PDA

View Full Version : kemalistlik

181
14-08-06, 02:49
kemalistlik nedir?
kemalistlik önyargılı olmak değildir.
kemalistlik ulu önder mustafa kemal atatürk'ün tek ilkesinin doruk noktasına ulaşması için başkalarına zarar verip diğer ilkeleri hiçe saymak değildir.
kemalistlik ulu önder mustafa kemal atatürk'ün tek ilkesini alıp onu doruk noktasına ulaştırıp diğerlerini takmamak değildir.
kemalistlik ulu önder mustafa kemal atatürk'ün sadece öyle bir dönemde yapabileceği bir şeyi günümüzde atatürk'te böyle yaptı diyerek yapmak değildir.
kemalistlik başkalarının inanç ve vicdan özgürlüğüne zarar vermek değildir.
kemalistlik nedir?
kemalistlik ulu önder mustafa kemal atatürk'ün bütün ilkelerini benimsemektir ve zamanı geldiğinde inkılapçılık ilkesi gereği diğer ilkeleri moderleştirip başkalarının inançlarına zarar vermeden çağa uyum sağlamaktır.
kemalistlik doğru zamanda vatan ve millet için doğru kararı verebilmektir.

AriIrk
14-08-06, 10:30
kanka konu için tşk edrim ama ankete bence bir eksiklik var gibi cünki sen kişileri 2 gruba ayırmışsın
değişti yada değişmedi diye birde zaten bu görüşte ve bu görüşü sonuna kadar destekleyen lar var zaten bu gruba girenler hengi seceneği iaretlicekler oraya keşke 3. bir secenekdaha koysaydın diye düşünüyorum o yüzden ben şuan hiç bir seceneği işaretlemedim

PrObLeM_BoY
14-08-06, 14:30
konu için teşekkürlr kanka emeğine sağlık....

bilirkisi
14-08-06, 18:55
kemalistlik nedir?
kemalistlik ulu önder mustafa kemal atatürk'ün bütün ilkelerini benimsemektir ve zamanı geldiğinde inkılapçılık ilkesi gereği diğer ilkeleri moderleştirip başkalarının inançlarına zarar vermeden çağa uyum sağlamaktır.

keske bu vatani yönetenlerde kemalizimden bu yazdiklarini anlasalar.
su hali ile bu yazinin basina kemalizim dahil herbasligi atabilirsin ve bu kimseyi rahatsiz etmez...

perikızı
14-08-06, 19:37
oy seçeneği kısmında bencede yanlışlıklar var.
benim düşncem hiç değişmedi; çünkü kemalistliğe aşık, sonuna kadar savunan,gerçekten anlaşıldığında yada sindirildiğinde??? (çıkarların atılmasıyla tabiii )doruk noktaya ulaşacaklar bizler ve ülkemiz olacaktır.

181
14-08-06, 21:57
saolun arkadaslar ben de dediğiniz gibi yapacağım

skywalker06
14-08-06, 22:05
kemalistlik nedir?
kemalistlik önyargılı olmak değildir.
kemalistlik ulu önder mustafa kemal atatürk'ün tek ilkesinin doruk noktasına ulaşması için başkalarına zarar verip diğer ilkeleri hiçe saymak değildir.
kemalistlik ulu önder mustafa kemal atatürk'ün tek ilkesini alıp onu doruk noktasına ulaştırıp diğerlerini takmamak değildir.
kemalistlik ulu önder mustafa kemal atatürk'ün sadece öyle bir dönemde yapabileceği bir şeyi günümüzde atatürk'te böyle yaptı diyerek yapmak değildir.
kemalistlik başkalarının inanç ve vicdan özgürlüğüne zarar vermek değildir.
kemalistlik nedir?

ewt sorun burda hep soluyorum zaten.insanlar kemalizmi algılamak istedikleri gibi anlıyorlar oldugu gibi degil..

181
15-08-06, 04:11
evt arkadaslar herkes kemalizmi kendi çıkarlarına uygun algılıyor olsa da biz onlar doğru yolu bulsun diye çalışmaktan vazgeçmeyelim

181
15-08-06, 04:12
bir de ben bu yazıyı kemalizmi kullanan ve yanlış anlayanlara yazdığım için ankette 3 seçeneği koymadım ama keşke koysamışım

jimjime_gfb
15-08-06, 19:06
doğrusun kanka seni tebrik ederim bende merak ediorum nedir die sanıorum bende bi kemalistim :)

busrasrl
15-08-06, 19:37
kesnlkle katılıyormm kemalist olmalı herkes bencee mantıklısıda bu zaten..

erdoganerdinc
23-08-06, 21:19
kanka eline sağlık anket bölümü ile ilgili olarak zaten amacını belirtmişsin.