PDA

View Full Version : Bilgisayar Öğretmenliği Okuyanlar.. Yardım edin..

*PheBe*1907
22-03-06, 21:22
Arkadaşlar canlarımdan biri bilgisayar öğretmeni olmak istiyor..
Ama anlayamadığımız şey şu;

Bilgisayar Öğretmenliği?
Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği?
Bilgisayar ve Kontrol öğretmenliği?
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği?

bunlar ne böyle yaa..?? :olmadıbo

Bunlar neden böyle bir sürü.?.?
Şimdi o yani Didem, Bilgisayar öğretmenliği istiyo..
Hani şu liselerdeki öğretmenler gibi..
Amma, fakkat, lâkin :kiki: Hangisi o bilmiyoruz..
Bilen biri bunların ne olduğunu ve bizim istediğimizin hangisi olduğunu bi söylerse çok memnun olacağız.. :kiki:

yasamtr
25-03-06, 00:07
Bilgisayar öğretim teknolojileri öğretmenliği = ilkokul ve ortaokulda öğretmenlik yapar bazı grafik programları ve powerpoint sunuları hazırlamasını öğrenir bu bölüm için sadece boğaziçi ve odtü seçilir başka türlü seçmeyin derim

bilgisayar sistemleri öğretmenliği = bişlgi işlem ile alakalı dersleri alır. Genelde ağ yapısını inceler ilkokul ortaokul ve lisede görev yapabilir.

Bilgisayar ve kontrol öğretmenliği= teknik öğrwetmen (plc ,otomasyon , bilgisayar programcılığı, web tabanlı programlar ağ yapısı elektronik, elektrik , alanında dersler aloır) atamlarda önceliklidir. Ortaokulk lise ve ilkokulda görev yapabilir. marmarada ing hazırlıklı bölümü ve ikinvci öğretimi vardır.

Not bilgisayar bölümde her zaman için okul + deneyim gereklidir. bundan dolayı ikinci öğretim seçmenizi tavsiye dederim eğer odtü veya boğaziçi kazanamazsanız.
ve yurtdışına sokrates veya erasmus projeleryle gitmeye çalışmalıssınız. bu çok önemlidir. :okay:

rapstar
25-03-06, 19:54
ben bilgisayar sistemleri öğretmenliğinde okuyorum...
elektronik mühendisliği ile nerdeyse tamamen aynı dersleri alıyoruz...
onlar mühendis oluyor,biz öğretmen...
tavsiye etmiyorum...
eğitim fakültesinde bilgisayar öğretmenliği tercih edebilir.

bilg.sist.öğr. teknik eğitim fakültesinde okuyor.

DooMSDaY
01-04-06, 03:36
Ben kocaeli üniversitesi Bilgisayar öğretmenliğinde okudum. her yerde öğretmenlik yapabiliyorsunuz. tavsiye ederim...

LeGGioNaiRe
02-04-06, 01:42
bende mersinde teknik eğitim fakültesinde bilgisayar öğretmenliğinde okuyorum.artık hiç bir önemi yok çünkü teknik eğitim fakültelerindekki bilgisayar öğretmenliğini seçmiş olsa avantajlı olurdu ama avrupa birliği uyum çerçevesi koşullarında türkiye genelinde sayısı 17-18 olan teknik eğitim fakülteleri kapatılıp yerlerine yüksek teknoloji enstitüsü açılma çalışmaları başlamıştır. çünkü teknik eğitim fakültelerinin avrupa birliğinde bir karşılığı yokmuş.bu yüzdende açılan yüksek teknoloji enstitüsünden mühendislik diploması alarak mezun olunacağı söz konusuymuş.diğer fakültelerdeki bilgisayar öğretmenliği bölümleri aynı olmaktadır. ama benim şahsi fikrimi soracak olursan
bilgisayar ve kontrol öğretmenliği ve ya
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği nden birisini seçmesini öneririm.kapsam alanı daha geniş. şimdiden didem arkadaşımıza başarılar dileri. umarım yolu açık olur.......

eLeS
02-04-06, 18:30
şimdiden didem arkadaşımıza başarılar dileri. umarım yolu açık olur.......

Teşekkür ederim bu didem ben oluyorum. yasamtr, rapstar, DooMSDaY ayrıca bilgiler için size de çok teşekkür ediyorum. :okay: DooMSDaY ben kocaeli bilgisayar öğretmenliğini istiyorum orda çok samimi bir arkadaşım siyaset bilimi ve kamu yönetimi okuyor yabancılık çekmezdim ama galiba kazanamayacağım çünkü parfüm satıcı olduğum için derse pek yoğunlaşamıyorum. :(
buarada Dilara'ya da teşekkür etmeden geçemem, canım benim yaa, benim için konu da açmış buraya. :przytul:

net008
02-04-06, 18:53
beyler öğretmenlik öğretmenliktir. 657 ye tabi olunca ha sınıf öğretmeni olmuşsun ha bilgisayar öğretmeni hiç farketmez. Bence kendinizi geliştirin öğretmenlik son aternatifiniz olsun.
Bir dost (Bir öğretmen )

jeyjeysirius
02-04-06, 22:38
net008'e katılıyorum ben de öğretmenim bilgisayar sistemleri. öğretmenlikte hiç fark etmiyo hatta boğaziçi odtü'de farketmiyo. kendinizi geliştirin bilgisayar alanında yapılacak yüzlerce iş var.

ugurkan07
01-05-06, 00:10
bilg.sist.öğr. olursan diğerlerinden farklı olarak 8/1 dereceden başlarsın ama ataman liseye cikarsa ayrica teknik ogrt. tazminatı alırsın..

daisiestr
01-05-06, 17:43
bilgisayar okuyanlara öğretmenlik tavsiye ediliyor.ben de bilgisayar programcılığı okuyorum,donanımcılık veya programlama okumak istiyorum.ama öğretmenlerimiz bize bilg. öğretmenliği okumamızı istiyor.Çünkü Türkiye genelinde bilgisayar öğretmeni açığı varmış ve öğretmen olursak işsiz kalma gibi bi bi ihtimalimiz yokmuş.sizce haklılar mı kankalar?
(Not:Yeni konu açmak istemedim buradan devam edilsin diye , umarım bişey olmaz)

cmshooter
06-05-06, 10:34
bilgisayar okuyanlara öğretmenlik tavsiye ediliyor.ben de bilgisayar programcılığı okuyorum,donanımcılık veya programlama okumak istiyorum.ama öğretmenlerimiz bize bilg. öğretmenliği okumamızı istiyor.Çünkü Türkiye genelinde bilgisayar öğretmeni açığı varmış ve öğretmen olursak işsiz kalma gibi bi bi ihtimalimiz yokmuş.sizce haklılar mı kankalar?
(Not:Yeni konu açmak istemedim buradan devam edilsin diye , umarım bişey olmaz)

Bizim zamanımızda da böyleydi tüm Lise hocalarımız Bilgisayar öğretmenliği hakkında sana anlatılanları anlatıyorlardı. Ama her şey öyle toz pembe değil maalesef geçen sene yaklaşık 1500 mezundan 750 kişi öğretmen oldu diye biliyorum.

Bizim bilgisayar öğrt. gitmemiz bir yerde de zorunluluk. Diğer bölümlerin geleceği senin çalışmana ve azmine bağlı (donanım veya programcılık için söylüyorum).

Extra olarak Teknik Lise / Bilgisayar bölümü mezunu birisi olarak Bilgisayar Öğrt. meslek lisesi mezunu arkadaşların rahatlıkla okuyacağı bir bölüm.

daisiestr
07-05-06, 16:28
çok saoasın kankam sorularımı cevapladığın için.......

imaginary1983
09-05-06, 03:37
arkadaşım ben Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliğinde okuyorum.....genellikle eğitim bilimleri alanında en iyi bilgiye sahip olna..dal...

birde metaryal geliştirme hakkında çok başarılı işler yapabilmeniz için güzel bir yer....
tavsiye ederim...

muyace
09-05-06, 23:39
Şu günlerde sınav için hazırlanan arkadaşlar, tercih aşamasına geldiği zaman kafalarındaki soru işaretleri daha da artacak. Benim tavsiyem. okumak istedikleri bölümler ile ilgili okul sitelerinde her türlü bilgiyi bulacaklardır. BÖTÖ (Bilgisayar Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği) Eğitim Fakültelerinde bulunan Öğretmenlik formasyonuyla beraber Bilgisayar alanında dersler okutulan bir bölümdür. Ancak Bilgisayar Mühendislikleri İle ortak ve benzer dersleri olmakla beraber Mühendisliklere göre daha hafif bir bölümdür (ders zorluğu açısından). Tabiri caizse yata kalka okul bitirilebilir (Mühendisliğe göre tabikii) Fakat altyapıyı alan bir öğrenci mezun olduktan sonra tabikii kendini yenileyip geliştirebilir ve daha ileri seviyelere gelebilir. Ama amacı öğretmenlik yapmak ise ve onunla yetinirse de klasik bir öğretmen olarak kalır.
Kısaca her iki konumda olmak isteyen arkadaşlar (özellikle bayanlar) için ideal bir meslektir diyorum... seçmek isteyenlere iyi bir tercih yapmış olur. Ancak ortanın üstü bir Üniversite için 340 puan üzeri almak gerekebilir.

e-pack
17-05-06, 13:48
ben bilgisayar yazılım okuyorum ikinci senem öğretmenlik değil ama bir dershanade(ing. almanca bilg.) bilgisayar öğretmenliği yaptım ve hemen hemen bütün dershanelerde bilgisayar öğretmenliği yapanlar öğretmenlik mezunu değiller ya yazılım ya donanımcılar

ugurb1984
11-06-06, 23:19
EVET ÖYLE GÖRÜNÜYORKİ BU ARKADAŞLARIN ÇOĞU KENDİ OKUDUKLARI YERLERİ TERCİH ETMEYİ TAVSİYE ETMİŞLER BUYRUN BEN SİZE ANLATAYIM NEYİN NE OLDUĞUNU:)
ÖNCELİKLE BU BÖLÜMÜ SEÇMEK İSTEYEN KARDEŞİMİZİN HANGİ OKULDA OKUDUĞUNU BİLMEK İSTİYORUM ANADOLU LİSESİ? TEKNİK LİSE( EVETSE HANGİ BÖLÜM),SÜPER LİSE VS VS .
EVET BEN BU CEVABI DURUMLAR ÜZERİNE KURACAĞIM EĞER KARDEŞİMİZ ANADOLU LİSESİ VE SÜPER LİSEDE OKUMUŞ YADA OKUYORSA TERCİH EDEBİLCEĞİ YERLERDE SORUN YOK FAKAT TEKNİK LİSE İSE VE BİLG BÖLÜMÜNDE OKUYORSA ONLARA SADECE BİL. SİS. ÖĞRETMNELİĞİ VE KONTROL ÖĞRETMENLİĞİNDE EK PUAN VERİYORLAR (NOT: ÖĞRETMENLİK OKULLARINDA VERİLEN EK PUAN BU BÖLÜMLERE VERİLMEMEKTEDİR SADECE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİNE VERİLMEKTEDİR) YANİ BULUNDUĞU DURUM VE ALDIĞI PUAN NEREYİ SEÇMESİ KONUSUNDADA SİZE FİKİR VEREBİLİR YANLIZ ŞUNLARI BİLMENİZ GEREKİR :
1===> ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ: BOĞAZİÇİ ,ÖDTÜ VE HACETTEPE(BUNALRI OKURSA ZATEN HAYATI KURTULUR:) DIŞINDA okunursa ANCAK EN İYİ BİR ÖĞRETMEN OLURSUN VE DE BİR ARKADAŞIN DEDiĞİ GİBİ EĞİTİM FORMASYONU EN ÜST DÜZEYDE BU BÖLÜMDE ALINMAZ .
2==> SİSTEMLER ÖĞRETMENLİĞİ==> EVET EN İİ EĞİTİM ALINACAK YERDİR VE DE GAZİ,MARMARA VE SÜLEYMAN DEMİREL DIŞINDA OKUNMAZ.(BU OKULLAR PİLOT OKULDUR VE DİPLOMALARI AVRUPA BİRLİĞİNDE GEÇER)
3===>KONTROL ÖĞRETMENLİĞİ ==> BİLG. SİS. LERİNİN ELEKTRONİK DERSLERİNİN AĞIRLIKTA OLDUĞU HALİDİR. YANLIZ AVVRUPA BİRLİĞİNDE BU BÖLÜMÜN KARŞILIĞI OLMADIĞI İÇİN TÜRKİYEDE PİLOT OKULU YOKTUR HALİYLE DİPLOMALARI SADECE TÜRKİYEDE GEÇERLİDİR.

EVETTTT ŞAHSİ GÖRÜŞÜM EĞER ÖĞRENCİMİZ;
YETERİ PUAN ALIRSA BOĞAZİÇİ ,ODTÜ VE HACETTEPE
335-328 ARASI BİR PUAN ALIRSA BİLG. SİS. ÖĞRTLİĞİ SEÇSİN ELEKTRONİKE AŞIKSA KONTROL ÖĞRETMENLİĞİ SEÇSİN

BU KONUYU ÇOK ARAŞTIRMIŞTIM ZAMANINDA VE ŞU KANIYA VARDIMKİ BU BAHSETTİĞİM ÜNİVERSİTE DIŞI MEZUN ARKADAŞLAR BİLG. KONUSUNDA PEK BİR BİLGİYE SAHİP OLMADIĞI GÖRÜLMEKTEDİR.YANİ BEN ORTAOKUL 2 DE İKEN BİLG. DONANIMI VE SİSTEMİ HAKKUINDA HERŞEYİ BİLİRKEN ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ MEZUN ARKADAŞA BİR BİLGİSAYARA FORMAT ATMAYI ÖĞRETİYORDUM.BUNU GENELE NASIL VURABİLİRSİN DİYENLER İÇİNDE ŞUNU SÖLEYEYİM ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ FORMASYON AĞIRLIKLI OLDUĞU İÇİN ÖĞRETECEK PEK BİR BİLGİ ALMIYORLAR. TABİ BU Bİ BOĞAZİÇİ İÇİN SÖZ KONUSU DEĞİLDİR BAŞTAN İNGİLİZCESİ OLMAYANLAR GELMESİNLER BOŞA DİYORLAR:)
EVET BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ ÖĞRETMENLİĞİ YAZILIM AĞIRLIKLIDIR VE GÜNCEL BİRÇOK İLERİ SEVİYEDE YAZILIMGÖSTERİLMEKTEDİR.ÖRNEĞİN C#:)
AYRICA DERSLERİNİN %25 İ ELEKTRONİK %50 Sİ YAZILIM % 25 İ EĞİTİMDİR
KONTROL ÖĞRETMENLİĞİ %50 ELEKTRONİK %25 EĞİTİM VE YAZILIM
ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ %75 EĞİTİM %25 İ DİERLERİ PAYLAŞMAKTADIR.(YANLIZ BU EN İYİ EĞİTİM FORMASYONU VERİLDİĞİ ANLAMINA GELMEZ VERİLECEK BİLGİ YOKSA FORMASYON SIFIRDIR:)

EVETTTT DAHASI DA VAR BU ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ MEZUNLARI SADECE İLKOKUL VE ORTAOKULA ÖĞRETMEN OLABİLİRLER.EĞİTİM FAKÜLTESİ OLDUĞU İÇİN 9-1 KADRO SEVİYESİNDEN MESLEĞE BAŞLARLAR
BİLG. SİSTEMLERİ VE KONTROL ÖĞRETMENLİĞİ İLKOKUL,ORTAOKUL,LİSE DE GÖREV YAPARLAR VE EĞER İLKÖĞRETİM ATANIRSA İTİRAZ ETME HAKKI VARDIR VE LİSE YE ATANMAK ZORUNLULUĞU VARDIR. TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ MEZUNU OLDUĞU İÇİN 8-1 DERECEDEN BAŞLARLAR.
NOT :EĞER ÖĞRENCİ HAZIRLIK VE LİSEYİ 4 YIL OKUDUYSA(ÖRNEĞİN BİL. BÖLÜMLERİ İSTERLERSE 4 YILDIR) KADROLARI 7-1 OLARAK İŞE BAŞLARLAR.
DAHA DETAYLI BİLGİSİ OLAN BENİDE BİLGİLENDİRİRSE SEVİNİRİM

essen
13-06-06, 21:21
Bilgisayar ve Kontrol öğretmenliği daha çok kontrol ağırlıklı bir bölümdür.
Bu nedenle Elektronik ve kontrol alanında eğilimi olmayanlar bu bölümü seçmemeliler.

yusuf.pb
30-06-06, 15:54
Okursanız eğer Teknik Eğiti Okumanızı tavsiye ederim..

arif_korayyy
05-03-07, 03:00
arkadaşım bende bilgisayar öğretmenliği bölümünde okuyorum...
eğer atama yönünden soruyorsan pek bir fark yok....
ama şunuda söleyeyim eğitim fakültesi okuma yönünden daha kolay gibi (bence)
ama kademe yönünden teknik eğitim gibi yerler daha avantajlı....
terciğini sen yap artık........

Spike_Town
05-03-07, 15:44
yani yazılımı geliştirme açısından bakılırsa en iyi bilgisayar sistemlerimi oluyor???

Spike_Town
05-03-07, 15:50
ben meslek lisesi bitirdim. bilgisayar yazılım yazılım üzerine devam etmek istiyorum ben şimdi bilgisayar sistemlerini tercih edersem ek puan verilmeyecekmi bana ???

iko67
01-04-07, 01:30
evet kanka ek puanın gelecek

gisem18
14-07-07, 20:00
bende sizden bi yardm isticm. ben say1 den 318 puan aldım puanm bilg. öğretmenliğiyle ilgili hiçbr bölüme yetmiyo. sadece kontrol öğretmenliği diye mersinde bir bölüm varmş ve eşit ağırlıktan alıyomş dershndki rehberlk hocam söyledi. ea puanmda 335 ama ben mersnde bu böülümü göremedm. lütfn bir bilen varsa beni bilgilendirsin.bide bu bölümn bilg ve kontrol öğtrtmenliğinden farkı ne?

maxi_rocker
20-07-07, 20:23
arkadaşlar bilgisayar ve öğretim sistemleri öğretmenliği için öğretmen liseleri ek puan veriyor mu lütfen bi yardım edin burada arkadaş veriyor demiş ama kılavuzda verenler arasında göremedim hatalımı baktım bilmiyorum aslında vermeside lazım formasyon ağırlıklı çünkü bana yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim arkadaşlar cevabınızı bekliyorum

mehmetemin
21-07-07, 21:53
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği
Bilgisayar Öğretmenliği
Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği
ben sayisalcı ve düz lise mezunuyum 337 puan aldım say-1 den şimdi ben bunlardan hangi bölümü okursam kendimi daha cok geliştirebilirim yazılım ve donanım konusunda ve daha sonra pişman olmayacagım bolüm hangisi ve hangi universiteyi onerirsiniz lütfen yardımcı olun aklım allak bullak olmuş ailem bir yandan gelecek kaygısı biryandan bilgisayar sevgisi biryandan cevabınızı bekliyorum

seymaa
24-07-07, 01:04
ben meslek lisesi bilg böülümnden mezunum bu yıl össye gridim ve say-1den 354 aldım tabi puaana değil başarı sırasına bakıyorlarmış ben 5467. kişiyim
tokat bilg sistemleri öğrt olurmu yoksa bu puanla hiç bişi olmazmı

marangoz
24-07-07, 16:24
mrb gisem kontrol öğretmenliği hakkında bişeyler öğrenebildin mi öğrendiysen benimle paylaşırmısın bildiklerini şimdiden tşk ederim
bu bölümü bitirince bilgisayar öğretmenliği ile kpss puanı aynı mı
atanması aynı mı nolur bilen varsa cevap yazsın yaww

cicada
29-07-07, 16:11
arkadaşlar ben böte deyim ama yazmanızı tavsiye etmiyorum kesinlikle
çünkü genel olarak eğitim üzerine

bence en iiis bilgisayar öğretmenlişiği

hinata
01-08-07, 17:35
gisem18'e yazıyorum :) mersindeki kontrol öğretmenliği geçen sene say1 den 327 puanla almış başarı sırası 5.850

EA1 ile alan bölümün adı yönetim bilişim sistemleriydi, ösym nin klavuzunda bulamadım mersindekini, belki de bu sene kontenjan vermemiştir.. gerçi sen şimdiye kdr tercih yapmış olabilirsin :) ben daha yapmadım ben de çok kararsızım. ama gazi bilgisayar sistemleri yazmayı düşünüyorum. bu konuyu açan arkadaşa ve cevaplayıp bizi bilgilendirenlere teşekkür ederim bir çok sorumu yanıtladığınız :)

ayyy
02-10-08, 16:39
Merhaba arkadaşlar, öncelikle şunu açıklayayım, "Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği" bölümü Eğitim Fakültelerinde, "Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği" Teknik Eğitim Fakültelerindedir. Teknik eğitim fakültesi öğrencileri donanım+yazılım+elektronik derslerinin hepsini alırlar, yani daha tekniktir eğitim fakültesine göre, bilg. mühendisliğine yakındır eğitimleri ve mezun olduklarında liselere atanırlar teknik öğretmen ünvanları vardır ve dereceleri 8/1'den başlar. Eğitim fakültesi mezunları çok teknik ders almazlar, mezun olduklarında teknik öğretmen ünvanları yoktur, ilköğretime atanırlar ve dereceleri 9/1'den başlar. Eğitim fakültelerinde okumak ders zorluğu açısından teknik eğitim fakültelerinden daha rahattır. Bunların dışında bir de adı sadece "Bilgisayar Öğretmenliği" olan bölüm vardır, bu bölüm sadece Gazi Ünv.'de olan Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesindedir. Ders ağırlığı teknik eğitim fakültesindeki gibidir, yazılım donanım her türlü dersi alırlar, mühendislik bazındadır eğitimleri. Okulu bitirdiklerinde hem ilköğretime hem de liselere atanabilirler. Başvurdukları takdirde teknik öğretmen ünvanı verilir ancak dereceleri 9/1'den başlar nedense.. Umarım faydalı bilgiler verebilmişimdir.

Challenge-R
03-10-08, 12:41
Arkadaşlar bende bu mesleğin adayıyım
Anadolu Teknik Lisesinde okuyorum..

OZAN18
06-10-08, 20:39
Ben anadolu teknİk lİse bİlİŞİm teknolojİlerİ ( eskİ adi pc ) bÖlÜmÜ okuyorum 3. Siniftayim ve bİran Önce bİlgİ sahİbİ olmaya calisiyorum . Bİkac yorum okudum fakat pek aydinlanamadim

ben İng İle pek aram İyİ degİl ama İyİ bİ Ögretmenlİge gİrmek İstİyorum bu yÜzden ek puan almam gerekİyo bİkac farkli secenek var bu da kafami karistirdi bana bİraz yardim edersenİz sevİnİrİm

my_heart
11-12-08, 20:29
slm millet ben bilişim sistemleri ve teknolojileri okuycam hazırlıktayım üni hazırlık ben bu bölümü çok hefesle seçtim ama okuyan birinden açıklama duydum dersleri çok ufak bilgiyle anlatıyolarmış üniden üniye fark yaparmı bide ben bölüm değiştirebilirmiyim beni aydınlatıcak biri olursa çok sevinirim kafayı yemek üzereyimm

yep_53
12-12-08, 00:11
slm millet ben bilişim sistemleri ve teknolojileri okuycam hazırlıktayım üni hazırlık ben bu bölümü çok hefesle seçtim ama okuyan birinden açıklama duydum dersleri çok ufak bilgiyle anlatıyolarmış üniden üniye fark yaparmı bide ben bölüm değiştirebilirmiyim beni aydınlatıcak biri olursa çok sevinirim kafayı yemek üzereyimm

ilk olarak az ders anlatma denen bişey yok. bölümün öyle bir bölümki kendini geliştirmen lazım. hoca ne kadar anlatırsa anlatsın sen üstüne bişeyler eklemeLisin. yaLnız zor bölüm çok çalı$mak ve uygulama yapmak lazım.

my_heart
15-12-08, 20:55
çok teşekkür ederim bilgilerin için

europelion
06-03-09, 16:54
Ben bilgisayar sistemleri öğretmenliği okuyorum,teknik eğitim fakültesinde yani..
Ek olarak 1 yıl daha okuduğumuzda mühendislik veya buna yakın bir statüde diploma veriliyormuş diye duydum,bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varmı?

kerem125
25-06-09, 14:47
öğretmen lisesi mezunlarına ek puan veriliyormu bilgisayar öğretmenliği içib_? bilen var mı_?

miss_kiss
08-07-09, 22:38
bildiğim kadarıyla veriyolar ben öğretmen lisesi çıkışlı değilim ama düşünüyorum bu sene bilgisayar öğretmenliği yazmayı

ramonypp
20-07-09, 10:32
Arkadaşlar hâlen Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği (ingilizce) bölümünde okumaktayım. Tavsiyem ne olursa olsun eğitim fakültesine gitmeyin teknik eğitim fakültelerine gidin çünkü eğitim fakültelerinde okuyanlar bir yarı dönemde 6 ders alırken bizim bölümde 9 ders alırsınız ve onlara göre daha iyi ve zor bir eğitim vardır. Ayrıca , teknik eğitim fakültesi mezunları yasal hak gereği azami 2 yarı dönem (1 sene ) mühendislik fark dersleri alarak mühendis olabilirler ayrıca öğretmenlik yapmak isteyenler öncelikli atanırlar sebebi ise bilgisayar, elektronik ve ingilizce derslerine girebiliyor olmak. ayrıca normal öğretmen değilsinizdir teknik öğretmensinizdir ve aldığınız maaş biraz daha fazladır. Almış olduğunuz eğitimden dolayı yahu ben bilgisayarcımıyım , elektronikçimiyim diyebilirsiniz :) lâkin benim istediğim gibi çift bölüm okumuş olursunuz hem bilgisayar hem otomasyon. becerilerinize göre iki dalda da dalgalara meydan okuyabilirsiniz. ha diyosanızki ben zorlanmayayım birşey bilmeyeyim eğitim fakültelerini seçebilirsiniz. Malesef mühendislik tamamlama eğitimi Türkiye' deki mühendislerin statükosundan dolayı engellenmektedir. Lâkin; Almanyada, bulgaristanda, bosna da bu eğitimleri alabilirsiniz.Ayrıca diploma bir etikettir aranılan kişi olursanız sizi herkez arar diplomaya bakmaz . Saygılar , sevgiler.

muratozdas
10-08-09, 01:16
Arkadaşlar, anadolu öğretmen lisesi mezunlarına BÖTE bölümü için ek puan vermiyorlar...

frmgrs
19-12-09, 01:53
Merhaba arkadaşlar;
Bilgisayar öğretmenlari arasında teknik öğretmen ünvanı alanlar ile normal öğretmen olanlar arasında ne gibi farklar var. Hem statü Hemde duygusal ($)olarak ne gibi farkları var.
Teşekkürler.

isnar
17-07-10, 13:53
arkadaşlar boğaziçide teknik eğitim fakültesi değilde eğitim fakültesi var ama genelde teknik eğitim fakültesi öneriliyor sizce marmara gazi gibi bi üniversitede teknik eğitim okumak mı yoksa boğaziçide okumak mı avantajlı

jelib0n
17-07-10, 18:58
bilişim teknolojı öğretmenliği Eğitim Fakülte...Bilgisayar Teknik Eğitim Fakültede olur...
Mezun olunduğunda bilişim tek öğr. düz lise ilköğretim ve dengi okullarda görev yapar bilgisayar öğr. çoğunlukta meslek lisesi ve diğer bütün lise ve ilköğretim okulları da dahil görev yapar.
Bilgisayar öğretmeni teknik öğretmen olduğu için maaş olarak biraz fazla maaş alır. 7-1 den başlar bilşim tek. öğr. 8-1 den başlar.
aslında 100 yada 150 fazla değil bu :D
atamalarda TEF mezunu teknik öğretmen ünvanı alır ve aklınıza gelen her türlü okula atanabilir.ayrıca maaşı normal öğretmenden biraz daha fazla.BÖTE ise sadece düz liseler ve ilköğretimlere atanır ve normal öğretmen maaşı alır dediğim gibi yani...
teknik Eğitim Fakültesi daha ağırdır ders programı olarak. Eğitim fakültesinde bilişim tek. öğret. biraz daha rahattır.Bilgisayar sistemleri öğretmenliği ile bilgisayar öğretmenliği arasındaki farklardır..

TEF’ in dezavantajları...Üniversiteye girişte uygulanan katsayı farkından dolayı puanının kesilmesi ve bu sebeple sadece TEF’ i tercih edebilmesi Katsayı olayı hala tam anlamıyla çözülmüş değildir. Ayrıca 1999-2009 yılları arası mezun olanlar zor durumdadır...
Üniversiteyi bitirince öğretmen olarak atamasının az olması veya hiç olmaması
İmza yetkisi olmaması ve donanımlı eğitimden geçtiğinin bilinmemesi sebebiyle özel sektörde kariyer ve ücret yönünden tatmin olamaması,
Kamuya girişte GİH sınıfının dayatılması ve TH sınıfına geçmek için unvan değişikliği sınavının dayatılması, bu sınavla da ancak 2 yıllık mezununun kadrosu olan teknikerliğe geçiş yapabilmesi de var tabi ki de umarım yardımcı oluşumdur (: diğer arkadaşımda bu yazılara göre okul yazar artık (: