var ya; işte onlar cehennemliklerdir.
(MÂİDE suresi 10. ayet)

....Andolsun ki sana Rabbinden indirilen bu Kur’an, onlardan çoğunun taşkınlık ve küfrünü artıracaktır. Öyle ise o kâfirler toplumu için üzülme.
(MÂİDE suresi 68. ayet)

Âyetlerimizi yalanlayanlar, karanlıklar içerisindeki birtakım sağırlar ve dilsizlerdir. Allah, kimi dilerse onu şaşırtır. Kimi de dilerse onu dosdoğru yol üzere kılar.
(EN'ÂM suresi 39. ayet)

Âyetlerimizi yalanlayanlar ve onlara uymayı kibirlerine yediremeyenler, işte onlar cehennemliklerdir. Onlar orada ebedî kalacaklardır.
(A'RAF suresi 36. ayet)

Şüphesiz ayetlerimizi yalanlayanlar ve onlara karşı büyüklenenler var ya, onlar için göğün kapıları açılmaz ve halat iğnenin deliğinden geçinceye kadar cennete girmezler. Biz suçlu-günahkarları işte böyle cezalandırırız.
(A'RAF suresi 40. ayet)

Ayetlerimizi yalanlayanları, hiç bilemeyecekleri bir yerden ağır ağır çöküşe götüreceğiz.
(A'RAF suresi 182. ayet)

Âyetlerimiz kendilerine apaçık birer delil olarak okunduğunda, (öldükten sonra) bize kavuşmayı ummayanlar, “Ya (bize) bundan başka bir Kur’an getir veya onu değiştir” dediler. De ki: “Onu kendiliğimden değiştirmem benim için olacak şey değildir. Ben ancak bana vahyolunana uyarım. Eğer Rabbime isyan edecek olursam, elbette büyük bir günün azabından korkarım.”
(YÛNUS suresi 15. ayet)

Onlar için dünyada (geçici) bir yararlanma vardır. Sonra dönüşleri bizedir. Sonra da, inkâr etmekte olduklarına karşılık onlara şiddetli azabı tattıracağız.
(YÛNUS suresi 70. ayet)

Andolsun biz, onlar düşünüp öğüt alsınlar diye (gerçekleri) bu Kur’an’da değişik biçimlerde açıkladık. Fakat bu, onların ancak kaçışlarını artırıyor.
(İSRÂ suresi 41. ayet)

Kur’an okuduğunda, seninle ahirete inanmayanların arasına gizli bir perde çekeriz.
Kur’an’ı anlamamaları için kalpleri üzerine perdeler, kulaklarına da ağırlık koyarız. Kur’an’da (ibadete lâyık ilâh olarak) sadece Rabbini andığın zaman arkalarını dönüp giderler.
(İSRÂ suresi 45- ayetler)

Biz Kur’an’dan, mü’minler için şifa ve rahmet olacak şeyler indiriyoruz. Zalimlerin ise Kur’an, ancak zararını artırır.
(İSRÂ suresi 82. ayet)

İnkâr edenler, kendilerine kıyamet ansızın gelinceye, yahut da onlara kısır bir günün azabı gelip çatıncaya dek o Kur’an’dan kuşku içinde olacaklardır.
(HAC suresi 55. ayet)

Âyetlerimiz onlara karşı açık seçik okunduğu zaman o kâfirlerin yüzünde inkâr ve hoşnudsuzluk (belirtisini) anlarsın. Neredeyse kendilerine âyetlerimizi okuyanlara saldıracak gibi olurlar. De ki: Bundan daha kötüsünü size haber vereyim mi ? Allah'ın inkarcılara va'dettiği (Cehennem) ateşi... O ne kötü gidilecek yerdir!
(HAC suresi 72. ayet)

De ki: “Ne dersiniz? Eğer o (Kur’an) Allah katından olup da siz de onu inkâr etmişseniz, o zaman derin bir ayrılık içinde bulunan kimseden daha sapık kim olabilir?”
(FUSSİLET suresi 52. ayet)

İnkâr edenler dediler ki: “Bu Kur’an’ı dinlemeyin. Baskın çıkmak için o okunurken yaygara koparın.”
(FUSSİLET suresi 26. ayet)

Kim, Rahmân’ın Zikri’ni görmezlikten gelirse, biz onun başına bir şeytan sararız. Artık o, onun ayrılmaz dostudur.
(ZUHRUF suresi 36. ayet)

Şüphesiz Kur’an, kâfirler için mutlaka bir pişmanlık sebebidir.
(HÂKKA suresi 50. ayet)

seckince
28-08-10, 17:43
İşine gelmeyince temcid pilavı oluyor.Neyse biz konumuza dönelim.

Kur'an-ı Kerim 'deki bir ayeti inkar eden bütün Kur'an-Kerim i inkar eder.
İşime gelmemesi diye bir şey yok. 3,5 seneden beri ilgi çekmeyeni bitmiş, eskimiş, tozlanmış bir konuyu tekrar ortaya atmak açıkçası artniyetliliktir. Başka da bir şey değil..

Yazdığınız inkar ayetleri ise neden yazılmış burda anlamak zor. Çünkü kur'an'ı inkar sözkonusu değil şurda. Neyse!!

marmara kazım
28-08-10, 17:48
Fetoş müslüman mı ki ? Tartışılır..

seckince
28-08-10, 17:56
ona bakarsan senin türklüğün de tartışılır. yani tartışılmayacak bir konu yok yeryüzünde. :nono:

marmara kazım
28-08-10, 17:59
ona bakarsan senin türklüğün de tartışılır. yani tartışılmayacak bir konu yok yeryüzünde. :nono:
Gel tartışalım..Ben eminim kendime kefilim!

ßrutAl
28-08-10, 18:07

+1 :okay:

msenliler
28-08-10, 18:13
Kardeş dinimizin ayetini bu kadar ucuz mu yorumluyorsun? Bu ayeti eğer senin kadar şanlı Yüce Milletimin o büyük Osmanlı Padişahları senin yorumladığın şekliyle yorumlasaydı ne Avrupa'da ne Mısır'da ne Afrika'da oranın ne insanı ne de dini kalmazdı? İslamiyetin ilk dönemlerinde de Habeş Kralına sığınılma dı mı? Lütfen ayeti ön den ve sonradan gelenlerle ve bilenlerle tartışmaya açalım hele bu konuda hiç bilgimiz yoksa da susalım fitne çıkarmayalım. Bir metinden sadece bir cümle alıntı çok farklı anlam içerebilir neticede tamamını doğru yorumlamak gerekir. benim milletimin dirliğe ve birliğe ihtiyacı var. Son söz Akif'imin dediği gibi
HAKKIDIR HAKKA TAPAN MİLLETİMİN İSTİKLAL.......

seckince
28-08-10, 18:15
Gel tartışalım..Ben eminim kendime kefilim!hahahaa..Kendine kefilmiş.. Senin kefilliğin kabul edilmez. Diğer şahıs lazım. Müşteri alır bir de diğer şahıs bulur kefil olarak.

HEm Fethullah Gülen de kendine kefil hatta milyonlarca da kefili var.:ragaci

marmara kazım
28-08-10, 18:20
hahahaa..Kendine kefilmiş.. Senin kefilliğin kabul edilmez. Diğer şahıs lazım. Müşteri alır bir de diğer şahıs bulur kefil olarak.

Oluyorda ne oluyor yalancı şahit hepsi.

Düş'ünce
28-08-10, 18:23
hahahaa..Kendine kefilmiş.. Senin kefilliğin kabul edilmez. Diğer şahıs lazım. Müşteri alır bir de diğer şahıs bulur kefil olarak.

Tamam kefilim var mı itirazı olan

seckince
28-08-10, 18:47
Tamam kefilim var mı itirazı olan

Sen karışma hele. :ragaci

marmara kazım
28-08-10, 18:50
Sen karışma hele. :ragaci
Noldu ? Yemedi mi ? Sağolsun kefil olan çıkmış koymuş lafı sana..

seckince
28-08-10, 18:59
Noldu ? Yemedi mi ? Sağolsun kefil olan çıkmış koymuş lafı sana..Anlamadan dinlemeden atlıyor ortaya. Kefilden de aynı evrakları istiyoruz. Bilmeden atlıyor. Öyle kuru lafla olmuyor KIZILCIKLI!! Sen de biliyorsun bunu!!:nono:

marmara kazım
28-08-10, 19:01
Anlamadan dinlemeden atlıyor ortaya. Kefilden de aynı evrakları istiyoruz. Bilmeden atlıyor. Öyle kuru lafla olmuyor KIZILCIKLI!! Sen de biliyorsun bunu!!:nono:
Kimin kefili daha fazla diyip konuyu hangimiz daha uzuna yapara çevirmeyeceğim.SEN kefil sordun düşünce kefil oldu ağzının payını aldın sus azıcık delikanlıysan..

Düş'ünce
28-08-10, 19:02
Bakıyorum da birileri yere kapaklanmış:kiki:

seckince
28-08-10, 19:03
Kimin kefili daha fazla diyip konuyu hangimiz daha uzuna yapara çevirmeyeceğim.SEN kefil sordun düşünce kefil oldu ağzının payını aldın sus azıcık delikanlıysan..
Evet evet haklısın valla. Hem de teklifsiz kefil oldu. iyi adammışsın kardeşim KIZILCIKLI!!! Latife ediyorum sana.. darılma;)

TuranMücahidi
28-08-10, 19:06

Ben Kefikim Kızılcıklı Kandaşıma

seckince
28-08-10, 19:10
Demek ki iyi adammış KIZILCIKLI. Kefiller kafi. :)

marmara kazım
28-08-10, 19:15
Kefil olan ülküdaşlarıma teşekkür ediyorum.

TuranMücahidi
28-08-10, 19:15
Demek ki iyi adammış KIZILCIKLI. Kefiller kafi. :)

Her ne kadar bazı konularda anlaşamasakta senide severiz abim

Düş'ünce
28-08-10, 19:17

Yahu ne demek:smile:

TuranMücahidi
28-08-10, 19:19

Boynumuzun borcu

seckince
29-08-10, 07:05
Boynumuzun borcu
Hımmm. Bir borç sözkonusu yani.. Neyse bu kefaletinizi yeri gelince hatırlatacağım size Hanifturk Kardeşim!! :)

TuranMücahidi
29-08-10, 10:11
Hımmm. Bir borç sözkonusu yani.. Neyse bu kefaletinizi yeri gelince hatırlatacağım size Hanifturk Kardeşim!! :)

Bizim orada bir söz vardır sinkten nem kapma derler borç dediğimiz Kandaşlık ülküdaşlık kardeşlik Yoldaşlık ve sevdiğin değer verdiğin kişilere kefil olmak budur boynumuzun borcu olan yoksa mecbur kaldım oldu değil

Tabi hatırlatın ama önce şunu unutmayınız siz dahil Herkes her kul hata yapabilir yanlış yapabilir kişilerin bazı yanlışlıkları yüzünden onların üzerini çizmem ben böyle bir şey olsa idi size abim demez sizi sevmezdim

İnsanların hata yapma potansiyellerinin farkındayım ve yaratılanı severim yartandan ötürü

seckince
29-08-10, 11:47
Bizim orada bir söz vardır sinkten nem kapma derler borç dediğimiz Kandaşlık ülküdaşlık kardeşlik Yoldaşlık ve sevdiğin değer verdiğin kişilere kefil olmak budur boynumuzun borcu olan yoksa mecbur kaldım oldu değil

Tabi hatırlatın ama önce şunu unutmayınız siz dahil Herkes her kul hata yapabilir yanlış yapabilir kişilerin bazı yanlışlıkları yüzünden onların üzerini çizmem ben böyle bir şey olsa idi size abim demez sizi sevmezdim

İnsanların hata yapma potansiyellerinin farkındayım ve yaratılanı severim yartandan ötürü

Tabi tabi.. Çevir kazı yanmasın.. :hahah:

marmara kazım
29-08-10, 11:53
Tabi tabi.. Çevir kazı yanmasın.. :hahah:
Sen ne ahlaksız ne terbiyesiz bir insansın.50 yaşında gelmişsin ama daha muhabbet etmeyi bilmiyorsun..Hanif ülküdaşım güzelce açıklama yapmış işine gelmediği için çocuklar gibi aynı şeyi tekrarlıyorsun be adam..Azıcık yaşına göre davran ağırlık olsun..

seckince
29-08-10, 13:24
Sen ne ahlaksız ne terbiyesiz bir insansın.50 yaşında gelmişsin ama daha muhabbet etmeyi bilmiyorsun..Hanif ülküdaşım güzelce açıklama yapmış işine gelmediği için çocuklar gibi aynı şeyi tekrarlıyorsun be adam..Azıcık yaşına göre davran ağırlık olsun..
Bak hemen 'çizmeli kedi' gibi gösteriverdin tıynetini. Bunu zaten biliyoruz ama 'kefaletlere' bari saygı göster! Onlara bari yazık etme!! :nono:

marmara kazım
29-08-10, 17:15
Fetoş ve müridlerine GEÇİT YOK..Cumhuriyet gençleri Mustafa Kemal'in neferleri burada..

seckince
29-08-10, 17:48
Cumhuriyet gençleri Mustafa Kemal'in neferleri burada..
Bu söylemler Ulusalcı / Solcu / ergenekoncu ağızları. Ama konumuz bu değil ki. Neden saptırıyorsunuz ki? Konumuzda Fethullah Gülen'e bir iftira var. Guya ayeti inkar etmişmişmişşşşş!!! İşte bunu konuşuyoruz burda. Ne atlıyorsun ki Mustafa Kemal'e ergenekon'a , Ulusalcı sözlere??? Beyefendi uzun atlamacı galiba? :hahah:

Devlet-i Aliye
29-08-10, 18:07

ayeti inkar ediyor demişsin, inkar ettiği bir ayet göstermemişsin.

nerden biliyorsun hem dost edindiğini?? yurt dışındaki hareketi özellikle bir araştırın. bilip bilmeden küfürle itham ediyorsun, iftira ediyorsun. ayıp yahu. Allah'tan korkun..

mad__max
04-09-10, 12:42
fethullahı hepimiz tanıyor ve biliyoruz kimlerin adamı olduğunu gecen aylardaki yardım gemisi olayında israilleri haklı bulduğunu yardım gemisinin yanlış yaptığını filanda sölemişdi herşey ortada apacık kendini mehdi ilan edip ortalarda dolaşan insanlara hayır... tek resul tek ALLah... GERİSİ YALANDIR ... ALLah bizi feto gibilerinden korusun o gitsin hristyan ve yahudilerin fakirlerine yardım etsin bizim temiz müslüman fakirlerinin onun verdiği yardıma ihtiyacı yoktur... bu arada yardım edipde sonra beni tanıcaksınız diyen dinsizlere ALLAH bin lanet etsin anlayan anlamışdır sanırım ...

TheBull
04-09-10, 14:56
Sevgi ve hoşgörü dinine bak. "Dost olmayın" diyor...

bianca
04-09-10, 15:14
fethullahı hepimiz tanıyor ve biliyoruz kimlerin adamı olduğunu gecen aylardaki yardım gemisi olayında israilleri haklı bulduğunu yardım gemisinin yanlış yaptığını filanda sölemişdi herşey ortada apacık kendini mehdi ilan edip ortalarda dolaşan insanlara hayır... tek resul tek ALLah... GERİSİ YALANDIR ... ALLah bizi feto gibilerinden korusun o gitsin hristyan ve yahudilerin fakirlerine yardım etsin bizim temiz müslüman fakirlerinin onun verdiği yardıma ihtiyacı yoktur... bu arada yardım edipde sonra beni tanıcaksınız diyen dinsizlere ALLAH bin lanet etsin anlayan anlamışdır sanırım ...

işte koca bir yobaz..

"Sevgi ve hoşgörü dinine bak. "Dost olmayın" diyor..."

kimlerle olmayın diyor onuda söylesene..

seckince
04-09-10, 15:37
Kendi kendinize yalan yanlış tanımlar yapmayın. Bu din Tevhid Dini'dir. İçeriğinde yerine ve muhatabına göre sevgi de, hoşgörü de, gerekirse tecziye ve cihad da vardır. Tam ve kâmil bir dindir.

Quarz
05-09-10, 04:16

MAİDE - 51 : Yâ eyyuhellezîne âmenû lâ tettehızûl yehûde ven nasârâ evliyâe ba’duhum evliyâu ba’d(ba’din) ve men yetevellehum minkum fe innehu minhum innallâhe lâ yehdîl kavmez zâlimîn.

Konu yanlış olarak ele alınıyor. Daha önce bu konu medyada gündeme geldiğinde de, aynı şekilde olmuştu. Ayette "Dost olmayın" demiyor. Veli edinmeyin diyor. Dost başkadır, Veli başkadır. Evliya masalları tehlikeye girmemesi için, Mealciler dost olarak çeviriyor.

Netice olarak, Kur'an, insanlar arasında, sevgi ve hoşgörüye karşı değil, yalnız, örnek olarak, fetullah gibi, abd i veli edinmeyin diyor. Yani dinde bir sorun yok, sorun insanlarda.

Devlet-i Aliye
05-09-10, 04:40

israil olayında tedirgindi. birşey yapacakları belliydi. gerçi gönlüm ihh dan yana bu hususta ama.. fethullah gülen'in niye öyle bi açıklama yaptığını az da olsa anlayabiliyorum.

mehdi as olayına gelince, kim kendini ilan etti? tek bir kitabını okudun mu hayatın boyunca da kimin fikirlerine yardım ettiğine karar verebiliyorsun???

tebliğden haberiniz var mıydı??? Efendimiz sav kaç kere ebu cehilin kapısına gitti?? kaç kere insanlar İslam'a davet edildi???

insanlarla muhattap olup onlara dinimizi anlatmanın nesi başka fikirlere yardım etmek oluyor????

iftira bu yaptıklarınız. bunların hesabı var. dikkatli olun..

VatanBayraK
05-09-10, 10:49
Niye kimse adam akıllı cevap verememiş tabiki dost oluruz Kur'anda yazıyor Kur'a ı bir parça tek ayet alırsan tüm dünyaya düşman olursun Ye'cuc ve Me'cuc sen oluverirsin.
Aksi durumda Başta Peygamberler sonra Müceddidler sonrada Alimler yandı gitti desene.
Çok açık sebepleri var.Bu konu gayet açık sanki çok karışıkmış gibi gözüktürmeye zorlaştırmaya çalışmayın.
Diğerlerinin ne işi varsa burda yine saçmalamışlar...

TuranMücahidi
05-09-10, 11:01
Niye kimse adam akıllı cevap verememiş tabiki dost oluruz Kur'anda yazıyor Kur'a ı bir parça tek ayet alırsan tüm dünyaya düşman olursun Ye'cuc ve Me'cuc sen oluverirsin.
Aksi durumda Başta Peygamberler sonra Müceddidler sonrada Alimler yandı gitti desene.
Çok açık sebepleri var.Bu konu gayet açık sanki çok karışıkmış gibi gözüktürmeye zorlaştırmaya çalışmayın.
Diğerlerinin ne işi varsa burda yine saçmalamışlar...

kime dost oluyorsun kanka

VatanBayraK
05-09-10, 11:12
kime dost oluyorsun kanka
İsevi ve Musevilerle. + ben senin kankan değilim kanka lafınıda sevmem.

TuranMücahidi
05-09-10, 11:21
İsevi ve Musevilerle. + ben senin kankan değilim kanka lafınıda sevmem.

Kanka bu forumun ismi ve genelgeçer bir ifade kullanılmış

daha uygun bir dille uyarabilirsin içindeki kini dökmene gerek yok :nono: acını anlıyorum ama efendiliği bozma

İsevi ve musevilerle dost olacağımız nerede yazmış

Kur'anda hangi ayetlerde isvi ve musevi geçer( kelimeleri değiştirerek Gerçekleri gizleyemezsiniz)

VatanBayraK
05-09-10, 11:34
Kanka bu forumun ismi ve genelgeçer bir ifade kullanılmış

daha uygun bir dille uyarabilirsin içindeki kini dökmene gerek yok :nono: acını anlıyorum ama efendiliği bozma

İsevi ve musevilerle dost olacağımız nerede yazmış

Kur'anda hangi ayetlerde isvi ve musevi geçer( kelimeleri değiştirerek Gerçekleri gizleyemezsiniz)

1.cisi kardeş de ahbap de ne bilim başka bişi de.kanka lafını kullanma.
2.si Kur'an okudun mu?
3- Okuduysan Kitap Ehl-i ile yazılan ayetleri gördün mü?

TuranMücahidi
05-09-10, 11:40
1.cisi kardeş de ahbap de ne bilim başka bişi de.kanka lafını kullanma.
2.si Kur'an okudun mu?
3- Okuduysan Kitap Ehl-i ile yazılan ayetleri gördün mü?

1.cisi istememekte özgürsün ama uyarma şeklin hiç hoş değildi bunu düzeltmelisin
2 Kur'an okumayan Müslüman olurmu Kur'an okumayıp müslümanım diyenler imanlarını iyice sorgulamalılar
3 Kitap ehli yazar Yahudiler yazar Nasraniler yazar Beni İsrail yazar

Ama ne musevi ne isevi yazmaz ve Yahudilere lanet eder ALLAH hem lanet edecek hemde Müslümanlara dost olun diyecek yok öyle birşey

Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kâfirleri dostlar edinmeyin. (Bunu yaparak) Allah'a, kendi aleyhinizde apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?(Nisa Sûresi:144)

Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinenler, onların yanında izzet (güç ve şeref) mi arıyorlar. Bilsinler ki gerçekten bütün izzet ve şeref yalnızca Allah'a aittir. (Nisa Sûresi:139)

Şimdi sen Yahudi ve Hristiyanlaraın(nasrani) Kafir olmadıklarını mı söylüyorsunda apaçık ayete rağmen ALLAH'ın sınırlarını ihlal ediyorsun

VatanBayraK
05-09-10, 11:58
1.cisi istememekte özgürsün ama uyarma şeklin hiç hoş değildi bunu düzeltmelisin
2 Kur'an okumayan Müslüman olurmu Kur'an okumayıp müslümanım diyenler imanlarını iyice sorgulamalılar
3 Kitap ehli yazar Yahudiler yazar Nasraniler yazar Beni İsrail yazar

Ama ne musevi ne isevi yazmaz ve Yahudilere lanet eder ALLAH hem lanet edecek hemde Müslümanlara dost olun diyecek yok öyle birşey

Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kâfirleri dostlar edinmeyin. (Bunu yaparak) Allah'a, kendi aleyhinizde apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?(Nisa Sûresi:144)

Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinenler, onların yanında izzet (güç ve şeref) mi arıyorlar. Bilsinler ki gerçekten bütün izzet ve şeref yalnızca Allah'a aittir. (Nisa Sûresi:139)

Şimdi sen Yahudi ve Hristiyanlaraın(nasrani) Kafir olmadıklarını mı söylüyorsunda apaçık ayete rağmen ALLAH'ın sınırlarını ihlal ediyorsun

O zaman Başta Hz.Muhammed(sav) Hz.İSa(as) sonra Müceddiler örneğin Mevlana hazretleri Hacı Bektaşı veli Yunus Emre Hz.Mehdi(as) yandı desene çünkü hadislerde Hz.MEhdi(as) isevi ve musevilerle beraber olacağı yazıyor.
Tam bu esnadayken de Hz.isa(as) yeryüzüne ineceği yazıyor desene Başta Peygamberler ve diğer insanlar yandı gitti.
Bak ayetleri vermiyorum sadece anlaman için süre veriyorum yoksa açık ve net ayetler var hatta dost kardeş olmasanız başımıza gelecekleri bile Allah söylüyor.
Bana söyleyebilirmisin ki onlarla kardeş olmadığımızı yada bir kafirle isevi ve musevi kafir değildir ama farz edelim ki olsunlar yada direk bildiğimiz ateist yani kafirler onlarla kardeş olmadığımızı söyleyebilirmisin?

TuranMücahidi
05-09-10, 12:05
O zaman Başta Hz.Muhammed(sav) Hz.İSa(as) sonra Müceddiler örneğin Mevlana hazretleri Hacı Bektaşı veli Yunus Emre Hz.Mehdi(as) yandı desene çünkü hadislerde Hz.MEhdi(as) isevi ve musevilerle beraber olacağı yazıyor.
Tam bu esnadayken de Hz.isa(as) yeryüzüne ineceği yazıyor desene Başta Peygamberler ve diğer insanlar yandı gitti.
Bak ayetleri vermiyorum sadece anlaman için süre veriyorum yoksa açık ve net ayetler var hatta dost kardeş olmasanız başımıza gelecekleri bile Allah söylüyor.
Bana söyleyebilirmisin ki onlarla kardeş olmadığımızı yada bir kafirle isevi ve musevi kafir değildir ama farz edelim ki olsunlar yada direk bildiğimiz ateist yani kafirler onlarla kardeş olmadığımızı söyleyebilirmisin?

Kardeş Bir kere Mevlana demek kendine dedirtmek Şirktir Çünkü Mevla na ALLAH'tır

İsevi musevi nereden çıkardın hala bir ayet yazmıyorsun Kur'anda olmayan şeyleri Kur'ana yamamaya çalışmak en büyük iftiradır

Yahudi ve hristiyan kafirleri ile dost olmamızı söyleyen ayetler hangileri

(yanlış anlaşılmasın Yahudi ve hristiyanlar ile arkadaş olmayın onlardan nefret edin demiyorum ALLAH'ta demiyo)

Bekliyorum ayetleri

VatanBayraK
05-09-10, 12:26
Kardeş Bir kere Mevlana demek kendine dedirtmek Şirktir Çünkü Mevla na ALLAH'tır

İsevi musevi nereden çıkardın hala bir ayet yazmıyorsun Kur'anda olmayan şeyleri Kur'ana yamamaya çalışmak en büyük iftiradır

Yahudi ve hristiyan kafirleri ile dost olmamızı söyleyen ayetler hangileri

(yanlış anlaşılmasın Yahudi ve hristiyanlar ile arkadaş olmayın onlardan nefret edin demiyorum ALLAH'ta demiyo)

Bekliyorum ayetleri
İsevi Hz.İsa(as) ümmeti demek Musevi Hz.Musa(as) ümmeti demek Muhammedi Hz.Muhammed(sav) ümmeti demek.
Hadislerde zımmı diye geçer Kur'anda kitap ehl-i diye geçer.Beazı bozgunculuk yapanlara ise Yahudi ve Hristiyanlar diye geçer.İsme çok takılma.Zaten burdan kaybediyorsun sen burdan anlıyorum ki boşuna seninle vakit geçiriyorum çünkü asla anlamayacağın belli ayette getirsek boş.

Ayet getirmiyorum.Ama hala demedin Hz.İsa(as) yanlış mı yaptı?Hz.Muhammed(sav) Mariye hanım adında isevi bir hanımı vardı yahudi sahabeler vardı.2 tane Mevlana geldi geçti kjiside Müceddid bun iki Mevlana yanlış mı yaptı nice büyük alimler yanlış mı yaptı en büyük müceddid olan Hz.Mehdi(as) bu dönemde yanlış mı yapacak önce bunların cevabını ver ayetler bende hazır zaten orası kolay hemde fazlasıyla kafanı yorma...
Benim ne zaman yalan söylediğimi boşa konuştuğumu gördün?

TuranMücahidi
05-09-10, 12:30
İsevi Hz.İsa(as) ümmeti demek Musevi Hz.Musa(as) ümmeti demek Muhammedi Hz.Muhammed(sav) ümmeti demek.
Hadislerde zımmı diye geçer Kur'anda kitap ehl-i diye geçer.Beazı bozgunculuk yapanlara ise Yahudi ve Hristiyanlar diye geçer.İsme çok takılma.Zaten burdan kaybediyorsun sen burdan anlıyorum ki boşuna seninle vakit geçiriyorum çünkü asla anlamayacağın belli ayette getirsek boş.

Ayet getirmiyorum.Ama hala demedin Hz.İsa(as) yanlış mı yaptı?Hz.Muhammed(sav) Mariye hanım adında isevi bir hanımı vardı yahudi sahabeler vardı.2 tane Mevlana geldi geçti kjiside Müceddid bun iki Mevlana yanlış mı yaptı nice büyük alimler yanlış mı yaptı en büyük müceddid olan Hz.Mehdi(as) bu dönemde yanlış mı yapacak önce bunların cevabını ver ayetler bende hazır zaten orası kolay hemde fazlasıyla kafanı yorma...
Benim ne zaman yalan söylediğimi boşa konuştuğumu gördün?

Kur'anda geçmeyen kelimeleri yakıştırıyorsun çünkü Yahudi ismi yerine musevi getirince yapmaya çalıştığınız tahrifat daha kolay olacak ve Müslümanları ALLAH'ın kesin emrine rağmen ALLAH'a isyan ettireceksiniz

Maria anamız Müslüman olmadanmı evlenmiş seckince abim böyle olmadığını sana kanıtladı ama hala inat etmektesin

Tek bir soru Yahudi ve Hristiyanlar kafirmidir değilmidir.

VatanBayraK
05-09-10, 12:40
Kur'anda geçmeyen kelimeleri yakıştırıyorsun çünkü Yahudi ismi yerine musevi getirince yapmaya çalıştığınız tahrifat daha kolay olacak ve Müslümanları ALLAH'ın kesin emrine rağmen ALLAH'a isyan ettireceksiniz

Maria anamız Müslüman olmadanmı evlenmiş seckince abim böyle olmadığını sana kanıtladı ama hala inat etmektesin

Tek bir soru Yahudi ve Hristiyanlar kafirmidir değilmidir.

1.si Kafirdir dersem dinden çıkarım.
2.si niye kafir olsunlar sebep ne?
3.si hala soruma cevabın yok bu gidişle asla olmayacak ama Allahu Alem ahirette öğreniceksin.

seckince
06-09-10, 10:03
Allah Allah. Bu ne saçmalıktır yaa!!:nono:

Asıl düşünmek lazım; bu sözleri edince dinden çıkma tehlikesi başgösteriyor!! Elfaz-ı Küfre dikkat edelim arkadaşlar!

TuranMücahidi
06-09-10, 10:07
Allah Allah. Bu ne saçmalıktır yaa!!:nono:

Asıl düşünmek lazım; bu sözleri edince dinden çıkma tehlikesi başgösteriyor!! Elfaz-ı Küfre dikkat edelim arkadaşlar!

Adamlar Muhammed Resule Kur"ana iman etmiyorlar ResulALLAH"ı yalancı müfteri putperest kabul ediyorlar hatta meryem anamıza yahudiler fahişe diyor üzeyir (Haşa)ALLAH"ın oğlu diyorlar ve kafir olmuyorlar ne kafiri müşrik onlar müşrik kafirden bile berbat buna rağmen onlar kafir değildir diyenlerde seçkince abimin dediği gibi Büyük bir gaflet dalalet ve küfür içerisinde olabilirler dikkat

Yahudi ve hristiyanlar kafir değildir diyenlerin Müslümanları götüreceği yer aşağıdaki resimde görülüyor

İŞTE O HEYKEL
http://www.haberform.com/images/other/heykel2.jpg

En altta İncil’e secde eden Müslüman, Müslüman’ın sırtında Hıristiyan ve Hıristiyan’ım omzunda da bir Musevi...

Düş'ünce
06-09-10, 10:38
Adamlar Muhammed Resule Kur"ana iman etmiyorlar ResulALLAH"ı yalancı müfteri putperest kabul ediyorlar hatta meryem anamıza yahudiler fahişe diyor üzeyir (Haşa)ALLAH"ın oğlu diyorlar ve kafir olmuyorlar ne kafiri müşrik onlar müşrik kafirden bile berbat buna rağmen onlar kafir değildir diyenlerde seçkince abimin dediği gibi Büyük bir gaflet dalalet ve küfür içerisinde olabilirler dikkat

Yahudi ve hristiyanlar kafir değildir diyenlerin Müslümanları götüreceği yer aşağıdaki resimde görülüyor

İŞTE O HEYKEL

En altta İncil’e secde eden Müslüman, Müslüman’ın sırtında Hıristiyan ve Hıristiyan’ım omzunda da bir Musevi...

Kafir(yahudi-hristiyan)lere kafir demeyen kafirdir.Ortada bir şirk koşma durumu var çünkü.

top_cambazi
06-09-10, 10:44
3.si hala soruma cevabın yok bu gidişle asla olmayacak ama Allahu Alem ahirette öğreniceksin.

Belki Kafir demezsen dinden cikabilirsin. Cünkü Allah´in cc indirdigi Kuran´a ve Peygamberi olan Hz. Muhammed sav. Efendimize iman etmiyorlar.

Bunun ise Nisa Suresinin 150 ve 151. Ayetinde acikca Kafirlik oldugu belirtiliyor.

150 - Onlar, Allah'ı ve peygamberlerini inkâr ederler, Allah ile peygamberlerinin arasını ayırmak isterler. "Kimine inanırız, kimini inkâr ederiz" derler. Bu ikisinin (imanla küfrün) arasında bir yol tutmak isterler.

151 - İşte onlar gerçek kâfirlerdir. Biz de kâfirlere alçaltıcı bir azab hazırlamışızdır.

Maide Suresinin 10. Ayetinde ise, Kuran Ayetlerini yalanlayan ve inkar edenlerin cehennemlik oldugu bildiriliyor.

10- İnkâr eden ve âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, işte onlar, cehennemliktirler.

Hadislerde zımmı diye geçer Kur'anda kitap ehl-i diye geçer.Beazı bozgunculuk yapanlara ise Yahudi ve Hristiyanlar diye geçer.İsme çok takılma.Zaten burdan kaybediyorsun sen burdan anlıyorum ki boşuna seninle vakit geçiriyorum çünkü asla anlamayacağın belli ayette getirsek boş.Musevilik, Hz. Musa as. tabi olanlardir, fakat bu Hz. Isa as. gelene kadar dogru yol olabilir. Isevilikte, Hz. Muhammed sav. Efendimiz gelene kadar dogru yol olabilir. Hz. Isa as. geldikten sonra hic bir musevi, ben Allah´a cc inaniyorum am Hz. Isa´ya as. tabi olmuyorum diyemez, Allah´in cc gönderdigi Peygambere iman ve itaat etmediginden Kafir olur.

Hadis-i Serif´lerde Zimmi diye gecer diyorsun. Zimmiler cizye vermek zorundaydilar, eger Yahudi ve Hristiyanlar Kafir degiller ise ne diye onlardan fidye alinsin??

Ayni sekilde Hz. Muhammed sav. Efendimizin Nübüvveti basladiktan sonra iseviler de Hz. Muhammed´e sav. iman ve itaat etmek zorundalar, aksi takdirde Kafir olurlar.

Ayet getirmiyorum.Ama hala demedin Hz.İsa(as) yanlış mıyaptı?Hz. Isa a.s. neden yanlis yapsin?? Hz. Isa a.s., Hz. Muhammed sav. Efendimizi müjdelemis ve Onun sav. Nübüvvetine yetisenlerin Ona sav. uymasini söylemistir. O kendi zamani süresince "güncel" Peygamber oldugu icin ona uymak iman geregi idi.

Peki ben sana sorayim; Hasa Allah cc yanlis mi?? Hz. Muhammed sav. yanlis mi?? Eger dogru iseler ki bundan kusku yok, o halde onlara iman etmeyen ve uymayanin durumu nedir??

Hz.Muhammed(sav) Mariye hanım adında isevi bir hanımı vardı yahudi sahabeler vardı.Isevi ve musevi hanimlar ile evlilik olur, ama musevi ve isevi erkekler ile evlilik olmaz. Sen hic Hanim Sahabinin erkek bir isevi veya musevi ile evlendigini duydun mu??

2 tane Mevlana geldi geçti kjiside Müceddid bun iki Mevlana yanlış mı yaptı Mevlana ne demis?? Ne olursan ol gel demis. Ne deseydi, gidin Kafir olarak mi ölün deseydi?? Gelin, size dogru yolu göstereyim demisse bunda sorun nedir??

nice büyük alimler yanlış mı yaptı en büyük müceddid olan Hz.Mehdi(as) bu dönemde yanlış mı yapacak önce bunların cevabını ver ayetler bende hazır zaten orası kolay hemde fazlasıyla kafanı yorma...
Benim ne zaman yalan söylediğimi boşa konuştuğumu gördün?Hz. Mehdi aleyhisselamin ne yapacagini kestirmek zor olmasa gerek, yukarida Nisa Suresi ile Maide Suresini vermistim, o Ayetlere aykiri hareket edecegini sanmiyorum.

bulutcuk
06-09-10, 12:07
bu güne kadar kanka.net i seviyeli gerçekten güzel insanların bulunduğu bir yer olarak düşünüyordum. fakat malesef önyargılı kendi bildiğinden sapmayan dünyada sadece kendi amaçları için varolduğunu sanan dar görüşlü düşünce olarak orta çağdan kalma insanların olduğunu görüyorum. tanımadığı bilmediği şeylere düşman olmak normal olabilir. insan bilmediğinin düşmanıdır. ama daha acıdırki öğrenmek yerine çamur atma çabasına girer. ebu cehil ölmemiş maalesef. aramızda geziyor.

Ernesto_21
06-09-10, 12:09
Acaba Bu haberlerin doğruluk payı varmıdır ??

TuranMücahidi
06-09-10, 12:15
bu güne kadar kanka.net i seviyeli gerçekten güzel insanların bulunduğu bir yer olarak düşünüyordum. fakat malesef önyargılı kendi bildiğinden sapmayan dünyada sadece kendi amaçları için varolduğunu sanan dar görüşlü düşünce olarak orta çağdan kalma insanların olduğunu görüyorum. tanımadığı bilmediği şeylere düşman olmak normal olabilir. insan bilmediğinin düşmanıdır. ama daha acıdırki öğrenmek yerine çamur atma çabasına girer. ebu cehil ölmemiş maalesef. aramızda geziyor.

2009 ekim ayından itibaren 19 mesaj atmış biri ne kadar tanıyabilir ki forumu

ve önyargılı olduğunu söyleyerek kanka neti suçlayan şahsın hangi konularda önyargılı olduğunuda bildirmesi gerekir yoksa ALLAH"ın ayetlerini uygulamayan uygulanmasına engel olan ALLAH"ın sınırlarını aşanları eleştirmek önyargımı olur Papaya cenab diyen hazret diyen(düşünün müslümanlar kimlere hazret cenab derler) ellerine öpen dinler arası dialog diye Müslümanları hristiyanlaştırmaya çalışanları uyarmak uyarılmazlarsa engel olmak çamur atmak ise Kafirlerle işbirliği yapmak ne olsa gerektir.

Acaba Bu haberlerin doğruluk payı varmıdır ??

Hangi haberden bahsediyorsun dostum

VatanBayraK
06-09-10, 12:21

İŞTE O HEYKEL

Ateist Kur'anda kafir diye geçer değil mi?
Yani Allah'a inanmayan zaten Allah'a inanmayan peygambere inanması beklenmez.
Şimdi bu adama kafir dersen ne olur dinden çıkarsın adam sana deseki beni kafirim bana kafir de yine diyemezsin dinden çıkarsın.Çünkü köre kör denilmez.
Ki zaten hadis var kimseye kafir gavur zındık diyemezsin diye.

Ayrıca Kitap Ehl-i Allah'a inanır kendileri söyüyor bunu bir ksımı namaz kılar ve bu çok önemlidir Hz.Muhammed(sav) son derecede saygı duyarlar.
Şimdi Bu adamlara kafir dedin mi hayli hayli yoldan çıkarsın.
3-5 kendini bilmez densiz diyebilir onlar kafirdir diye Osmanlı dönemindede böyleydi Allah başlarına yıktı Osmanlıyı.Sonra kanun çıktı belki bilirsiniz Gavura gavur denilmeyecek diye.
Neyse kısaca Allah'a inanmayana diyemezsen inanana hiç diyemezsin.
Ayrıca onlarında Allah katında mükafatı var.
Harama düşmüşlerdir doğru ama kimse çıkıpta onlar cehennemliktir demedi diyemez çünkü ahireti kimse bilemez.
Bediüzzaman'ın bu konudaki sözlerini okuyun bence...

TuranMücahidi
06-09-10, 12:32
Ateist Kur'anda kafir diye geçer değil mi?
Yani Allah'a inanmayan zaten Allah'a inanmayan peygambere inanması beklenmez.
Şimdi bu adama kafir dersen ne olur dinden çıkarsın adam sana deseki beni kafirim bana kafir de yine diyemezsin dinden çıkarsın.Çünkü köre kör denilmez.
Ki zaten hadis var kimseye kafir gavur zındık diyemezsin diye.

Ayrıca Kitap Ehl-i Allah'a inanır kendileri söyüyor bunu bir ksımı namaz kılar ve bu çok önemlidir Hz.Muhammed(sav) son derecede saygı duyarlar.
Şimdi Bu adamlara kafir dedin mi hayli hayli yoldan çıkarsın.
3-5 kendini bilmez densiz diyebilir onlar kafirdir diye Osmanlı dönemindede böyleydi Allah başlarına yıktı Osmanlıyı.Sonra kanun çıktı belki bilirsiniz Gavura gavur denilmeyecek diye.
Neyse kısaca Allah'a inanmayana diyemezsen inanana hiç diyemezsin.
Ayrıca onlarında Allah katında mükafatı var.
Harama düşmüşlerdir doğru ama kimse çıkıpta onlar cehennemliktir demedi diyemez çünkü ahireti kimse bilemez.

Ne diyorsun sen dostum ne haramı kafire kafir denmezmiş ee kime kafir diyeceksin Müslümanamı neler anlatıyorsun sen işte dinler arası dialogun Müslümanları getireceği nokta ALLAH"ın kafir dediklerine kafir demeyecekmişiz oldu gözlerim doldu derler adama

Ne bediüzzamanı o kim Kur"an varken bak Kur"an ne diyor Kitap ehli için

Sen onların dinlerine uymadıkça, Yahudi ve Hıristiyanlar senden kesinlikle hoşnut olacak değillerdir. De ki: "Şüphesiz doğru yol, Allah'ın (gösterdiği) yoludur." Eğer sana gelen bunca ilimden sonra onların heva (arzu ve tutku)larına uyacak olursan, senin için Allah'tan ne bir dost vardır, ne de bir yardımcı. (2/120)

Andolsun "Şüphesiz Allah Meryem oğlu Mesih'tir." diyenler küfre düşmüştür. De ki: "O eğer Meryem oğlu Mesih'i onun annesini ve yeryüzündekilerin tümünü helak (yok) etmek isterse Allah'tan (bunu önlemeye) kim birşeye malik olabilir? Göklerin yerin ve bunlar arasındakilerin tümünün mülkü Allah'ındır; dilediğini yaratır. Allah herşeye güç yetirendir. (5/17)

Ey iman edenler, Yahudi ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin; onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden onları kim dost edinirse, kuşkusuz onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna hidayet vermez. (5/51)

Yahudiler: "Üzeyir Allah'ın oğludur" dediler; Hıristiyanlar da: "Mesih Allah'ın oğludur" dediler. Bu, onların ağızlarıyla söylemeleridir; onlar, bundan önceki inkâr edenlerin sözlerini taklid ediyorlar. Allah onları kahretsin; nasıl da çevriliyorlar? (9/30)

ALLAH kahredeceklerini herhalde cennete koymaz değil mi?

Onlar Allah'ı bırakıp bilginlerini ve rahiplerini rablar (ilahlar) edindiler ve Meryem oğlu Mesih'i de.. Oysa onlar tek olan bir ilah'a ibadet etmekten başka bir şeyle emrolunmadılar. O'ndan başka ilah yoktur. O bunların şirk koştukları şeylerden yücedir. (9/31)

Neymiş Hristiyanlar Müşrikmiş ALLAH diyor sen bana kalkmış bediüzzamana örnek veriyorsun ne dediğinizin farkındamısınız batıl gözünüzü bu kadar mı? bürüdü ALLAH sonunuzu hayretsin

VatanBayraK
06-09-10, 12:57
Ne diyorsun sen dostum ne haramı kafire kafir denmezmiş ee kime kafir diyeceksin Müslümanamı neler anlatıyorsun sen işte dinler arası dialogun Müslümanları getireceği nokta ALLAH"ın kafir dediklerine kafir demeyecekmişiz oldu gözlerim doldu derler adama

Evlat Kafir yoktur demiyorum bak mesela ne diyorum ateistler kafirdir ama burda bir ateistle konuşuyorsun diyelim ona kafir diyemezsin yüzüne doğru dinden çıkarsın.Ama kafir olduğunu Allahu Alem diyerek bilirsin.

Bir Katap Ehl-i diyelim harama düştüğünü bilirsin çünkü hak Peygamberin Hz.Muhammed(sav) olduğu çok açıktır.Hem Kur'anda hem hadislerde yazdığı şeyler delildir.
Ama ben demiyorum ki cennetlikler.Yada cehennemliklerOnun ecri Allah katında diyorum zaten Allah'ta bunu söylüyor.

Ne bediüzzamanı o kim Kur"an varken bak Kur"an ne diyor Kitap ehli için

Sen onların dinlerine uymadıkça, Yahudi ve Hıristiyanlar senden kesinlikle hoşnut olacak değillerdir. De ki: "Şüphesiz doğru yol, Allah'ın (gösterdiği) yoludur." Eğer sana gelen bunca ilimden sonra onların heva (arzu ve tutku)larına uyacak olursan, senin için Allah'tan ne bir dost vardır, ne de bir yardımcı. (2/120)

Andolsun "Şüphesiz Allah Meryem oğlu Mesih'tir." diyenler küfre düşmüştür. De ki: "O eğer Meryem oğlu Mesih'i onun annesini ve yeryüzündekilerin tümünü helak (yok) etmek isterse Allah'tan (bunu önlemeye) kim birşeye malik olabilir? Göklerin yerin ve bunlar arasındakilerin tümünün mülkü Allah'ındır; dilediğini yaratır. Allah herşeye güç yetirendir. (5/17)

Ey iman edenler, Yahudi ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin; onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden onları kim dost edinirse, kuşkusuz onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğuna hidayet vermez. (5/51)

Yahudiler: "Üzeyir Allah'ın oğludur" dediler; Hıristiyanlar da: "Mesih Allah'ın oğludur" dediler. Bu, onların ağızlarıyla söylemeleridir; onlar, bundan önceki inkâr edenlerin sözlerini taklid ediyorlar. Allah onları kahretsin; nasıl da çevriliyorlar? (9/30)

ALLAH kahredeceklerini herhalde cennete koymaz değil mi?

Onlar Allah'ı bırakıp bilginlerini ve rahiplerini rablar (ilahlar) edindiler ve Meryem oğlu Mesih'i de.. Oysa onlar tek olan bir ilah'a ibadet etmekten başka bir şeyle emrolunmadılar. O'ndan başka ilah yoktur. O bunların şirk koştukları şeylerden yücedir. (9/31)

Neymiş Hristiyanlar Müşrikmiş ALLAH diyor sen bana kalkmış bediüzzamana örnek veriyorsun ne dediğinizin farkındamısınız batıl gözünüzü bu kadar mı? bürüdü ALLAH sonunuzu hayretsin

Bediüzzaman ve daha nice Müceddidlerin kitaplarına bakılır tek Kur'an olmaz olur ama aKur'an sana geniş bilgi vermez ki vermiyor zaten geniş bilgi hadislerdedir tamam her yüzyılda gelen dini yenileyen Müceddidlerin kitabına bakmak heralde hak değildir ama hadislerden sonra onlarınkinede bakılır Ehl-i Sünnet inancıdır bu.

Yine dediğim gibi namaz var mı Kur'anda kaç rekat nede hangi duayı okuyacağız?
Ama her yüzyılda gelen elçiler döneme göre açıklamışlar tabi ondan evvel zaten hadislerde yazar ki bu Müceddidler hadislere göre hareket eder.
Çok net birşey söyleyeyim bugün İslam'ın %90 ı hatta belki %95 i hadislere göre yapılır çünkü uygulaması Kur'anda yoktur.
Mesela sen namaz kılmıyorsun Allah diyecek ki ben size namaz kıl dedim emir verdim niye kılmadın?
Sen mesela varsayalım birgün kılma kararı aldın Allah ilham etti diyelim neye göre kılacaksın?
Kur'anda yazmıyor hadi bakalım söyle şimdi nasıl yapacaksın anlat bana?

seckince
06-09-10, 13:01
Konuşmaya bile değmez ya. Böyle saçma sapan görüşler, yanlış inanışlar görmedim daha.

Bence ne dediğinin tam farkında değil!!:)

TuranMücahidi
06-09-10, 13:08
Bediüzzaman ve daha nice Müceddidlerin kitaplarına bakılır tek Kur'an olmaz olur ama aKur'an sana geniş bilgi vermez ki vermiyor zaten geniş bilgi hadislerdedir tamam her yüzyılda gelen dini yenileyen Müceddidlerin kitabına bakmak heralde hak değildir ama hadislerden sonra onlarınkinede bakılır Ehl-i Sünnet inancıdır bu.

Yine dediğim gibi namaz var mı Kur'anda kaç rekat nede hangi duayı okuyacağız?
Ama her yüzyılda gelen elçiler döneme göre açıklamışlar tabi ondan evvel zaten hadislerde yazar ki bu Müceddidler hadislere göre hareket eder.
Çok net birşey söyleyeyim bugün İslam'ın %90 ı hatta belki %95 i hadislere göre yapılır çünkü uygulaması Kur'anda yoktur.
Mesela sen namaz kılmıyorsun Allah diyecek ki ben size namaz kıl dedim emir verdim niye kılmadın?
Sen mesela varsayalım birgün kılma kararı aldın Allah ilham etti diyelim neye göre kılacaksın?
Kur'anda yazmıyor hadi bakalım söyle şimdi nasıl yapacaksın anlat bana?

İşte Kur"an yetmez diyenler dinimizi hadislerden alimlerden öğreneceğiz diyenlere çok büyük bir ibretlik senin halin

Neymiş Kur"anda nasıl namaz kılacağın ibadet edeceğin yazmazmışta İSLAM"ın yüzde doksanı hadislere göre yapılırmış hadi ordan bir kere konumuz Kur"anda kafirler olarak belirtilen hristiyan ve yahudilerin kafir olup olmadığı nereden çıkardın hadisleri işinizie geldiği gibi uydurun nasıl olsa ağababalarınız zamanında Kur"an yerine müslümanların inançlarını bozmak adına hadis uydurumuna başlamışlar bu konudada uydurmuşlardır.

KUR"ana Yaptığınız iftiralar bugün olduğu gbi yarında Mahşerde çarpılacak bakalım o zaman nasıl hesap vereceksiniz

Gelelim Namazın nasıl kılınacağına önce Rekat sayısı ve seferilik

4-101- Yeryüzünde sefere çıktığınızda kâfirlerin size bir kötülük yapacağından korkarsanız namazı kısaltmanızda size bir vebal yoktur. Kuşkusuz kâfirler sizin apaçık düşmanınızdır.

Demek ki Seferilik hali ve namazı kısaltmak ancak" size bir kötülük yapacağından korkarsanız" ifadesi ile açıklanmıştır öyle zevkine 90 km gidilen bir yerde seferilik olmaz ayrıcada namaz dikkat edin ölüm korkusunda bile terk edilmez sadece kısaltılır bu ayettende kaza namazının olmadığını anlamış oluyoruz çünkü kaza namazı olsa idi namazı kısaltmamız değil sonra rahata erdiğimiz de kaza etmemizi söylerdi ayet ALLAHUALEM

4-102- Sen onların aralarında bulunup da onlara namaz kıldırdığında içlerinden bir kısmı seninle beraber namaza dursun.(İmamlık) Silahlarını da yanlarına alsınlar. Bunlar secdeye (1.Rekat) vardıklarında diğer bir kısmı arkanızda beklesin. Sonra o namaz kılmamış olan diğer kısım gelsin seninle beraber kılsınlar(2. Rekat) ve ihtiyatlı bulunsunlar, silahlarını yanlarına alsınlar. Kâfirler arzu ederler ki, silahlarınızdan ve eşyanızdan bir gafil olsanız da size ani bir baskın yapsalar. Eğer size yağmur gibi bir eziyet erişir veya hasta olursanız silahlarınızı bırakmanızda bir vebal yoktur. Bununla beraber ihtiyatı elden bırakmayın. Kuşkusuz ALLAH kâfirlere alçaltıcı bir azap hazırlamıştır.

Ayetteki "Sen onların aralarında bulunup da onlara namaz kıldırdığında içlerinden bir kısmı seninle beraber namaza dursun." ifadesi imama işarettir ve bir kısmı ifadesi de cemaatin yarıya bölünmesi yani cemaat yarıya bölünüp namazı kısaltarken imam tam kılıyor şimdi kaç rekat namaz yarıya bölünüyor bir bakalım ayete göre

Ayetteki "Bunlar secdeye vardıklarında diğer bir kısmı arkanızda beklesin. Sonra o namaz kılmamış olan diğer kısım gelsin seninle beraber kılsınlar ve ihtiyatlı bulunsunlar, silahlarını yanlarına alsınlar."

dikkat ederseniz secdeye varıyorlar ve diğerleri geliyor yani bir rekat kılıyorlar sonra diğerleri 2. rekati kılıyor imam toplamda 2 rekat kılar iken cemaat namazı kısalttıkları için birer rekat namaz kılıyorlar ve buradanda Namazın 2 rekat olduğu anlaşılmış oluyor.

4-103- O korkulu zamanda namazı kıldınız mı gerek ayakta, gerek otururken ve gerek yanlarınız üzerinde hep ALLAH'ı zikredin. Korkudan kurtulduğunuzda namazı tam erkanı ile kılın. Çünkü namaz müminlere belirli vakitlerde yazılı bir farzdır.

Ne imiş namaz müminlere belirli vakitlerde farzmış vakitlerde Kur"an-da belirlenmiştir.

Şimdi Namazın Şartlarına dönelim

Abdest

4:43- Ey iman edenler! Sarhoş iken ne söylediğinizi bilinceye kadar namaza yaklaşmayın. Cünüb iken de yolcu olanlar müstesna gusül edinceye kadar namaza yaklaşmayın. Eğer hasta olur, veya yolculukta bulunursanız veyahut biriniz abdest bozmaktan gelince veya cinsî münasebette bulunup, su da bulamazsanız o zaman tertemiz bir toprak ile teyemmüm edin. Niyetle yüzlerinize ve ellerinize sürün. Şüphesiz ki ALLAH çok affedicidir, çok bağışlayıcıdır.

Şimdi hangi hallerde namaz kılamayız ve abdestimizi ne bozar onu anlatıyor ayet tek tek inceleyelim.

Ayette"Sarhoş iken ne söylediğinizi bilinceye kadar namaza yaklaşmayın. Cünüb iken de yolcu olanlar müstesna gusül edinceye kadar namaza yaklaşmayın" ifadesinde anlıyoruz ki ne dediğimizi bilemiyorsak ve cünüb isek namaz kılamayız( burada önemli bir husus sarhoşluk namaz kılmaya engel iken içki değildir.)

Ayetteki "tertemiz bir toprak ile teyemmüm edin. Niyetle yüzlerinize ve ellerinize sürün" ifadeden de teyemmümü ve nasıl yapılacağını anlıyoruz

5:6 - Ey iman edenler! Namaz kılmaya kalktığınız zaman, yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın. Başlarınızı meshedin, iki topuğa kadar da ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüp iseniz temizlenin. Hasta iseniz, yahut yolculukta iseniz, yahut biriniz abdest bozmaktan gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız, su da bulamamışsanız, temiz bir toprağa teyemmüm edin. Bunun için de yüzlerinizi ve ellerinizi o toprakla meshedin. ALLAH size bir güçlük çıkarmak istemiyor, fakat sizi temizlemek ve şükredesiniz diye de üzerinizdeki nimetini tamamlamak istiyor.

Şimdi de Abdest nasıl alınır ve hangi haller bozar onu anlatıyor ayet.
Ayetteki "Namaz kılmaya kalktığınız zaman, yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın. Başlarınızı meshedin, iki topuğa kadar da ayaklarınızı yıkayın."ifadeden anlıyoruz ki ağzı mazmaza ve buruna su vermek vede enseyi yıkamak yok

Ayetteki "Eğer cünüp iseniz temizlenin. Hasta iseniz, yahut yolculukta iseniz, yahut biriniz abdest bozmaktan gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız"

ifadeden de abdestimizi bozan halleri anlıyoruz ne imiş onlar

1.cinsel temas
2. tuvalet ihtiyacı
3. kadınlara dokunmak

buradaki kadınlara dokunmak cinsel içerikli değil çünkü o başta anlatılmış ayrıca da hasta veya yolculukta isek yani suyla abdest almak zor ise teyemmüm edebileceğimize kadar ayet ayrıntılı şekilde anlatmış.

Bu ayette var mı kan yada uykunun abdesti bozacağı nereden çıkarmışlar kanın abdesti bozduğunu

Gelelim namazda ne okunacağı hususuna

73:20-Rabbin, senin gecenin üçte ikisinden daha azında, yarısında ve üçte birinde kalktığını, seninle beraber bulunanlardan bir topluluğun da böyle yaptığını biliyor. Gece ve gündüzü ALLAH takdir eder. O, sizin onu sayamayacağınızı bildi de sizi affetti. Bundan böyle Kur'ân'dan size ne kolay gelirse okuyun. ALLAH, içinizden hastalar, yeryüzünde gezip ALLAH'ın lütfunu arayan başka kimseler ve ALLAH yolunda savaşan daha başka insanlar olacağını bilmiştir. Onun için Kur'ân'dan kolayınıza geldiği kadar okuyun, namazı kılın, zekatı verin ve ALLAH'a güzel bir borç verin (Hayırlı işlere mal sarfedin). Kendiniz için gönderdiğiniz her iyiliği, ALLAH katında daha hayırlı ve sevapça daha büyük olarak bulacaksınız. ALLAH'tan bağış dileyin. Kuşkusuz ALLAH bağışlayandır, merhamet edendir.

Ayetteki ifade"Bundan böyle Kur'ân'dan size ne kolay gelirse okuyun"
Ne imiş kıraat var kıraat nasıl sadece kurandan ve kolay gelen yani subhaneke amin kunut duaları namazı bozar çünkü onlar ayet değildir.

29:45- Sana vahyedilen Kitabı oku ve namazı kıl.

Rüku 2:43- Hem namazı dosdoğru kılın, zekatı verin, rükû edenlerle birlikte siz de rükû edin.

Secde:96:19- Sakın onu dinleme de (Rabbine) secde et ve yaklaş.

17:110- (Sen onlara) de ki: İster "ALLAH" deyin, ister "Rahmân" deyin, nasıl çağırırsanız çağırın. En güzel isimler O'nundur. Namazında sesini pek yükseltme, çok da gizli okuma, orta yolu seç.

Demek ki namazda sesimizi kısmayacağız çokda bağırmayacağız bakınız bu bile Kur"an da var

Kıble

2:144- Doğrusu, biz, yüzünün semaya yöneldiğini, orada şekilden şekile geçerek, aranıp durduğunu görüyorduk. Artık seni hoşnud olacağın bir kıbleye çevireceğiz. Haydi bakalım, yüzünü Mescid-i Haram'a doğru çevir. Siz de ey müminler, nerede olursanız olun, yüzünüzü o tarafa doğru çevirin! Kendilerine kitap verilmiş olanlar da kesinlikle bilirler ki, Rabblerinden gelen o emir haktır. Ve ALLAH, onların yaptıklarından ve yapmakta olduklarından gafil değildir.

Şimdi bunlardan sonra Kur"an da Namaz kılın der ama nasıl kılınacağı yazmaz diyenlere bu konu yeterlidir sanırım

http://forum.kanka.net/showthread.php?t=738564

VatanBayraK
06-09-10, 13:18
İşte Kur"an yetmez diyenler dinimizi hadislerden alimlerden öğreneceğiz diyenlere çok büyük bir ibretlik senin halin

Neymiş Kur"anda nasıl namaz kılacağın ibadet edeceğin yazmazmışta İSLAM"ın yüzde doksanı hadislere göre yapılırmış hadi ordan bir kere konumuz Kur"anda kafirler olarak belirtilen hristiyan ve yahudilerin kafir olup olmadığı nereden çıkardın hadisleri işinizie geldiği gibi uydurun nasıl olsa ağababalarınız zamanında Kur"an yerine müslümanların inançlarını bozmak adına hadis uydurumuna başlamışlar bu konudada uydurmuşlardır.

KUR"ana Yaptığınız iftiralar bugün olduğu gbi yarında Mahşerde çarpılacak bakalım o zaman nasıl hesap vereceksiniz

Gelelim Namazın nasıl kılınacağına önce Rekat sayısı ve seferilik

4-101- Yeryüzünde sefere çıktığınızda kâfirlerin size bir kötülük yapacağından korkarsanız namazı kısaltmanızda size bir vebal yoktur. Kuşkusuz kâfirler sizin apaçık düşmanınızdır.

Demek ki Seferilik hali ve namazı kısaltmak ancak" size bir kötülük yapacağından korkarsanız" ifadesi ile açıklanmıştır öyle zevkine 90 km gidilen bir yerde seferilik olmaz ayrıcada namaz dikkat edin ölüm korkusunda bile terk edilmez sadece kısaltılır bu ayettende kaza namazının olmadığını anlamış oluyoruz çünkü kaza namazı olsa idi namazı kısaltmamız değil sonra rahata erdiğimiz de kaza etmemizi söylerdi ayet ALLAHUALEM

4-102- Sen onların aralarında bulunup da onlara namaz kıldırdığında içlerinden bir kısmı seninle beraber namaza dursun.(İmamlık) Silahlarını da yanlarına alsınlar. Bunlar secdeye (1.Rekat) vardıklarında diğer bir kısmı arkanızda beklesin. Sonra o namaz kılmamış olan diğer kısım gelsin seninle beraber kılsınlar(2. Rekat) ve ihtiyatlı bulunsunlar, silahlarını yanlarına alsınlar. Kâfirler arzu ederler ki, silahlarınızdan ve eşyanızdan bir gafil olsanız da size ani bir baskın yapsalar. Eğer size yağmur gibi bir eziyet erişir veya hasta olursanız silahlarınızı bırakmanızda bir vebal yoktur. Bununla beraber ihtiyatı elden bırakmayın. Kuşkusuz ALLAH kâfirlere alçaltıcı bir azap hazırlamıştır.

Ayetteki "Sen onların aralarında bulunup da onlara namaz kıldırdığında içlerinden bir kısmı seninle beraber namaza dursun." ifadesi imama işarettir ve bir kısmı ifadesi de cemaatin yarıya bölünmesi yani cemaat yarıya bölünüp namazı kısaltarken imam tam kılıyor şimdi kaç rekat namaz yarıya bölünüyor bir bakalım ayete göre

Ayetteki "Bunlar secdeye vardıklarında diğer bir kısmı arkanızda beklesin. Sonra o namaz kılmamış olan diğer kısım gelsin seninle beraber kılsınlar ve ihtiyatlı bulunsunlar, silahlarını yanlarına alsınlar."

dikkat ederseniz secdeye varıyorlar ve diğerleri geliyor yani bir rekat kılıyorlar sonra diğerleri 2. rekati kılıyor imam toplamda 2 rekat kılar iken cemaat namazı kısalttıkları için birer rekat namaz kılıyorlar ve buradanda Namazın 2 rekat olduğu anlaşılmış oluyor.

4-103- O korkulu zamanda namazı kıldınız mı gerek ayakta, gerek otururken ve gerek yanlarınız üzerinde hep ALLAH'ı zikredin. Korkudan kurtulduğunuzda namazı tam erkanı ile kılın. Çünkü namaz müminlere belirli vakitlerde yazılı bir farzdır.

Ne imiş namaz müminlere belirli vakitlerde farzmış vakitlerde Kur"an-da belirlenmiştir.

Şimdi Namazın Şartlarına dönelim

Abdest

4:43- Ey iman edenler! Sarhoş iken ne söylediğinizi bilinceye kadar namaza yaklaşmayın. Cünüb iken de yolcu olanlar müstesna gusül edinceye kadar namaza yaklaşmayın. Eğer hasta olur, veya yolculukta bulunursanız veyahut biriniz abdest bozmaktan gelince veya cinsî münasebette bulunup, su da bulamazsanız o zaman tertemiz bir toprak ile teyemmüm edin. Niyetle yüzlerinize ve ellerinize sürün. Şüphesiz ki ALLAH çok affedicidir, çok bağışlayıcıdır.

Şimdi hangi hallerde namaz kılamayız ve abdestimizi ne bozar onu anlatıyor ayet tek tek inceleyelim.

Ayette"Sarhoş iken ne söylediğinizi bilinceye kadar namaza yaklaşmayın. Cünüb iken de yolcu olanlar müstesna gusül edinceye kadar namaza yaklaşmayın" ifadesinde anlıyoruz ki ne dediğimizi bilemiyorsak ve cünüb isek namaz kılamayız( burada önemli bir husus sarhoşluk namaz kılmaya engel iken içki değildir.)

Ayetteki "tertemiz bir toprak ile teyemmüm edin. Niyetle yüzlerinize ve ellerinize sürün" ifadeden de teyemmümü ve nasıl yapılacağını anlıyoruz

5:6 - Ey iman edenler! Namaz kılmaya kalktığınız zaman, yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın. Başlarınızı meshedin, iki topuğa kadar da ayaklarınızı yıkayın. Eğer cünüp iseniz temizlenin. Hasta iseniz, yahut yolculukta iseniz, yahut biriniz abdest bozmaktan gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız, su da bulamamışsanız, temiz bir toprağa teyemmüm edin. Bunun için de yüzlerinizi ve ellerinizi o toprakla meshedin. ALLAH size bir güçlük çıkarmak istemiyor, fakat sizi temizlemek ve şükredesiniz diye de üzerinizdeki nimetini tamamlamak istiyor.

Şimdi de Abdest nasıl alınır ve hangi haller bozar onu anlatıyor ayet.
Ayetteki "Namaz kılmaya kalktığınız zaman, yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın. Başlarınızı meshedin, iki topuğa kadar da ayaklarınızı yıkayın."ifadeden anlıyoruz ki ağzı mazmaza ve buruna su vermek vede enseyi yıkamak yok

Ayetteki "Eğer cünüp iseniz temizlenin. Hasta iseniz, yahut yolculukta iseniz, yahut biriniz abdest bozmaktan gelmişse yahut kadınlara dokunmuşsanız"

ifadeden de abdestimizi bozan halleri anlıyoruz ne imiş onlar

1.cinsel temas
2. tuvalet ihtiyacı
3. kadınlara dokunmak

buradaki kadınlara dokunmak cinsel içerikli değil çünkü o başta anlatılmış ayrıca da hasta veya yolculukta isek yani suyla abdest almak zor ise teyemmüm edebileceğimize kadar ayet ayrıntılı şekilde anlatmış.

Bu ayette var mı kan yada uykunun abdesti bozacağı nereden çıkarmışlar kanın abdesti bozduğunu

73:20-Rabbin, senin gecenin üçte ikisinden daha azında, yarısında ve üçte birinde kalktığını, seninle beraber bulunanlardan bir topluluğun da böyle yaptığını biliyor. Gece ve gündüzü ALLAH takdir eder. O, sizin onu sayamayacağınızı bildi de sizi affetti. Bundan böyle Kur'ân'dan size ne kolay gelirse okuyun. ALLAH, içinizden hastalar, yeryüzünde gezip ALLAH'ın lütfunu arayan başka kimseler ve ALLAH yolunda savaşan daha başka insanlar olacağını bilmiştir. Onun için Kur'ân'dan kolayınıza geldiği kadar okuyun, namazı kılın, zekatı verin ve ALLAH'a güzel bir borç verin (Hayırlı işlere mal sarfedin). Kendiniz için gönderdiğiniz her iyiliği, ALLAH katında daha hayırlı ve sevapça daha büyük olarak bulacaksınız. ALLAH'tan bağış dileyin. Kuşkusuz ALLAH bağışlayandır, merhamet edendir.

Ne imiş kıraat var kıraat nasıl sadece kurandan ve kolay gelen yani subhaneke amin kunut duaları namazı bozar çünkü onlar ayet değildir.

Rüku 2:43- Hem namazı dosdoğru kılın, zekatı verin, rükû edenlerle birlikte siz de rükû edin.

17:110- (Sen onlara) de ki: İster "ALLAH" deyin, ister "Rahmân" deyin, nasıl çağırırsanız çağırın. En güzel isimler O'nundur. Namazında sesini pek yükseltme, çok da gizli okuma, orta yolu seç.

Demek ki namazda sesimizi kısmayacağız çokda bağırmayacağız bakınız bu bile Kur"an da var

Kıble

2:144- Doğrusu, biz, yüzünün semaya yöneldiğini, orada şekilden şekile geçerek, aranıp durduğunu görüyorduk. Artık seni hoşnud olacağın bir kıbleye çevireceğiz. Haydi bakalım, yüzünü Mescid-i Haram'a doğru çevir. Siz de ey müminler, nerede olursanız olun, yüzünüzü o tarafa doğru çevirin! Kendilerine kitap verilmiş olanlar da kesinlikle bilirler ki, Rabblerinden gelen o emir haktır. Ve ALLAH, onların yaptıklarından ve yapmakta olduklarından gafil değildir.

Şimdi bunlardan sonra Kur"an da Namaz kılın der ama nasıl kılınacağı yazmaz diyenlere bu konu yeterlidir sanırım

http://forum.kanka.net/showthread.php?t=738564

Sen kendini uyanık zannediyorsun değil mi?

Evlat ben demiyorum ki Kur'an da namaz geçmez işari anlamda bulmuşsun secde filan muhtemelen sen dıoldurmuşsun ama işari olarak kabul edilebilir zaten demiştim muhkem bulamazsın diye.

Diyelim ki secdeye vardın ne diyeceksin?
Rükuda Kyamda ne diyeceksin?
Boş boş sadece yatıp kalkacakmısın?
Zekat verirken ne kadar neye göre ne zaman kılacaksın?
Yine en önemlisi ezan kaçta ne zaman nasıl okunacak bana Kur'anda gösterirmisin?
Ben yok demiyorum YUGULANIŞI diyorum yani nasıl ne şekilde olacak ne söylecek vs vs.
Ama asla gösteremezsin.
Çünkü senin gibi başka adamlarda tanıyorum gösteremdiler ezildiler ezik kaldılar....

TuranMücahidi
06-09-10, 13:22
Sen kendini uyanık zannediyorsun değil mi?

Evlat
Çünkü senin gibi başka adamlarda tanıyorum gösteremdiler ezildiler ezik kaldılar....

Şu dediğin için bile sana yazmaya değmez senin içinde yazmıyorum zaten çünkü bu senin kibrinin ne kadar büyük olduğunu yaptığın işi hakikat namına değil kendi adını kendini üstün görmek adına yaptığını gösteriyor

Sen yazılanların neyini okudun benim yazdığım yazı 10:8 geçe senin yazdığın yazı on dakika sonra yani 10:18 geçe bir kere yazdığın yazıyı on dakikada anca yazarsan benim yazdığım ayetleri yazdıklarımı ne zaman okudunda cevap yazmaya başladın ya git işine Niyetin ALLAH için ise yazılanları oku ve öyle değerlendir çünkü namaz ile ilgili bütün sorularının cevabı içinde

sapancalı5454
06-09-10, 13:27
tek Kur'an olmaz

Sen ne saçmalıyorsun be adam !!!

TuranMücahidi
06-09-10, 13:31
Sen ne saçmalıyorsun be adam !!!

Bir görsen bu ne ki Hristiyanlar ve yahudiler kafir değilmiş onlara kafir dersek dinden çıkarmışız(İSLAM değil herhal hangi din ise) ALLAH ıslah etsin

seckince
06-09-10, 13:33
benim yazdığım ayetleri yazdıklarımı ne zaman okudunda cevap yazmaya başladın ya git işineALlah da seni guldürsün:hahah: :hahah:

TuranMücahidi
06-09-10, 13:36
ALlah da seni guldürsün:hahah: :hahah:

ecmain hepberaber abim

VatanBayraK
06-09-10, 14:07
Şu dediğin için bile sana yazmaya değmez senin içinde yazmıyorum zaten çünkü bu senin kibrinin ne kadar büyük olduğunu yaptığın işi hakikat namına değil kendi adını kendini üstün görmek adına yaptığını gösteriyor

Sen yazılanların neyini okudun benim yazdığım yazı 10:8 geçe senin yazdığın yazı on dakika sonra yani 10:18 geçe bir kere yazdığın yazıyı on dakikada anca yazarsan benim yazdığım ayetleri yazdıklarımı ne zaman okudunda cevap yazmaya başladın ya git işine Niyetin ALLAH için ise yazılanları oku ve öyle değerlendir çünkü namaz ile ilgili bütün sorularının cevabı içinde

Evlat bir kere kaçıyorsun.
Çünkü sorularımın hemen hemen hiçbirine sağlıklı cevap veremedin.
Ayrıca sen yavaş okkuyorsun diye herkes senin gibi değil.

Bak şimdi diyelimki ayaktayız neyapmaız gerekir elleri bağlamamız mı gerekir yada hazırolda mı olmamız gerekir bu esnada hangi duaları okumalıyız buna açıklık getir bir daha karşına çıkarsam namerdim...

TuranMücahidi
06-09-10, 14:22
Evlat bir kere kaçıyorsun.
Çünkü sorularımın hemen hemen hiçbirine sağlıklı cevap veremedin.
Ayrıca sen yavaş okkuyorsun diye herkes senin gibi değil.

Bak şimdi diyelimki ayaktayız neyapmaız gerekir elleri bağlamamız mı gerekir yada hazırolda mı olmamız gerekir bu esnada hangi duaları okumalıyız buna açıklık getir bir daha karşına çıkarsam namerdim...

Ne kaçacağım

yazık ya evlat diyor hala ayıp sen bize kanka dedik diye yüzümüze ettin hemde ben normal bir kural olmasını seni aşağılamak için yapmamama rağmen hala seni uyarmama rağmen aşağılama pozisyonundasın

on dakikada hem onca yazıyı okuyup birde o kadar yazı yazacak bir babayiğit tanımıyorum ben haa sallıyorsa bilemem

E

şunu daha çözememişsin bile Namazın şartlarında elleri bağlamak yada bağlamamak yoktur namazın şartlarında kıyam vardır ama elini ister bağla ister bağlama bu noktada şart olmadığı için kuranda bulamazsın kıyamda iken ne okunacağına gelince yukarıda yazdıklarımızı okusaydın anlardın ama biz yine yazalım

VatanBayraK
06-09-10, 23:06
Ne kaçacağım

yazık ya evlat diyor hala ayıp sen bize kanka dedik diye yüzümüze ettin hemde ben normal bir kural olmasını seni aşağılamak için yapmamama rağmen hala seni uyarmama rağmen aşağılama pozisyonundasın

on dakikada hem onca yazıyı okuyup birde o kadar yazı yazacak bir babayiğit tanımıyorum ben haa sallıyorsa bilemem

şunu daha çözememişsin bile Namazın şartlarında elleri bağlamak yada bağlamamak yoktur namazın şartlarında kıyam vardır ama elini ister bağla ister bağlama bu noktada şart olmadığı için kuranda bulamazsın kıyamda iken ne okunacağına gelince yukarıda yazdıklarımızı okusaydın anlardın ama biz yine yazalım

Namazda kolayınıza geleni okuyun demiyor ikisi ayrnı.Eğer bilikte alacaksan cümleyi tam al namaz kılarken aynı zamnada zekatta ver.
Kur'an'ı kolayına geldiği gibi oku.Namazı oku demiyor.Yada namzda oku.Tamam Peygamber efendimiz(sav) okuduğuda olurmuş ama namaz farklı bir olay.
Sen iyice uçmuşsun.

Bak tekrarlıyorum evlat diyelim ki namaz kılacaksın akşam namazı nasıl olacak kaç rekat sünnet olacak mı?Neler okunacak nasıl durulacak ruküya inilecekmi yada namz bitene dek ayakta mı olacağız.Eğilmeyecekmiyiz.
Cuma namazı diye bişi var mı?
Zekat vereceksek kime vereceğiz oranı nasıl olacak haram mı helal mi?
Hacc nedir nerdedir nasıl yapacağız nereye gidip neyi yapacağız kaç kere kaç saat apacağız.
Oruç nedir nasıldır ne kadar ne zaman yapacağız.
Hadi sıkıysa cevap verde görelim...

TuranMücahidi
07-09-10, 07:17
Tarihler 24 Temmuz 1923'ü gösterdiğinde, yüzyıllardır bu coğrafyada denge unsuru konumundaki Osmanlı'nın torunları, sahneye konulacak oyunun figüranları olarak "Lozan" tiyatrosuna davet edilir. Görüşmeler esnasında Fransız Klemenso, Kur'an-ı Kerim'i havaya kaldırarak: "Bakınız bu görüşmelerde aylardan beri bir adım dahi atamıyoruz. Bunun sebebi açıktır. Eğer bu kitaba bağlı olacaksanız, biz size bağımsızlık vermeyiz. Çünkü bu kitap siz Müslümanlara; Hıristiyan ve Yahudilerle dost olmamayı emrediyor. Bu kitaba uymaya devam ederseniz, düşmanlığı sürdüreceksiniz demektir. Bu şartlarda da sizinle barış yapmamız mümkün olmaz" der ve görüşmeleri kilitler.

http://www.facebook.com/topic.php?uid=283796574067&topic=23099

seckince
07-09-10, 07:37
Tarihler 24 Temmuz 1923'ü gösterdiğinde, yüzyıllardır bu coğrafyada denge unsuru konumundaki Osmanlı'nın torunları, sahneye konulacak oyunun figüranları olarak "Lozan" tiyatrosuna davet edilir. Görüşmeler esnasında Fransız Klemenso, Kur'an-ı Kerim'i havaya kaldırarak: "Bakınız bu görüşmelerde aylardan beri bir adım dahi atamıyoruz. Bunun sebebi açıktır. Eğer bu kitaba bağlı olacaksanız, biz size bağımsızlık vermeyiz. Çünkü bu kitap siz Müslümanlara; Hıristiyan ve Yahudilerle dost olmamayı emrediyor. Bu kitaba uymaya devam ederseniz, düşmanlığı sürdüreceksiniz demektir. Bu şartlarda da sizinle barış yapmamız mümkün olmaz" der ve görüşmeleri kilitler.

Tebrikler HanifTurk!! Çok önemli bir noktayı özenle yakalamışsın gerçekten. İşte budur yani. Asıl muharrik nokta tam da burası. Teşekkürler.:okay:

seckince
07-09-10, 08:13
edit.

VatanBayraK
07-09-10, 12:45

Bende onu söylüyorum.3 dinin 3 ümmetin beraber olması emrediliyor kitabımızda.
Allah yap diyorsa yapacaksın yapmak istemeyen yapmaz dinde de zorlama yoktur...
Keyfin bilir ama gerçek bu...

TuranMücahidi
07-09-10, 13:26

Hadi ordan uydurukçu nereden aynı diyoruz ALLAH korusun

ALLAH canımı alsın seninle aynı safta yer alacağıma

3 dinmiş yalancı Kur'ana iftira atan birisi ile aynı şeyleri söylememiz imkansız

1 Dinler arası dialog diyen daha ötesi
2 3 semavi din arasında dialog diyen daha ötesi
3 ibrahimi dinler diyen

Kafirdir zındıktır müşriktir münafıktır haindir eğer bu dinde öldürülmesi gereken kişiler varsa katli vacip olanlar bu ikiyüzlü Müslüman kılıkl kafirlerdir Rahiplerdir.

Nedenine Gelince

1 Dinler diye bir kavram söz konusu değildir Tek bir din vardır o da

İnned dîne indâllâhil islâm 3 / ÂLİ İMRÂN - 19 Şüphesiz Allah katında din İslâm’dır

Buna rağmen dinler diyen müşriktir kafirdir

2 3 semavi(göksel) din diyen müşriktir çünkü ALLAH tek bir din gönderdi oda İslam ve İSLAM göksel bir din değildir İlahi dindir semavi din demek şirltir 3 semavi din demek hainliktir zındıklıktır münafıklıktır.

3 hele hele ibrahimi din demek külliyen kafirliktir ALLAH'ı yalanlamaktır zira ALLAH

ali amran 67 Mâ kâne ibrâhîmu yahûdiyyen ve lâ nasrâniyyen ve lâkin kâne hanîfen muslimâ, ve mâ kâne minel muşrikîn

İbrahim, ne Yahudi idi, ne de Hıristiyan. Fakat o, hanif müslümandı. Allah’a ortak koşan Müşriklerden değildi.

demek ki neymiş İbrahimi dinler bir yalanmış Müslümanlar tevhid ehli imiş hristiyan ve yahudiler müşrik imiş

işte bu yüzden Kur'an;
Batılın şeytanın yeni oyunu dinler arası dialog safsatasının önündeki en büyük engeldir.

http://forum.kanka.net/showthread.php?t=872685

VatanBayraK
07-09-10, 13:43
Hadi ordan uydurukçu nereden aynı diyoruz ALLAH korusun

ALLAH canımı alsın seninle aynı safta yer alacağıma

3 dinmiş yalancı Kur'ana iftira atan birisi ile aynı şeyleri söylememiz imkansız

1 Dinler arası dialog diyen daha ötesi
2 3 semavi din arasında dialog diyen daha ötesi
3 ibrahimi dinler diyen

Kafirdir zındıktır müşriktir münafıktır haindir eğer bu dinde öldürülmesi gereken kişiler varsa katli vacip olanlar bu ikiyüzlü Müslüman kılıkl kafirlerdir Rahiplerdir.

Nedenine Gelince

1 Dinler diye bir kavram söz konusu değildir Tek bir din vardır o da

İnned dîne indâllâhil islâm 3 / ÂLİ İMRÂN - 19 Şüphesiz Allah katında din İslâm’dır

Buna rağmen dinler diyen müşriktir kafirdir

2 3 semavi(göksel) din diyen müşriktir çünkü ALLAH tek bir din gönderdi oda İslam ve İSLAM göksel bir din değildir İlahi dindir semavi din demek şirltir 3 semavi din demek hainliktir zındıklıktır münafıklıktır.

3 hele hele ibrahimi din demek külliyen kafirliktir ALLAH'ı yalanlamaktır zira ALLAH

ali amran 67 Mâ kâne ibrâhîmu yahûdiyyen ve lâ nasrâniyyen ve lâkin kâne hanîfen muslimâ, ve mâ kâne minel muşrikîn

İbrahim, ne Yahudi idi, ne de Hıristiyan. Fakat o, hanif müslümandı. Allah’a ortak koşan Müşriklerden değildi.

demek ki neymiş İbrahimi dinler bir yalanmış Müslümanlar tevhid ehli imiş hristiyan ve yahudiler müşrik imiş

işte bu yüzden Kur'an;
Batılın şeytanın yeni oyunu dinler arası dialog safsatasının önündeki en büyük engeldir.

http://forum.kanka.net/showthread.php?t=872685

Sen bana durmadan kafir müşrik misyoner diyorsun.
Dinimize görede bunları söyleyen dinden çıkar.
Sorun ben olsam neyse diğer tüm müslümanlarada diyorsun.
3 din tabi ki vardır.Hak din demiyoruz din diyoruz.
Ama yine asena gibi kıvırdığını görüyorum.
Sen ne dersen de ben Kur'ana uyarım istersen tüm dünyayı kafir belle beni alakadar etmez...Zaten hadise uymayan adamdan ne beklersin ki...
Şu alıntıdaki cevabını 3 güdür veremedin bak hala bekliyorum:

Namazda kolayınıza geleni okuyun demiyor ikisi ayrnı.Eğer bilikte alacaksan cümleyi tam al namaz kılarken aynı zamnada zekatta ver.
Kur'an'ı kolayına geldiği gibi oku.Namazı oku demiyor.Yada namzda oku.Tamam Peygamber efendimiz(sav) okuduğuda olurmuş ama namaz farklı bir olay.
Sen iyice uçmuşsun.

Bak tekrarlıyorum evlat diyelim ki namaz kılacaksın akşam namazı nasıl olacak kaç rekat sünnet olacak mı?Neler okunacak nasıl durulacak ruküya inilecekmi yada namz bitene dek ayakta mı olacağız.Eğilmeyecekmiyiz.
Hacc nedir nerdedir nasıl yapacağız nereye gidip neyi yapacağız kaç kere kaç saat apacağız.

TuranMücahidi
07-09-10, 13:48
Sen bana durmadan kafir müşrik misyoner diyorsun.
Dinimize görede bunları söyleyen dinden çıkar.
Sorun ben olsam neyse diğer tüm müslümanlarada diyorsun.
3 din tabi ki vardır.Hak din demiyoruz din diyoruz.
Ama yine asena gibi kıvırdığını görüyorum.
Sen ne dersen de ben Kur'ana uyarım istersen tüm dünyayı kafir belle beni alakadar etmez...Zaten hadise uymayan adamdan ne beklersin ki...
Şu alıntıdaki cevabını 3 güdür veremedin bak hala bekliyorum:

ALLAH hristiyan ve yahudilere kafir derken onlar batıldır müşriktir derken sen hak yolda onlar dersen ALLAH tek bir din vardır derken sen üç din diye uydurursan Müşriğe Mümin muamelesi yaparsan ResulALLAH'a yalancı Kur'ana uydurma diyenleri bize pazarlamaya çalışırsan babam olsa haindir misyonerdir kafirdir Müşriktir Bu benim ilahlık iddiam değil bu ALLAH'ın vahyinin hükmüdür.

Ne üç günü cevap yazıyorum yan çiziyorsun senin boş beleş Müslümanları hristiyanlaştıracak yazılaraına cevap verip hakka hizmet ediyorum

Bilgi düzeyinde top cambazının binde biri samimiyette seçkincenin milyonda biri olamazsın onlardan kaçmadım senden mi kaçacağım

VatanBayraK
07-09-10, 14:02
ALLAH hristiyan ve yahudilere kafir derken onlar batıldır müşriktir derken sen hak yolda onlar dersen ALLAH tek bir din vardır derken sen üç din diye uydurursan Müşriğe Mümin muamelesi yaparsan ResulALLAH'a yalancı Kur'ana uydurma diyenleri bize pazarlamaya çalışırsan babam olsa haindir misyonerdir kafirdir Müşriktir Bu benim ilahlık iddiam değil bu ALLAH'ın vahyinin hükmüdür.

Ne üç günü cevap yazıyorum yan çiziyorsun senin boş beleş Müslümanları hristiyanlaştıracak yazılaraına cevap verip hakka hizmet ediyorum

Bilgi düzeyinde top cambazının binde biri samimiyette seçkincenin milyonda biri olamazsın onlardan kaçmadım senden mi kaçacağım
Erkeksen cevapla:

TuranMücahidi
07-09-10, 14:12
Erkeksen cevapla:

benim erkekliğimi senmi belirleyeksin bütün sorularının cevabı var yazdıklarımı takip edenler bilir yani kaçtığım yok kaçsam mesaj yazmam ama zamanı var herşeyin

VatanBayraK
07-09-10, 14:15
benim erkekliğimi senmi belirleyeksin bütün sorularının cevabı var yazdıklarımı takip edenler bilir yani kaçtığım yok kaçsam mesaj yazmam ama zamanı var herşeyin
Ne zaman 1 yıl 10 yıl 2 asır ne zaman:
Hadi bekliyorum sıkıysa cevap ver...
Bu arada niye namaz kılmıyorsun?

Var mı yüreğin bunları cevaplamaya?
Soruları genişletmiyorum bile...

TuranMücahidi
07-09-10, 14:19
Ne zaman 1 yıl 10 yıl 2 asır ne zaman:
Hadi bekliyorum sıkıysa cevap ver...
Bu arada niye namaz kılmıyorsun?

Var mı yüreğin bunları cevaplamaya?
Soruları genişletmiyorum bile...

bir asır değil sabret öyle kafamdan yazmayacağım ayetlerden yazaxağım

Namaz kılmadığımı nerden çıkardın öyle ya o sizin misyonerleriniz size güç vermiş gönül gözünüz açılmış görmüşsünüzdür.

Yürek işi değil onlar iman işi ve zaten hepsi kur'anda yazıyor şu an aramıyorum bile yerlerini biliyorum ve hepsinin cevabını bu forumda çok kere verdim

VatanBayraK
07-09-10, 14:27
bir asır değil sabret öyle kafamdan yazmayacağım ayetlerden yazaxağım

Namaz kılmadığımı nerden çıkardın öyle ya o sizin misyonerleriniz size güç vermiş gönül gözünüz açılmış görmüşsünüzdür.

Yürek işi değil onlar iman işi ve zaten hepsi kur'anda yazıyor şu an aramıyorum bile yerlerini biliyorum ve hepsinin cevabını bu forumda çok kere verdim
1.si namaz hadist yazar onun için kılmıyorsun.Çok basit.
Hadise inanmayan namazda kılmaz.

Hadi bekliyorum
Yerlerini biliyormuşmuşta 2 gündür burda boş konuşunca yorulmuyor ama iş bu sorulara gelince nedense işi var kutsal görevleri hizmetleri var.
Asenayı 2ye katladın haberin yok...

Gerçek şu ki, iman edenlerle Yahudiler, Sabiîler ve Hıristiyanlardan Allah'a, ahiret gününe inanan ve salih amellerde bulunanlar; onlar için korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır.(Maide Suresi, 69)

seckince
07-09-10, 15:38
Hadi hadi. Vatanbayrak böyle yaparak mı kendini ibra edeceksin.

Semih
07-09-10, 16:22
Hangi Ayette bir olun diyor göstersene çok merak ettim .

bianca
07-09-10, 16:42
.

evet dinsizliğe karşı tabiki..

TuranMücahidi
07-09-10, 16:46
evet dinsizliğe karşı tabiki..

üç din diyen yalan söylüyor üç din ile beraber dinsizliğe karşı beraber olacağını söyleyen ALLAH'a iftira atıyor çünkü Tek din var ve zaten Kur'an ve Müslümanlar Hristiyan ve yahudilerle işbirliği için değil onlarla gerekirse kana kan dişe diş mücadele etmek ile görevliler.

Ayrıca ALLAH hristiyan ve yahudilere müşrik ve kafir diyor neyin mücadelesi kimle birleşme bir mecusi ile hristiyanın bir ateist ile yahudinin (hatta Yahudiler lanetlenmişken ateistler böyle değil) bir farkı yok sizi kimi kandırıyorsunuz kaynağınız Kitabınız Kur'an olsa önderiniz ResulALLAH olsa bu kadar sapıtamazsınız bu kadar basiretsiz olamazsınız

maverick
07-09-10, 16:48
Dini konularda niye tartışılırki ? Kitapta yazmıyormu . ( sadece Kuran sağlam delil değilmidir )

TuranMücahidi
07-09-10, 16:50
Dini konularda niye tartışılırki ? Kitapta yazmıyormu . ( sadece Kuran sağlam delil değilmidir )

Onlara Kur'an yetmiyor Hangi kitabı hangi lideri örnek alıyorlarsa o kitap ne Kur'an o lider ne de ResulALLAH

VatanBayraK
07-09-10, 16:50
Hangi Ayette bir olun diyor göstersene çok merak ettim .

De ki: "Ey Kitap Ehli, bizimle sizin aranızda müşterek (olan) bir kelimeye (tevhide) gelin. Allah'tan başkasına kulluk etmeyelim, O'na hiç bir şeyi ortak koşmayalım ve Allah'ı bırakıp bir kısmımız (diğer) bir kısmımızı Rabler edinmeyelim."… (Al-i İmran Suresi, 64)

üç din diyen yalan söylüyor üç din ile beraber dinsizliğe karşı beraber olacağını söyleyen ALLAH'a iftira atıyor çünkü Tek din var ve zaten Kur'an ve Müslümanlar Hristiyan ve yahudilerle işbirliği için değil onlarla gerekirse kana kan dişe diş mücadele etmek ile görevliler.

Ayrıca ALLAH hristiyan ve yahudilere müşrik ve kafir diyor neyin mücadelesi kimle birleşme bir mecusi ile hristiyanın bir ateist ile yahudinin (hatta Yahudiler lanetlenmişken ateistler böyle değil) bir farkı yok sizi kimi kandırıyorsunuz kaynağınız Kitabınız Kur'an olsa önderiniz ResulALLAH olsa bu kadar sapıtamazsınız bu kadar basiretsiz olamazsınız

Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel bir biçimde mücadele et. Şüphesiz senin Rabbin yolundan sapanı bilendir ve hidayete ereni de bilendir. (Nahl Suresi, 125)

...Onlardan, iman edenlere sevgi bakımından en yakın olarak da: "hıristiyanlarız" diyenleri bulursun. Bu, onlardan (birtakım) papaz ve rahiplerin olması ve onların gerçekte büyüklük taslamamaları nedeniyledir. (Maide Suresi, 82)

Bak bize en yakın hristiyanlarmış.
Daha isteyen varsa buyursun.

TuranMücahidi
07-09-10, 16:53
De ki: "Ey Kitap Ehli, bizimle sizin aranızda müşterek (olan) bir kelimeye (tevhide) gelin. Allah'tan başkasına kulluk etmeyelim, O'na hiç bir şeyi ortak koşmayalım ve Allah'ı bırakıp bir kısmımız (diğer) bir kısmımızı Rabler edinmeyelim."… (Al-i İmran Suresi, 64)

Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel bir biçimde mücadele et. Şüphesiz senin Rabbin yolundan sapanı bilendir ve hidayete ereni de bilendir. (Nahl Suresi, 125)

...Onlardan, iman edenlere sevgi bakımından en yakın olarak da: "hıristiyanlarız" diyenleri bulursun. Bu, onlardan (birtakım) papaz ve rahiplerin olması ve onların gerçekte büyüklük taslamamaları nedeniyledir. (Maide Suresi, 82)

Bak bize en yakın hristiyanlarmış.
Daha isteyen varsa buyursun.

Biz çirkin mücadelemi edelim diyoruz misyoner kılıklı onu bile sapıtıyorsun biz senin Hristiyanlarda hak yolunda kafir değil onlar onlara kafir diyen kafirdir demene itiraz ediyoruz bunda bile münafıklık yapıyorsun

İkinci ayette Yahudilerle hristiyanları anlatıyor ama ayetin sadece sonunu alıyorsun

ALLAh diyor ki Hristiyanlar yahudilere göre daha uysaldır Yahudiler size onlardan daha düşmandır diye sen bunu alıp hristiyanlar hak yolda diyorsun öyle mi vallahi tüüüü senin suratına (top canbazından alıntı)

İman edenlere düşmanlık etmede insanların en şiddetlisinin kesinlikle Yahudiler ile Allah’a ortak koşanlar olduğunu görürsün. Yine onların iman edenlere sevgi bakımından en yakınının da “Biz hıristiyanlarız” diyenler olduğunu mutlaka görürsün. Çünkü onların içinde keşişler ve rahipler vardır. Onlar büyüklük de taslamazlar.

orjinali bu buradan Hristiyanlar Haktadır kafir değil onlar diyenler Müşnafıkların kralıdır

bianca
07-09-10, 16:55

siz biz ayrımının sadece siyaset bölümünde olduğunu zannederdim..demekki burdada varmış..

ufak tefek farklılıklar yüzünden ayrım yapanlarla konuşacak birşeyim yok yazıklar olsun sana HanifTürk..

sen benim Kuran'a ve ResulAllah'a sadakatimi ölçecek kadar seviyesizsen, senin gibilerin bu toplumda hangi sıfatla anıldığını herkes bilir..

krulum
07-09-10, 16:56
fethullah gülen bir bölücüdür. bunun doğru yada yanlışlığını hiç araştırmaya gerek yok

TuranMücahidi
07-09-10, 16:58
siz biz ayrımının sadece siyaset bölümünde olduğunu zannederdim..demekki burdada varmış..

ufak tefek farklılıklar yüzünden ayrım yapanlarla konuşacak birşeyim yok yazıklar olsun sana HanifTürk..

sen benim Kuran'a ve ResulAllah'a sadakatimi ölçecek kadar seviyesizsen, senin gibilerin bu toplumda hangi sıfatla anıldığını herkes bilir..

vallahi isrediğini söyle hristiyanları hak yolda kabul edenlşerle onlara kkafir diyemeyen zındıklarla benim bir işim olmaz vede benim için bütün alemyüzme Tükürsün bütün insanlık ben kınasın önemli olan Alemlerin Rabbının indindeki yerimdir.

Kur'an'a uydurma ResulALLAH'a yalancı diyenlerle işbirliği içerisinde olanlar Münafıkların kralıdır

bianca
07-09-10, 16:59
fethullah gülen bir bölücüdür. bunun doğru yada yanlışlığını hiç araştırmaya gerek yok

aferiiin? bu kadar işte yorum böyle olur.. :bravo:

TuranMücahidi
07-09-10, 17:00

bölücülerin kralı ötesi Müslümanların inançları ile oynayan bir misyonerdir

bianca
07-09-10, 17:02
bölücülerin kralı ötesi Müslümanların inançları ile oynayan bir misyonerdir

haniftürk sen nesin biliyormusun koca bir :

YOBAZ

kusura bakma söylemeyeyim dedim ama söylettirdin..

krulum
07-09-10, 17:03
aferiiin? bu kadar işte yorum böyle olur.. :bravo:

senden öğrenmiycem ;)

krulum
07-09-10, 17:05
Yobaz dedi yaa :))) sen önünü göremiyorsun daha bence. neyse ben uzatmıycam.

maverick
07-09-10, 17:10
haniftürk sen nesin biliyormusun koca bir :

YOBAZ

kusura bakma söylemeyeyim dedim ama söylettirdin..

:hahah: :hahah: :hahah:

Bazıları çok sever kendine has karakterleri başkalarına yakıştırmayı

VatanBayraK
07-09-10, 17:14
Yobaz dedi yaa :))) sen önünü göremiyorsun daha bence. neyse ben uzatmıycam.
O bize ve bizim gibilere islam'a hizmet edenleer kafir zıdık müşrik derken iyi ama yobaz deyince hemen sinirleniyorsunuz.
Hiçbirini çıkıp demedi kimseye kafir müşrik zındık diyemezsiniz diye.
Hanginiz bunu dedi...

krulum
07-09-10, 17:16
O bize ve bizim gibilere islam'a hizmet edenleer kafir zıdık müşrik derken iyi ama yobaz deyince hemen sinirleniyorsunuz.
Hiçbirini çıkıp demedi kimseye kafir müşrik zındık diyemezsiniz diye.
Hanginiz bunu dedi...

bianca. Fethullah Gülen i savunuyorda kendisi.

TuranMücahidi
07-09-10, 17:19

oda savunuyor zaten oda onlardan merak etme kardeş

maverick
07-09-10, 17:20
Fetoş haindir , Fetoş artık sizin dilinizde ne deniliyor bilmiyorum dinsizdir.Cahileleri kandıran şeytandır

VatanBayraK
07-09-10, 17:21

Kimi savunursa savunsun müslüman müslümanı savunur ben onu demiyorum.
Adam islam için cihad edenlere kafir zındık müşrik dedi.
Niye onca kişinin günahını vebalini alırken o adam sesinizi çıkarmadınızda bu çocuk bi yobaz dedi ki adam hadislere inanmıyor hadislere inanmayan adam kime itibar etmemiş olacak O insana itibar etmemekte kime itibar etmeyeceğini sen düşün artık.
Neyse böyle bir adamişine geleni cennete işine gelmeyeni cehenneme.
İstediğine kafir müşrik münafık misyoner diyecek sizde geçit vereceksiniz.
Var mı öyle kural?
Uç kağıtçı akşama kadar kafir dediği küfrettiği adamların teknolojisini kullanıyor elbisesini daha nice şeylerini kullanıyor gelipte burda riyakarlık ediyor herkeste alkışlıyor destek veriyor.
Oh ne ala memleket...

bianca
07-09-10, 17:25
Fetoş haindir , Fetoş artık sizin dilinizde ne deniliyor bilmiyorum dinsizdir.Cahileleri kandıran şeytandır

sen gitsene işine aslanım..

yobazlar yetmedi seninlemi uğraşacağız şimdi..

tabi nede olsa kol kolasınız..

maverick
07-09-10, 17:27
sen gitsene işine aslanım..

yobazlar yetmedi seninlemi uğraşacağız şimdi..

tabi nede olsa kol kolasınız..

:smile: ne o rahatsızmı oldun :hahah: kaç bakalım.Yobaz dediğin Fetoşun ta kendisidir. Yanlış öğretmişler sana hacı

krulum
07-09-10, 17:29
boşversene ya piiz :))

VatanBayraK
07-09-10, 17:32
:smile: ne o rahatsızmı oldun :hahah: kaç bakalım.Yobaz dediğin Fetoşun ta kendisidir. Yanlış öğretmişler sana hacı
Kimler "oş" ekini kullanır söylememin gereği var mı yoksa sen tahmin edebilecekmisin?

maverick
07-09-10, 17:35
Kimler "oş" ekini kullanır söylememin gereği var mı yoksa sen tahmin edebilecekmisin?

Oş eki genelde eşcinsellere ( erkeğin eşcinseline ) kullanılır.Kullananda kabahat yoktur.Kullanılan sorunludur :hahah:

Gelelim Fetoş'a onun kabesi amerika , kıblesi vatikan , Allahı paradır.Bu adama tapmayın yazıktır...

Başka soru ? / Sıradaki

VatanBayraK
07-09-10, 17:38
Oş eki genelde eşcinsellere ( erkeğin eşcinseline ) kullanılır.Kullananda kabahat yoktur.Kullanılan sorunludur :hahah:

Gelelim Fetoş'a onun kabesi amerika , kıblesi vatikan , Allahı paradır.Bu adama tapmayın yazıktır...
Şimdi günaha giriyorsun vebal alıyorsun diyeceğim ama bildiğim kadarıyla böyle bir sorunun yok onun için sen yoluna ben yoluma birilerini karalayarak eline hiçbirşey geçmez.
İslam'a tabi olmayabilirsin ama İslam için yaşayıp ölenlere cihad edenlere saygılı olmalısın.
Neyse son sözüm olsun sana nasılsa ben konuştukça ağzını bozacaksın.
EyvaAllah.

maverick
07-09-10, 17:39
Şimdi günaha giriyorsun vebal alıyorsun diyeceğim ama bildiğim kadarıyla böyle bir sorunun yok onun için sen yoluna ben yoluma birilerini karalayarak eline hiçbirşey geçmez.
İslam'a tabi olmayabilirsin ama İslam için yaşayıp ölenlere cihad edenlere saygılı olmalısın.
Neyse son sözüm olsun sana nasılsa ben konuştukça ağzını bozacaksın.
EyvaAllah.

Ben ağzımı bozmam sen gibi.Ek olarak konu bahsinde geçen fetoş ne dini için savaşmış , nede yaşamıştır. Haa hıristiyanlık için yaşamış olabilir '' Ölürsem beni Vatikan'a Gömün '' diyen bir adam manzarasına vatikan'a gömülmek istemiyor heralde.

TuranMücahidi
07-09-10, 17:44
Hristiyanlara Hak yolda diyen (kur'ana göre konuşuyoruz) Tevhid ehli diyen zındıkların pirini Müslüman adam savunmaz onu ancak Abd uşaklığına göz yumacaklar savunabilir birde bilmeyenler

maverick
07-09-10, 17:45
Kul hakkından bahsedersiniz değilmi ? Sizler sağlam müslümanlarsınız , Sizler Cemaattensiniz.

Peki ya siz şu sağlam müslümanlara sorum ;

En basitinden polislik sınavı sorularının 2007 den bu yana( yada daha önceki yıldan buyana ) fetoş cemaatine dağıtılması ne demektir ?

Kul hakkı böylemi savunursunuz siz ? Ne biçim şahsiyetlerdir.Biliyoruz her kademede fetoşun torpili oynar arkadaş.Ama yazık emeği geçene yazık.Yok öyle geldim kondum.Siz müslümanım ben demeyin arkadaş.Böyle müslüman olmaz olsun.

SİZMİ ALLAH YOLUNDA YÜRÜYORSUNUZ. HADİ BE ORDAN YÜRÜ NAŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

bianca
07-09-10, 17:52
Kul hakkından bahsedersiniz değilmi ? Sizler sağlam müslümanlarsınız , Sizler Cemaattensiniz.

Peki ya siz şu sağlam müslümanlara sorum ;

En basitinden polislik sınavı sorularının 2007 den bu yana( yada daha önceki yıldan buyana ) fetoş cemaatine dağıtılması ne demektir ?

Kul hakkı böylemi savunursunuz siz ? Ne biçim şahsiyetlerdir.Biliyoruz her kademede fetoşun torpili oynar arkadaş.Ama yazık emeği geçene yazık.Yok öyle geldim kondum.Siz müslümanım ben demeyin arkadaş.Böyle müslüman olmaz olsun.

SİZMİ ALLAH YOLUNDA YÜRÜYORSUNUZ. HADİ BE ORDAN YÜRÜ NAŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

müslümanmısın sen?

maverick
07-09-10, 17:53
müslümanmısın sen?

Sanane be sanamı hesap vericem ? Allahmısın sen ? Kimsin sen arkadaş...!

bianca
07-09-10, 17:58
Sanane be sanamı hesap vericem ? Allahmısın sen ? Kimsin sen arkadaş...!

tekrar soruyorum..müslümanmısın?

maverick
07-09-10, 18:00
tekrar soruyorum..müslümanmısın?

sanane be sanamı hesap vericem ? Allahmısın sen ? Kimsin sen arkadaş...!

Al..Cevapladım

bianca
07-09-10, 18:03
Al..Cevapladım

bak diyemiyorsun işte..Allah söyletmiyor..

ee sende benim müslümanlığımı sorgulayamazsın o zaman..

Eski Anarchy
07-09-10, 18:03

bende sormuştum cemaatten bırıne bu olay kul hakkına gırmıyor mu diyee?

verdiği cevap soruları alanlar hepsı cemmaaten namazın da nıyazında çoçuklar dedımıstı tabı ardından ee cemaatten olmayan namazında kı ler ne olucak dedıgımdee koca bir sessizlıkk:faja_na:

dark screams
07-09-10, 18:09
şu aptal konuşmalkarı bırakıp asıl konuya gelelim bence
Hoca Efendi dinker arası diyolog a önem veriyo
Kuranda ki ayeti kimsenin inkar ettiği yok ama Hz. Muhammed İslamı anlatırken ebu cehil gibi müşriklerle konuşmadı mı onları İslama davet etmedi mi onlar için göz yaşı dökmedi mi onlar için hayır duada bulunmadı mı
Hoca Efendinin neden vatikana gittiği açık ama birileri bunu özellikle çarpıtmak istiyor
ki bu çarpıtmaya çalışan kesim genellikle İslamla pek bi alakası olmayan İslamı pek tanımayan kendilerine müslüman diyen kesim (tabiki istisnalar var)

bianca
07-09-10, 18:10
şu aptal konuşmalkarı bırakıp asıl konuya gelelim bence
Hoca Efendi dinker arası diyolog a önem veriyo
Kuranda ki ayeti kimsenin inkar ettiği yok ama Hz. Muhammed İslamı anlatırken ebu cehil gibi müşriklerle konuşmadı mı onları İslama davet etmedi mi onlar için göz yaşı dökmedi mi onlar için hayır duada bulunmadı mı
Hoca Efendinin neden vatikana gittiği açık ama birileri bunu özellikle çarpıtmak istiyor
ki bu çarpıtmaya çalışan kesim genellikle İslamla pek bi alakası olmayan İslamı pek tanımayan kendilerine müslüman diyen kesim (tabiki istisnalar var)

evet aynen katılıyorum..

maverick
07-09-10, 18:12
bak diyemiyorsun işte..Allah söyletmiyor..

ee sende benim müslümanlığımı sorgulayamazsın o zaman..

:hahah: :hahah: :hahah: Yahu git işine ben yobazmıyım orda burda '' müslümanım '' diye etiket takınıcam.Eğlen kendi çapında senin müslümanlığını sorgulayan yok.FETOŞ'un hakkında konuşuyorum... Uydurma şimdi müslümanlığımı sorguluyorsun diye .Hayaldemisin ne iş ?

bende sormuştum cemaatten bırıne bu olay kul hakkına gırmıyor mu diyee?

verdiği cevap soruları alanlar hepsı cemmaaten namazın da nıyazında çoçuklar dedımıstı tabı ardından ee cemaatten olmayan namazında kı ler ne olucak dedıgımdee koca bir sessizlıkk:faja_na:

Tamam öyle bir bakış açısıda var ancak kul hakkı sadece müslümanlar için geçerli olmasa gerek bunun hakkında bilgim yok... İsterse soruları almayan eşşek gibi didinen Hıristiyan olsun , 1 yıl Pop* büyüten 1 günde cevapları yutuyor.Diğerinin hakkını yersin elbet...Oradada kalmaz bu , Cemaattekinin alıp yediği maaşta diğerinin hakkı...

Sorarım yahu .! '' ben müslümanım '' diye orda burda gösteri yapan herifin bundan haberi yokmu.? olmazmı var tabi . Sen müslümansan ben peygamberim...! :dayak6du:

bianca
07-09-10, 18:17
:hahah: :hahah: :hahah: Yahu git işine ben yobazmıyım orda burda '' müslümanım '' diye etiket takınıcam.Eğlen kendi çapında senin müslümanlığını sorgulayan yok.FETOŞ'un hakkında konuşuyorum... Uydurma şimdi müslümanlığımı sorguluyorsun diye .Hayaldemisin ne iş ?

o zaman git kendi çöplüğüne hadi aslanım..!

Hocamızın yaptıklarınıda sorgulamak sana düşmedi..

maverick
07-09-10, 18:20
o zaman git kendi çöplüğüne hadi aslanım..!

Hocamızın yaptıklarınıda sorgulamak sana düşmedi..

Burayı çöplük olarakmı görüyorsun sen ? Yazık sana be :dayak6du: :hahah: Arkadaşların kızacak şimdi.Senin benim yok.! kimsin sen beni buradan uzaklaştırabilecek ? Gizli administrator falanmı ( hayal dünyanda ) ...

Ben sana müslümanım / müslüman değilim ... gibi birşey söyledimmi bakalım :smile: HAYAL KURMA arkadaş tekrar diyorum çocuk değiliz hiçbirimiz , kurmaca metinlere bağlı kalmayalım.Realist olalım.Bunun sonucu Şizofrenidir , Paranoyadır...

Ek olarak senin hocanı müslümandan başkası eleştiremezmi şimdi ? öylemi kurguladın bunu :hahah: senin hocanı ben neye göre eleştriyorum ? :hahah: :hahah: :hahah: :hahah: :hahah:

dark screams
07-09-10, 18:26
piize ge eleştirdiğini sandığın konunun cevabı yukarda yazıyo
Hz. Muhammed (sav) de gidip gayri müslimlerle bizzat konuşmuş onlara dualar etmiş göz yaşı dökmüş eğer müslümansan böyle eleştiriler getirmen oldukça yanlış
ha eğer müslüman değilsen bi müslüman din adamı başka bi dine mensup bi insanla konuşmuş bunun neresi kötü nerde bi sakınca var bana söyler misin

maverick
07-09-10, 18:28
piize ge eleştirdiğini sandığın konunun cevabı yukarda yazıyo
Hz. Muhammed (sav) de gidip gayri müslimlerle bizzat konuşmuş onlara dualar etmiş göz yaşı dökmüş eğer müslümansan böyle eleştiriler getirmen oldukça yanlış
ha eğer müslüman değilsen bi müslüman din adamı başka bi dine mensup bi insanla konuşmuş bunun neresi kötü nerde bi sakınca var bana söyler misin

Sadece orayımı okudun bakalım sen ? ondan bahsetmiyorum topluluklarında dönen adilikten bahsediyorum.En yakın Kpss örnek buna haa göz önünde olan soruyorsan herkesin bildiği polislik sınavları.Kul hakkımı savunuyor bunlar diyorum ?Bunlar islamda varmıdır diye soruyorum ? kimseden cevap yok sizler işinize gelen kısmı kesip biçip önüme getiriyorsunuz.Yok arkadaş öyle.! 150 tane soru işareti var hiçbiri cevaplanmamış.Eleştiriyorum tabiki zannetmiyorum.! ben sizin gibi kurgu , hayal dünyasında yaşamıyorum dark.! Zannetmem

bianca
07-09-10, 18:30
Burayı çöplük olarakmı görüyorsun sen ? Yazık sana be :dayak6du: :hahah: Arkadaşların kızacak şimdi.Senin benim yok.! kimsin sen beni buradan uzaklaştırabilecek ? Gizli administrator falanmı ( hayal dünyanda ) ...

Ben sana müslümanım / müslüman değilim ... gibi birşey söyledimmi bakalım :smile: HAYAL KURMA arkadaş tekrar diyorum çocuk değiliz hiçbirimiz , kurmaca metinlere bağlı kalmayalım.Realist olalım.Bunun sonucu Şizofrenidir , Paranoyadır...

Ek olarak senin hocanı müslümandan başkası eleştiremezmi şimdi ? öylemi kurguladın bunu :hahah: senin hocanı ben neye göre eleştriyorum ? :hahah: :hahah: :hahah: :hahah: :hahah:

seninkine eleştiride denmez ya..ancak aşağılama ve küçümseme sınıfına girer..

maverick
07-09-10, 18:31
seninkine eleştiride denmez ya..ancak aşağılama ve küçümseme sınıfına girer..

Soru soruyorum ben arkadaş ? Onun cevapları nerde ? Niye işinizemi gelmiyor cevapları dizmek.!

dark screams
07-09-10, 18:55
Sadece orayımı okudun bakalım sen ? ondan bahsetmiyorum topluluklarında dönen adilikten bahsediyorum.En yakın Kpss örnek buna haa göz önünde olan soruyorsan herkesin bildiği polislik sınavları.Kul hakkımı savunuyor bunlar diyorum ?Bunlar islamda varmıdır diye soruyorum ? kimseden cevap yok sizler işinize gelen kısmı kesip biçip önüme getiriyorsunuz.Yok arkadaş öyle.! 150 tane soru işareti var hiçbiri cevaplanmamış.Eleştiriyorum tabiki zannetmiyorum.! ben sizin gibi kurgu , hayal dünyasında yaşamıyorum dark.! Zannetmem

evet sadece o bölümü okdudum çünkü sadece oraası konuyla ilgiliydi ama çok merak ediyorsan.
gerçek bi müslüman asla kul hakkını savunmaz eğer iddiaların doğruysa zaten onları destelemiyoruz
ama iddiaların yanlışsa bu iftira oluyo
yani o hırsızlıkları yapanların (kopya da hırsızlıktır) cemaatle ilgili olduklarını nerden biliyorsun
eğer o kişiler cemaatten değilse büyük bi yanlışlık içindesin tabi inanıyorsan inanmıyorsan zaten senin için pek bi problem yok :okay:

TuranMücahidi
07-09-10, 18:57
evet sadece o bölümü okdudum çünkü sadece oraası konuyla ilgiliydi ama çok merak ediyorsan.
gerçek bi müslüman asla kul hakkını savunmaz eğer iddiaların doğruysa zaten onları destelemiyoruz
ama iddiaların yanlışsa bu iftira oluyo
yani o hırsızlıkları yapanların (kopya da hırsızlıktır) cemaatle ilgili olduklarını nerden biliyorsun
eğer o kişiler cemaatten değilse büyük bi yanlışlık içindesin tabi inanıyorsan inanmıyorsan zaten senin için pek bi problem yok :okay:

Dostum ResulALLAH"a yalancı diyen Kur"ana uydurma diyenleri onlar haktır onlarla bir olmalıyız onlar kafir değildir onlara kafir diyen kendi kafirdir diyenleri savunmuyorsundur inşaALLAH

Papaya cenab diyen el etek öpen Papalık misyonunun bir parçası olmak ile övünenleride savunmuyorsundur inşaALLAH

dark screams
07-09-10, 19:07
hayır onları savunmuyorum ama birileri şiddetle öyle göstermeye çalışıyo

kesinlikle el etek öpme gibi bi olay olmamıştır
benim savunduğum Hz. Muhammet (sav) gidip ebu cehillerle konuşmuşken onlara hayır dua etmişken Hoca Efendiye yapılan bu suçlamalar tamamen haksızlık ve tekrar söylüyorum istisnalar var ama görünen o ki genellikle dinle alakası olmayan müslümanlar Hoca Efendiye laf atıyo benim karşı olduğum yerlerden bi tanesi de bu
cenap kelimesini söylediğini sanmıyorum bildiğim kadarıyla hazreti kelimesini kullandı ve hazreti kelimeside büyüklük manasına gelen bi sıfattır ve dinen de bi mahsuru yokdur
ayrıca sıralamaya bakıldığında Hoca Efendi görüşmeye gittiğinde müslümanların lideri değildi ama papa katoliklerin lideriydi dolayısıyla siyasi olarak (konumu bakımıyla)papa üstündü
bi yanlışlık olmasın yani...

TuranMücahidi
07-09-10, 19:25
hayır onları savunmuyorum ama birileri şiddetle öyle göstermeye çalışıyo

benim savunduğum Hz. Muhammet (sav) gidip ebu cehillerle konuşmuşken onlara hayır dua etmişken Hoca Efendiye yapılan bu suçlamalar tamamen haksızlık ve tekrar söylüyorum istisnalar var ama görünen o ki genellikle dinle alakası olmayan müslümanlar Hoca Efendiye laf atıyo benim karşı olduğum yerlerden bi tanesi de bu
cenap kelimesini söylediğini sanmıyorum bildiğim kadarıyla hazreti kelimesini kullandı ve hazreti kelimeside büyüklük manasına gelen bi sıfattır ve dinen de bi mahsuru yokdur
ayrıca sıralamaya bakıldığında Hoca Efendi görüşmeye gittiğinde müslümanların lideri değildi ama papa katoliklerin lideriydi dolayısıyla siyasi olarak (konumu bakımıyla)papa üstündü
bi yanlışlık olmasın yani...

h

.

1 www.timsah.com/Fethullah-Gulen-Papa-Eli-Opme-Merasimi/ZdMQQr7FJih (http://www.timsah.com/Fethullah-Gulen-Papa-Eli-Opme-Merasimi/ZdMQQr7FJih)

Hz.Muhammed ebu cehile hayır duamı etmiş yapmayın ALLAH aşkına nereden buluyorsunuz bu saçmalıkları

''İslam yanlış anlaşılan bir din olmuştur ve bunda en çok suçlanacak olan Müslümanlardır. Uygun bir yerdeki vakitli bir gayret bu yanlış anlamanın büyük oranda azalmasına katkı sağlayabilir. Müslüman dünyası, İslam'ın asırlarla ölçülen yanlış algılanmasını silip atacak bir diyalog imkanını bağrına basacaktır. ''

'Pek muhterem Papa cenapları,

Üç büyük dinin (Bunu diyen en büyük kafirdir)doğum yeri olarak bilinen toprakların dünyayı daha iyi yaşanabilir bir mekan kılma yolundaki kutsal misyonumuzu tam manasıyla bilen halkından size en içten selamları getirdik. Yoğun gündeminizde bize zaman ayırarak sizinle müşerref olmayı bahşettiğiniz için zatıalilerinize en derin kalbi teşekkürlerimizi sunarız.

Papa 6. Paul cenapları tarafından başlatılan ve devam etmekte olan Dinlerarası Diyalog İçin Papalık Konseyi (PCID) misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz.

Daha adam ne desin papalık misyonu yani görevi peki papalığın görevi ne dünyayı hristiyanlaştırmak daha bunları savunuyorlar yazının devamı altta

Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz. En aciz bir şekilde hatta biraz cüretle, bu pek kıymetli hizmetinizi icra etme yolunda en mütevazı yardımlarımızı sunmak için size geldik.

İslam yanlış anlaşılan bir din olmuştur ve bunda en çok suçlanacak olan Müslümanlardır. Uygun bir yerdeki vakitli bir gayret bu yanlış anlamanın büyük oranda azalmasına katkı sağlayabilir. Müslüman dünyası, İslam'ın asırlarla ölçülen yanlış algılanmasını silip atacak bir diyalog imkanını bağrına basacaktır.

Beşeriyet, çelişen görüşler ortaya koydukları gerekçesiyle, zaman zaman bilim adına dini, din adına da bilimi inkar etmiştir. Bilginin tamamı Allah'a aittir ve din Allah'tandır. O halde bu ikisi nasıl çelişebilir? İnsanlar arasında anlayışı ve hoşgörüyü artırmaya yönelik dinlerarası diyaloğa yönelik ortak gayretlerimiz çok iş görebilir.

Kendi memleketimizde şimdiye kadar çeşitli Hıristiyan mezheplerinin liderleriyle diyalog içinde olduk. Bu naçiz gayretlerin boşa çıkmadığını acizane ifade etmek isteriz. Amacımız bu üç büyük dinin inananları arasında hoşgörü ve anlayış yoluyla bir kardeşlik tesis etmektir. Bizler bir araya gelmek suretiyle sözde medeniyetler çatışmasının gerçekleşmesini görmek isteyen yolunu şaşırmış ve şüpheci kimselere karşı dalgakıranlar gibi, isterseniz bariyerler gibi deyin, karşı durabiliriz.

Geçen yıl bazı ünlü uluslararası bilim adamlarının katıldığı medeniyetlerarası barış ve diyalog konulu bir sempozyum düzenledik. Bu gayretin başarısından aldığımız teşvikle bu tür etkinlikleri tekrarlamak istiyoruz. Halihazırda üç büyük dinin bağlıları arasındaki bağları güçlendirmeye yönelik olarak dinler arası diyalog konusunda Vatikan'ın da temsil edileceğini ümit ettiğimiz bir konferans düzenleme sürecinde bulunuyoruz.

Yeni fikirlerimiz varmış iddiasında bulunmuyoruz. Yine müsamahanıza sığınarak, bu misyonun hedeflerine yakından hizmet etmek için üstlenmek istediğimiz birkaç teklifte bulunmayı arzu ediyoruz. Hıristiyanlığın üçüncü bin yılına girişi münasebetiyle yapılacak kutlamalar vesilesiyle Ortadoğu'daki Antakya, Tarsus, Efes ve Kudüs gibi bazı kutsal yerlere müşterek ziyaretleri içeren birçok etkinlikler önermek istiyoruz. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımız Demirel'in, cenaplarının ülkemizi ziyaretine ve mezkur kutsal mekanları göstermeye davetini tekrarlamak için bir fırsat addediyoruz. Anadolu halkı size misafirperverliğini göstermeyi ve şevkle selamlamayı hararetle beklemektedir. Filistinli liderlerle diyalog kurmak suretiyle Kudüs'ü birlikte ziyaret etmemize davetiye çıkarabiliriz. Bu ziyaret bu mübarek şehri Hıristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanların, hiçbir kısıtlama, hatta vize dahi olmaksızın serbestçe ziyaret edebileceği uluslararası bir bölge olarak ilan etme gayretlerine yönelik dev bir adım teşkil edebilir.

Üç büyük dinden liderlerin işbirliği ile, ilki Washington DC'de olmak üzere muhtelif dünya başkentlerinde bir konferanslar serisinin gerçekleştirilmesini teklif ediyoruz. İkinci serinin zamanı için Hz. İsa'nın doğumunun 2000. yıldönümü ideal olabilir.

Bir öğrenci değişim programı da çok faydalı olacaktır. İnançlı genç insanların birlikte eğitim görmesi birbirlerine yakınlıklarını artıracaktır. Öğrenci değişim programı çerçevesinde üç büyük dinin babası olduğu ikrar edilen Hazreti İbrahim'in doğum yeri olarak bilinen Urfa şehrindeki Harran'da bir ilahiyat okulu kurulabilir. Bu, ya Harran Üniversitesi'ndeki programların genişletilmesi suretiyle ya da üç dinin ihtiyaçlarını da temin edecek şumullü bir müfredata sahip bağımsız bir üniversite şeklinde gerçekleştirilebilir.

Önerilen programlar aşırı büyük işler gibi algılanabilir; ama bunlar erişilmez değildir. Dünyada iki tip insan vardır. Bazıları kendilerini topluma adapte etmeye çalışır. Diğer bazıları ise topluma uymaktansa toplumu kendi değerlerine adapte etmek ister. Toplum bütün ilerlemeleri bu ikinci tip insanlara borçludur. Onları yarattığı için Rabb'e şükürler olsun.

VatanBayraK
07-09-10, 19:28
Eziklik ne kötü birşey...

bianca
07-09-10, 19:50

++++

TuranMücahidi
07-09-10, 19:55
ALLAH"ın indinde Münafık olacağıma ResulALLAH"a yalancı diyenler ile Kur"ana uydurma diyenler ile bir olacağıma ezik olurum sizin gözünüzde daha iyi

VatanBayraK
07-09-10, 21:01
Yağ gibi üste çıkıyor...

http://img503.imageshack.us/img503/4383/dedxfz7.png

Çık hadi şurdan...

seckince
07-09-10, 21:10
İşiniz gücünüz mugalata:nono:

TuranMücahidi
07-09-10, 21:44
İşiniz gücünüz mugalata:nono:

abicim sadece mugalata olsa neyse münafıklık etmekteler kafire kafir diyeni kafir ilan edecek kadar hristiyan ve yahudileri tevhid ehli kabul edecek kadar sapıklık içerisindeler

Abim vallahi billahi topcambazı bunların yanında gül suyu adam en azından misyonerlik yapmıyor yanlışta olsa ALLAH için Resul için Kur"an için çalışıyor

seckince
07-09-10, 21:46
abicim sadece mugalata olsa neyse münafıklık etmekteler kafire kafir diyeni kafir ilan edecek kadar hristiyan ve yahudileri tevhid ehli kabul edecek kadar sapıklık içerisindeler

Abim vallahi billahi topcambazı bunların yanında gül suyu adam en azından misyonerlik yapmıyor yanlışta olsa ALLAH için Resul için Kur"an için çalışıyor
Valla adam kafayı yememişse acilen tecdid-i iman eylemesi gerekiyor. :hahah:

dark screams
07-09-10, 21:47
haniftürk kardeşim videoyu tekrar izle papanın elini öpen kişi Hoca Efendi mi
elini öpen kişi müslümansa hata yapmış
hazret kelimesi dini bi kelime değildir hazret kelimesi büyüklüğü gösteren özel bi sıfattır ve papada konumu itibariyle katoliklerin lideri olduğu için bu kelimeyi söylemiştir lütfen kelimenin ne anlama geldiğini ve nerelerde kullanıldığını bi araştır
Hz. Muhammed ebu cehillerin müslüman olmaları için yada çalışmadı mı pek çok müşrik için dua etmedi mi (Hz. Ömer için vs.) ebu cehilin defalarca ayağına gitmedi mi

TuranMücahidi
07-09-10, 22:36
haniftürk kardeşim videoyu tekrar izle papanın elini öpen kişi Hoca Efendi mi
elini öpen kişi müslümansa hata yapmış
hazret kelimesi dini bi kelime değildir hazret kelimesi büyüklüğü gösteren özel bi sıfattır ve papada konumu itibariyle katoliklerin lideri olduğu için bu kelimeyi söylemiştir lütfen kelimenin ne anlama geldiğini ve nerelerde kullanıldığını bi araştır
Hz. Muhammed ebu cehillerin müslüman olmaları için yada çalışmadı mı pek çok müşrik için dua etmedi mi (Hz. Ömer için vs.) ebu cehilin defalarca ayağına gitmedi mi

Kardeşim gözden kaçırdığınız birşey var biz tebliğ edilmesin kafirlere müşriklere güzel bir şekilde din anlatılmasın demiyoruz ki. itirazımız Hristiyan ve yahudilerin hak olduğunun tevhid ehli olduğunun Kur"ana uydurma diyen ResulALLAH"a yalancı diyen hristiyanların kafir olmadığının onlara kafir diyenin kafir olacağının uydurulması bizim itirazımız bu

Diğer husus kim olursa olsun Dinler arası dialog diyorsa o kafirdir çünkü din bir tanedir o da İSLAM ve dialog ise iki taraf arasında uyuşma anlaşma demektir peki hiç hak ile batıl anlaşabilir mi ? uyuşabilir mi? neyi savunduğunuzun farkındamısınız hele hele daha büyük bir küfür ise 3 semavi din demek üç dinin birleşmesi için çalışmak demek daha büyük küfür ise ibrahimi dinler deyip yahudiliği hristiyanlığı ALLAH"ın dini kabul etmek bu büyük hataya itiraz ediyoruz bir anlasanız

VatanBayraK
07-09-10, 22:52
http://us1.harunyahya.com/Image/makaleler/hahamlar1.jpg

http://www.islamantisemitizmilanetler.com/images/israildelegasyon2010-2.jpg

http://www.islamantisemitizmilanetler.com/images/israildelegasyon2010-1.jpg

Eeee herkes Kur'ana tam tabi olamaz herkes cihad edemez.

Benim anlamadığım nokta şu adam islam için cihad etmez ama cihad edene mani olmaya çalışır burdaki akıl çıkmazını anlayamadım...

Kur'anın dediği gibi kurşunla kaynatılmış demir gibi kaynaşın birlik olun...

TuranMücahidi
07-09-10, 22:56
http://us1.harunyahya.com/Image/makaleler/hahamlar1.jpg

http://www.islamantisemitizmilanetler.com/images/israildelegasyon2010-2.jpg

http://www.islamantisemitizmilanetler.com/images/israildelegasyon2010-1.jpg

Eeee herkes Kur'ana tam tabi olamaz herkes cihad edemez.

Benim anlamadığım nokta şu adam islam için cihad etmez ama cihad edene mani olmaya çalışır burdaki akıl çıkmazını anlayamadım...

Kur'anın dediği gibi kurşunla kaynatılmış demir gibi kaynaşın birlik olun...

vallahi billahi müslümanları katleden ResulALLAH"ı yalancı Kur"anı uydurma kabul edenlerle bir karede olup cihad etmek nasıl bir cihad ise

bak bu forumda benim arkadaşlarımın içerisinde ateist ve hristiyanlar vardır ama bu onların batıl olduğu kafir olduğunu inkar etmem anlamına gelmez ki ben onları zorlamam Kur"an ahlakını yaşar sevgi ve merhamet dairesi içerisinde onlarla kardaşane yaşarım ama onlara kafir değilsin hak yoldasın tevhid ehlisin demem diyende zaten münafıktır müşriktir kafirdir.

VatanBayraK
07-09-10, 23:03
vallahi billahi müslümanları katleden ResulALLAH"ı yalancı Kur"anı uydurma kabul edenlerle bir karede olup cihad etmek nasıl bir cihad ise

bak bu forumda benim arkadaşlarımın içerisinde ateist ve hristiyanlar vardır ama bu onların batıl olduğu kafir olduğunu inkar etmem anlamına gelmez ki ben onları zorlamam Kur"an ahlakını yaşar sevgi ve merhamet dairesi içerisinde onlarla kardaşane yaşarım ama onlara kafir değilsin hak yoldasın tevhid ehlisin demem diyende zaten münafıktır müşriktir kafirdir.

Şeyh Nazım El Kıbrısi 'Papa ile Görüştü (http://gunluk-haberler.blogspot.com/2010/06/seyh-nazm-el-kbrsi-hzpapa-ile-gorustu.html)

http://4.bp.blogspot.com/_UcARohAWo8U/TAqturhJf9I/AAAAAAAADe8/2wip_gi_SM8/s320/520961_detay.jpg (http://4.bp.blogspot.com/_UcARohAWo8U/TAqturhJf9I/AAAAAAAADe8/2wip_gi_SM8/s1600/520961_detay.jpg)

Din İşleri Başkanı'na randevu vermedi ama şeyhle görüştü...
Kıbrıs Rum Kesimini ziyaret eden, Katolik dünyasının ruhani lideri Papa 16. Benediktus, kendisini iki kez KKTC'ye davet eden ve görüşme talebinde bulunan KKTC Din İşleri Başkanı Dr. Yusuf Suiçmez'in talebine yanıt vermeyerek, Nakşibendi tarikatının lideri Şeyh Nazım Kıbrısi ile görüşmeyi tercih etti.

Vatikan Sözcüsü Peder Federico Lombardi ise görüşmenin program dışı olarak ara bölgedeki Sainte-Croix katolik kilisesinde yapıldığını belirterek, Şeyh Kıbrısi'nin 16. Benediktus'un kilisede yönettiği ayine katıldığını kaydetti.

Lombardi'nin basına yaptığı açıklamaya göre, Şeyh Kıbrısi, daha önce dinler arası bir törende Papa 2. Jean Paul ile tanıştığı gibi, Papa 16 Benediktus'un ziyaretini duyunca kendisiyle tanışmak için kiliseye geldiğini anlattı.

Nakşibendi tarikatının lideri Şeyh Nazım Kıbrısi, KKTC'nin Lefkoşa bölgesinde ikamet ediyor.

KKTC Din İşleri Başkanı Dr. Yusuf Suiçmez, en son dün Papa'ya BM aracılıyla mektup göndererek KKTC'ye davetini yinelemiş ve Papa'nın Kıbrıs'ın iki tarafını da ziyaretinin, ''dinler arası diyaloğa ve müzakerelere yönelik destek mesajı açısından iyi bir fırsat olacağını'' bildirmişti.

Bu arada, Papa 16 Benediktus, Lefkoşa'da bir maronit okulunda, Ada'daki küçük katolik toplumuyla görüşmesinde, Hıristiyanlar ve Müslümanlar arasında dinlerarası diyalog çağrısı yaptı.

Bak Papa'ya bak sen kimsenin ayağına gitmeyen adam Koskoca Şeyh Nazım Kıbrısi hazretlerinin ayağına gidiyor ve diyalog diyor.
Şeyh Nazım Kıbrısi bu dönemdeki en büyük Ehl-i Sünnet Alimlerindendir.
Tanıyan tanır zaten.Söylemeye lüzüm yok...

TuranMücahidi
07-09-10, 23:10
Bak Papa'ya bak sen kimsenin ayağına gitmeyen adam Koskoca Şeyh Nazım Kıbrısi hazretlerinin ayağına gidiyor ve diyalog diyor.
Şeyh Nazım Kıbrısi bu dönemdeki en büyük Ehl-i Sünnet Alimlerindendir.
Tanıyan tanır zaten.Söylemeye lüzüm yok...

Arkadaş hala göz boyamadasın hala gerçekleri çarpıtıyorsun şimdi papanın bu hareketi hristiyanların hak yolda oldukları tevhid ehli oldukları kafir olmadıkları anlamına mı geliyor

Hala sen bizi insanlara güzel iyi anlayışlı bir şekilde davranmayın dediğimiz insanların katledin dediğimizi lanse ederek münafıklık ve sapıklık yapıp misyonerlik zehrini insanların beynine kazımaya çalışıyorsun ama ben inşaALLAH kanımın son damlasına kadar senin gibi misyonerlerin kucağına oturmuşlarla mücadele edeceğim benim cihadımda sizin gibi fitneciler Müslümanların inançlarını bozmaya çalışanlara karşıdır

VatanBayraK
07-09-10, 23:18
Arkadaş hala göz boyamadasın hala gerçekleri çarpıtıyorsun şimdi papanın bu hareketi hristiyanların hak yolda oldukları tevhid ehli oldukları kafir olmadıkları anlamına mı geliyor

Hala sen bizi insanlara güzel iyi anlayışlı bir şekilde davranmayın dediğimiz insanların katledin dediğimizi lanse ederek münafıklık ve sapıklık yapıp misyonerlik zehrini insanların beynine kazımaya çalışıyorsun ama ben inşaALLAH kanımın son damlasına kadar senin gibi misyonerlerin kucağına oturmuşlarla mücadele edeceğim benim cihadımda sizin gibi fitneciler Müslümanların inançlarını bozmaya çalışanlara karşıdır
Zerre aklın yok diyorum inanmıyorsun işin gücün saptırmak buraya ilk defa giren adamda kim bilir seni dikakte alacak gerçek sanacak.
Hak biziz onlar haramda Allahu Alem bizde dostluğumuzu kareşliğimizi Allah'ın emrettiği gibi göstererek onları hakka davet etmekle mükellefiz ve dünyada birlik olmakla ehl-i küfre karşı sen inkar etsen bile...

TuranMücahidi
07-09-10, 23:23
Zerre aklın yok diyorum inanmıyorsun işin gücün saptırmak buraya ilk defa giren adamda kim bilir seni dikakte alacak gerçek sanacak.
Hak biziz onlar haramda Allahu Alem bizde dostluğumuzu kareşliğimizi Allah'ın emrettiği gibi göstererek onları hakka davet etmekle mükellefiz ve dünyada birlik olmakla ehl-i küfre karşı sen inkar etsen bile...

sadece ben desem dediğine belki bir derece hak verir bunları okuyanlar

Hak biziz onlar haramda diyormuş ilk başta böyle bir şey demiyordun onlarda hak hatta tevhid ehli diyordun onlara kafir diyen kafirdir diyordun hem ne harama adamlar haramda değil kafir kafir müşrik sende onların tayfasısın

ayıp ben yine diyorum ALLAH"ın dinini insanlara zorla kanla kılıçla silahla kabul ettiremezsin ALLAH"ta böyle demiyor merhamet ile barış ile güzellikle anlatacaksın ama bu kafir olana kafir değil müşriğe tevhid ehli diyerek olmaz bu fitnedir bu münafıklıktır

VatanBayraK
07-09-10, 23:33
sadece ben desem dediğine belki bir derece hak verir bunları okuyanlar

Hak biziz onlar haramda diyormuş ilk başta böyle bir şey demiyordun onlarda hak hatta tevhid ehli diyordun onlara kafir diyen kafirdir diyordun hem ne harama adamlar haramda değil kafir kafir müşrik sende onların tayfasısın

ayıp ben yine diyorum ALLAH"ın dinini insanlara zorla kanla kılıçla silahla kabul ettiremezsin ALLAH"ta böyle demiyor merhamet ile barış ile güzellikle anlatacaksın ama bu kafir olana kafir değil müşriğe tevhid ehli diyerek olmaz bu fitnedir bu münafıklıktır
Tabi tabi muhtemelen öyledir kaynak ver diyorum yok diyorsun.
Belli anlamayacaksın gerçei anladında Allahu Alem anlamazdan geliyorsun.

Sen bana birşey verecektin kısaca anlatayım namaz zekat oruç hac.
Eee hadi seni bekliyorum...

TuranMücahidi
07-09-10, 23:38
Tabi tabi muhtemelen öyledir kaynak ver diyorum yok diyorsun.
Belli anlamayacaksın gerçei anladında Allahu Alem anlamazdan geliyorsun.

Sen bana birşey verecektin kısaca anlatayım namaz zekat oruç hac.
Eee hadi seni bekliyorum...

ne kaynağı veriyorsun şimdi de dediklerini mi inkar ediyorsun yazdıkların kapı gibi duruyor merak etme

namaz zekat oruç hac demişsin madem çok meraklısın benim profilime gir orada istatistik bölümü var orada HanifTürk"ün açtığı konular diye bölüm var oraya gir daha önce açtığım bu konularla alakalı başlıklara tıkla hah işte orada sorduğun soruları bulursun yazdım ben onlara şimdi işim var zındıklarla uğraşıyorum varsa ihtiyacın aç dediğim yerleri oku merak etme daha sen sormadan başkaları sordu Kur"an ayetlerini yazdık biiznİLLAH

bianca
07-09-10, 23:41
HanifTürk bugün sen bana birşeyi daha farkettirdin..ne kadar doğru yolda olduğumu anladım..

bu kadar aşağılama, bu kadar münafık,kafir yakıştırması bir müminin doğru yolda olduğunu gösterir..

çok teşekkürler..

VatanBayraK
07-09-10, 23:44
ne kaynağı veriyorsun şimdi de dediklerini mi inkar ediyorsun yazdıkların kapı gibi duruyor merak etme

namaz zekat oruç hac demişsin madem çok meraklısın benim profilime gir orada istatistik bölümü var orada HanifTürk"ün açtığı konular diye bölüm var oraya gir daha önce açtığım bu konularla alakalı başlıklara tıkla hah işte orada sorduğun soruları bulursun yazdım ben onlara şimdi işim var zındıklarla uğraşıyorum varsa ihtiyacın aç dediğim yerleri oku merak etme daha sen sormadan başkaları sordu Kur"an ayetlerini yazdık biiznİLLAH
Eee başka rican.Çok yardımcı oldun kolun yoruldu şimdide sen bak diyorsun.

Ulan korkuyorum desene Zekat nasıl verilir Sadaka nedir nasıl verilir kimlere ne zaman verilir Namaz nedir nasıl kılınır nerde ne zaman kılınır.Camii nedir nerdedir ne işe yarar.
Hacc nedir nerdedir nasıl yapılır ne zaman yapılır Oruç nedir nerdedir nasıl ne zaman yapılır?
Hadi sıkıysa buraya koysana ayet ayet koyda bu adam utansında huzurdan def olsun.
Bir daha karşına çıkanda namert olsun...

http://keanggian.files.wordpress.com/2009/10/darkroom1.jpg?w=669

Çık şurdan artık...

TuranMücahidi
07-09-10, 23:46
HanifTürk bugün sen bana birşeyi daha farkettirdin..ne kadar doğru yolda olduğumu anladım..

bu kadar aşağılama, bu kadar münafık,kafir yakıştırması bir müminin doğru yolda olduğunu gösterir..

çok teşekkürler..

Kusura bakma ResulALLAH"a yalancı Kur"ana uydurma diyenleri hak kabul eden tevhid ehli kabul eden onlara kafir demeyi küfür kabul eden zihniyet zındıktır kafirdir münafıktır bunları kafamdan demiyorum ALLAH diyor böyle devam ettiğiniz müddetçede kafirsiniz münafıksınız Müminmiş neyin mümini incilin mi?

bianca
07-09-10, 23:48
Kusura bakma ResulALLAH"a yalancı Kur"ana uydurma diyenleri hak kabul eden tevhid ehli kabul eden onlara kafir demeyi küfür kabul eden zihniyet zındıktır kafirdir münafıktır bunları kafamdan demiyorum ALLAH diyor böyle devam ettiğiniz müddetçede kafirsiniz münafıksınız Müminmiş neyin mümini incilin mi?

devam devam..

Allah'ın izniyle sevabım çoğalır böyle dedikçe..

VatanBayraK
07-09-10, 23:49
devam devam..

Allah'ın izniyle sevabım çoğalır böyle dedikçe..
Allah daha çok artırsın.Allah bu insanlarad aiman hidayet versin kendisini kaybetmiş umarım Allah buldurur...

bianca
07-09-10, 23:51
Allah daha çok artırsın.Allah bu insanlarad aiman hidayet versin kendisini kaybetmiş umarım Allah buldurur...

amin hepimize inşAllah

TuranMücahidi
07-09-10, 23:52
utanmaz arlanmazlar misyoner bozuntuları

ALLAH hesap soracak size hiç merak etmeyin ve inşaALLAH müslümanların elleriyle olacak bu

VatanBayraK
07-09-10, 23:55

ALLAH hesap soracak size hiç merak etmeyin ve inşaALLAH müslümanların elleriyle olacak bu
Benim Allah'ım benim dostum değil mi?
Kuluna hesapta sorar sormadan cehennemede atar istediğini yapar istese hiç yaratmazdı.
Yarası olan gocunsun...

http://keanggian.files.wordpress.com/2009/10/darkroom1.jpg?w=669

bianca
07-09-10, 23:55

hepimize soracak merak etme..

TuranMücahidi
07-09-10, 23:57
hepimize soracak merak etme..

tabi ki ama inşaALLAH sizin gibi misyoner bozuntularının Kur"ana uydurma diyen ResulALLAH"a yalancı diyen kafirlerin yardakçası olan fitnecilerin hesabını biz müslümanların eliyle sorar

Kambaa
13-09-10, 12:27
Arkadaşlar konuyu kilitletebilirmiyiz???

TuranMücahidi
13-09-10, 18:47
yoo kilitlenmesin kimin ne olduğu belli olsun

bianca
13-09-10, 21:51
yoo kilitlenmesin kimin ne olduğu belli olsun

evet doğru kimin ne olduğu belli oluyor..belli ediyoruz Allah'ın izniyle..

TuranMücahidi
13-09-10, 21:55
evet doğru kimin ne olduğu belli oluyor..belli ediyoruz Allah'ın izniyle..
:hahah::evillol::kiki:

eyvALLAH ALLAH her daim Hakkı batıl üzerinde galip getirir :smile:

bianca
13-09-10, 21:56
:hahah::evillol::kiki:

eyvALLAH ALLAH her daim Hakkı batıl üzerinde galip getirir :smile:

evelAllah..