PDA

View Full Version : Bu sene tüm giysiler çiçek açtı...Kanka Bot
15-05-05, 00:31
Vitrinler bahar sezonuna büründü ve her yer çiçek açtı. Aklınıza gelen her yerde çiçek var; Ayakkabılar, çantalar, vitrin camekanları hep çiçek açmış durumda..
Laleler, güller, manolyalar, papatyalar... Çiçek desenleri bu sene etrafımızı öyle bir saracak ki nereye baksanız bahar kokusu alacaksınız...

Ünlü markaların vitrinleri de dahil olmak üzere. moda tasarımcılarının imzasını taşıyan hemen hemen tüm elbiseler, ceketler, çoraplar, çantalar hatta ayakkabılarda bile çiçek desenleri ile dikkat çekiyor.

Şifon etekler, poplin emprime elbiseler, keten şortlar, saten pamuklu gömlekler, saten takımlar eşliğinde çiçekler ile bezenmiş. Etekler fırfırlı ve bol çiçek desenli... Trençkotlar, pardösüler, montlar hem rengârenk, hem bol çiçekli... Minik kır çiçekleri boncuk ve payet ilkbahar havasını giysilere taşımış. Desenlerde ayrıca ufak kır bitkileri, böğürtlen, kiraz vs. meyveler dikkat çekiyor.

Safari haki ceketlerin içine minik kır çiçeği desenli şifon bluzlar giydirilmiş. Espadrillerin bağcıkları minik çiçeklerle süslenmiş. Dolgu topuklara renkli baskılar yapılmış, babetlere minik çiçek tokalar takılmış. Broşlar, küpeler çiçek demetleri, arılar ve kelebekler ile şekillenirken, kolyeleri kız böcekleri, minik meyveler basmış. Her marka, her tasarımcı kendine hoş gelen çiçeği, renkleri kendi tarzında yorumlamış. Genç, aktif-spor markaları bile underground tişörtlerde aplike çiçekler kullanmaya başlamış. Jeanlere minik çiçek baskıları yapılmış. Çiçek tokalı kemerler üritilmiş ve saç tokaları ve hatta fularlar bile çiçekle bezenmiş.

Yalnız kadın değil, genç erkekler için de çiçekli gömlekler, renkli tişörtler tasarlanmış. Kozmetikçiler çiçek kokularına ağırlık vermişler..

Yemek takımlarında farklı yorumlarda çiçekler, yapraklar tasarlanmış. Hatta nevresim ve havlular ufak çiçek nakışları ile renklenmiş. Yastılardan mumlukluklara kadar eviniz için her türlü aksesuvara çiçekler eklenmiş..

Yani bugünlerde çarşıya alışverişe gittiğinizde mecburen, eliniz kolunuz çiçeklerle dolmuş olarak döneceksiniz, bizden söylemesi...