PDA

View Full Version : kürtler hakkında, ünlü ülkücülerin sözleri

87 MİLİTARY
03-07-06, 01:17
ülkücülerden seçme sözler

ALPARSLAN TÜRKEŞ

Biz ne kadar Türksek onlar da o kadar Türktür, onlar ne kadar Kürtse biz de o kadar Kürdüz

Kız alıp kız vermişiz, etle tırnak gibiyiz.

Kürtler bizim öz kardeşlerimizdir. Biz onları herkesten fazla sever, düşünürüz. Onlar da elhamdürillah müslümandırlar, hepimiz aynı kıbleye secde ediyoruz, hepimiz aynı peygamberin ümmetiyiz, aynı kutsal kitaba bağlıyız.

ÜMİT ÖZDAĞ

Kürt ve Zazaların Özbek, Kazak veya Kırgızlardan herhangi bir farkı yok.

Türk devletinin ve Türk milliyetçilerinin de Türk Kürtleri ve Zazaları ile ilgili yaptığı hatalar var. Bunların başında Orta Doğu yani Irak ve İran Kürtlerine gösterilen ilgisizlik geliyor. (Dayanamadım bir parantez açıp müdahale edeceğim. bu kadarına pes. İran ve Iraktaki kürtlerle de ilgilenip, bağrımıza basmamız gerekiyormuş)

Güneydoğuda Zazaca ve Kırmanç lehçeleriyle konuşan Zaza ve Kürt yurttaşlarımız bizim bin yoldan bu yana değil 7000 yıldan bu yana birlikte olduğumuz Türklüğün ayrılmaz parçalarını oluşturmaktadırlar.

Türk milliyetçiliği ırkçı değil ırkçılığa karşı aşılı bir milliyetçiliktir

Dr. Bahçeli'nin dediği gibi Kürtlerle sadece 1000 seneden beri mi birlikte yaşıyoruz? 10bin senedir beraberiz

'kuzey ıraktaki kürtler bizim de akrabalarımızdır. Türkiye kuzey Iraktaki kürtlere ve Türkmenlere aynı şekilde sahip çıkmalıdır, her ikiside akrabalarımız

MEHMET GÜL

Çanakkale’de beraber yatıyoruz. Bu vatan hepimizin. Kürt kardeşlerimizle birlikte kurduk bu vatanı

kürtlerle Türkmenlerin birlikte adı Türktür. Kürtlerde öz be öz Türktür. Türkmenlerde öz be öz Türktür

Oğuz Han’ın 24 oğlu var. Bir oğlunun adı kürt. Elegeş yazıtlarında kürt ismi geçiyor

Kürt tarihi çok şahsiyetli bir tarihtir. Kürtler şerefli, yüce bir Türk boyudur

kırmançiler ve zazalar bize Kazaklardan Tatarlardan daha yakındır

Zamanında kardeşliğimizi perçinlemek için Ülkü Ocakları genel başkanlığına da Urfalı bir kürdü getirmiştik.

NAMIK KEMAL ZEYBEK

Said-i Nursi sadece Kürtlerin değil her müslümanın değeridir, çok büyük insandır, ırkçılığa karşıdır. Değerli büyüğümüzdür.

1980 öncesinde ülkücü hareketin başarısına bakınız. Doğu Anadolu'da bir kısım ocaklarımızda, Kırmançça ve Zazaca konuşulurdu. Ne oldu o ocaklara?.. Nereye gitti, ceketinin cebine Bozkurt dergisini koyup, başı dik, kolları kartal kanadı gibi yürüyen yiğit Kürt ülkücüler...

Aramızda o kadar çok Kırmanç, Zaza vardır ki sayısını kestirmek mümkün değildir.

kürtler bizim öz kardeşimiz. Bizde müslümanız elhamdürillah. Kürtlerde Müslüman. Türk milliyetçisi arapı, kürdü, herkesi kapsar.

DEVLET BAHÇELİ

Kürt kökenli vatandaşlarımız, Cenab-ı Allah'ın kutsal emanetidir.

Türk milliyetçiliği din, dil, ırk ve mezhep temeline dayalı ayrılıkçılığa kapalıdır. Türk milliyetçiliği, Türk devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkesi Türk sayan, her türlü ayrımcılığı ve dışlanmayı reddeden, birleştirici, toparlayıcı ve bütünleştirici bir zihniyeti temsil eder

MHP genel başkan yardımcısı MEHMET EKİCİ

Türk milliyetçileri ve ülkücüler, Türkler Kürtler ve daha ne kadar etnisite varsa, bunların demokratik bir ortamda yaşaması için çalışıyor

Milliyetçi Hareket Partisinin Türk milliyetçiliği anlayışı ülkemizdeki ve yakın çevremizdeki bütün etnik halkları kapsar. Arap, kürt, Türk, hepsi birdir.

bayrak mitinglerine katılan kürdüyle, arabıyla, çerkeziyle bütün Türk milletinin ellerinden öpüyorum

MUHSİN YAZICIOĞLU

Türk, Türkmen, Yörük, Kürt, Arap, Laz bir milletiz. Adımız Türk milletidir. Anadoluda yoğrulmuş, hamurlanmış, karışmış, kaynaşmış bir milletleşme sürecinin adıdır. Kürtlerle Türkmenler arasında ayrım yapmıyoruz. Bizi kimse kopartamaz. Barzani yahudidir. Kürtler kardeşimizdir.

RAMİZ ONGUN

Şayet dava Türk-İslam ülküsüyse, Türk Milliyetçiliğiyse, İlah-i Kelimatullahsa; biz varız.

SİNAN AYGÜN

gelin kürt Türk birbirimize karışalım. Bu bayraktaki kan Kürtlerinde kanıdır

biz kardeşiz, bin senedir beraberiz, aynı dine inanıyoruz, kız aldık kız verdik, bu vatanı berbaer kurtardık, Sarıkamışta Çanakkalede birlikte savaştık

İSRAFİL KUMBASAR (Yeniçağ yazarı)

"Çağrııımız İiislam'da dirilişeeedir!.."
"Kanııımız aksaaa da zafer İslaaamın!.."
"Tüüürklük bedenimiz, İslaaamiyet ruhumuz!.."
"Reeehber Kur'an, heeedef Tuuuran!.."
"Ya Allah, Bismillah, Allaaahü Ekber!.."

KÜRŞAT TURAN (Yeniçağ yazarı)

söz konusu örgüt (PKK) dışarıdan kontrol edilmekte olup, üst düzey yöneticilerinin çoğunluğu Ermenidir. Ve tarih süzgecinde hep beraber mücadele verdiğimiz kürt kökenli Türk vatandaşlarımız ile uzaktan yakından ilgili değillerdir. Malazgirtte, Çanakkalede, Kıbrısta, Korede uğruna ölümü göze aldığımız o büyük mücadelelerde Kürtlerle aynı saftaydık. (...) Merhum Başbuğumuzun dediği gibi: "Biz ne kadar Türk isek onlar da o kadar Türk ve onlar ne kadar Kürt ise biz de o kadar Kürtüz." Kimsenin gücü, eti tırnaktan ayırmaya yetmeyecektir. Bu böyle biline...

ARSLAN TEKİN (Yeniçağ yazarı)

Ocaklarda kürt kökenli ülkücü kardeşlerimiz bir kere olsun Kürtçe konuştukları için tartışma çıkmamıştır. Aksine bizim hoşumuza gider, öğrenmek isterdik, arkadaşlarımızı Kürtçe konuştururduk

orochi
03-07-06, 01:41
böyle birlik ve beraberlik mesajı veren yazılara ihtiyacımız var gerçekler bunlar.. sağol...

camomile
03-07-06, 01:51
ülkücülerden seçme sözler

KÜRŞAT TURAN (Yeniçağ yazarı)

söz konusu örgüt (PKK) dışarıdan kontrol edilmekte olup, üst düzey yöneticilerinin çoğunluğu Ermenidir. Ve tarih süzgecinde hep beraber mücadele verdiğimiz kürt kökenli Türk vatandaşlarımız ile uzaktan yakından ilgili değillerdir. Malazgirtte, Çanakkalede, Kıbrısta, Korede uğruna ölümü göze aldığımız o büyük mücadelelerde Kürtlerle aynı saftaydık. (...) Merhum Başbuğumuzun dediği gibi: "Biz ne kadar Türk isek onlar da o kadar Türk ve onlar ne kadar Kürt ise biz de o kadar Kürtüz." Kimsenin gücü, eti tırnaktan ayırmaya yetmeyecektir. Bu böyle biline...

işe budur.böyle olmalıdır.eline sağlık arkadaşım.:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

highranger
03-07-06, 01:59
saol arkadaşım süper bir yazı .bu sözleri söyleyenler alkışlanırlar ülkücü de olsa başka görüşten de olsa .kürtleri pkk ya yataklık yapıyor gibi göstermeye çalışıp bizi bölmeye çalışanlar var ama biz etle tırnak gibiyiz.alevimizle kürdümüzle çerkezimizle lazımızla abhazamızla biz bütünüz,gücümüzü etnik renklerimizin çeşitliliğinden alıyoruz

immortaldevil
03-07-06, 04:03
vatanını,milletini,bayrağını,atasını sewen ister kürd olsun ister ermeni olsun ister türkmen olsun....vb. tabiki bizim öz kardeşimizdir.

ama bu güzel watanı bölmek isteyen ister Türk olsun ister kürd olsun ister ermeni olsun...vb ********* ve haysiyetsizdir.
zaten ülkede kürd düşmanlığı yoktur pkk düşmanlığı wardır

Türkok
03-07-06, 06:35
Kürtlerle bir sorunumuz yok olamazda.Bizim sorunumuz ''teröristlerledir''.

güneş
03-07-06, 06:38
sağol kanka türk milliyetçiliği asla faşizm değildir.70 milyon bu ülkenin sahibidir(ülkeyi bölmeye çalışanlar hariç).bu yazıyı okuyup anlamalı herkes.

jimi1984
03-07-06, 09:13
ya türk kürt ayrımı olmaz olmamalı..Yüzlerce yıl aynı toprakları paylaşmış yaşamışız.Göğüs göğüse savaşmışız.Şimdi karşılıklı savaşıyosak(doğuda pkk ile)bu kürtleri ve türkleri gaza getiren Amerika,ingiltere,israil karmasıdır.Eğer bir ülke daha büyürse payları azalır.Türkiyede büyümeye müsait bi ülke.Bu durumda ne yapacaklar?O ülkedeki ırkları birbirine düşürüp iç karmaşa yaratacaklar.İç karmaşa olan ülke büyüye bilirmi???Tabi ki hayır!!..

Tarih kitaplarını biraz dikkatli okuyun..Yakın tarihimizde amerika büyüdükçe diğer ülkelerde iç karışıklık yaratmaya çalışmış başarılıda olmuş.

Doğuda askerlik yapan bir uzman çavuş arkadaşım vardı.Bana savaştıkları teröristlerin cesetlerini taşırken bazılarının üstü başı yırtılmış ve ne görmüşler biliyomusunuz?%90'ı sünnetsizmiş..Yani müslüman değil..Yani kürt değil..Renkli renkli gözlü elemanlarmış...Üstlerinde pkk arması ve giysileri varmış..Saatlerce savaşmışlar bu elemanlarla..Üst düzeyde savaşıyolarmış..Süper eğitimli süper askerler anlıyacağınız...Sizce bunu kürt kardeşlerimiz mi yapıyorlar????
Hiç sanmıyorum.

Reşo
03-07-06, 11:39
saol arkadaşım süper bir yazı .bu sözleri söyleyenler alkışlanırlar ülkücü de olsa başka görüşten de olsa .kürtleri pkk ya yataklık yapıyor gibi göstermeye çalışıp bizi bölmeye çalışanlar var ama biz etle tırnak gibiyiz.alevimizle kürdümüzle çerkezimizle lazımızla abhazamızla biz bütünüz,gücümüzü etnik renklerimizin çeşitliliğinden alıyoruz

İşte bu kanka.Birlik ve Beraberlik mesajlarını vereb herkesi Ayakta alkışlamak lazım.Umarım bunun gibi mesajlar devam eder.BU gün en çok ihtiyacımız olan şey Birlik ve Beraberliktir.

Kanka Bot
03-07-06, 11:43

:okay: :bravo: :bravo:

Daha öncede pkkya laf söyleyim derken kürtlere atıp tutanlara bu mesajlar örnek olmalıdır.

GoingToFree
03-07-06, 19:31
Kürt'ler nedense bir çok türk tarafından dışlanıyor !!

Kurtuluş savaşında biz onlarla aynı saftaydık onlarla bu vatanı kurtarmak için dişimizi canımıza taktık şimdi nedir bu bölünme nedir bu dışlama ?

ve ayrıca Kürtler "Türk devleti" tarafından büyük işgenceler'e mağruz kaldı. Afedersiniz ama Türkler doğuda yaşlı kürtlere kendi dışkılarını yedirmiş, çeşitli işgenceler yapmış. Dağda türk devletine saldırıyorlar ya biz onların yerinde olsak ne yapardık ?

Benim kendim şahidim çok sevip saydığım bir kürt tanıdığım vardı. İslami çalışmalar yapardı (hala yapıyor) ve kürt iftira atılarak hapishaneye sokuldu ve orda çeşitli işgenceler gördü karaciğeri hasta şuan ve hala direniyor ve yine devlet tarafından iftiralar geliyor yine hapishaneye sokmaya çalışıyorlar.

Bazı insanların tuzağına gelip kürtleri, lazları, çerkezleri asla ve asla dışlamayalım lütfen. Amerikanın ve uşaklarının oyununa gelmeyelim. Rusya ve uşaklarının ermenilerde olduğu gibi...

Ama ne yazık ki bölündük !!!

saygılarımla.

camomile
03-07-06, 20:06
Kürt'ler nedense bir çok türk tarafından dışlanıyor !!

Kurtuluş savaşında biz onlarla aynı saftaydık onlarla bu vatanı kurtarmak için dişimizi canımıza taktık şimdi nedir bu bölünme nedir bu dışlama ?

ve ayrıca Kürtler "Türk devleti" tarafından büyük işgenceler'e mağruz kaldı. Afedersiniz ama Türkler doğuda yaşlı kürtlere kendi dışkılarını yedirmiş, çeşitli işgenceler yapmış. Dağda türk devletine saldırıyorlar ya biz onların yerinde olsak ne yapardık ?

Benim kendim şahidim çok sevip saydığım bir kürt tanıdığım vardı. İslami çalışmalar yapardı (hala yapıyor) ve kürt iftira atılarak hapishaneye sokuldu ve orda çeşitli işgenceler gördü karaciğeri hasta şuan ve hala direniyor ve yine devlet tarafından iftiralar geliyor yine hapishaneye sokmaya çalışıyorlar.

Bazı insanların tuzağına gelip kürtleri, lazları, çerkezleri asla ve asla dışlamayalım lütfen. Amerikanın ve uşaklarının oyununa gelmeyelim. Rusya ve uşaklarının ermenilerde olduğu gibi...

Ama ne yazık ki bölündük !!!

saygılarımla.

sana katılıyorum bende.evet coğu kişi(benim annem de dahil olmak üzere)kürt dedinmi 2 m uzakta olsun dio.ben bu sınıflandırmaya karşıyım.hep karşı çıktım.hala da karşıyım.ben 3 yıl doğuda görev yaptım.ve inanın tırnağıma bile zarar vermediler.inanır mısınız hatta beni el üstünde tuttular.hatta çok samimi arkadaşlarım vardı.birgün bana dedi ki:"siz bizi batıya gittiğimizde dışlıyounuz.hatta biz plakalarımızı hep baska yerlerden alıyoruz.çünkü doğu plakasını gören polisler bir kulp takıp ceza yzıyo.peki doğuya gelen sizleri biz niye dışlamıyoruz ?biz de sizi mi dışlayalım yani?kendimizi ezik hissetmemize neden oluyosunuz.bu bizim tercihimiz değildi.Neden bizim de sizin gibi insan oldugumuzu anlamıyosunuz?bizim ayrı bir devlet kurma gibi bir düşüncemiz yok.hatta bize alın burda devlet kurun deseniz çok değil en fazla 1-2 ay sonra biz kendi kendimizi yıkarız.çünkü bizde birlik beraberlik yok.biliomusun 97-98 yıllarında çoğu vurulan kürt olaylarda askerler veya polisler tarafından değil,kendi insanımız tarafından vuruldu.birbirine husumeti olanlar bunu fırsat bildi.birbirimizi vurduk demişti.bu çok önemli br nokta bence.hepimiz aynı havayı,aynı toprakları paylaşan insanlarız.neden bu karmaşa.neyi paylaşamıyoruz.ben kendi adıma söyliyim ben doğu insanını çok seviyorum.onların misafirperverliklerini,iyiliklerini,saygılarını hiç biyerde göremezsiniz.Atamın da dediği gibi YURTTA SULH,DÜNYADA SULH.:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

[FUUL MOON]
03-07-06, 22:30
kürtler hakkında herkes ön yargılı önce ön yargılar kırılmalıdır...
kürtler isteseydi kürt devleti çooooooooooktan kurulmuştu...
bende kürdüm kanka üyelerine sesleniyorum kürtlerin olsa olsa %2 si bölücüdür onlarında sütü bozuk,bu vatanı ülkücü olarak geçinenlerden daha çok seviyorum samimi ülkücülere lafım yok,ülkücülüğü hava veya arkam olsun diye kullananlar çok...
kürt-türk kardeştir..
aslında bu oyun son yüzyılda çıktı eskiden bu ayırım var mıydı yoktu tabii..
pkk ya gelince onların çoğu kürt bile değil bu gerçeği devlet büyüklerimiz çok iyi biliyor...
benim evimde bayrağımda var kuranımda haa şunu da söylim gönlümdede vatan sevgisi.....
KANKALAR bu oyuna sizde alet olmayın....
'''''''''''''''''''''''''''TÜRK-KÜRT KARDEŞTİR''''''''''''''''''''''''''''''''''

FuZzLe
04-07-06, 17:22
ya öle doruda ben diyarbakırda çekilen bazı viedolar izledim youtube.comda isteyene link atarım benim kafamın yatmadığı nokta şu madem kürtlerde bi türk boyu neden askere karşı koyuyo çoluk çocuk yaşlı genç panzerlere karşı taşla sopayla karşılık weriyo

OttoMaN_EmpİrE
04-07-06, 17:41
kim bu ülkeyi seviyor,onun için emek sarfediyorsa o onun da ülkesidir.biz kendi aramızda değil de bize karşı düşman olanlara karşı bu ülkeyi nasıl güçlendiririz nasıl büyük bi ülke oluruz onun mücadelesini vermemiz gerekir.bizi bizden daha çok seven olmayacağına göre özellikle dıştaki güçlere göz açtırmayalım...

_sPaWn_
04-07-06, 18:17
dış güçler dış güçler hep dış güçler........
hiç uyanık değiliz.....

ahoni01
05-07-06, 11:36
Ah Keske birde bunu Kürt arkadaslarimiz anlasa, Cogu Kürt Vatandaslarimiz mhp yi ülkücüleri cok yanlis biliyor, Düsmani olarak görüyor, fasist olarak görüyor, halbuki ülkücü hareketin fasizimle hicbir alakasi yoktur, umarim kürt vatandaslarimiz, ülkücüleri anlarlar nedemek istedigimiizi..
Yazi icin TESEKKÜRLER...

kurunun yanında yaş ta yanar...ülkücülerin bir kısmı kendini yanlış tanıttı ve maalesef bu böyle devam ediyor

blue_one
05-07-06, 23:17
']kürtler hakkında herkes ön yargılı önce ön yargılar kırılmalıdır...
kürtler isteseydi kürt devleti çooooooooooktan kurulmuştu...
bende kürdüm kanka üyelerine sesleniyorum kürtlerin olsa olsa %2 si bölücüdür onlarında sütü bozuk,bu vatanı ülkücü olarak geçinenlerden daha çok seviyorum samimi ülkücülere lafım yok,ülkücülüğü hava veya arkam olsun diye kullananlar çok...
kürt-türk kardeştir..
aslında bu oyun son yüzyılda çıktı eskiden bu ayırım var mıydı yoktu tabii..
pkk ya gelince onların çoğu kürt bile değil bu gerçeği devlet büyüklerimiz çok iyi biliyor...
benim evimde bayrağımda var kuranımda haa şunu da söylim gönlümdede vatan sevgisi.....
KANKALAR bu oyuna sizde alet olmayın....
'''''''''''''''''''''''''''TÜRK-KÜRT KARDEŞTİR''''''''''''''''''''''''''''''''''

Ne demek kürtler isteseydi kürt devleti çoktan kurulmuştu:asabi:
Türk ve Kürt kadeştir doğru ama binlerce insan sokağa dökülüp kürdistan bayrağı ile eylem yapıyor...araba yakıp dükkanları yağmalıyor...TÜRK bayrağını yakıyor...askere polise taşla sopayla hemde çocuk ve kadınları öne sürerek karşı koyuyor APO denen köpeği liderimiz diyip BİJİ APO diyebiliyor...PKK(HPG TAK...) kürtleri kullanıp kötü emellerine alet ediyor ve BU ALET OLANLARDA MAALESEF HİÇTE AZINLIK DEĞİL... TÜRKİYE TÜRK DEVLETİDİR ve BU VATANDA YAŞIYAN HERKES KARDEŞTİR:okay:

Türkok
05-07-06, 23:34
Kardeşim Kürt başka terörist başka.Fakat iş ben terörist değilim demekle bitmiyor.Vatansever Kürt kardeşlerime sesleniyorum aranızdaki hainleri tasfiye ediniz ve dışlayınız.Ayrıca kürtler isteseydi çooooooooktan kürt devleti kurulmuştu lafına ancak gülünür.Bu ülkeyi önce dünyanın sayılı büyük ordularından TÜRK SİLAHLI kUVVETLERİ sonrada TÜRK HALKI korumaktadır.Niyeti olan gelsin...Ama kadını çocuğu öne sürüpte şerrefsizce değil...Erkek gibi mertçe gelebilen gelsinde ingilizlere,anzaklara,maorilere,yunanlılara yaptığımız gibi entari giydirip geri gönderelim....

MUSAB61
06-02-07, 22:40
işte birlık beraberlık mesajları......

warner_brose
06-02-07, 22:54
Biz yıllardan beri söylüyorduk zaten Türk ve Kürt kardeştir diye. Ama her nedense bazı kendini bilmez yazarlar ve kendini aydın zanneden kişiler, bizim (ülkücülerin) söylemedikleri bazı yazıları sanki biz söylemişiz gibi gösterip Doğu ve Güneydoğu halkını ülkücülere karşı kışkırtıyorlar. Ama bu sözlerİ burada yayınlaman çok iyi oldu eline sağlık.

NaviGasyoN
06-02-07, 22:54
Nasil da belli oluyor kardeslik havasi ve herkes birlesiyor iste bu dedirten paylasim ama burada birlestigimiz gibi bölücülük yapan irkci görüste olanlari da kinarken birleselim ya sev ya terket ya da hain gibi türkiye türklerindir gibi imzalar ve söylemler de kullanilmamali daha kafadan irkci söylemlere baslayanlara dur denmeli bu konuda forum bölümünde konu da acmistim yine burada yorum yapan birisi bana gürcü oldugumu söyledigim zaman tamam iste buda hain belli oldu yazmisti o kendini biliyor o yaziyi bende sakliyorum simdi görüsü degismistir diye saygi duyuyor ve afise etmiyorum ileride yine olursa bu yorumu da o yorumu da ekleyecegim konu icin tesekkürler.

warner_brose
06-02-07, 23:02
kurunun yanında yaş ta yanar...ülkücülerin bir kısmı kendini yanlış tanıttı ve maalesef bu böyle devam ediyor

Haklısın kardeşim. Bazı dengesizler sırf arkasını güvence altına alabilmek için ülkücülerle geziyor, onlarla dolaşıyor. Zaten bu kişiler yüzünden adımız faşiste, faşoya çıktı. Ama bir atasözü söyleyeceğim (bu forumda hiçkimse üstüne alınmasın.) "İtin duası kabul olsaydı, gökten kemik yağardı."

ta1283
06-02-07, 23:13
Arkadaşlar Kürtlerle Türkleri ayıranlar dış güçlerdir. Atatürk ne demiş: "Tük ile Kürt öz kardeştir" Ama şu son yüzyıldan sonra her şey eskisi gib olur mu bilemem...

suspect
06-02-07, 23:30
Türk Kürt kardestir pesmerge kallestir....
Aslinda Kürtlerin en büyük düsmani PKK ve ayrilikci kürtler....
Ay-Yildizli bayragin fertleriyiz bu vatanin sahipleriyiz. Türk, Kürt, Laz, Cerkez hepsi kardes. Hepimiz Türküz.
Türk milliyetciligi yane Atatürk Milliyetciligi irkciligi reddeden bir Milliyetciliktir. Türkiye ile gönülbagi olan ve Türk örf ve adetleri benimseyen herkes TüRKTüR.
Bizleri ayirmak isteyen dis gücler, güclü bir Türkiyenin olusmasini engellemek isteyenler....
Tirnagi etten ayirmak isteyenlerin oyununa gelmeyelim.

Tanri Türkü Korusun ve Yüceltsin...

tymsah
07-02-07, 00:59
cok hosuma giden bir paylasim olmus eline saglik kardeslik üzerine birlestiricilik üzerine harika konu,ama sormak ve hatirlatmak istedigim bir sey daha var orada ismi gecen kac tane ülkücü mhp nin icinde ? bu kardeslik söylemi cok güzel ama ben onu mhplilerin ve ülkücülerin hic olmazsa cogunlugunun bunlari söylemesini istiyorum bu konuyu takip edip bundan sonra irkcilik ve bölücülük yapanlarin listesi tutup yorumlariyla beraber paylasim yapacagim ama insallah gerek kalmaz herkes samimiyetini muhafaza eder:okay:

erdoganerdinc
07-02-07, 01:14
kardeş eline sağlık. her nekedar da mhp tabanlı birisi olmasamda bu forumda türk - kürt düşmanlığını körüklemeye çalışan mesajlara karşı güzel hazırlanmış bir konu. umarım gerekli yerlere cevaplar gitmiştir.

yüzlerce yıl aynı anadolu toprağını paylaştığımız ve bu ülke uğruna birlikte mücadele ederek kanımız verdiğimiz kardeşlerimizi oyunlarına düşürmek isteyenlere: birinci dünya savaşı sırasında ingiltere şimdi ise abd nin maşası olan sizler bir gün döktüğünüz kanda boğulucaksınız ve o kanda sizler boğulurken bizler kardeşlerimizle birlikte bu birliği bozamadığını göstermek istercesine halaya duracağız.

zelyot
07-02-07, 11:56
Önemlİ Olan Yapilan TÜm AÇiklamalarda İÇten Ve Samİmİ Olunmasidir...ve Uygulanmasi Ümİdİyle Çok Sevİndİm GerÇekten Nİyedİr Bİlmem Çok Mutlu Oldum...

Oooolllleyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy....

YURTSEVER-ml
07-02-07, 21:12
İçi boş olan bu sözler kimseyi aldatmasın ! Bunların yaptıklarının adı düpedüz şovenistliktir.

Bu da Türkeş'in ırkçı-Turancı kafadarlarından Nihal Atsız'ın Kürt Halkına yönelik bir söylemi ; "Türk Milleti'nin başını belaya sokmadan kendileri yokolup gitsinler. Nereye mi gözleri nereyi görür, gönülleri nereyi çekerse oraya gitsinler, İran'a, Pakistan'a, Hindistan'a, Barzani'ye gitsinler, Birleşmiş Milletler'e başvurup Afrika'dan yurtluk istesinler. Türk ırkının aşırı sabırlığı olduğunu, fakat ayranı kabardığı zaman aslan gibi önünde durulamadığını ırktaşları Ermenilere sorarak öğrensinler"(Ötüken Sayı:28)

Burada önemli olan söylenmiş sözler değil, yapılmış olan eylemlerdir. Ülkü Ocakları adlı örgüt yıllardan beridir Türkiye'de sokaklarda adam öldüren mafyalaşmış, ırkçı, şoven bir terörist çetedir.

Bu insanların verdiği kardeşlik mesajları Kürt milletinin haklarını istemediği sürece geçerlidir. Bu insanlar Kürt milletinin varlığını inkar ederler, Türk boyundan geldiğini, hatta hatta kimileri kendilerini işi karda yürürken çıkan sesten türediklerini bile iddaa edecek kadar gülünç duruma düşürmüşlerdir.

O yüzden kimse çıkıpta, tarihi kanla dolu böyle bir örgütlenmenin başlarının sözlerine inanıp mutluluk naraları atmasın. Bu sözlerin ne kadar samimiyetsiz olduğunu bu ülkenin devrimci ve yurtseverleri çok iyi bilmektedir.

punisher33
07-02-07, 21:21
Yani hepimiz Türküz sonucta.Laz,Cerkez,ermeni,KÜRT hepimz aynı ülkeye hizmet ediyoruz.Ama bazı *********ler war ki onlar bu ülkenin kutsallığını kawrayamıyorlar ve kıskanıyorlar.Bu ülkeyi kimse bölemez.Bunu O teröristler kafalarına yerleştirsinler.

StR@nGeR
07-02-07, 22:34
İçi boş olan bu sözler kimseyi aldatmasın ! Bunların yaptıklarının adı düpedüz şovenistliktir.

Bu da Türkeş'in ırkçı-Turancı kafadarlarından Nihal Atsız'ın Kürt Halkına yönelik bir söylemi ; "Türk Milleti'nin başını belaya sokmadan kendileri yokolup gitsinler. Nereye mi gözleri nereyi görür, gönülleri nereyi çekerse oraya gitsinler, İran'a, Pakistan'a, Hindistan'a, Barzani'ye gitsinler, Birleşmiş Milletler'e başvurup Afrika'dan yurtluk istesinler. Türk ırkının aşırı sabırlığı olduğunu, fakat ayranı kabardığı zaman aslan gibi önünde durulamadığını ırktaşları Ermenilere sorarak öğrensinler"(Ötüken Sayı:28)

Burada önemli olan söylenmiş sözler değil, yapılmış olan eylemlerdir. Ülkü Ocakları adlı örgüt yıllardan beridir Türkiye'de sokaklarda adam öldüren mafyalaşmış, ırkçı, şoven bir terörist çetedir.

Bu insanların verdiği kardeşlik mesajları Kürt milletinin haklarını istemediği sürece geçerlidir. Bu insanlar Kürt milletinin varlığını inkar ederler, Türk boyundan geldiğini, hatta hatta kimileri kendilerini işi karda yürürken çıkan sesten türediklerini bile iddaa edecek kadar gülünç duruma düşürmüşlerdir.

O yüzden kimse çıkıpta, tarihi kanla dolu böyle bir örgütlenmenin başlarının sözlerine inanıp mutluluk naraları atmasın. Bu sözlerin ne kadar samimiyetsiz olduğunu bu ülkenin devrimci ve yurtseverleri çok iyi bilmektedir.

burda kardeşlik mesajları verilmiş sen hala bildiğini okuyorsun. komik olmuşsun milliyetçilikle kafatasçılık birbirinden ayrı kavramlardır. ülkü ocaklarına çok meraklıysan Alişan Satılmış ismini de bir araştır istersen. bakalım kökeni ne çıkar ülkü ocaklarında görevi neymiş. havadan konuşma öyle. kaldı ki burda birleştiricilik mesajları verildiği halde yazdığın lafa bak Kürtler haklarını isteyince. burda asıl bölücülük yapan sensin bu ülkede yaşayan herkes aynı haklara sahip olmalıdır.Kürtün hakkı Türkün hakkı Lazın hakkı diye bir şey olamaz bu bölücülüktür.
bu iki ırk yıllarca birlikte yaşadı bu vatan kurulurken birlikte kanlarını döktüler. eski meclisin etnik yapılarını incele. ordu yapılanmalarını incele hamidiye alayları(aşiret alaylarını) incele ondan sonra anlarsın neden Kürt ve Türk halkları kardeştir denildiğini

steril
07-02-07, 22:40

Bu iyi niyetli bir yaklasim ama tabii ki ben bunu birey olarak algiliyorum eskiden mhp sempetizani idim ama bugün iftihar ettigim bir partim var yine de mhp hakkinda bu kadar asagalayici bir tarzda yorum yapman cok yanlis bence bu senin ayipindir. Sonra da bu söylediklerini cikip öyle degil böyle diyecek savunacak tabir olarak mahallenin namusunu kurtaracak mhp liler ülkücüler yeterli bilginiz varsa vurup kirmayi magandaligi bir kenera birakin da idealinizi savunun hemde sizi acikca yerden yere vuran bir solcu komunist karsisinda lideriniz gibi sizde mi korkak oldunuz tüh size be benmi savunayim cikip ama burada gürleyen bir sürü de ülkücü var gibi gözüküyor :dayak6du:

Kizil Elma
07-02-07, 23:57
Kizil moskovsever olan kanka

Ülkü Ocaklarina terrorist cete demissin, Öncelikle Ülkü Ocaklarinin amacini anla ve ögren, Ülkü Ocaklarinin olmasinin bir nedenlerinden biri, sizin o moskov zihniyetinizin genclerimizi zehirlemeye varan o akimi durdurmak ve Genclermizin Türk kültürünü unutmamasini amaci tasimaktir...

Irkcilik konusuna gelince;

Ülkücüler herzaman sunlari söylemisizdir: TÜRKLÜK bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur.

Fikir, iman, ülkü aşkı ... İnsanları güçlü yapan bunlardır.

Ülkücüler Türklügü,Islami hayat görüsü olarak benimsemistir ve ona göre yasamaktadir ve ülkücüler asla irkci degildir, Türk milliyetcisidir, Dinimizde irkcilik yoktur ve ülkücüler icin Türkiyede yasayan her müslüman millet, hangi irktan olursa olsun kardesimizdir, ama vatanina,milletine,Ülkesine bagli olan elbette.

Dini,Imani olmayan moskov zihniyetliler gelip burda, bize irkci,yalanci suclamasi yapamaz, Kürtler bizim kardeslerimizdir ve bunuda kimse engelleyemez, eger senin dedigin gibi olsaydi, eger ülkücüler irkci olsaydi, MHP de bir sürü kürt milletvekili var, üyesi var, senin dedigin gibi olsaydi bunlarin MHP de isi olmazdi...

Ülkü Ocaklarımiz, Türk Milletine kendisini vakfetmistir. Ülkü Ocaklarının kuruldugu yılları degerlendirdigimizde görürsünki milletimiz milli ve manevi degerlerimizden uzaklastırılmaya calısılmıstir, Türklügün degerlerini hice sayılan politikalar hakim olmus, örümcek düsüncelerin, moskov düsüncelerin hakim aldigi genclerimizin beyinleri yikanmistir,Genclerimizin hafizasi silinmis ve alinmistir, ÜLKÜ OCAKLARI TÜRKLÜGÜN HAFIZASIDIR.....

Ülkücüler Kürtleri inkar etmiyor, ama sunuda unutma, anayasada yazani hatirlatirim sana, " Vatandas bagi ile bagli olan herkez türktür"

Moskov zihniyet komunizm

Bu ülkeyi 1980 lerde en cok zarar veren sizler ve senin zihniyetindir, Genclerimizi zehirliyen sizler, Öldüren sizler,saldiran sizler,yabanci bir görüsü,zihniyeti gelip Türkiyeyi yerlestirmek isteyen sizler, bu komunizm belasini ülkemize getiren sizler, Türklük suurunu, imanini,kültürünü,törelerimizi genclerimize unutturmaya calisan,beyinlerini yikayan sizler,5000 ülkücü katleden sizler,Türk Devletin yapisina,Görüsüne karsi cikip moskov zihniyetini yerlestirmek isteyen sizler degilmisiniz? ve gelipte burda YURTSEVERLIK oyunu oynama...

Atatürk,Basbug Türkes komunizmi lanetlemistir;

Basbug Türkesin bir sözü: Komünist sistemlerde halkın esaret altında oluşunun sebebi bir mülk sahibi olamamasıdır. Hürriyetin tek garantisi mülkiyettir.

Birgün elbet sende dogru yolu bulursun, imana gelirsin,türklük özüne dönersin, birak su yabancilarin zehirli görüslerini, Türkün öz ve öz bir görüsü,yasam bicimi vardir, seni Türklüge davet ediyorum, yoksa YOLUN MOSKOVAYA

orchide
08-02-07, 00:10

Ülkü Ocaklarina terrorist cete demissin, Öncelikle Ülkü Ocaklarinin amacini anla ve ögren, Ülkü Ocaklarinin olmasinin bir nedenlerinden biri, sizin o moskov zihniyetinizin genclerimizi zehirlemeye varan o akimi durdurmak ve Genclermizin Türk kültürünü unutmamasini amaci tasimaktir...

Ülkücüler herzaman sunlari söylemisizdir: TÜRKLÜK bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur.

Ülkücüler Türklügü,Islami hayat görüsü olarak benimsemistir ve ona göre yasamaktadir ve ülkücüler asla irkci degildir, Türk milliyetcisidir, Dinimizde irkcilik yoktur ve ülkücüler icin Türkiyede yasayan her müslüman millet, hangi irktan olursa olsun kardesimizdir, ama vatanina,milletine,Ülkesine bagli olan elbette.

Dini,Imani olmayan moskov zihniyetliler gelip burda, bize irkci,yalanci suclamasi yapamaz, Kürtler bizim kardeslerimizdir ve bunuda kimse engelleyemez, eger senin dedigin gibi olsaydi, eger ülkücüler irkci olsaydi, MHP de bir sürü kürt milletvekili var, üyesi var, senin dedigin gibi olsaydi bunlarin MHP de isi olmazdi...

Ülkü Ocaklarımiz, Türk Milletine kendisini vakfetmistir. Ülkü Ocaklarının kuruldugu yılları degerlendirdigimizde görürsünki milletimiz milli ve manevi degerlerimizden uzaklastırılmaya calısılmıstir, Türklügün degerlerini hice sayılan politikalar hakim olmus, örümcek düsüncelerin, moskov düsüncelerin hakim aldigi genclerimizin beyinleri yikanmistir,Genclerimizin hafizasi silinmis ve alinmistir, ÜLKÜ OCAKLARI TÜRKLÜGÜN HAFIZASIDIR.....

Ülkücüler Kürtleri inkar etmiyor, ama sunuda unutma, anayasada yazani hatirlatirim sana, " Vatandas bagi ile bagli olan herkez türktür"

Moskov zihniyet komunizm

Bu ülkeyi 1980 lerde en cok zarar veren sizler ve senin zihniyetindir, Genclerimizi zehirliyen sizler, Öldüren sizler,saldiran sizler,yabanci bir görüsü,zihniyeti gelip Türkiyeyi yerlestirmek isteyen sizler, bu komunizm belasini ülkemize getiren sizler, Türklük suurunu, imanini,kültürünü,törelerimizi genclerimize unutturmaya calisan,beyinlerini yikayan sizler,5000 ülkücü katleden sizler,Türk Devletin yapisina,Görüsüne karsi cikip moskov zihniyetini yerlestirmek isteyen sizler degilmisiniz? ve gelipte burda YURTSEVERLIK oyunu oynama...

Basbug Türkesin bir sözü: Komünist sistemlerde halkın esaret altında oluşunun sebebi bir mülk sahibi olamamasıdır. Hürriyetin tek garantisi mülkiyettir.

Birgün elbet sende dogru yolu bulursun, imana gelirsin,türklük özüne dönersin, birak su yabancilarin zehirli görüslerini, Türkün öz ve öz bir görüsü,yasam bicimi vardir, seni Türklüge davet ediyorum, yoksa YOLUN MOSKOVAYA

:bravo: :bravo: :bravo: iste bir cesur yürek iste böyle cikin savunun hemde uzun uzun gerekirse kopyalayin ama bir solcuya her ülkücü cevap verebilmeli yoksa iki satirla bahceli gürledi bahceli sert cikti demekle ülkücülük olmaz daha bir cok cesur yürek cikmali.

YURTSEVER-ml
08-02-07, 00:46
burda kardeşlik mesajları verilmiş sen hala bildiğini okuyorsun. komik olmuşsun milliyetçilikle kafatasçılık birbirinden ayrı kavramlardır. ülkü ocaklarına çok meraklıysan Alişan Satılmış ismini de bir araştır istersen. bakalım kökeni ne çıkar ülkü ocaklarında görevi neymiş. havadan konuşma öyle. kaldı ki burda birleştiricilik mesajları verildiği halde yazdığın lafa bak Kürtler haklarını isteyince. burda asıl bölücülük yapan sensin bu ülkede yaşayan herkes aynı haklara sahip olmalıdır.Kürtün hakkı Türkün hakkı Lazın hakkı diye bir şey olamaz bu bölücülüktür.

Ülkü Ocakları Eski Başkanı Alişan Satılmış bir Kürt olabilir, bu Ülkü Ocaklarının yapısında farklılık olacağı anlamını getirmez nitekim getirmemiştir de. Aynı şekilde her Kürt siyasetçinin de ezilen emekçi halkı için mücadele etmeyeceğini bugün ülkeyi emperyalistlere pazarlayan Türk siyasetçilerine bakarak rahatça söyleyebiliriz. Demek ki siyasetçilerin sahip olduğu etnik kimliği ön plana çıkarıp buradan bir genelleme yapmak yanlıştır...

bu iki ırk yıllarca birlikte yaşadı bu vatan kurulurken birlikte kanlarını döktüler. eski meclisin etnik yapılarını incele. ordu yapılanmalarını incele hamidiye alayları(aşiret alaylarını) incele ondan sonra anlarsın neden Kürt ve Türk halkları kardeştir denildiğini

Kurtuluş Savaşı döneminin sınıfsal yapısını etnik kimliğe bakmadan değerlendirelim. Kurtuluş Savaşı milli burjuvazi önderliğinde geniş köylü sınıfı kitlelerinin katılımı ile kazanılmıştır. Kurtuluş Savaşı'ndan önce köylü kitlelerinin desteğini sağlamak için, onların faydalanacağı birkaç karara imza atılmıştır(Baltalık Kanunu vs.) Etnik kimlik mücadele boyunca, ekonomik çıkarları ön planda olduğu için savaşı etkileyecek bir husus olarak görülmemiştir. Savaştan sonra çıkartılan bazı yasaların iptali ve verilen vaadlerin bir kısmının gerçekleşmemesi, sınıf içinde ister istemez isyanlara neden olmuştur, kimisi etnik kimisi dini nedenli...

Ekonomik refah düzeyinin düşük olduğu bölgelerde ve kişilerde etnik,dinsel vs. gibi ayrım sınıfın genel karakterini bozucu ögeler filizlenmektedir. Biz komünistlerin sınıf mücadelesini savunmamızın nedeni ayrımdan değil, sınıf mücadelesinin birleştirici niteliğinden faydalanmaktır...

Türk ve Kürt halkları kardeştir derken bunu Türk ve Kürt emekçilerinin kardeşliği olarak söylerim. Vatanı pazarlayan, işbirlikçilerin sözcülüğünü yapan ve emekçi sınıfların birliğine zarar verecek her türlü oluşumun etnik kimliği ön plana çıkarmasının diğer bir adı bölücülük yapmaktır...

Bugün Ülkü Ocakları olarak faaliyetlerini yürüten örgütün tarihi misyonu sınıfların birliğini bozmaya yöneliktir. Bu birliği sağlamaya çalışanlar, aydınlar, devrimci öğrenciler Ülkü Ocakları örgütlenmesinin mensupları hatta başkanları tarafından katledilmişlerdir. 12 Mart dönemini hatırlayın, devrimci insanları öldüren ülkücü katiller, Türkeş'in askeri mahkemelerinde salınırken, dosyalar kapatılırken, cinayetlerine hergün bir yenisini daha eklediler...

suspect
08-02-07, 01:38

Moskov zihniyet komunizm

:bravo: :bravo: :bravo:

Helal olsun ülküdasim. Tesekkürler.
Ulkü Ocaklarina terrör yuvasi benzetmesi yapani daha titiz davranmasini diliyorum.
Herkesin fikrine saygiliyiz ama Kizil Elma ülküdasimki gibi olmali. Aciklayici, dayandigi gercekler ve sahsi fikirler iceren fikirler. Asagilayici alayci küfürlü yorumlar olmamali

:bravo: :bravo: :bravo: iste bir cesur yürek iste böyle cikin savunun hemde uzun uzun gerekirse kopyalayin ama bir solcuya her ülkücü cevap verebilmeli yoksa iki satirla bahceli gürledi bahceli sert cikti demekle ülkücülük olmaz daha bir cok cesur yürek cikmali.

orchide kankama; biz slogancilik yapmiyoruz. Davamizi ilgili olan olaylari forumda konu olarak belirtiyorum.Ustelik kaynak da belirtiyorum. Ayrica ilgili konularda yorumlarimi okursan benim sadece sahsi fikirlerimi savundugumu göreceksin. özelden rahatsiz olan kisilerden ne mesajlar geliyor ama ben fikirlerimi savunmaktan ve yorum yazmaktan vazgecmeyecegim.

Saygilar

exe_doc
08-02-07, 03:16
Kürtler hakkında ben de ön yargılıyım ama Türkiye de kürdistan kurma hayalleinde vazgeçseler.Kardeş gibi yaşıyalım, askere polise şehide bayrağa vatana dil uzatmasalar. neden yaşamayalım ki kardeş gibi.Ama olmuyo

YURTSEVER-ml
08-02-07, 03:17

Özel mülkiyeti ortadan kaldırmak istiyoruz diye dehşete düşüyorsunuz. Oysa sizin mevcut toplumunuzda nüfusun onda dokuzunun özel mülkiyeti ortadan kaldırılmış durumda; özel mülkiyetiniz ancak onda dokuzun buna sahip olmaması sayesinde ayakta duruyor. Demek ki bizi suçlamanızın nedeni, toplumun ezici çoğunluğunun mülksüz olmasını zorunlu koşul koyan bir mülkiyeti ortadan kaldırmak istememiz.

Tek kelimeyle bizi, sizin mülkiyetinizi ortadan kaldırmak istemekle suçluyorsunuz. Doğrusu, istediğimiz de bu. (Üretim araçları sahibi, işçi sömürücüsü patronlara ve onların yardakçılarına)

Emek, sermayeye, paraya, toprak rantına, kısacası tekelleştirilebilir bir toplumsal güce dönüştürülemediği andan itibaren, yani kişisel mülkiyet burjuva mülkiyetine geçirilemediği andan itibaren, bireyin ortadan kaldırıldığını ilan ediyorsunuz. Birey deyince burjuvadan başka birini, burjuva mülk sahibinden başka birini düşünmediğinizi itiraf ediyorsunuz demek ki. İşte o birey kalmamalı doğrusu.

(Komünist Manifesto)

Komünizm, kimsenin toplumsal ürünleri mülk edinme gücünü elinden almıyor, yalnızca o mülkiyet yoluyla başkasının emeğini boyunduruğa sokma gücünü alıyor. Çünkü o toplumda kimler çalışıyorsa, mülk edinemiyor, kimler mülk sahibiyse, çalışmıyor.

Türkeş'in kulakları çınlasın biraz, ülkemizde milliyetçi-toplumcu geçinen insanlar sayesinde ayakta kalan çarpık düzende onun katkısı büyük...

perfekt_löwe
08-02-07, 04:22
Kankalar her ne kadar mhp ile köprüleri atti isem de kanimiza dokunan seyler olunca cevap hasil oluyor.Bizim zamanimizin marksist ve lenin'istlerin ya da haklin anlayacagi avam dilinde komunistler bugünkülerden cok sanssizdi ellerinde hamur kovalari gece karanliginda erkete esliginde bildiri asarlardi,ya da matbaalarda kalin harfli siyah solgun boya ile bildiri bastirirlardi yine erkete esliginde halka dagitirlardi yakaladigimizda da biz onlari dagitirdik ya da fruko dedikleri polisler:smile: simdikiler ise cok sansli internet var komunistlik suc degil,bir de kopyala yapistir var nasil ama:smile: iste bu marksist ve leninist ayni zamanda komunist yurtsever nickli kisi de

""Karl Marx ve Friedrich Engels (1848)Komünist Parti Manifestosu"

adli kitabindan kopyalayarak buraya yapistiriyor sizde onu ne akilli komunist saniyorsunuz:kiki: kendi fikrini yazsa sizde yazin ama yazmiyor o zaman siz mhp li arkadaslarda bir sürü kaynak kitaplardan kopyala yapistir yaparak karsi taarruza gecerek bu kisinin körler mahallesinde ayna satilamayacagini bilmesini saglayin.tezi tezle öldürün kisasa kisas:okay:

fatih1444
05-08-07, 20:40
super konu gercekten ....ibret olsun

erdoganerdinc
05-08-07, 23:11
perfect arkadaş. kopyala yapıştır konu açmalara bende kızmaktayım ve bunu çeşitli defalar dile getirdim.
her ne kadar yurtsever ile yıldızlarımız barışmayacak olsada hakkınıda vermek lazım. savunduğu sistem hakkında alt yapısı var ve cevabını da savunduğu sistemin manifestosu ile destekliyor dikkat edilirse son yazısında alıntının altınada açıklayıcı bilgiler vermiş bence bazı tayfalar gibi saf kopyala yapıştır yapmıyor yaptığı tezini güçlendirmek olmuş.

bu arada yurtsever sana bir sorum olacak
savunduğun sosyalist sistemi çok şükür dtcf de arkadaşlar bayağı bir banada öğretti. marksist ideolojide sınıfsız bir toplum yapısını oluşturmak esastır ve sınıfsız toplumsal yapıyıda işçi sınıfı oluşturacaktır demektesiniz. ama sovyetlere baktığımızda sınıfsız toplumsal yapıyı oluşturması gerekenler bir bürokrat sınıfı oluşturmuşlardı. aynı şekilde mao nun çininde de köylü ihtilali ile oluşan siyasi yapıda da sınıfsız toplum derken yine bir baktık ki bürokrat sınıf ortaya çıktı. bu noktada sosyalizmin açmazlarından biri bu değilmidir. sınıfsız toplumsal yapıyı oluşturmakta ki bu açmazı yenebileceğinize inanıyormusun...

pitahnaklow
06-06-08, 16:58
elıne sağlık reıs..

pitahnaklow
06-06-08, 17:01
k
Ülkü Ocakları Eski Başkanı Alişan Satılmış bir Kürt olabilir, bu Ülkü Ocaklarının yapısında farklılık olacağı anlamını getirmez nitekim getirmemiştir de. Aynı şekilde her Kürt siyasetçinin de ezilen emekçi halkı için mücadele etmeyeceğini bugün ülkeyi emperyalistlere pazarlayan Türk siyasetçilerine bakarak rahatça söyleyebiliriz. Demek ki siyasetçilerin sahip olduğu etnik kimliği ön plana çıkarıp buradan bir genelleme yapmak yanlıştır...

Kurtuluş Savaşı döneminin sınıfsal yapısını etnik kimliğe bakmadan değerlendirelim. Kurtuluş Savaşı milli burjuvazi önderliğinde geniş köylü sınıfı kitlelerinin katılımı ile kazanılmıştır. Kurtuluş Savaşı'ndan önce köylü kitlelerinin desteğini sağlamak için, onların faydalanacağı birkaç karara imza atılmıştır(Baltalık Kanunu vs.) Etnik kimlik mücadele boyunca, ekonomik çıkarları ön planda olduğu için savaşı etkileyecek bir husus olarak görülmemiştir. Savaştan sonra çıkartılan bazı yasaların iptali ve verilen vaadlerin bir kısmının gerçekleşmemesi, sınıf içinde ister istemez isyanlara neden olmuştur, kimisi etnik kimisi dini nedenli...

Ekonomik refah düzeyinin düşük olduğu bölgelerde ve kişilerde etnik,dinsel vs. gibi ayrım sınıfın genel karakterini bozucu ögeler filizlenmektedir. Biz komünistlerin sınıf mücadelesini savunmamızın nedeni ayrımdan değil, sınıf mücadelesinin birleştirici niteliğinden faydalanmaktır...

Türk ve Kürt halkları kardeştir derken bunu Türk ve Kürt emekçilerinin kardeşliği olarak söylerim. Vatanı pazarlayan, işbirlikçilerin sözcülüğünü yapan ve emekçi sınıfların birliğine zarar verecek her türlü oluşumun etnik kimliği ön plana çıkarmasının diğer bir adı bölücülük yapmaktır...

Bugün Ülkü Ocakları olarak faaliyetlerini yürüten örgütün tarihi misyonu sınıfların birliğini bozmaya yöneliktir. Bu birliği sağlamaya çalışanlar, aydınlar, devrimci öğrenciler Ülkü Ocakları örgütlenmesinin mensupları hatta başkanları tarafından katledilmişlerdir. 12 Mart dönemini hatırlayın, devrimci insanları öldüren ülkücü katiller, Türkeş'in askeri mahkemelerinde salınırken, dosyalar kapatılırken, cinayetlerine hergün bir yenisini daha eklediler...

konusma cok bılmıs gıbı

YURTSEVER-ml
06-06-08, 17:04
konusma lan cok bılmıs gıbı

Yasak mı konuşmak?

Çok biliyorsan sen konuş...

pitahnaklow
06-06-08, 17:05
Yasak mı konuşmak?

SIZIN YUZUNUZDEN AYNI TOPRAKDA YASAYANLAR DUSMAN OLDU..

statitenteinzen
06-06-08, 17:07
kürtler azıtmadıkça yeterince misafirperveriz. ama bi atasözünün de dediii gibi "kürt sorunu yoktur , kürdün kendisi sorun zaten"

neden bize karşı örgütlenen , masum çoluk çocuğu katleden binlerce şehit verdiklerimizle iyi geçinmeye çalışıyoruz ki_??? kürt-türk kardeşliği die bişey yoktur. onlar bu kardeşliği çoktan bozdular...

pitahnaklow
06-06-08, 17:10
Bunları Bir araya getırıp yakmak lazım anca oyle kurtulacaksın..

statitenteinzen
06-06-08, 17:12
ermeniler-yunanlar bile gözümde daha değerli.. en azından sırtımızdan vurmuyolar. ne oldukları belli

pitahnaklow
06-06-08, 17:15
Ilk önce Ülkemızdekı Pıslıklerı temızlememız lazım Böyle gıderse vah halimize..

Alpertunga25
06-06-08, 17:28
vatanını,milletini,bayrağını,atasını sewen ister kürd olsun ister ermeni olsun ister türkmen olsun....vb. tabiki bizim öz kardeşimizdir.

ama bu güzel watanı bölmek isteyen ister Türk olsun ister kürd olsun ister ermeni olsun...vb ********* ve haysiyetsizdir.
zaten ülkede kürd düşmanlığı yoktur pkk düşmanlığı wardır

Ermeni sevse sevse kendi vatanını sever canını yediğim bizi sevecek ermeni tanımam sevsede ermeni değildir kanında Türklük vardır

manwex
06-06-08, 18:01
bu mhpliler için sünni bir kürt, alevi bir türkten çok daha değerlidir zaten

Alpertunga25
06-06-08, 18:09
Mhp adına konuşma cesaretini nereden alıyorsun klavye denmi bizim için insan ol insan gibi insan ol yeter!

manwex
06-06-08, 18:15
boş boş konuşma maraş katliamını unuttuk sanma

Alpertunga25
06-06-08, 18:40
Bizde unutmadık bizde Önkuzuları hüseyinleri ne çınarları işkenceye tabi tuttunuz maraş olaylarıyla da ülkücülerin alakası yoktur bu kanıtlanmış bir şey...

Kuvayi_Catli
06-06-08, 22:07
forumlarda vatan millet nağraları atmayın.......................................... .................

Bullshit
06-06-08, 22:15
o sözler bence mazide kalmıştır,akp zamanında istedikleri bir çok şeyi elde etmiş durumdadırşlar ama tabi onlar başlangıçtı arkası yakın zamanda gelecektir.ana dilde tv yayını......anadilde eğitim.....anadilde kamu kurumları.....ana dilde trafik levhaları vs.vs.vs.
ve hatta iddia ediyorum türkler ikinci sınıf vatandaş kürtler birinci sınıf vatandaş....

_asutay_
06-06-08, 22:24
MUHSİN YAZICIOĞLU

Türk, Türkmen, Yörük, Kürt, Arap, Laz bir milletiz. Adımız Türk milletidir. Anadoluda yoğrulmuş, hamurlanmış, karışmış, kaynaşmış bir milletleşme sürecinin adıdır. Kürtlerle Türkmenler arasında ayrım yapmıyoruz. Bizi kimse kopartamaz. Barzani yahudidir. Kürtler kardeşimizdir.:bravo::bravo::bravo::bravo:

işte bu tabiki biz kardeşiz

BATUHAN-BOZKURT
07-06-08, 00:57
SİNAN AYGÜN (dp milletvekili adayıydı)
MUHSİN YAZICIOĞLU (akp nin kapıkulu)
NAMIK KEMAL ZEYBEK (radikal yazarı)

BUNLAR ÜLKÜCÜMÜYMÜŞ ALLAH ALLAH!!!

_SaNcaR_
07-06-08, 03:34
Kötümü demisler karsi cikana sorarim...
Iste Ülkücülerin Bölücülük yapmadigi oratada deyilmi.

Alpertunga25
07-06-08, 15:48
İyi de ülkücülerin ayrımcılık yaptığını iddia eden ülkücüleri tanımıyodur böyle bir söze gerek bile yok .....